Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 12 Lut 2016 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
@Washington to ścisła czołówka jeśli chodzi o relacje na forum. Super się czyta. Świetna wyprawa, nic tylko zazdrościć.
Góra
 Profil Relacje PM off
radeom lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#62 PostWysłany: 12 Lut 2016 18:46 

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 4
Relacja z "jajem" :). Aż chce się pójść w ślady.
Jak załatwialiście noclegi. Z relacji wynika że wcześniej rezerwowaliście.
Jak pora roku jest dobra na pobyt na Seszelach?
Pozdrawiam,
Janek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 12 Lut 2016 21:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
@Lasjan Jeśli chodzi o noclegi to wręcz trzeba je zarezerwować przed przylotem - inaczej nie zostaniemy wypuszczeni z lotniska (choć z drugiej strony, nie żebym chciał komuś jakieś głupie pomysły podpowiadać, kontrola rezerwacji jest bardzo pobieżna). Warto nie korzystać z pośredników (chyba że jedynie do wyszukiwania a nie rezerwowania ofert) lecz kontaktować się prywatnie z właścicielami. Co do pogody to moim zdaniem sezon przejściowy jest najlepszy.

@pinerzka Mnie osobiście, jeśli chodzi o snorkle, chyba podobało się najbardziej na Anse Lazio, ale ciężko zadecydować, bo na każdej z wysp znajdują się rewelacyjne miejsca.

@lubietenstan Ciężkie pytanie bo wszystkie są piękne:P ale jeśli już muszę wybierać to wyspami:
La Digue - ex aequo Anse Source d'Argent i Grand l'Anse
Praslin - Anse Lazio
Mahe - Anse Major

ogólnie dziękuję za miłe komentarze, aż człowieka nabiera ochota do napisania kolejnej relacji ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 14 Lut 2016 19:31 

Rejestracja: 12 Cze 2011
Posty: 67
Mamy szanse na podsumowanie jak to ma miejsce w większości Twoich relacji? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 11 Maj 2016 01:21 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Kilka uwag w uzupełnieniu Twojej relacji po powrocie z Seszeli:

- wypożyczalnia rowerów na La Digue, którą opisujesz, to w rzeczywistości szopa/warsztat, której właściciel składa rowery z dostępnych części, a potem je wypożycza. Cena 50 rupii za dzień jest tam jak najbardziej osiągalna. Nam w ciągu 5 dni oba rowery się zepsuły i musieliśmy je wymieniać. Warto pamiętać, że właściciel szopy/warsztatu nie zawsze jest na miejscu. Ostatniego dnia, ktoś zabrał nasze rowery, które zostawiliśmy w porcie. Policja powiedziała, że to konkurencja :D Pewnie się znajdą, nie był to dla nas problem.

- Tarosa i Gala to take-awaye, gdzie się żywiliśmy. Proste, pożywne jedzenie - wydawałem na nie mniej niż w Warszawie. Śniadania i kolacje we własnym zakresie.

- zgadzam się, co do opisu najlepszych plaż na La Digue. Patent z przechodzeniem obok lądowiska na Anse Source d'Argent oszczędził nam 600 rupii. Jeżeli idziemy w czasie odpływu, woda sięga nam maksymalnie do kolan. Na Anse Marron nie dotarłem - próbowałem, ale klapki na nogach nieco utrudniały zadanie (szedłem górą) i szybko zrezygnowałem.

