Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Lis 2015 20:33 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Cześć,
Rozglądam się już za samochodem na letni wyjazd na Islandię i jak na razie najbardziej skłaniam się ku bluecarrental- wydają się mieć jedne z korzystniejszych cen i bardzo mało opinii negatywnych. Macie z nimi jakieś doświadczenia, ewentualnie możecie polecić inną wypożyczalnię?( nie interesują mnie wypożyczalnie typu sadcars czy icepol oferujące "przechodzone" auta).
Minusem w bluecarrental jest bardzo duży udział własny, ale zakładam, że dokupię ubezpieczenie udziału własnego w firmie zewnętrznej.
Pozdrawiam
Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 19 Lis 2015 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 156
Loty: 17
Kilometry: 29 684
Hej, my skorzystaliśmy z oferty Bluecarrental i podczas naszego wrześniowego wyjazdu wypożyczyliśmy Dacię Duster 4x4.
Autko ładnie się prezentowało jak na 85 tysięcy przebiegu. Ceny mają przyzwoite, tak mi się przynajmniej wydaje :)
Przekazanie auta plus papierologia poprzedzająca wynajem nie zajęła nawet 10 minut. Czy wysoki udział własny, szczerze nie wiem. Jak mówisz, można ubezpieczenie w firmie zewnętrznej dokupić na czas wynajmu:)
Tak samo przy oddaniu auta, oględziny trwały może z 2 minuty i jeszcze nas na lotnisko odwieźli:)

Mam nadzieję, że coś Ci to pomoże

Pozdrawiam,
Bartek
_________________
"Panie, Islandia to mi z ręki jadła" - fotorelacja Islandia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek.s lubi ten post.
piotrek.s uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Lis 2015 17:46 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Dzięki, też rozważam Dacie Duster lub Suzuki Grand Vitare
Pozdrawiam
Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Lis 2015 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 137
Loty: 39
Kilometry: 102 845
ja polecam Blue Car Rental, korzystalismy z niej w tegoroczną majówkę. W związku z ograniczonym budzetem wypożyczylismy Kię Rio Diesel, ale super dała sobie radę (oczywiście na drodze nr 1, bez zjeżdżania w interior). Auto było w świetnym stanie i bardzo ekonomiczne.

Jezeli chodzi o samą wypożyczalnię, to cała procedurę formalną załatwilismy w parę minut przy odbiorze. Dodam, że odebral z lotniska i obsługiwał nas Polak, co zawsze jest miłym akcentem i wiele ułatwia. Oddanie samochodu był kompletnie bezproblemowe, pracownik rzucił okiem na samochód, nie oglądał go szczegółowo ani nie analizował rysek.

Podsumowując - polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek.s lubi ten post.
piotrek.s uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 19 Lis 2015 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 106
Ja również bardzo polecam tę wypożyczalnię. W czerwcu przez tydzień mieliśmy do dyspozycji niemal nowego Nissana Qashqai. W ostatniej chwili musieliśmy zmienić dane kierowcy - nie było z tym żadnego problemu. Zresztą z niczym tam nie było problemu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Lis 2015 09:19 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Wielkie dzięki za wszystkie opinie, widzę ,że mogę śmiało rezerwować w tej firmie. Mam jeszcze jedno pytanie- przy rezerwacji przez ich stronę jest tylko opcja zapłaty całkowitej kwoty rezerwacji, natomiast w FAQ jest wzmianka o możliwości zapłaty na miejscu. Z której opcji korzystaliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Lis 2015 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 106
Ja się przyznam, że nie doczytałam i myślałam, że zapłacimy na miejscu, a tu niespodzianka i karta kredytowa została obciążona w momencie rezerwacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek.s lubi ten post.
piotrek.s uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 21 Lis 2015 14:59 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Bardzo miła i sympatyczna obsługa. My wybraliśmy Dustera i auto w stanie praktycznie jak z salonu.

