Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2861 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 144  Następna
Autor Wiadomość
#1801 PostWysłany: 22 Sie 2017 15:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
Do 3 liter (i jak nie zmienia znaczenia) nie będzie zadnego problemu.

Skontaktuj się z Aeroflotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
kamil32 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
#1802 PostWysłany: 22 Sie 2017 15:49 

Rejestracja: 22 Sie 2017
Posty: 4
Dzięki za szybką odpowiedź. Druga sprawa jest taka, że w formularzy GoToGate musiałem wpisać tylko Imię i Nazwisko + płeć. Nie było pola do wpisania drugiego imienia. Co w takim wypadku?
Aktualnie próbuje się dodzwonić do GoToGate - już z 15min czekam na połączenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1803 PostWysłany: 22 Sie 2017 15:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Nie zawsze musisz podawać drugie imię przy rezerwacji. W wielu przypadkach bilety lotnicze są wystawiane tylko dla pierwszego imienia. Jeśli będzie takie pole do wypełnienia podczas odprawy, to wówczas wpiszesz.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1804 PostWysłany: 22 Sie 2017 16:51 

Rejestracja: 22 Sie 2017
Posty: 4
Sprawa wygląda tak. Kontaktowałem się z GoToGate (chyba z 30min czekałem na połączenie). Konsultantka powiedziała, że w przypadku literówki korekta jest konieczna i wynosi 25 EUR ale to muszę się kontaktować bezpośrednio z Aeroflotem. Gdy zapytałem ją o drugie imię to również powiedziała, że musi zostać dodane. Gdy zwróciłem jej uwagę o braku miejsca w ich formularzu rejestracji na drugie imię to odpowiedziała, że powinienem je wpisać razem z pierwszym.

Następnie kontaktowałem się z Aeroflotem (tutaj zostałem połączony niemal od razu). Miła Pani potwierdziła, że taka korekta (literówki) kosztuje 25 EUR ale poleciła mi najpierw wysłać im maila z opisaniem sprawy oraz numerem rezerwacji - wysłałem i zobaczymy co odpiszą. Natomiast jeśli chodzi o drugie imię to poinformowała mnie, że nie jest konieczne - najważniejsze aby pierwsze się zgadzało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1805 PostWysłany: 25 Sie 2017 00:37 

Rejestracja: 23 Paź 2014
Posty: 35
Loty: 85
Kilometry: 216 783
Hej ;)

Kupione bilety dla sporej grupy przez gotogate na waw-ams-rio . Jedna osoba ma Ania zamiast Anna a druga Darek zamiast Dariusz.

Gotogate pobiera 285pln za zmianę imienia za każdy odcinek a klm odsyła do gotogate.

Przejmować się tym czy przejdzie? W razie gdyby nie przeszło to będzie to można załatwić w Warszawie na lotnisku? A może wziąć z urzędu stanu cywilnego zaświadczenie, że te imiona sobie odpowiadają?

Pomyślałem też, że mógłbym zmienić jedynie imiona na pierwszy odcinek bo jak tu pójdzie to już ich nie cofną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1806 PostWysłany: 25 Sie 2017 08:01 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Ta Ania to drobiazg.Gorzej trochę z tym Darek-Dariusz i w dodatku trasa międzykontynentalna.Może się udać ,ale ryzyko jest i warto dla spokoju zmienić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1807 PostWysłany: 25 Sie 2017 11:28 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 688
Loty: 194
Kilometry: 167 870
niebieski
Darek-Dariusz nie przejdzie. O ile przy locie krajowym byłaby taka szansa, tak za granicą niestety...
Ania-Anna wpisuje się w zasade 3 znaków. Nie zmieniałbym

@kamil32: Ta sama zasada, o której już tu koledzy wspominali. Oczywiście linia lotnicza może Ci zmienić literówkę, ale za opłatą ;) Także lepiej nie zmieniać bo na pokład wejdziesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1808 PostWysłany: 25 Sie 2017 23:42 

Rejestracja: 23 Paź 2014
Posty: 35
Loty: 85
Kilometry: 216 783
WojtekGA napisał(a):
Darek-Dariusz nie przejdzie. O ile przy locie krajowym byłaby taka szansa, tak za granicą niestety...
Ania-Anna wpisuje się w zasade 3 znaków. Nie zmieniałbym

@kamil32: Ta sama zasada, o której już tu koledzy wspominali. Oczywiście linia lotnicza może Ci zmienić literówkę, ale za opłatą ;) Także lepiej nie zmieniać bo na pokład wejdziesz.


Darek - Dariusz to 4 znaki, więc niewiele.

Czy da się jakkolwiek obejść 4x 285zł opłaty manipulacyjnej gotogate? Jakoś podejść klm, żeby to oni zmienili?