- bardzo podobał mi się snorkeling w okolicach wysp Coco i Felicite. Male rekiny, żółwie, masa ryb - dużo fajniej to wyglądało niż snorkeling z plaży (choć ten też był dobry). Kosz to 50 EUR za osobę za 4 godzinny trip.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 15 Maj 2016 23:30 

Rejestracja: 15 Maj 2016
Posty: 2
Witaj Januszu :)). Piszę do Ciebie takie zapytanie ? czy Ty bylęs na Seszelach w 2015roku? bo tu jest tyle informacji ze sie trochę nie orientuje kiedy tam byliscie? Powiedz mi też jaka dokladnie byla wtedy cena za prom z Mahe na Praslin ? i z Praslin na La Digua? i z La Digua na Mahe ? i czy np. oplaca sie kupic bilet w dwie strony na prom. czy to nie ma roznicy w cenie? Będe wdzięczna za cenne informacje. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 04 Sie 2016 12:50 

Rejestracja: 05 Sie 2014
Posty: 5
Czytałem na różnych forach iż często jest problem z wejściem do busa z dużym bagażem. Czy też mieliście taki problem? Nie chcę raczej wydawać na super drogie taksówki kasy... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 04 Sie 2016 13:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Nie, raczej nie mieliśmy. Wiadomo że w lokalnych autobusach różnie bywa z dostępnością miejsca, ale plecak (nawet duży, 70l) można zawsze umieścić na kolanach (siedząc) lub między nogami (na stojąco). Lokalsi nie byli zirytowani przewożonym przez nas bagażem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 03 Lis 2016 10:03 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 263
niebieski
a jak wygląda trasa: Przystań - lądowisko do helikoptera ? W sensie czy piechotą da radę to ogarnąć?
Niby to 1,5km ale w jakich warunkach?
Bo się zastanawiam czy jak w okolicach lotniska zostawimy rowery rto czy jeszcze beda jak bedziemy wracac :D

bo zaraz za lądowiskiem jest Anse Union a dopiero potem Anse Source D Argent, tak?
_________________
http://flightdiary.net/futrzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 03 Lis 2016 16:29 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Spokojna plaska sciezka. Pieszo o ile pogoda nie zmeczy nie bedzie dla nikogo problemu. My rowery przypielismy i po powrocie byly;)
Do samej Argent to jeszcze jest kawalek spacerem.

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 08 Lis 2016 11:38 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Rudy26 napisał(a):
Czytałem na różnych forach iż często jest problem z wejściem do busa z dużym bagażem. Czy też mieliście taki problem? Nie chcę raczej wydawać na super drogie taksówki kasy... :)


Trochę pojeździliśmy po Seszelach, a że nie wypożyczaliśmy auta - to często poruszaliśmy się autobusami. O ile zwykle poruszaliśmy się bez walizek, to czasem jednak trzeba przetransportować się do portu/na lotnisko/do innego lokum z bagażem. Mogę potwierdzić jedynie, że różnie to bywa z dużymi walizkami, ostatniego dnia mieliśmy z tym trochę problemu. W Victorii autobusy były mocno zatłoczone i jeden kierowca nas nie wpuścił, a inny później wpuścił, ale i tak mieliśmy jeszcze później przesiadkę i następny nas znów nie wpuścił :) Zrezygnowani zaczęliśmy iść w kierunku naszego lokum (spory jeszcze kawałek nam został + pagórki :D), ale zaraz zatrzymał się przy nas tubylec i zaproponował podwózkę. Okazało się, że to gość, którego poznałem na przystanku w Victorii pół godziny wcześniej :) wypożyczył auto i gdzieś nas spotkał po drodze, ot takie nasze szczęście - podwiózł nas pod same drzwi. Nie chciał żadnej zapłaty, mimo że proponowałem.

Jak ktoś ma jakieś pytania odnośnie Seszeli to z chęcią się wypowiem, założyłem stosowny wątek w dziale "Seszele", w którym chciałem pomóc w czym mogę... ale usunięto mi ten wątek :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 05 Lut 2017 15:43 

Rejestracja: 04 Cze 2011
Posty: 15
SUPER RELACJA!
Pod jej wpływem kupiłam bilety. Prawie wszystko gotowe i tak za dwa dni lecimy.