Wybraliśmy pełny pakiet ubezpieczeń, łącznie z tym od piasku i popiołów.
Mimo tego, że poruszaliśmy się praktycznie tylko po głównych drogach to po ponad dwóch tysiącach kilometrów na aucie pojawiło się kilka mikro uszkodzeń lakieru - takich jakie spotykamy u nas na przedniej masce od kamyków. Zapewne dzieje się tak najczęściej przy mijaniu innych samochodów oraz poprzez stale wiejący tam bardzo silny wiatr. Do tego na tylnej klapie mieliśmy płytkie kilkucentymetrowe wgniecenie bez uszkodzeń lakieru, takie jakbym uderzył mocniej krawędzią dłoni albo czymś miękkim. Nie mam pojęcia skąd to, może jakiś latający patyk. W każdym razie nikt z nas nie przypomina sobie żadnego uderzenia czy dźwięku, po prostu odkryliśmy to pewnego ranka gdy pakowaliśmy manatki. Nie było to głębokie czy duże bo długości krawędzi dłoni, no ale jednak. U nas takie odkształcenia można wyciągnąć bez konieczności lakierowania za całkiem niewielkie kwoty. Przy zdawaniu auta wskazaliśmy wszystkie nasze odkrycia i...

Niestety okazało się, że zgodnie z umową (przypomnę, że nie było opcji ubezpieczenia bez wkładu własnego) zablokowano nam na drugiej karcie 150 000 ISK, po przewalutowaniu wyszło ponad 4 500 zł. Byliśmy mocno zaskoczeni i musieliśmy użyć dodatkowej karty bo nie przewidzieliśmy na ogólnym rachunku takich środków. Uszkodzenia wyceniam na maks. 200-400 zł łącznie z lakierowaniem drobnych uszkodzeń od kamyków, których po prostu nie da się tam uniknąć. Mieliśmy wszystkie ubezpieczenia jakie były w opcji. Do wylotu było około godziny więc po krótkich zapewnieniach, że do trzech dni rzeczoznawca wyceni koszty naprawy i otrzymamy zwrot reszty pobranych środków, zdecydowaliśmy się uiścić kaucję i popędziliśmy na lotnisko aby zdążyć na samolot.

Na wycenę czekaliśmy dłużej niż trzy dni i musiałem się upomnieć. W końcu otrzymaliśmy informację, że po wycenie uszkodzeń wypożyczalnia zdecydowała się zwrócić nam całość kaucji. Tutaj wrócę jeszcze do użycia innej karty niż ta którą rezerwowaliśmy bowiem zwrot środków nastąpił na pierwotny rachunek osoby która podpisała umowę wypożyczenia - te kilka dni i różnice kursów na kartach różnych banków spowodowały, że po wszystkich operacjach wróciło do nas około 360 zł mniej po przewalutowaniu zwrotnym tych 150 000 ISK.

Myślę, że historia warta zastanowienia. Czy kolejny raz skorzystałbym z Blue Car Rental? Nie wiem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek.s uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 21 Lis 2015 19:03 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Po zablokowaniu 150000 ISK sytuacja stała się nieciekawa, ale fajnie, że wszystko dobrze się dla Was skończyło i firma okazała się w porządku ( w końcu koszty przewalutowania to nie ich wina).
Cóż, Wasz przypadek utwierdził mnie w przekonaniu, że muszę wykupić ubezpieczenie wkładu własnego w firmie zewnętrznej, bo czy udział własny jest na poziomie 150000 ISK czy 75000 ISK jak w innych firmach to i tak mnóstwo kasy.
Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 21 Lis 2015 23:45, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Lis 2015 23:05 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Napisz czy udało Cię się uzyskać takie zewnętrzne ubezpieczenie i jaki to koszt oraz formalności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Lis 2015 11:29 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Z dodatkowego ubezpieczenia do tej pory nie korzystałem, ale tu na forum polecane są 2 firmy brytyjskie:
http://www.insurance4carhire.com
https://www.icarhireinsurance.com/insur ... -insurance
Ta pierwsza firma ma tylko opcję ubezpieczenia rocznego, które jest opłacalne powyżej 11 dni wypożyczenia w roku, druga również na pojedyńcze dni, ale dla mnie bez różnicy , bo na
Islandii potrzebuję auto na 11 dni, a roczne może się przydać przy innym wyjeździe.
Ceny wydają się rozsądne biorąc pod uwagę uzyskiwany komfort psychiczny, a co ważne ubezpieczenie obejmuje rownież m.in opony i podwozie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Lis 2015 07:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 156
Loty: 17
Kilometry: 29 684
Upewnij się czy ubezpieczenie uszkodzenia podwozia obejmuje uszkodzenie miski olejowej bo naprawdę są tam drogi (np. droga dojazdowa do Haifoss'a) gdzie dość konkretne kamienie wystają i można ją uszkodzić (dzięki Artycjusz za informację :)!)

