Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 143  Następna
Autor Wiadomość
#1881 PostWysłany: 12 Lis 2017 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie ma sprawy, nie jestem pewny, ale sprobuj prosze:
Polska +48 22 627 22 58
Qatar +974 4449 6666
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomek Pitrus lubi ten post.
Tomek Pitrus uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1882 PostWysłany: 13 Lis 2017 03:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
BrunoJ napisał(a):
Nie myslalem ze mnie to spotka, staram się sprawdzać 3 razy zanim kliknę (i dotyczy to moich pieniędzy ;-)
Kupowalem bilet w SAS przez www, w koncie mam zaznaczone jak trzeba, ze jestem facet, na potwierdzeniu bookingu było samo nazwisko bez przedrostka, wiec do glowy mi nie przyszlo sprawdzić. Dzis szybciutki check in - patrze a tutaj MS BrunoJ ;-)
W supporcie pan stwierdził ze może być babol w ich systemie bo powinno sczytać z ustawien konta i ze sprobuja poprawić. Ale zakladajac ze się nie wyrobią z czasem, mam plan na jutro - dłuższe wlosy mam, cycki wypcham watą, a wąsów nie golę, w końcu kobiety wikingów prawie jak krasnoludzkie... ;-)
Dla potomnych dodam jeszcze, że poprawka samego przedrostka jest bezpłatna.


Prawdopodobnie gdybys nie zmienil, nie byloby problemu, wazne aby imie i nazwisko sie zgadzalo. ;)
Ja mialem na bilecie SAS blad w nazwisku, o jedna literke za duzo, za pozno zauwazylem, ale polecialem bez problemu, nic nie zmieniajac.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1883 PostWysłany: 14 Lis 2017 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
cccc napisał(a):
Prawdopodobnie gdybys nie zmienil, nie byloby problemu, wazne aby imie i nazwisko sie zgadzalo. ;)
Ja mialem na bilecie SAS blad w nazwisku, o jedna literke za duzo, za pozno zauwazylem, ale polecialem bez problemu, nic nie zmieniajac.
Pozdr.

Prawdopodobnie. Na czacie powiedzieli że gdyby to był lot krajowy to nie ma co wnikać. Ale że połączenie międzynarodowe to lepiej zmienić bo nigdy nie wiadomo. Skoro zmienili w kilka godzin to znaczy, że fatyga żadna. Cóż, niedługo będzie okazja wypróbować ponownie.
A tak przy okazji - sam lot bardzo miły, w towarzystwie Polki urody typu Justyna Kowalczyk. Bardzo sympatycznie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1884 PostWysłany: 24 Lis 2017 15:49 

Rejestracja: 16 Maj 2012
Posty: 14
Hej!
Przeszukałam już całe forum i obawiam się, ze nadziei dla mnie nie ma, ale chciałam się upewnić.
Kupowałam bilety wizzaira dla taty (lot w dwie strony), ogólnie było przy tym trochę zamoty i skracając mocno historię, niestety nie zorientowałam się, że kupiłam bilet na konto wizzair discount club siostry i przed zakupem nazwisko się zmieniło na siostry. No i kasa poszła :(
Zwykle nie latam wizzairem, więc nie jestem pewna jakie mam opcje.

Z tego co widzę, nie ma możliwości zmiany nazwiska w takiej sytuacji, ponieważ poszła zniżka na klub.
Czy nie ma takiej możliwości nawet za dopłatą (wyrównanie do standardowej ceny) poprzez infolinię?

Kupiłam zwykłe bilety, niestety nie w taryfie plus, ani nie z wizz flexem. Ale czy mogę je nadal za opłatą anulować? Jeśli tak to wiecie może jaka jest procedura i koszty?

