Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Blad w opodo?
#41 PostWysłany: 17 Maj 2022 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Patrząc na ilość postów ludzi, którzy się cieszą z zakupu, myśląc że wygrali los na loterii, nie będę się dziwił jutro czy pojutrze, że będą szukać prawników i walczyć o odszkodowanie za niesłusznie anulowane loty
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
 Temat postu: Re: Blad w opodo?
#42 PostWysłany: 17 Maj 2022 00:02 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Oczywiście noclegi w opcji bezzwrotnej?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Blad w opodo?
#43 PostWysłany: 17 Maj 2022 00:04 

Rejestracja: 16 Maj 2022
Posty: 12
A nawet w takiej, że jeśli nie przyjadę to muszę hotelowi zapłacić dwukrotność pierwotnej ceny. Atrakcyjna oferta była to wziąłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Blad w opodo?
#44 PostWysłany: 17 Maj 2022 00:28 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 47
Loty: 75
Kilometry: 141 594
Witam,

udalo mi sie kupic na tej okazji 2 bilety wizzair na najblizsza niedziele i juz dokonalem odprawy, jaka mnie czeka procedura? doplata, anulacja czy moge sie cieszyc dobra cena biletu?

pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blad w opodo?
#45 PostWysłany: 17 Maj 2022 07:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
mucha napisał(a):
nick napisał(a):
Nie podkręcajcie się tak, wszystko zostanie anulowane - to cykliczny problem opodo przy zmianie kursów walut i zawsze kończy się tak samo - void, zwrot płatności na kartę i temat zamknięty.

Nie wszystko. LCC raczej zostanie. A z pewnością Ryanair - który ma na pieńku z OTA i dam głowę, że nie będzie dla nich anulował biletów i robił zwrotów.


Kilka lat temu potrafili urżnąć LCC. Chyba dla zasady i własnej satysfakcji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Blad w opodo?
#46 PostWysłany: 17 Maj 2022 08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Prze-m-ek napisał(a):
Witam,

udalo mi sie kupic na tej okazji 2 bilety wizzair na najblizsza niedziele i juz dokonalem odprawy, jaka mnie czeka procedura? doplata, anulacja czy moge sie cieszyc dobra cena biletu?

pozdrawiam

Nieważne, że się odprawiłeś i masz boardingi - i tak zaraz Ci kilku napisze, że nie polecisz, a jak polecisz to będą czekać na miejscu z kajdankami i idziesz z lotniska prosto do pierdla.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Blad w opodo?
#47 PostWysłany: 17 Maj 2022 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
@majek89

Nikt tego nie pisze, zeby Cie/Was wystraszyc, a jest to czyste doswiadczenie. Takie deale pojawiaja sie 3-4 razy w roku i jesli jest to blad OTA to na 99,9% bedzie anulacja tego. Kazdy bardzo by chcial, zeby to sie utrzamalo, ale uwierz mi, ze sa tu ludzie ktorzy na zimno oceniaja szanse takiego deala i mimo, ze jest to 200zl to nie podejmuja sie zakupu bo deal jest skazany na porazke. Oczywiscie w totka tez nikt Ci nie zabrania grac i nikt nie bedzie Ci w 100% mowil ze nie masz absolutnie zadnych szans, ale tu prawdopodobienstwo jest podobne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Blad w opodo?
#48 PostWysłany: 17 Maj 2022 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Już wcześniej kilka osób pisało, że najprawdopodobniej FR się utrzyma, bo skoro na jego stronie jest potwierdzenie tzn, że ota zapłaciły całą cenę biletu ryanairowi i nie dostaną zwrotu, nie wiem jak się zachowa Wizzair, bo to dziwna linia i nie wiadomo czego się można po niej spodziewać, ale szanse na utrzymanie też pewnie duże.
Jak ktoś myśli o utrzymaniu biletów z błędów to musi kupować bezpośrednio na stronie linii lotniczych, przez ota są b.małe szanse na realizację lotów
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Blad w opodo?
#49 PostWysłany: 17 Maj 2022 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
@Flyguy Przecież nikt też nie mówi, że to się na 100% musi udać. Wiadomo, ze może być albo tak albo tak, więc ogłaszanie takich lub innych scenariuszy na forum też nie ma większego sensu. Jak kogoś stać na zaryzykowanie 200 zł to się przekona na własnej skórze i tyle :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blad w opodo?
#50 PostWysłany: 17 Maj 2022 09:11 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Ma wielki sens dzielenie się swoimi doswiadczeniami, pomaga to innym podejmować trafne decyzje.
Jeśli Ty jesteś wszystko wiedziacy lub nie chcący nic wiedzieć, to twój problem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Blad w opodo?
#51 PostWysłany: 17 Maj 2022 09:22 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 72
Loty: 97
Kilometry: 162 900
dużo osób ma taki problem, że nie otrzymało żadnego potwierdzenia mailowego?
Kasa ściągnięta, i to wcale nie 350 PLN jak było pokazane w trakcie zamówienia, a duuużo więcej (jakieś 50% ceny rynkowej), a na mailu nic. Jako beneficjent płatności w banku Turkish Airlines inc. I teraz nie wiem co robić. Deal pewnie padnie, jak słusznie większość z Was pisze, więc pewnie nie ma sensu kontaktować się z OTA ws braku potwierdzenia. Kasa pewnie i tak sama wróci. Z drugiej strony nawet nie mam żadnego potwierdzenia na mailu. Losów mojej rezerwacji nie mogę sprawdzić, bo nie mam numeru rezerwacji...

