Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2861 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 144  Następna
Autor Wiadomość
#1481 PostWysłany: 10 Lut 2016 23:30 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 24
stracie 220zł :)
Dziękuję Wam za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#1482 PostWysłany: 17 Lut 2016 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2015
Posty: 8
Loty: 8
Kilometry: 13 829
Witam

Właśnie wróciłem Mogę jednoznacznie potwierdzić zamiana nazwiska i imienia nikogo nie wzruszyła bilety dostałem bez żadnego problemu.

Tak że gdyby kiedyś ktoś miał podobne problemy to proszę się nie przejmować
Wyrazy Uznania należą się polskojęzycznej konsultantce z Flugladen.de która zamiast mi pomóc doradziła oddanie biletów promocyjnych i zakup nowych po cenie z dnia.
Jak tak doradzają wszystkim to wielki szacun.

A i dla jadących do RPA polecam linie kulula.com nisko kosztowe podróże po tym kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1483 PostWysłany: 20 Lut 2016 01:42 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 3
Jutro wieczorem lecę Ryanairem z Paryża do Rabatu i dopiero po wydrukowaniu karty pokładowej zauważyłam błąd w nazwisku - KOW zamiast KOWALSKA. Bilety kupował mój chłopak, jest pewien, że wpisał dane poprawnie, czy możliwe więc ze to wina systemu, który 'zjadł' parę liter?
Co robić? Nowy bilet kilka razy droższy, za poźno na standardową zmianę nazwiska, bo check-in już zrobiony... A błąd w nazwisku nie jest literówką i niestety przekracza te 3 dopuszczalne litery błędu... Jutro z rana będziemy dzwonić na infolinię czy dadzą radę to odkręcić, ale co jeśli nie? Próbować i ryzykować? Wiem, że Ryanair 'tak sobie' sprawdza dane osobowe przy kontroli, ale to moja pierwsza wyprawa poza Europę, a do tego po zamachach w Paryżu, więc nie wiem jak to wygląda...
Boję się, że zostanę w domu ;c
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1484 PostWysłany: 20 Lut 2016 03:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
A w potwierdzeniu rezerwacji też jest źle nazwisko? Może to jakiś błąd przy generowaniu karty pokładowej?
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1485 PostWysłany: 20 Lut 2016 10:06 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 3
Też tak myślałam, jednak błąd jest na rezerwacji... Nasza wina, żeśmy się wcześniej nie zorientowali, teraz nie wiadomo co robić.

EDIT
Sprawa załatwiona, pani z czatu była bardzo miła i dodała nam jakąś adnotację na bilecie w systemie, że jednak nazywam się Kowalska ;) Zaczynam coraz bardziej lubić Ryanaira ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Mlody lubi ten post.
 
      
#1486 PostWysłany: 20 Lut 2016 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@tenderoni daj znać jak się sprawa zakończyła.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1487 PostWysłany: 20 Lut 2016 17:13 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
sytuacja z wczoraj.
rezerwacja dwoch biletow na trasie GDN-WAW-HAM naszym lotem przez tickets.pl
tak dogadalismy sie z moim szefem, ze.... w miedzyczasie sam sobie kupil bilet na lot.com
patrzymy na e-ticket- no refunds.
u mnie tickets.pl - adnotacja ze bilet czeka na wystawienie
no to dzwonie, tlumacze ze podwojna rezerwacja itd.... no i jakas maria (ukrainka podejrzewam
po ankcencie)twierdzi ze da do dziala anulacji. ok, 3 minuty czekania no i niby dala.
pytam co dalej - trzeba czekac, powinno dac rade. no ok, ale czy moge teraz poczekac i
na co mam czekac ?ukrainka - mowi ze nie slyszy. powtarzam-a ona znowu ze nie slyszy.i trzeci raz nie slyszala
nagle jak cos trzeba bylo zrobic - i odlozyla sluchawke. a sie wq.. dzwonie raz jeszcze - jakas agentka odbiera,
mowi ze musi wyjasnic z innym dzialem, chwila czekania za chwile wraca i mowie ze ok, powinno byc w porzadku
wysla maila , jak cos beda dzwonic. i... 20 minut pozniej przyszedl mail, ze spoko anulowane i zwrot blokady na karcie.
sprawdzam karte - zgadza sie. uff....
wiecej szczescia niz rozumu :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1488 PostWysłany: 10 Mar 2016 23:49 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 9
Dziś Ryanair zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Już po odprawie na jutrzejszy lot, zorientowałem się, że jedno z nazwisk na kartach pokładowych "się urwało" i zamiast 9 liter, ma tylko 4 pierwsze. Szybkie sprawdzenie rezerwacji (z grudnia) i okazuje się, że już wtedy był błąd - swoją drogą, nie wiem jak to możliwe, że tak ucina nazwiska, ale czytając forum widzę, że to nie pierwszy przypadek.