Dzięki z góry za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1885 PostWysłany: 24 Lis 2017 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@beabea

https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... zerwacji#/
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1886 PostWysłany: 24 Lis 2017 16:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@beabea Pomyłka najgorsza z możliwych,raczej nic z tym nie zrobisz i musisz kupić tacie nowy bilet a tamten spisać na straty,chyba,że będziesz mieć szczęście i akurat ten lot odwołają lub zmienią np.godziny.Każda opcja zmian,czy anulacja jest na tyle kosztowna,że przy średniej cenie biletu nieopłacalna.Ile ta nauczka kosztowała?Może namówisz siostrę na podróż z tatą, skoro już jej kupiłaś bilet to przynajmniej się nie zmarnuje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1887 PostWysłany: 24 Lis 2017 16:30 

Rejestracja: 16 Maj 2012
Posty: 14
@miriam

Dzięki za odpowiedź :) Właśnie problem taki, że ona już leci na drugim bilecie :D Jemu dokupowałyśmy kolejny. Niestety bilet też nie należał do najtańszych, więc może jednak się okazać, że będzie się opłacać go zmienić w ramach redukcji kosztów.
Nie wiesz może czy koszt anulowania (264zł) to kwota za anulowanie całej rezerwacji czy w przypadku lotu w dwie strony będzie trzeba zapłacić 528zł? Wtedy to rzeczywiście się nie opłaca i jedyne co pozostaje to zmiana rezerwacji na inny termin (z tego co rozumiem 300zł za lot w dwie strony), żeby siostra sobie kiedy indziej poleciała odreagować stres związany z zakupami biletów :)
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#1888 PostWysłany: 24 Lis 2017 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
beabea napisał(a):
Kupowałam bilety wizzaira dla taty (lot w dwie strony), ogólnie było przy tym trochę zamoty i skracając mocno historię, niestety nie zorientowałam się, że kupiłam bilet na konto wizzair discount club siostry i przed zakupem nazwisko się zmieniło na siostry. No i kasa poszła :(

@beabea zadzwon na infolinie i zapytaj.
Teoretycznie zmiana nazwiska jest mozliwa, ale przez infolinie Wizzair-a kosztuje wiecej niz samemu online. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 24 Lis 2017 19:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1889 PostWysłany: 24 Lis 2017 18:48 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@beabea Chyba się ucieszysz,bo jeśli siostra posiada już wcześniej kupiony bilet na ten sam lot to znaczy,że ma zdublowaną rezerwację i można to na wasze szczęście bezpłatnie anulować.Zadzwoń w tej sprawie do Wizzair :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1890 PostWysłany: 24 Lis 2017 19:31 

Rejestracja: 16 Maj 2012
Posty: 14
Dzięki wszystkim za pomoc, nie wiedziałam, że za zdublowane rezerwacje można ubiegać się o anulowację. Zobaczymy co się uda zrobić w takim razie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1891 PostWysłany: 24 Lis 2017 19:42 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 53
Problem może wałkowany, ale nie odkopałem takowego zapytania. Wizz Air: odprawiałem 15 osób i przy jednej zdarzył się chochlik: podałem numer i ważność dowodu osobistego, ale jako rodzaj dokumentu "kliknęło mi się" PASZPORT i tak jest na bilecie. Reasumując: są dobre dane dowodu (numer jak i daty ważności), ale jako typ dokumentu jest paszport. Czy ta osoba może mieć jakieś problemy? Zapobiegawczo uprzedziłem, żeby wzięła też paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1892 PostWysłany: 24 Lis 2017 19:52 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
-- 24 Lis 2017 18:46 --

beabea napisał(a):
za zdublowane rezerwacje można ubiegać się o anulowację.

Nawet sami mailowo często powiadamiają,że masz podwójną rezerwację biletu na ten sam lot :) Powinna wam się udać ta anulowacja ;)

-- 24 Lis 2017 18:52 --

wiciu napisał(a):
Czy ta osoba może mieć jakieś problemy? Zapobiegawczo uprzedziłem, żeby wzięła też paszport.

Nie będzie problemu byle dane były zgodne.Zarówno dowód jak paszport to dokumenty identyfikacyjne .Co innego jeśli byłby to kraj, gdzie można lecieć tylko z paszportem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1893 PostWysłany: 05 Gru 2017 10:34 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 1
Lecę do Anglii i podczas odprawy wpisaujac nr dowodu osobistego, wpisałem same cyfry bez wcześniejszych trzech liter. Bedzie z tym problem? Cyfry zgadzają sie z nr dowodu ale nie ma poczatku czyli pierwszych trzech liter. Z gory Dziekuje za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1894 PostWysłany: 05 Gru 2017 11:15 

Jesteś odprawiony, wydrukuj kartę pokładową i z ważnym dokumentem podróży BEZSTRESOWO podróżuj
Góra
 PM off  
      
#1895 PostWysłany: 22 Gru 2017 13:20 

Rejestracja: 22 Gru 2017
Posty: 7
Temat znany ale tutaj ma inny wymiar.