Nie wiem czy jakiekolwiek ubezpieczenie obejmuje wyrwanie drzwi, a na to trzeba uważać.
_________________
"Panie, Islandia to mi z ręki jadła" - fotorelacja Islandia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Gru 2015 17:05 

Rejestracja: 26 Gru 2015
Posty: 3
Witam. Jestem pracownikiem tej firmy. Po pierwsze nie blokujemy danej kwoty, tylko pobieramy platnosc przy zwrocie auta, po wycenie przez firme blacharska, oddajemy reszte pieniedzy na to sama karte kredytowa z której bylo pobrane.
A ze bank pobiera za swoje dzialania jakies koszta, to juz nie nasza wina. Jest w budowie nowa strona http://www.carsiniceland.is.
bedzie w jęz. polskim i angielskim, platnosci tylko 13% przy zamowieniu samochodu, reszte przy odbiorze auta..
i beda bileciki do wygrania na darmowy przelot z Polski do Islandi.. Pozdrawiam.. Wiecej pytan ? - prosze pisac na drulik19(@)gmail.com..


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Mar 2016 17:33, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Sty 2016 12:54 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
danieliceland napisał(a):
Witam. Jestem pracownikiem tej firmy.

Tej firmy, to znaczy której?
Moja historia jest autentyczna, zwrot poszedł na inną kartę i stąd różnice w rozliczeniach. Nie mam zastrzeżeń do obsługi, rzeczowo i profesjonalnie. Auto też było tiptop. Jedynie zwłoka przy rozliczeniu szkody była irytująca - ale rozumiem, że rzeczoznawca potrzebował czasu. Natomiast zabrakło mi w ofercie takiej opcji ubezpieczenia przy której nie muszę mieć na koncie rezerwowych 150 000 ISK.

W temacie oceny całej sytuacji muszę przyznać, że właściciel zachował się bardzo pro-konsumencko. Trzeba podkreślić, że przeglądając inne oferty nie znalazłem tak korzystnej, a uszkodzenia były ewidentne więc sam byłem zaskoczony, że ze swojej strony nie potrącił ani grosza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Lut 2016 19:32 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Wypożyczałem auto w Blue Car Rental 5 czy 6 razy. Różne auta - małe i b. duże. Wypożyczałem też w innych firmach, ale w tych innych parę lat temu - teraz widzę, ze konkurencja rośnie.
Jeśli jednak chodzi o ceny i wspomniane wyżej nastawienie "prokonsumenckie" - mogę polecić BlueCarRental. Mają też dobre opinie nawet wśród spotkanych Islandczyków. Inny styl.
Procedura wynajmu, a przede wszystkim zwrotu, nie ma porównania z cynicznymi światowymi korporacjami, których nazw tu nie wymienie (bo stoją mi ością w gardle).

Kwestia przewalutowania to sprawa banku i jego narzutów. W związku z moimi wyjazdami na Islandię kilka razy reklamowałem w bankach "zabór" róznicy gorszącego przewalutowania w przypadku otrzymania zwrotu z tego samego źródła gdzie poszła zapłata. Cóż, banki - odwrotnie niż BluCarRental - spróbują każdej okazji by "niechcący" urwać sobie coś. Za każdym razem jednak bank zwracał wynikłą różnicę (ale mowa o konkretnym banku z literką m na przodzie, który ma za to inne winy za kołnierzem). Słowem wiele zależy od banku.