Najpierw panika, bo pamiętałem, że po dokonaniu odprawy zmiany nie są możliwe. Następnie szybkie sprawdzenie ceny ewentualnego nowego biletu - "mała" dopłata, jakieś 700 zł extra, a następnie googlowanie pomocy.
No i tu następuje niespodzianka. Dostaję link do czatu, loguję się i po 5 min rozmawiam z konultantką. Po kolejnych 5 min sprawa załatwiona bezpłatnie (coś poza WC jest w Ryanair bezpłatne?!?). Nazwisko zmienione/uzupełnione bez problemu, pozostało tylko odprawić tą jedną osobę na nowo.

Nie wiem kiedy to się zmieniło, bo przez ostatnie lata przy wielu podróżach Ryan'em i innymi low-costami nie miałem potrzebu kontaktu z linią, ale pamiętam, że jakieś 8 lat temu błąd w nazwisku przy rezerwacji kosztował kilkadziesiąt €. Z drugiej strony tu chodziło tylko o uzupełnienie kilku liter.
W każdym razie pozytywne zaskoczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1489 PostWysłany: 19 Mar 2016 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 111
Loty: 121
Kilometry: 192 908
Chciałbym zakupić bilet Wizzair dla dziecka, które jeszcze się nie urodziło. Wpisałbym fikcyjną datę urodzenia, ale nie wiem, czy jest możliwość później zmiany. Wiecie coś o tym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1490 PostWysłany: 19 Mar 2016 16:04 

drmariusz napisał(a):
Chciałbym zakupić bilet Wizzair dla dziecka, które jeszcze się nie urodziło. Wpisałbym fikcyjną datę urodzenia


Karkołomne, ale możliwe:
- jak znasz płeć, imię to można jak piszesz i nic nie trzeba poprawiać o ile niemowlę będzie miało dokument podróży i kartę pokładową (leci na kolanach rodzica czy opiekuna prawnego), ale PO CO TERAZ?
- za niemowlę 0-2 lata naliczana jest opłata ryczałtowa (na pewno nie mogą latać niemowlęta do tygodnia od urodzenia, nie zaleca się do 2-miesięcy od urodzenia), jak cena atrakcyjna dla osób powyżej 2 lat na interesujące cię loty to je kup, potem przez infolinię zakupisz po uiszczenia opłaty stałej dla niemowlęcia

Jest obecnie tani nr. Wizzair tel. 22 128-49-05, zadzwoń i potwierdź, może tam po stałej opłacie później zakupisz i dodasz do waszej rezerwacji bilet dla infanta, bez konieczności dzwonienia na drogą polską infolinię Wizzair
Góra
 PM off  
      
#1491 PostWysłany: 07 Kwi 2016 03:51 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 2
Cześć wszystkim.

Mam nadzieję, że ktoś rano wejdzie na forum i mi coś doradzi. Przeszukałem całe forum i widziałem, że były podobne sytuacje, i forumowicze radzili żeby się nie przejmować, tym niemniej ja jestem dosyć zestresowany. Poniżej opiszę pokrótce całe zajście.