Zrobiłem literówkę w imieniu mojej małoletniej córki
zamiast KALINA na bilecie jest KAILNA

bilet kupowałem przez tripsta.pl
jest to bilet łączony, z Berlina do Melbourne
przewoźnikami są AF i China Southern

Słyszałem, że przy lotach do Australii imiona i nazwiska są sprawdzane wyjątkowo skrupulatnie.
Wysłałem prośbę do tripsta ze zmianą imienia, ale nie dostałem nawet mejla zwrotnego, że przyjęli formularz (choć tak obiecuje formułka pojawiająca się po wysłaniu formularza).
Oczywiście dodzwonić się do tripsta jest niemożliwością - może mam pecha, a może to okres przedświąteczny.
Jeśli ktoś ma pozytywne doswiadczenia w kontakcie z tripsta - proszę o informację.

No i na koniec - jakie jeszcze mam drogi działania (jesli tripsta się nie odezwie) ?
Nie chodzi nawet o pieniądze, mogę coś dopłacić, najwyżej będę jadł chleb ze smalcem w 2018.
Obawiam się, że zostaniemy nie wpuszczeni do samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1896 PostWysłany: 22 Gru 2017 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
100 stron ze można zrobić błąd do 3 liter a ty się pytasz bo zrobiłeś błąd ale w innym wymiarze...
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 26 Gru 2017 12:15, edytowano w sumie 1 raz
ciach uszczypliwość
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1897 PostWysłany: 22 Gru 2017 14:15 

Rejestracja: 22 Gru 2017
Posty: 7
tysiąc stron o tym, że kogoś nie wpuścili bo miał zmienioną literę w imieniu
np. tutaj:
http://www.telegraph.co.uk/travel/advic ... e-tickets/

Kolejne tysiąc, że w locie do Australii sprawdzają dokładnie, żeby lista pasażerów zgadzała się z tą zgłoszoną wcześniej przez linię lotniczą
Więc proszę mnie nie zbywać.

A jeżeli jest jakieś oficjalny przepis o trzech literach, to proszę mi podać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1898 PostWysłany: 22 Gru 2017 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
proszę sobie poszukać, temat już znalazłeś to go po prostu przejrzyj
w tym artykule masz maila do "experta"...wysłałeś zapytanie? czy ktoś ma to zrobić
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1899 PostWysłany: 22 Gru 2017 14:37 

Rejestracja: 22 Gru 2017
Posty: 7
Przejrzałem wątek, widać niedokładnie.
Wieczorem przejrzę jeszcze raz i poszukam mejla do eksperta.
Dziękuję za podpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1900 PostWysłany: 22 Gru 2017 15:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
@mkmk co podóż, co pasażer - to inny przypadek. Ja miałam literówkę w nazwisku na bilecie lecąc do Australii. Także miałam zamienione miejscami dwie litery. Ba, sama zauważyłam to dopiero kilka miesięcy po zakupie biletu (bilet kupiony z dużym wyprzedzeniem). Nie zmieniłam tego i zapewne inni tez tego błędu nie dostrzegli, a jeśli to nie miałam żadnych problemów.
Jednakże, jak sam czytałeś, bywają różne inne przypadki. Mojemu znajomemu kazali dopłacić na lotnisku przy odprawie w Nairobi $50 za zmianę litery w nazwisku. Był s powinno być c.
Agenci mają 2 godziny na bezpłatne zmiany nawet nazwiska na bilecie, a 24 godziny na literówki i inne korekty. Ale nie wiem jak jest w Twoim przypadku. Jeśli kupowałeś bilet przez pośrednika, poproś ich o korektę. Albo sam próbuj zrobić to bezpośrednio w liniach lotniczych.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin lubi ten post.
mkmk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 143  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group