Natomiast jeśli zwrot poszedł na inne konto niż został pobrany - cóż, jeśli to błąd ludzki, to w Blu Car Rental można rozmawiać otwarcie o wszystkim.
Zresztą też miałem okazję poznać Polaka, który Was (mnie także dwa razy) obsługiwał (zapewne to on zabrał głos powyżej).
Moim zdaniem można mu zaufać i chciałbym samych takich Polaków spotykać za granicą. Bardzo rzeczowa rozmowa - uczciwy, lojalny wobec firmy, ale też przyjaznie nastawiony do klienta, bardzo przyjaźnie. Chciałoby się mieć kontakt z samą taką obsługą przy najmie aut. Podsumowując - polecam zarówno BluCarRental jak i zaufanie do Daniela(?-tak jest w nazwie użytkownika) piszącego post wcześniej.
Choć ja tam ani nie pracuję, ani nie mam z nimi żadnych prywatnych koneksji - jestem jedynie zafascynowanym Islandią turystą i mam porównanie jak to może wyglądać źle, a jak może wyglądać przyjaźnie. Tu na pewno to drugie.

P.S. A drzwi owszem trzeba trzymać (oni nie żartują!) i generalnie mieć oczy z tyłu głowy trzy razy bardziej niż w centrum Warszawy - jeżdżąc przy wietrznej pogodzie na Islandii, doprawdy przeszedłem już tam i swoje nauczki... I niestety wiedzą co robią nie ubezpieczając podwozia - bo to tak jakbyś szukał ubezpieczenia od kontaktu z wodą wchodząc na basen ;) No - da się, da uniknąć zagrożeń dla podwozia, ale trzeba się bardzo, bardzo postarać (lub nie zjeżdżać z asfaltu;) Gdyby było takie ubezpieczenie wziąłbym pierwszy ;) Osobiście czekam na SCDW redukujące udział własny całkiem - jak na kontynencie. O BluCarRental nie mogę powiedzieć nic poddającego w wątpliwość ich profesjonalizm i totalnie przyjazny, prokonsumencki charakter - same dobre doświadczenia. Mogę tylko trzymać kciuki, żeby trafiali wyłącznie na adekwatnych klientów i dzięki temu jak najdłużej nie zmieniali stylu.

A, padło pytanie o kartę - zapłata następuje (na podstawie moich z nimi doświadczeń) po zaakceptowaniu przez BCR formularza zamówienia (nie w chwili wypełnienia).
Po przyjechaniu odbierałem już tylko kluczyki, ewentualnie na miejscu można dopłacić za doubezpieczenie od burzy piaskowej lub doposażenie.
Jeśli ktoś nie ma ochoty na pobranie pieniędzy z takim wyprzedzeniem (ale nie ma się czego obawiać), to widzę, ze strony wspomnianego Daniela pojawiła się dość ciekawa alternatywa - z blokadą jedynie 13% w chwili najmu na http://carsiniceland.is/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Mar 2016 13:00 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Dzięki wszystkim za informacje, zarezerwowałem w bluecarrental Dacie Duster na 11 dni. Ruszam 22.06,w planie mam ring road z wypadami do wraku Dakoty, Porsmork i Landmanalaugar oraz Fiordy Zachodnie. Plan dość napięty, ale chcę zobaczyć jak najwięcej, tym bardziej, że teoretycznie jest to bardzo dobra pora- już z niezłą pogodą, a jeszcze przed największym najazdem turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Mar 2016 19:38 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Porsmork Dusterem ... niekoniecznie ;) - bluecarrental potrafi być wyrozumiały, ale na zwrot topielca lawetą nikt nie przymknie oka. Akurat Porsmork - niezupełnie jest na Dustera. Raczej zupełnie nie jest...

Droga do Dakoty chwilowo zamknieta - zobaczymy czy otworzą ponownie, właściciele terenu wściekli się, że ludzie mimo wytyczenia trasy rozjeżdżali wszystko jak popadnie i niszczyli niczym na europejskim stadionie, cóż, bilety Wizza i EasyJeat zrobiły swoje, przylatują nie tylko Ci, którzy przemyśleli cel wycieczki - jak porównuję własne zdjęcia Dakoty sprzed 8 lat i z tego roku to teraz to już kupa śmiecia wśród hałd, a nie wrak na pięknej plaży. Szkoda, staszne z nas turystów bywają ćwoki, że nie umiemy się upilnować nawzajem, a zwrócenie uwagi wciąż traktujemy jako czepianie lub donos... Właściciele zamknęli dostęp, mam nadzieję, że nerwy im odpuszczą blizej sezonu ... i że nie będzie to początek większego trendu... Choć patrząc na to co ludzie wyrabiają na Złotym Kręgu mam spore obawy...

