Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 143  Następna
Autor Wiadomość
#2001 PostWysłany: 28 Kwi 2018 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
panprofesor82 napisał(a):
Jedyne lotnisko, na którym sprawdzali prawidłowość ważności dokumentu tożsamości z danymi z odprawy to był Lwów.


Na IEV sprawdzali ostatnio skrupulatnie wszystko...daty ważności itp.
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#2002 PostWysłany: 11 Maj 2018 20:50 

Rejestracja: 05 Maj 2018
Posty: 5
Czy ktoś latał Air Canada? Podobno tam nie trzeba podawać drugiego imienia..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2003 PostWysłany: 11 Maj 2018 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@Milla111
Latał. Nie trzeba podawać drugiego imienia.
W ogóle nie spotkałem się z linią, gdzie podanie drugiego imienia byłoby obowiązkowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Milla111 uważa post za pomocny.
 
      
#2004 PostWysłany: 15 Maj 2018 19:06 

Rejestracja: 15 Maj 2018
Posty: 12
Cześć i czołem :)
Jakiś miesiąc temu kupiłam bilet do Kanady, przewoźnikiem są ukraińskie linie. Dzisiaj coś mnie tknęło i chyba wpisałam numer paszportu ze spacją, tzn. XY 1234567 zamiast XY1234567. Sądziłam, że ze spacją będzie właściwie, gdyż było napisane, aby dokładnie przepisać dane z paszportu. Jednak teraz mam wątpliwości. Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Co wtedy?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2005 PostWysłany: 15 Maj 2018 19:09 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Nic.Spacja zastaje a ty lecisz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#2006 PostWysłany: 15 Maj 2018 19:14 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3239
srebrny
Nie ma znaczenia. Ważne aby nie wstawiać spacji we wniosku eTA i w APIS o ile APIS będzie wypełniane podczas odprawy online, a nie przez pracownika na lotnisku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2007 PostWysłany: 15 Maj 2018 19:20 

Rejestracja: 15 Maj 2018
Posty: 12
Dzięki, lżej na sercu :D
Nie słyszałam wcześniej o APIS, jedynie o eTA, trzeba składać o to specjalny wniosek (mam na myśli APIS)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2008 PostWysłany: 15 Maj 2018 20:40 

Rejestracja: 27 Kwi 2018
Posty: 6
Witam
Przeszukałem forum ale w znalezionych tematach nie wyszukałem jednoznacznej odpowiedzi na moje zagadnienie.
Tzn mój kolego wczoraj dokonał z Holandii dla siebie i mnie rezerwacji w linii Pobeda na lot powrotny z Moskwy do Bratysławy(mecz mistrzostw świata) lecz w środku mojego nazwiska zamiast H wpisał CH , próbowałem to zmienić przy odprawie lecz taka zmiana kosztowała 5000 rubli.Pytanie brzmi czy da się w jakiś inny bezpłatny sposób to zmienić ? Czy może spróbować na farta może nie będą mieli obiekcji na lotnisku?
Dziękuje za ewentualne porady pozdrawiam Ryszard :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2009 PostWysłany: 15 Maj 2018 22:05 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@kuna80
A próbowałeś zadzwonić na infolinię i zapytać? Użyj jakiegoś VoIPa i będzie tanio, np. w HaloNet to 9gr/min.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2010 PostWysłany: 15 Maj 2018 23:19 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3239
srebrny
ewelinab1997 napisał(a):
Nie słyszałam wcześniej o APIS, jedynie o eTA, trzeba składać o to specjalny wniosek (mam na myśli APIS)?


To są dane pasażerów które linia lotnicza przesyła do kraju docelowego. Zazwyczaj wprowadzane przez pracownika checkin. Żadnych wniosków nie trzeba składać.

https://en.wikipedia.org/wiki/Advance_P ... ion_System
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2011 PostWysłany: 16 Maj 2018 16:29 

Rejestracja: 15 Maj 2018
Posty: 12
Jeszcze mam jedno pytanie, wybaczcie to gradobicie :D
Dostałam odpowiedź mailową dotyczącą mojego biletu, ponieważ nie byłam pewna, czy spacja w numerze biletu przeszkadza czy nie. Pani odpisała, że system wyrównał to automatycznie i wszystko jest w porządku, wyslała mi też, jak w ich systemie wygląda mój zarezerwowany bilet. I tutaj moje zdziwienie, ponieważ był tam numer paszportu, imiona i nazwiska, rok urodzenia i data ważności paszportu z tym, że nie ma tych dwóch liter przed numerem. Wkleję to tutaj, tylko że w wymyślonej wersji, żeby nie podawać swoich danych:

"P/POL/7654321/POL/11JAN97/F/23JUN16/KOWALSKI/JAN/ADAM "

