Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Paź 2016 20:46 

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 32
Witajcie!
Jestem z mężem i córeczką na Islandii. Mieliśmy ją zwiedzać autem znajomego, niestety auto padło :( (w okolicach lotniska).
Wypożyczalnie nie wchodziły w grę więc pozostały nam inne rozwiązania...
Dziś wsiedliśmy do autobusu nr 51 spod sklepu Kronan i po ok 12 minutach byliśmy w Hveragerdi. Cena biletu 420 koron/dorosły, dziecko poniżej 6 lat free. Nie obyło się bez zdziwienia gdy kierowca zażyczył sobie ponad 3000! mówiłam 2 razy, że chcemy dojechać do gorących źródeł Hveragerdi a on sprzedał nam biletu do stacji Mjodd :shock:

W Hveragerdi wysiadamy na przystanku Shell i asfaltem idziemy w kierunku gorących źródeł. Nie sprawdzałam ile czasu szlismy ale ok 1,5 h :) do parkingu a z tamtąd w górę trekking to 3,2 do 3,8 km. Darowaliśmy już sobie wspinaczkę (córcia była za bardzo marudna) i ok 500m od parkingu zeszliśmy ze szlaku do gorącego źródła (pokazali nam je Polacy z maleńkim synkiem)- CUDOWNE!

Po kąpieli poszliśmy w kierunku parkingu, gdzie nie bylo problemu by ktoś nas zabrał do miasteczka :)

Na wyjeżdzie z miasteczka złapaliśmy stopa- małżeństwo islandzkich emerytów. Niezwykle mili ludzie, na koniec kobieta nawet dała banknot mojej córeczce na słodycze :D

W Selfoss doszliśmy do przystanku przy stacji paliw N1 i stamtąd od razu mieliśmy autobus 75 do Eyrarbakki. Cena 420 koron/dorosły. Autobus przejeżdza przez miasteczko Stokkseyri gdzie można zwiedzić Centrum duchów, elfów i troli oraz muzeum a także skorzystać z basenu, restauracji, wypożyczalni kajaków.
Następnie autobus dowiózl nas do celu. Wysiedliśmy na 1-szym przystanku i od razu na wprost mieliśmy ocean z czarnymi plażami. Widok nie zapierał dechu w piersiach ale nie chcieliśmy iść zbyt daleko do piękniejszych plaż ze względu na głód, zmęczenie córki :)

2) Na jutro mamy wykupioną wycieczkę w biurze podróży GT Travel do Golden Circle + wodospad Faxi + Krrid. Cena niespełna 10000 koron/dorosły, dziecko poniżej 6 lat free. Biuro znajduje się mniej niż 1 km za mostem w stronę Reykiaviku. Można wybrać biuro podróży Sterna Travel ale wyjazd jest z Reykiaviku

3) autobusem 51 jedziemy do Vik (plaże), Skaftafell (wodospad), Jokulsarlon (laguna lodowcowa). Być może będziemy korzystać ze stopa w międzyczasie

Zapraszam do kontaktu osoby potrzebujące :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 10 Mar 2017 04:39 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Anna Mańko napisał(a):
3) autobusem 51 jedziemy do Vik (plaże), Skaftafell (wodospad), Jokulsarlon (laguna lodowcowa). Być może będziemy korzystać ze stopa w międzyczasie

Mogłabyś mi powiedzieć, jaki jest koszt przejazdu tym autobusem do Viku? Rozumiem, że jechaliście z Selfoss?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Mar 2017 22:53 

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 32
Niestety nie jechaliśmy autobusem 51 tylko ze zorganizowaną wycieczką (mielismy za free). Autobus jedzie ok 2 h. poszukaj na FB grup typu Polacy na Islandii- podpowiedzą Ci :)
tu rozkład inii 51 https://www.straeto.is/is/timatoflur ale cen nie mogę znaleźć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Mar 2017 23:25 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
Anna Mańko napisał(a):
tu rozkład inii 51 https://www.straeto.is/is/timatoflur ale cen nie mogę znaleźć
są tu https://www.straeto.is/en/verslun/gjald ... urland-hab
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group