Landmanalaugar Dusterem jak najbardziej, choć jeśli nie przejezdzałeś wcześniej w życiu przez rzeki to raczej od północy (208 - F208). Zdecydowanie nie od południa, bo zaraz za ostatnim schroniskiem utopisz auto ;) No i zostaw Dustera przed brodem w samym Landmannalaugar, te ostatnie 100m naprawdę z radością można przejść pieszo, a ryzyko zamoczenia radia wydatnie spadnie ;)

22.06 daje szansę na otwarte drogi w środku - ale nie przyzwyczajaj się za mocno do tego planu (w ogóle nie przyzwyczajaj się do planu;) bo zima tego roku bardzo śnieżna, a już w zeszłym nawet na sam koniec czerwca sporo było jeszcze zamknięte. Ale i tak będziesz przeszczęśliwy. Ja akurat 20ego będę wracał do PL, więc na pogodę liczę jeszcze bardziej niż Ty, bądźmy zatem dobrej myśli! Udanych przygotowań! Żeby nie robić off-topicu nie piszę więcej o wskazanych przez Ciebie celach (sporo w innych wątkach na forum) - a podsumowując gratuluję wyboru wypożyczalni, z pewnością - obok wskazanych wyżej - jest to jeden z najlepszych wyborów! Udanej wyprawy!
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek.s lubi ten post.
piotrek.s uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 27 Mar 2016 00:23 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
@Artycjusz dzięki za wskazówki, z tym Porsmork wyraziłem się zbyt ogólnie- widziałem filmiki z przekraczania brodu na rzece Krossa i do głowy by mi nie przyszło sforsować go Dusterem- zamierzam zostawić auto przed brodem i dalej złapać autobus lub tylko pokręcić się po okolicy.
Szkoda ,że z Dakotą wygląda to nieciekawie, ale niestety masowa turystyka przyczynia się do zniszczenia wielu wyjątkowych miejsc.
Co do Landmannalaugar zamierzam tam się oczywiście wybrać od północy F208, choć w drodze powrotnej myślałem o F225- myślisz, że nie będzie to zbyt duże wyzwanie dla Dustera?
Również życzę udanej wyprawy dla Ciebie już n-tej , dla mnie pierwszej ale mam nadzieję, że nie ostatniej.
Pozdrawiam serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Mar 2016 19:59 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
F225 z powrotem może być tym autem wykonalne, szczególnie jak po dotarciu do Landmannalaugar zobaczysz czym tego dnia ludzie przyjechali i zapytasz jak głęboko jest na brodach. Jest takie rozszczepienie F225 na południową i północną odnogę (północna przez Landmannahellir) - południowa trochę moze bardziej widokowa (dla mnie, choć obie przepiękne), ale brody mogą się róznić głębokością, warto dopytać konkretnego dnia na miejscu. Ten rozjazd dobrze widać np. na tej przykładowej "mapce" : http://www.voyage-islande.fr/images/articles/cartefjallaback.gif
Ja na F225 dustery widziałem, podobnie jak Quashqaie, ale swoim bym nie ryzykował, chyba, ze zabierasz wodery i będziesz mógł sam sprawdzić głębokość przed wjechaniem ;) W każdym razie gdybym miał Ci auto prywatnie pożyczyć to na F225 Dusterem bym się nie zgodził, więc jak wiem ze bierzesz z bluecarrental (lubię ich i szanuję) to też nie powiem tak po prostu "jedź", pamiętaj że na przeprawie przez bród nie masz żadnego ubezpieczenia, niby sprawa prosta, jedynie idź do polskiego salonu i zapytaj sprzedawcy jaka jest głębokość brodzenia, a potem obserwuj minę. To najlepsza odpowiedź :) Duster świetny na F-roads, za wyjątkiem przepraw wodnych, choć sam nie raz testowałem swój poziom szczęścia (jednak tylko gdy miałem swoje auto, nie pożyczane).
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek.s uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 27 Mar 2016 22:47 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Ja bardzo chwaliłem sobie Dustera za wygodę podróży i wbudowaną navi. Fajnie śmigał po szutrówkach i niewiele spalił, polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group