Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 19 Lut 2016 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
Nie tylko samolot był z Lufthansy. Także załoga i serwis :) Zaraz po starcie bułka i napoje oraz przed lądowaniem ciepłe śniadanie. Ciekawe, bo w zarządzaniu rezerwacją na stronie Eurowings można było posiłki kupować. Zapewne zwracali te pieniądze.

Image

Image

Ludzi było sporo, ale jakoś dało się przetrwać lot - nawet na chwilę zasnąłem. Po kontroli paszportowej miałem jeszcze sprawdzany dokładnie bagaż, ale nic niedozwolonego nie znaleźli. Na stacji kolejowej na lotnisku reklamują połączenie, którym przyleciałem.

Image

Następnie pojechałem S-Bahną do Monheim am Rhein (pomiędzy Kolonią i Düsseldorfem) i spędziłem cały dzień u wujka - to był dobry pomysł i świetna okazja do miłego spotkania. Mógłbym tam zostać na noc, ale z paru powodów wybrałem hotel w Düsseldorfie: po pierwsze, żeby nie robić kłopotu, po drugie, żeby mieć bliżej rano na lotnisko i po trzecie, żeby zgarnąć promocyjne mile Finnair w serwisie PointsHound :) Hotel nazywa się Novum Hotel Plaza - jakkolwiek ładnie to brzmi, jest to bardzo podstawowy hotel, za to blisko dworca głównego. Ja bym dał góra 2 gwiazdki (ma 3), ale mam chyba ekonomiczny pokój dla jednej osoby, więc inne pokoje może wyglądają lepiej.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#62 PostWysłany: 19 Lut 2016 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
@seby jak napisałem przed chwilą jednak wszystko było z Lufthansy :)

@Robertos wiem - to dzięki Tobie miałem taki hotel w Dubaju za tak niską cenę :)

@rw30 ja leciałem Qatar Airways, więc nie wiem, jak tam w Emirates ;) Co do deszczu to moja pierwsza wizyta w Emiratach, więc nie wiem co tam normalne - widziałem tylko, jak wielu ludzi zdjęcia robiło (to pewnie bardziej przez grad). Organizatorzy turnieju tenisa też chyba średnio przewidzieli taką możliwość, bo głównym narzędziem osuszania były ręczniki przygotowane dla zawodników...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 20 Lut 2016 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
20.02 Düsseldorf - Warszawa - Katowice - dom
Moja krótka wizyta w Düsseldorfie dobiegła końca - zwiedziłem tylko dworzec... Wczoraj wieczorem i tak już mi się chciało strasznie spać (po nocnym locie z Dubaju), a moje ubrania i buty też nie gwarantują komfortu termicznego przy temperaturze w okolicach 0.

Image

Przejazd na lotnisko linią S11 to tylko 15 minut. Niestety salonik akceptujący Priority Pass jest w części B, a LOT lata z A. Czas przed lotem spędziłem w kawiarni z widokiem na płytę lotniska, przy okazji patrząc na flightradarze, co po niej jeździ, startuje i ląduje :)

Image

Mieliśmy startować Embraerem 170 w malowaniu Star Alliance o 10:15, ale poszło sprawnie i o tej godzinie już byliśmy dawno w powietrzu. Przesiadka w Warszawie krótka, ale zdążyłem jeszcze wpaść do Preludium. Ostatni lot do Katowic o 13:35 będzie tym samym Embraerem.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 20 Lut 2016 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
Na lotnisku w Katowicach żadnych wiwatujących tłumów, kwiatów, powitania chlebem i solą - jestem rozczarowany ;) Z lotniska powrót do Rybnika busem TigerExpress (jak przyjedzie).

Ogłaszam koniec relacji :) Dziękuję, że byliście ze mną, czytaliście, za wszystkie komentarze i lajki.
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 20 Lut 2016 15:56 

Rejestracja: 22 Gru 2015
Posty: 149
@kevin to mialeś całkiem ' miękkie lądowanie' z business class na eurowingsa jak defacto była to lufthansa :D, chyba a330 brakuje im w eurowingsie (mają 2 które non-stop latają tajlandia-cgn i drugi na karaiby) i dlatego lata Lufthansa a340

https://en.wikipedia.org/wiki/Eurowings
Cytuj:
Aircraft In Service Orders C E Y Total
Airbus A340-300 1 — 18 19 261 297

Notes:
operated by Lufthansa CityLine for Lufthansa on Cologne/Bonn-Dubai route
Góra
 Profil Relacje PM off
kevin lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 20 Lut 2016 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
To jeszcze na koniec krótkie podsumowanie w punktach.