W związku z czym chciałam zapytać:

1. Gdzie najkorzystniej wymienić pieniądze?

2. Jak wygląda dojście na plażę Source d'argent boczkiem? Będziemy z dzieciakami ( 11,7 ) i zastanawiam się czy dadzą radę? Czy łatwo jest znaleźć tą boczną dróżkę? Jak długo trzeba iść, aby dotrzeć do celu?

3. Czy warto próbować dostać się do autobusu z 2 walizkami? Czy też jesteśmy skazani na taxi?

4. Gdzie wynająć samochód na Mahe? Czy trzeba mieć międzynarodowe prawo jazdy?

Pozdr. Katarzyna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 05 Lut 2017 20:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
@‌danau‌
1) Pieniądze wyjmowaliśmy z bankomatów kartami walutowymi więc po kursie organizacji; w związku z tym nie wiem jak z wymianą
2) Jeśli dzieci potrafią pływać i nie boją się wody to nie powinno być problemu. Do przepłynięcia będzie maks 50m (dorośli pływać nie będą musieli, ale dla dzieci może być za głęboko by przeszły po dnie). Potem już bez problemu wzdłuż plaży. Dojście zajmuje w sumie chyba z 20min
3) Próbować można ale zalecam zwykły rozsądek. Gdy autobus jest wypchany - nie ładujmy się do środka z 2 walizkami. Autobusy są marki TATA wersja dla Hindusów. A Kreole zdecydowanie bardziej rośli są od Hindusów i w środku jest ciasno. Jeśli mała walizka i zdołamy ją umieścić sobie na kolanach (tak jak my robiliśmy z plecakami) - powinno dać radę
4) Międzynarodowe prawko nie jest wymagane
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 05 Lut 2017 23:00 

Rejestracja: 04 Cze 2011
Posty: 15
Bardzo dziękuję za info.
Dzieciaki dobrze pływają także będziemy zdobywać plażę od tej strony.

Zapomniałam jeszcze zapytać się o drogę do Anse Cocos.
Jak jest tam trudno dostać się, ile czasu to zajmuje? Czy rozsądne jest zaproponować 7-latce taką wędrówkę?

Czy spotkaliście gdzieś piekarnie ze zwykłym świeżo upieczonym pieczywem smacznym dla nas?

Pozdr. Katarzyna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 06 Lut 2017 22:34 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Na Anse Cocos droga nie jest na tyle trudna by dziecko nie poradziło sobie, na pewno jest jednak męcząca (podejścia, klimat). Myślę że można by liczyć z 45min z Grand Anse (do której dotarcie to też trochę górek). Ale jeśli zapewnicie sobie czas na odpoczynek i dostateczną ilość wody - 7 latek powinien dać radę.

Z pieczywa na Seszelach kojarzę tylko tosty ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 08 Lip 2018 12:09 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Dzięki za tą relację - bardzo się nam przydała! Właśnie wróciliśmy z Seszeli.

Krótka aktualizacja dotycząca lądowiska helikopterów i darmowego dojścia na anse source d'argent. Na Twoim zdjęciu widać, że płotek wystaje znacząco w kierunku morza i jeszcze jest drut kolczasty. Teraz jest dużo łatwiej - płotek kończy się równo z murkiem. Nie trzeba nawet się moczyć i iść 50m, jak Ty musiałeś iść.
Szliśmy tam dwa razy w dwie strony - bez żadnych problemów.

Aktualna cena wejścia na plantację to 115 SCR. Ale w niedziele po 16 nie chcieli kasy i wjechaliśmy na rowerach i pooglądaliśmy te żółwie.

Załączniki:
Zrzut ekranu 2018-07-08 o 12.04.30.png
Zrzut ekranu 2018-07-08 o 12.04.30.png [ 967.77 KiB | Obejrzany 9445 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 13 Wrz 2018 11:32 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Washington napisał(a):
Niemożliwe? Sprawdzicie sami!
Janusz Travel - „####owo ale tanio!"

Namówiłeś. Challenge accepted!
Korzystam z lokalnej filii Janusz Travel, bilety już zabukowane.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group