Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bocas del Toro
#1 PostWysłany: 17 Sty 2018 17:27 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
jak wygląda sprawa promów/łódek między wyspami na Bocas? Czy to są regularne kursy, czy się negocjuje? Czy w grę wchodzą tylko Isla Carenero za 1USD OW oraz Isla Bastimentos za 5$. Czy coś taniego na Isla Popa lub okolice pływa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Bocas del Toro
#2 PostWysłany: 23 Lut 2018 15:54 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 8
Stałe taryfy to:
- Bocas - Bastimentos - 3 $,
- Bastimentos/Bocas - Caranero - 2 $.
Jeżeli płyniesz o zmroku (raniutko albo wieczorem), to stawka bywa podwójna najczęściej. Taksówki kursują w ciągu dnia bardzo często - podejdziesz pod nabrzeże i już Cię nagabują. Starają się jednak zawsze mieć pełne obłożenie, toteż może być tak, iż od wejścia do łódki poczekasz jeszcze parę minut, aż dokoptują dodatkowe osoby.
Co do innych wysp, specjalnych lokacji, jak np. Red Frog Beach, Bahia Honda etc. to kwestia dogadania się z przewoźnikiem. My płaciliśmy za kurs Bastimentos-Bahia Honda (La Loma Jungle Lodge) 20 USD za przejazd w jedną stronę bez względu na ilość osób.
Na ogół sternicy trzymają się tych cenników i przeważnie są uczciwi. Raz tylko próbował nas naciągnąć, ale twardo obstawaliśmy przy ustalonej wcześniej stawce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bocas del Toro
#3 PostWysłany: 07 Lut 2024 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2023
Posty: 38
Loty: 63
Kilometry: 202 177
Stały prom co pół godziny pływa od 6 do 18:00.

Cena 6 $ za osobę w jedną stronę.

Ogólnie wyspy tak zachwalane przez blogerów jak dla mnie słabe. Całą wyprawę uratowała wycieczka (od 19:00 do 21:30) na pokaz bioluminescencji. Niesamowite przeżycie zobaczyć miliony niebieskich punkcików w wodzie. Podczas pływania za każdym machnięciem ręki jakby wylatywał drobny niebieski piasek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bocas del Toro
#4 PostWysłany: 17 Lut 2024 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2023
Posty: 38
Loty: 63
Kilometry: 202 177
Jeszcze jedna ważna uwaga jeśli ktoś przyjedzie autem. Pod żadnym pozorem nie dajcie się naciągnąć na parking czy prom od ludzi stojących przy głównej ulicy. Będą Was gonić na rowerze i opowiadać bzdury, żądać napiwków itp.

Na mapach znajdziecie pełno prywatnych parkingów i najlepiej tam zostawić auto.

Promy/łódki (kilka firm) odpływają z kanału co pół godziny od 6 do 18. Czas transferu to ok. 25 minut, a prędkość 70 kmh robi wrażenie. Cena 12 $ w dwie strony (koniec stycznia 2024 roku)

Same wyspy to ja nie wiem co tam szczególnego blogerzy widzą. Najsłabsze miejsce z naszej wycieczki w Panamie, komercyjne, droższe niż pozostała część kraju. Nam pobyt w tym miejscu uratował lokalny naganiacz tuż po wyjściu z promu. Namówił nas na rejs od 19 do 21:30 na pokaz bioluminescencji. Z ceny 60 $ zszedł do 40 $ za dwie osoby (po 20 $ za osobę). Myślę, że niżej byłoby naprawdę ciężko, bo był komplet. Wycieczka dobrze zorganizowana, jak ktoś potrzebuje to maski i fajki w cenie. Piwo i woda praktycznie bez limitu. Na początek pokaz z łódki, a potem snurkowanie, a na koniec znowu pokaz z łódki. Coś niesamowitego zobaczyć miliony niebieskich punkcików w wodzie, a przy snurkowaniu za każdym machnięciem rąk setki niebieskich "ziarenek piasku" wyłaniających się z rąk.

Uwaga wycieczka jest podobno tylko w wybrane wieczory/noce w zależności od występowania tego zjawiska.

Poniżej zdjęcie wizytówki Pana, na którego trzeba szczególnie uważać:

Załącznik:
oszust.jpg
oszust.jpg [ 182.54 KiB | Obejrzany 170 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bocas del Toro
#5 PostWysłany: 13 Mar 2024 23:21 

Rejestracja: 25 Lis 2023
Posty: 83
@kubaziem88 myślę, że to kwestia gustu i jeden woli córkę, drugi teściową :) Pytanie też co dokładnie zobaczyłeś na wyspach (oprócz miejscowości Bocas del Torro i wycieczki na pokaz bioluminescencji). W połowie 2022 roku można było za niezłe pieniądze skorzystać z wycieczek (25-30 USD), za które, np. na Galapagos płacisz po 100-120 USD, albo teraz i więcej. Były też rzeczy, które można było zobaczyć samemu płacąc tylko za transport (3-5 USD w jedną stronę) - np. Playa Estrella, Red Frog pomiędzy Playa Wizard i Playa Red Frog. Ja archipelag wspominam jako jedno z lepszych miejsc w Ameryce Środkowej. Fakt - nie byłem w pełni sezonu i był to jeszcze Covid, gdzie ogólna liczba ludzi była mniejsza.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubaziem88 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group