Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Mar 2016 10:19 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Dzięki @Artycjusz , zdam się na Twoją opinię i jednak zrezygnuję z F225- nie będę ryzykował holowania auta ;) . Przeczytałem wszystkie Twoje posty na forum i wynika z nich, że Islandię znasz doskonale. Pewnie przed wyjazdem będę miał jeszcze jakieś watpliwości - pozwolisz, że poproszę Ciebie wtedy o ich rozwianie.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 28 Mar 2016 21:48 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Pewnie, śmiało.
Zawsze jednak najlepiej jeśli zasięgniesz opinii różnych osób, nie tylko mojej - na miejscu decyzje będziesz podejmować sam i sam ponosić odpowiedzialność, więc pytaj jak najwięcej różnych ludzi, także będąc już tam - jak sugerowałem - i mnóż przez własną intuicję, wiedzę i życiowe doświadczenie. Nie planuj za dużo z góry jako pewniaki - bo przywiążesz się do kostycznych planów/pomysłów, a lepsze "przejdą Ci koło nosa". To nie Kreta:) Jesteśmy w wątku bluecarrental więc ich też wypytaj co sądzą o Twojej trasie, gdy będziesz odbierał auto. A jak trafisz na Polaka z tej wypożyczalni to na pewno dowiesz się z pierwszej ręki jakich reguł się trzymać, by Dustera zachować w dobrym zdrowiu ;)

@baja
Tak, duster jest naprawdę świetny (!), na szutrówki rewelacja, a pali połowę tego co np. Landcruiser, przy lekkiej nodze nawet jeszcze mniej - potwierdzam.
Polecam każdemu, kto szuka ekonomicznego rozwiązania - ALE... nie zamierza przejeżdżać rzek - tylko tę jedną sprawę maiłem na myśli. Choć widziałem już i Chińczyków usiłujących jechać do Porsmork starym Jimnym, więc chciałem jedynie uświadomić realia. Wypożyczalnie pozwalają (nie wszystkie, blue tak) jechać na F-roads każdemu 4x4, lecz wodę przekraczasz ZAWSZE na własne ryzyko i poza ubezpieczeniem. Na dużą wodę jednak coś większego :) a na szutr Duster to rewelacja!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Mar 2016 22:26 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Pełna zgoda :)
W Dusterku bardzo sprawdził się też tempomat, na islandzkie wstążki baja ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek.s uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 29 Mar 2016 15:27 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Dzięki wszystkim za opinie, zarówno bluecarrental jak i Dustera wybrałem po wnikliwej analizie i sądzę , że ja też dołączę do zadowolonych klientów tej firmy. A co do tego ,że spodoba mi się Islandia nie mam żadnych wątpliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Lis 2016 23:23 

Rejestracja: 09 Lis 2015
Posty: 28
Przymierzam się do wypożyczenia pojazdu na sierpień, a z wszystkich ofert najkorzystniej wychodzi chyba carsiniceland.is

Mam tylko trzy pytania:

- korzystając z ubezpieczenia Premium mam wliczone GP, SAAP i SDCW i tylko w SDCW mam udział własny 375 w szkodzie, a przy pozostałych jest na 0 tak?? (mój angielski nie jest perfekcyjny, więc chce się upewnić)

- na stronie jest "No insurance covers damages to the underside of the car, to the tires and wheels of the car, or damages caused by water when driving over rivers, pools of water or in lakes" podwozie, opony i koła są wykluczone zawsze czy tylko w przypadku przepraw przez rzeki, rozlewiska i jeziora?? (Bo tak szczerze to nawet w Polskim mógłbym mieć trudność z interpretacją takiego zapisu.)

- Wrangler czy Duster?? Cenowo wychodzi tak samo prawie - 4 osoby łącznie, dwa duże bagaże i dwa duże podręczne wizzair. wycieczka wkoło wyspy, może ze dwa dni na interrior.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Lis 2016 09:45 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
1. W bluecar miałem udział własny w SCDW i SAAP.
2. O ile mi wiadomo w każdej wypożyczalni na Islandii podwozie i koła są wyłączone z ubezpieczenia, szkody przy przekraczaniu rzek dotyczą całego samochodu.
3. W terenie Wrangler nieporównywalnie lepszy choć i Duster daje rade- ja z interioru byłem wprawdzie tylko w Landmannalaugar, ale nie było żadnego problemu, choć przez rzekę na końcu dojazdu nie odważyłem się przejechać( widziałem jak gość w grand vitarze zalał silnik). Dziwi tylko mała różnica w cenie- może Duster nówka a Wrangler nieco zajeżdżony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Lis 2016 14:29 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
piotrek.s napisał(a):
Duster nówka a Wrangler nieco zajeżdżony?


Też tak sądzę, Wranglerki mają chyba większe przebiegi. Są też chyba typowo dwuosobowe, choć tu mogę się mylić bo nie pamiętam dokładnie (nie zerkam teraz na ich stronę, a tam można sprawdzić). Dusterka miałem praktycznie jak noowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Lut 2017 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
Rozumiem, że jak wykupię SCDW to nie muszę wpłacać depozytu ? Blokada kilkuset euro na 2 tygodnie nie jest na moje realia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 24 Lut 2017 19:29 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
W bluecarrental wykupując SCDW nic nie blokują na karcie, ale podpisujesz papier, że zgadzasz się na obciążenie karty w razie zdarzenia podlegającego pod udział własny. Ja musiałem przy oddaniu auta zapłacić za odpryski na szybie od kamieni (odzyskałem później kasę z icarhireinsurance).
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group