Poczekać kilka dni, jak zaczną kasować i skontaktować się z OTA? Jak myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blad w opodo?
#52 PostWysłany: 17 Maj 2022 09:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Ja maila dostałem z potwierdzeniem (bez Etixów) i dostałem voucher na kolejne zakupy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blad w opodo?
#53 PostWysłany: 17 Maj 2022 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@red1982 Poczekaj z 2 tygodnie, wszystko wróci na swoje miejsce jak po każdym OTA glitch. W sumie oszczędzili Ci czasu nie wysyłając maila bo nie będziesz musiał go kasować.
I zaraz będzie wysyp postów: ja mam etix, ja mam maila, ja mam nawet wybrane siedzenie... mi się już w sumie nie chce tłumaczyć ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 17 Maj 2022 10:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Blad w opodo?
#54 PostWysłany: 17 Maj 2022 10:01 

Rejestracja: 16 Maj 2022
Posty: 2
Ja nadal mam aktywną rezerwację na stronie AF z Etix.Z opodo mail o potwierdzeniu rezerwacji.Na stronie opodo wszystko w teorii ok z info o gratulacji zakupu jako świetna okazja:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blad w opodo?
#55 PostWysłany: 17 Maj 2022 10:10 

Rejestracja: 16 Maj 2022
Posty: 12
Ja dostałem maila z potwierdzeniem rezerwacji, w aplikacji Opodo też wszystko normalnie weszło, ale nie daje się to wklepać do Moich Lotów w aplikacji i na stronie Qatar Airways. Tako stan rzeczy trwa już od wczoraj, także obawiam się że Qatar nawet nie dostał od Opodo informacji o tej rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blad w opodo?
#56 PostWysłany: 17 Maj 2022 10:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
@nick chyba pora

Załączniki:
bos.JPG
bos.JPG [ 79.92 KiB | Obejrzany 1138 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
40 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Blad w opodo?
#57 PostWysłany: 17 Maj 2022 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 185
Kilometry: 335 678
platynowy
@Zeus mogles sie wstrzymac przynajmniej do anulacji :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 17 Maj 2022 13:05 

Rejestracja: 17 Maj 2022
Posty: 6
*jezeli w nieodpowiednim miejscu post to przepraszam*

Zrobilem rezerwacje w bardzo korzystnej cenie (duzo ponizej srednich cen) na lot do USA z Opodo. Na stronie opodo info "rezerwacja potwierdzona"
Bilety ze Swiss (LX) - mam numery biletow.

Natomiast Swiss mowi ze widzi numer biletu ale nie jest polaczony z szescioznakowym kodem rezerwacji)

czy taki bilet mogl byc anulowany w momecie gdy platnosc zostala pobrana oraz fizycznie numery biletow (LX) sa?

Zdaje sobie sprawe, ze cena byla na tyle nisk, ze mogla wynikac z jakiegos bledu - ale nie wiem czy moge liczyc na to, ze po wystawieniu biletow juz jest ok czy powinienem szukac nowych biletow?

Z gory dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 17 Maj 2022 13:08 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Jak jest aktywny, to nie mógł zostać anulowany. Widocznie nie dostałeś drugiego kodu PNR , który będzie działał na stronie LX. Sprawdź sobie rezerwację na stronie saudii (po numerze biletu) - tam powinieneś zobaczyć oba kody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 17 Maj 2022 13:18 

Rejestracja: 17 Maj 2022
Posty: 6
marek2011 napisał(a):
Jak jest aktywny, to nie mógł zostać anulowany. Widocznie nie dostałeś drugiego kodu PNR , który będzie działał na stronie LX. Sprawdź sobie rezerwację na stronie saudii (po numerze biletu) - tam powinieneś zobaczyć oba kody.


czy moge prosic o sprecyzowanie stronie saudii ?

wujek google nie podpowiada :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group