Chodzi mi o te cyfry występujące po POL czyli 7654321. Dlaczego przed nimi nie ma dwóch liter które zawsze są na paszporcie, czyli np AB 7654321? Czy to znaczy że popełniłam błąd wpisując numer paszportu podczas rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2012 PostWysłany: 16 Maj 2018 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@ewelinab1997 sprobuj sprawdzic poprzez "Manage Booking" lub zadzwon na infolinie i wyjasnij.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2013 PostWysłany: 22 Maj 2018 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2012
Posty: 23
Loty: 23
Kilometry: 65 696
Cześć
Czy możecie podpowiedzieć jak najlepiej wybrnąć z sytuacji w której kupiłem bilety z BCN do LPA przez seat24.de linia Vueling dla całej mojej rodziny (2 dorosłych + 2 dzieci) za atrakcyjną wtedy cenę 23euro/osobę ) obecnie 75 euro na ten termin i jakims dziwnym trafem otrzymłem w potwierdzeniu rezerwacji skopiowane moje imię w pozycje syna (reszta syna danych się zgadza ale moje imie jest powielone a jego nie ma.
Pisałem do seat24 i odpowiedzieli ze nie mogą nic zrobić bo przepisy linii nie pozwalają na zmiane imienia, proponują zakup nowego biletu dla dziecka w cenie rynkowej + 20 euro opłaty administracyjnej co daje prawie 100euro za poprawny bilet dla syna. Czy macie jakis pomysł co zrobic aby wyszło taniej?
Seat24 coś wspominało w korespondencji o jakims supportpakiecie że go nie mam, nie wiem czy cos ten support pakiet by zmienił, ktoś coś wie, moze podpowiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2014 PostWysłany: 22 Maj 2018 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Eryk_79
Kod:
The change of name on flights operated by Vueling can be done free of charge through our website within 24 hours of making the booking. You only pay the fare difference, if any.
https://www.vueling.com/en/vueling-serv ... nd-changes
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk_79 uważa post za pomocny.
 
      
#2015 PostWysłany: 22 Maj 2018 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2012
Posty: 23
Loty: 23
Kilometry: 65 696
no to pocieszenie... choć dzięki za informacje, ale zdaje się ze pisałem od razu do seat24.de... w kazdym razie chyba nie mógłbym zmienić nic przez firmę/stronę vueling kupując przez pośrednika co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2016 PostWysłany: 22 Maj 2018 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie ma sprawy, Vueling nie lecialem, ale sprobuj wejsc na "Manage Booking" moze uda sie zmienic, jesli nie minelo 24h, albo zadzwon na infolinie.
Pozdr. i powodzenia.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2017 PostWysłany: 22 Maj 2018 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2012
Posty: 23
Loty: 23
Kilometry: 65 696
minęlo już ponad miesiac, i na stronie vueling nie odnajduje tej rezerwacji bo to bylo kupione przes posrednika seat24, a może ktoś ma doświadczenie czy w takich sytuacjach mozna liczyć na przychylność służb na lotnisku i może udaje się przejśc, chociaż nie chciałbym ryzykowac wakacji dla 100euro z drugiej strony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2018 PostWysłany: 22 Maj 2018 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Eryk_79, minelo ponad m-c i teraz dopiero zauwazyles? ;)
Sprobuj zadzwonic na infolinie od Vueling, a jak beda odsylali do OTA to powiedz ze nic nie wskorales i czy moga zrobic wyjatek?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2019 PostWysłany: 22 Maj 2018 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2012
Posty: 23
Loty: 23
Kilometry: 65 696
jasne że zauważyłem od razu, tyle że najpierw pisałem do ota z mizernym skutkiem i zerową pomocą. Potem troche za dużo pracy i się zrobił miesiac, ale oczekuję podpowiedzi co robić a nie krytyki ze coś olałem... w każdym razie dzieki za podpowiedzi zadzwonie jeszcze do vuelinga jak sugerujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2020 PostWysłany: 01 Cze 2018 10:08 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 43
Hej, mam rezerwację na loty linią TAP Portugal dla dwóch osób i właśnie zauważyłam, że gdy na stronie wchodzę w zarządzanie swoją rezerwacją, nasze dane dziwnie się wyświetlają - skrót mr i mrs połączył się z imieniem i wygląda to tak:
Janmr Kowalski
Janinamrs Kowalska

Podczas rezerwacji na pewno wszystko dobrze wpisałam i na potwierdzeniu rezerwacji na mailu wszystko wygląda dobrze, tylko w ich systemie tak dziwnie się to wyświetla. Czy ktoś z Was miał już taki przypadek? Zastanawiam się czy później nie będzie problemu z odprawą online albo na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 143  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: shiver oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group