[RYANAIR]
Odprawiałem siebie i koleżankę przez aplikację na androida. Wpisałem swoje dane, dałem kontynuuj, wyskoczyło mi okienko do wypełnienia danych drugiego pasażera, ale ja stwierdziłem, że chcę się upewnić czy dobrze wpisałem dane swoje, czyli pasażera nr 1. Cofnąłem - otworzyło mi się okno z zapytaniem których pasażerów chcę odprawić. Niczego nie zmieniałem, odhaczeni byliśmy oboje, więc ponownie dałem kontynuuj. Wpisałem jeszcze raz ostrożnie swoje dane, ponieważ byłem przekonany że odprawiam od nowa. Dałem kontynuuj, po czym wyskoczyły mi karty pokładowe - wynika z tego że dla obydwojga mamy wpisany numer serii, datę ważności i datę urodzenia z mojego paszportu. Dzięki bogu imię i nazwisko jest na obydwu kartach prawidłowo, czyli na mojej - moje na koleżanki jest jej imię i naziwsko. A w ryanie jak wiadomo innych danych na karcie pokładowej nie ma. Myślicie, że przejdzie? Ja ogólnie rzecz biorąc jestem dobrej myśli, martwią mnie tylko dwie rzeczy: 1. lot jest z Belgii (która po ostatnich zamachach może szczegółowiej pilnować przepływu osób) 2. cel podróży jest poza strefą Schengen (lecimy z Charleroi do Podgoricy w Czarnogórze).

Lot mamy o 13:20 dzisiaj... odprawę robiłem około 2h temu. Dzwonić do ryanaira z rana? Ma ktoś numer? Znalazłem jakiś tu na forum ale to sprzed kilku lat - nie wiem czy aktualny.

Z góry serdeczne dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1492 PostWysłany: 07 Kwi 2016 04:11 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Chat ryana bezpłatny i rzeczowo załatwiają takie tematy. Zwłaszcza jeśli na świeżo.

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... -z-Ryanair

Przy pisaniu wiadomosci przycisku "enter" uzyj dopiero jak skończysz pisać wiadomość. Na odpowiedź czasem czeka się kilka minut ale rano nie powinno byc problemów.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
wrublisko uważa post za pomocny.
 
      
#1493 PostWysłany: 07 Kwi 2016 06:09 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 2
MEGA MEGA dzięki. Będę atakować czata od 7.

Co do MUC2014 - poniżej krytyki. Nie dość, że nie raczy przeczytać uważnie całej wiadomości, to jeszcze ma czelność zabierać głos wysnuwszy błędne i za daleko idące wnioski, nie wnosząc NIC do sprawy. A profil jest nowy dlatego że zapomniałem hasła do poprzedniego.


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2 29 Sie 2016 20:21, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#1494 PostWysłany: 03 Maj 2016 10:50 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 688
Loty: 194
Kilometry: 167 870
niebieski
Zauważyłem, że w bilecie na dzisiejszy lot LO mam literówkę. O to czy polecę nie boje się, bo to "tylko" zdublowana literka. Pytanie brzmi: odprawić się online z błędnymi danymi czy odprawić się na lotnisku? (czy na odprawie online system nie skrzaczy powiązania z M&M?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1495 PostWysłany: 03 Maj 2016 13:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Online nie polaczy z kontem M&M, bo bedzie inne nazwisko. Mozna to zrobic tylko przy stanowisku odprawy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
WojtekGA uważa post za pomocny.
 
      
#1496 PostWysłany: 15 Maj 2016 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 112
Sprawa wygląda tak!

W sławnym błędzie w TK loty z Warszawy do Tokio. Zamiast imienia wpisałem nazwisko a zamiast nazwiska imię.

Uzyskałem na forum informację, że "to nie problem". Mam jednak pytanie następujące.

Czy wystarczy, że pójdę do stanowiska odprawy w Warszawie i "przestawią" mi imię i nazwisko tak, abym nie miał problemu w Tokio ?

Proszę o pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1497 PostWysłany: 15 Maj 2016 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Tak, nie będzie żadnych kłopotów. Cokolwiek zrobią bez problemu polecisz :) Miłej wyprawy.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1498 PostWysłany: 15 Maj 2016 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 112
To mnie uspokoiłeś/as. Chodzi mi o to, kiedy to zgłosić :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1499 PostWysłany: 08 Cze 2016 11:24 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
To nie pomyłka, ale może ktoś podpowie :)

Kuzyn zamawiając bilety do NY w Ukraine International Airlines wpisał dane paszportu tymczasowego. Obecnie ma nowy paszport, w którym będzie wbita wiza turystyczna do USA. Czy należy poinformować UIA o zmianie dokumentu/dokonać zmian w rezerwacji, czy zwyczajnie poczekać z tym do odprawy i dopiero na lotnisku podać nowy numer paszportu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1500 PostWysłany: 08 Cze 2016 22:40 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 158
Loty: 113
Kilometry: 173 717
lepiej zgłosić wcześniej
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2861 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 144  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group