Czy w razie czego da się to zmienić na lotnisku czy wtedy odmowa i powrót do domu lub nowy bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1809 PostWysłany: 26 Sie 2017 00:06 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Fascynujące 90 stron dyskusji, i nic się nie zmienia. Część ludzi widać nie ma pojęcia jakie imiona mają w dokumentach. :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1810 PostWysłany: 26 Sie 2017 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@kumkwat_kwiat, a czy podroznikiem nie moze byc ten, ktory dopiero zaczyna i nie zadaje prostych, czasami banalnych pytan?
Pierwsza podroz to moze byc potezny sztress, mozna cos przeoczyc, nie byc pewnym, czy zapomniec. ;)
Niestety, zdarzalo sie, ze nawet niektorzy prawdziwy i doswiadczeni podroznicy potrafili zadac pytanie na poziomie pierwszej klasy. 8-)
Nawet jak x razy zadaja te same pytania, to forum z tego zyje. :D
Forum jest dla wszystkich, szanujmy rowniez tych, ktorzy zaczynaja podrozowac, kiedys bede wieksi od nas, wtedy bedziemy szczesliwi, ze to oni beda chcieli podac nam reke, czy w ogole z nami rozmawic. :D

Pozdrawiam i fajnego weekendu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1811 PostWysłany: 26 Sie 2017 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@damianssj661

Niech kolega zmieni imię z Dariusz na Darek.
Będzie taniej.

I co najważniejsze - nie piszę tego złośliwie tylko serio.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1812 PostWysłany: 26 Sie 2017 11:03 

Tomo14 napisał(a):

Niech kolega zmieni imię z Dariusz na Darek.


Głupota czy też "nie tędy droga", bo...nie ma takiego imienia

Imię to jedno, a "potocznie "używane zdrobnienie to drugie i żaden urząd przy chęci zmiany tego nie klepnie
Góra
 PM off  
      
#1813 PostWysłany: 26 Sie 2017 11:17 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Drugie imię - w dokumentach mam dwa imiona, natomiast używam tylko jednego. Na bilecie też zawsze mam jedno (chyba nie spotkałam się z okienkiem na drugie, wówczas bym wpisała) i nigdy nie miałam problemu z lotem. Nie wiem skąd pomysł pani z GoToGate.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1814 PostWysłany: 26 Sie 2017 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Wydaje mi się, że się mylisz.

https://mswia.gov.pl/pl/sprawy-obywatel ... wiska.html

Można zmienić imię na inne używane.

Miałem koleżankę, która miała na imię Katarzyna.
Żyłem w tym przeświadczeniu do czasu aż kiedyś w dokumentach okazało się, że jest Iwoną :D
Nie lubiła tego imienia i używała Katarzyna.
Co ciekawe np. maila miała też na imię używane a nie faktyczne.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1815 PostWysłany: 26 Sie 2017 13:30 

Brniesz nie rozumiejąc istoty problemu: Katarzyna czy Iwona to co innego niż Kasia czy Iwonka a o to tu chodzi
Góra
 PM off  
      
#1816 PostWysłany: 26 Sie 2017 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Mam na myśli, że nie jest to niemożliwe i urzędnik nie powinien robić problemów.
Ja sam mając na imię Tomasz przedstawiam się jako Tomek, tak mam też w stopce maila (ale już w adresie tomasz.) Na wizytówkach też Tomek.

Poznałem kiedyś Patrycjusza, który posługuje się imieniem Andrzej (prawdopodobnie drugie).
A także Kubę, który nie wiem jak ma na imię ale na wizytówce i w mailach jest Kubą.
Pierwszy to dyrektor finansowy w dużej firmie od spożywki, drugi prezes z budowlanki.

Edit: ten Kuba to Zygmunt Jakub :D

Kończąc temat - kolega ma do wyboru albo zapłacić Gotogate 4 x za zmianę imienia, zmienić imię lub zaryzykować - a nuż się uda.

Decyzja należy do niego.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1817 PostWysłany: 26 Sie 2017 13:47 

Oczywiście, z powodu opłaty 200 zł zmieniać imię i przez to swoje dane osobowe :shock:

No i oczywiście niemożliwe czego nie rozumiesz, Tomasz to Tomasz nie Tomek i urzędnik tego nie zrozumie, liczy się obowiązująca wykładnia IMIENIA

Nawet wujek google podpowiada, że nie ma imienia DAREK :arrow:
Góra
 PM off  
      
#1818 PostWysłany: 26 Sie 2017 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Nie wiem czy gugiel podpowie też czy jest imię Jeronimo Martins, które jakiś wesoły rodzic nadal swojemu dziecku.

Opłata miała być za każdy odcinek czyli ponad 1000 PLN.

Ale kończmy już te nasze OT, bo wiele nie wniesiemy.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1819 PostWysłany: 26 Sie 2017 13:53 

Do tego wiesz, że głupstwo napisałeś i nie wiesz jak z niego wybrnąć

MUSI zmienić zwłaszcza na lotach międzykontynentalnych, bo ktoś tego zdrobnienia np. w Ameryce Płd nie zrozumie czy też nie uzna do tego w taryfie niedopuszczających zmian

@Tomo14 i NAJWAŻNIEJSZE: sklepy Biedronka należą do Jeronimo MARTINS, jak widzisz urzędnicy się zgodzili w wersji prawidłowych imion Jeronimo MARTIN nie Martins czy Martinek(była Isaura to i kto głuptasowi zabroni dziecku zrobić krzywdę)
Góra
 PM off  
      
#1820 PostWysłany: 26 Sie 2017 23:21 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 688
Loty: 194
Kilometry: 167 870
niebieski
^^ Urzędnik zgodnie z przepisami musi zaakceptować imię o ile nie jest obraźliwe. Jeśli by ktoś sobie zażyczył Jeronimo Martins, Darek czy Żabka, to ma do tego prawo.

Inna sprawa jest taka, że część urzędników dla dobra osoby(często dziecka) wciska kit, twierdząc że zmiana nie jest możliwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2861 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 144  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group