TOP - pozytywnie
1. Lot pierwszą klasą Bangkok - Doha - Dubaj. Duże ilości szampana i wizyta w pokładowym barze. Jeszcze niezły zestaw kosmetyków Armani w prezencie.
2. Singapur. Jedzenie: laksa, char kway teow, satay, kaya toast i inne oraz świeże soki. A także piękne Ogrody Botaniczne i Gardens by the Bay.
3. Lot klasą biznes Doha - Singapur. Pierwszy taki lot, szkoda tylko, że trochę przespałem, ale jak tu nie spać w środku nocy w takiej wygodzie... Dodatkowo salonik dla klasy biznes w Doha - co ciekawe, mnie się bardziej podobał, niż ten dla pierwszej klasy.
4. Abu Zabi - Wielki Meczet. Rozmach i wielkość robi wrażenie.
5. Turniej tenisowy WTA w Dubaju, mecz Halep - Ivanovic. Całkiem przyjemnie się to oglądało, jeszcze poprzedzone atrakcją w postaci burzy z gradem.
6. Festiwal Qasr al Hosn w Abu Zabi - pokaz kultury i historii Emiratów, daktyle, kawa, lokalne naleśniki czy pączki.
7. Doha - kawa w Suku Waqif z zapachem sziszy. Doceniłem klimat i kulturę na tym targu po targach w Dubaju.
8. Msza w Doha - nie ma to jak dosłownie znaleźć kościół na środku pustyni...
9. Wizyta u wujka, cioci i kuzyna w Monheim - dobra okazja, żeby odwiedzić rodzinę w trakcie podróży.
10. Hotel niedaleko lotniska w Bangkoku z darmowym transportem - dobrze wydane 1€.
11. Majestic Hotel Tower w Dubaju za 350 zł za 2 noce ze śniadaniami - przynajmniej spałem za niewielkie pieniądze (jak na to miasto) w dobrych warunkach.
12. Lot Eurowings - nieoczekiwana zmiana wykonawcy lotu z SunExpress (bez jedzenia) na Lufthansę (z pełnym serwisem) na trasie Dubaj - Kolonia. Pewnie to było wiadome dużo wcześniej, bo poprzednie loty też takie były, ale ja tego nie sprawdzałem.

TOP - negatywnie
1. Dubaj. Fakt, że nie korzystałem za bardzo z żadnych ekstra atrakcji, ale liczyłem, że samo miasto zrobi na mnie wrażenie - nie zrobiło. Ani część nowoczesna, ani stara z targami i nachalnymi sprzedawcami. Dubaj chyba najlepiej z góry oglądać - podobał mi się, jak oglądałem wyścig kolarski stamtąd :)
2. Wszystkie malle (albo centra handlowe) - w Abu Zabi, Doha, Singapurze czy Dubaju. Ja jestem bardzo antyzkupowy i nie rozumiem ile miejsca można marnować na te setki sklepów, wszędzie takich samych.
3. Hotel Novotel w Abu Zabi. To znaczy sam hotel był w porządku, chyba w miarę nowy, a ja jeszcze dostałem apartament. Tylko jego położenie z dala od centrum i przystanku komunikacji miejskiej jest dla mnie dyswalifikujące (moja wina - kupowałem w promocji i bez większych przemyśleń...). Szkoda mi wydawać pieniądze na taksówki, jeśli nie muszę.
4. Akwarium w Singapurze. Duże, ładne, ale miałem wrażenie, że wszystko to już widziałem i mogłem lepiej wydać te $32 za wstęp.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 20 Lut 2016 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Zabawię się w adwokata diabła, tj. malli - o ile w przypadku Singapuru (głównie chiński) popyt kształtuje podaż, to w Emiratach w lecie bywają też jedną z niewielu alternatyw spędzania czasu (wolnego) za dnia.

Trafiłeś na przyjemne 20°C i nawet grad, myślę więc, że letnie do 60+°C w słońcu czy burza piaskowa mogłyby rzucić nieco inne światło na klimatyzowaną przestrzeń pod dachem, w której można załatwić nie tylko zakupy, posiłek czy rozrywkę, ale również wiele spraw związanych z organizacją życia codziennego (finanse, telekomunikację czy inne usługi) albo dbaniem o ciało i ducha.

Dla wielu osób jest to też okazja do oderwania własnego siedzenia od fotela samochodowego czy kanapy. :-D
Góra
 Profil Relacje PM off
kevin lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 20 Lut 2016 17:15 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Kolejny opis podrozy on line zakonczony powodzeniem. Za chwile opisy przygod po powrocie beda juz calkowicie niemodne.
Ps. Szok ze takiego podroznika mam tuz za miedza...
Góra
 Profil Relacje PM off
kevin lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group