Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lip 2020 18:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Na Majorce w weekend było jak poza sezonem (jest mniej osób niż jak byłem kiedyś w połowie października) - prawie puste plaże, w knajpkach wolne stoliki, na parkingach parkuje się bez problemu. Potwierdzam też to co poprzednicy pisali - na wschodzie bardziej sielsko, wręcz miasteczka opustoszałe.
Ogólnie na zewnątrz nikt maseczek nie nosi (ale z zachowaniem dystansu nie ma problemu), w sklepach raczej ludzie noszą, w hotelu pół na pół.
Natomiast to chyba ostatni dzwonek, apartament 2 tyg temu rezerwowałem w cenie noclegu w Suwałkach, ale już jakby chcieć teraz zarezerwować na za 2tyg to ceny jak przed pandemią w sezonie - nic dziwnego, samolot którym przyleciałem był prawie pełen, przed wypożyczalnią samochodów kolejka na 1,5h czekania - moim zdaniem lada dzień wyspa się zapełni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 19 Lip 2020 09:12 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Taką stronkę znalazłem. Aktualna sytuacja na Majorce.. Może się komuś przyda.
https://michalinanamajorce.pl/aktualna- ... a-majorce/
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Lip 2020 13:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Dwudniowy pobyt na Majorce. W Palmie byliśmy króciutko, ale tłumów nie ma. Potem objechaliśmy południowe wybrzeże - na plażach mało ludzi, duży parking przy Ses Covetes był wypełniony samochodami może w 15-20%. Parking przy plaży S'Amarador wypełniony już bardziej - na oko ponad 40%. Najwięcej ludzi na plaży Cala Agulla, ale bez problemu można było się rozłożyć w takim miejscu, żeby zachować social distance. Dodam, że to akurat była sobota, czyli pewnie mogło też być trochę miejscowych.
Nocowaliśmy w Cala Ratjada - w naszym hotelu raczej pustawo, bez problemu dostaliśmy miejsce parkingowe, choć było ich może z dziesięć (na 80 pokoi hotelowych). Na śniadaniu talerzyki z wędlinami, serami czy warzywami zawinięte w folię.
W knajpach trochę ludzi jest, ale nigdzie nie było najmniejszego problemu, żeby dostać stolik. Widać jednak, że część lokali nie otworzyła się w sezonie. Istotna nowość - restauracje starają się nie stosować klasycznych papierowych czy zafoliowanych menu i na stolikach znajdziemy kody QR - skanujemy i na smartfona ściągamy plik z menu.
We wszystkich sklepach przed wejściem żele do dezynfekcji - w mniejszych sprzedawcy wręcz pilnują, żeby stosować.
Wymóg maseczkowy stosowany wybiórczo, ale większość ludzi jednak nosi. Od dzisiaj na wyspie mają już bezwzględnie egzekwować wymóg noszenia maseczki w miejscach publicznych i wlepiać mandat 100 euro za jej brak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Lip 2020 21:02 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Z moich obserwacji po przedłużonym weekendzie na Majorce:
- w Palmie prawie wszyscy karnie chodzą w maskach, także nastolatki
- w mniejszych miejscowościach też - jeśli ktoś ma na brodzie lub w ręku to na ogół turysta (niestety często z Polski)
- policji o dziwo przy tym wcale nie widać
- restauracje i kawiarnie pełne - bo tam można siedzieć bez maski
- menu - tak jak ktoś pisał - dostępne online po zeskanowaniu kodu
- na mieście turystów sporo, dużo więcej niż w Grecji
- na plaży nie było tłumów, można było odseparować się od innych
Co ciekawe całe stare miasto jak wymarłe w weekend po 22.00. Chyba mają jakiż nakaz zamykania wcześniej sklepów. Otwarte wieczorem knajpy, oblegane głównie przez miejscowych to rejony Plaza España czy Carrer de Blanquerna.
Po 3 dniach w masce uznaliśmy, że to dla nas dość: tydzień, albo dwa byłoby trudno wytrzymać. Chyba, że ktoś lubi spędzać całe dnie na plaży lub w aucie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Lip 2020 23:17 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
Na Minorce północno zachodniej dzisiaj byłem na spacerze po mieście, zapomniałem maski założyć jechała policja, zwolniła na mój widok, wtedy zorientowałem się że nie mam maski, założyłem jak już przejechali. Ale po wiosce większość ludzi bez maski, na plaży nikt nie miał maski. Za to w hotelu obsługa bardzo przestrzega zasad, na basenie ludzie bez masek, w restauracji przy zamówieniu założone. Generalnie na mieście depresyjnie trochę, ludzi mało, restauracja co druga pracuje, w sklepach pustki, w porównaniu do Polski widać że tu korona zrobił swoje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lip 2020 23:49 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Na Majorce podobno połowa normalnej liczby turystów. No to ja nie wiem, jak tam jest normalnie.
W górach było całkiem spokojnie, choć nie powiedziałbym, że pusto. Na plażach w mojej ocenie od średnio po tłoczno. Zwiedzanie centrum Palmy sobie odpuściliśmy. Po przejechaniu się tam samochodem stwierdziliśmy, że zbyt duże tłumy i mnóstwo ludzi bez maseczek.
Bardzo pozytywne zaskoczenie w hotelu - 3 nocki w Fergus Bermudas, Palmanova. Bardzo skrupulatne przestrzeganie procedur. Na posiłki tylko w maseczce i jednorazowych rękawiczkach. Na basenie ratownik latał ze szmatką i żelem antywirusowym i czyścił leżaki i stoliki, jak tylko ktoś się od nich oddalił. Cała obsługa w maseczkach. Widać osoby przez cały dzień czyszczące windy, poręcze, blaty... Na mieście w knajpach różnie. W niektórych widać większą dbałość, w innych totalnie brak jakichkolwiek ograniczeń.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 28 Lip 2020 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
A jeszcze niecały miesiąc temu (pierwszy weekend lipca) Majorka wyglądała na opustoszałą. Widać było już jednak, że powoli idą zmiany po ilości autokarów biur podróży przed lotniskiem. No i trzy tygodnie minęły i sytuacja się radykalnie zmieniła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#8 PostWysłany: 14 Sie 2020 15:11 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
ps2slim1 napisał(a):
a czy ktoś wie jak wygląda obecnie sytuacja na Majorce? jakieś konkretne ograniczenia oprócz noszenia maseczek w miejscach publicznych ? dużo turystów ?
Jestesmy na Majorce, z biura.
Lotnisko- średnio zatłoczone, o 6 rano czekaliśmy na bagaże max 5 minut. Busy do hoteli odjechały po kolejnych 15 minutach, więc mega sprawnie.
My siedzimy głównie w hotelu, gdzie 100% obsługi ma maseczki przez cały czas, proszą też gości aby w zamkniętych pomieszczeniach je nosili, wszędzie żele do rąk, wszystko dezynfekowane kilka razy dziennie, na prawdę się starają.
Z perspektywy turysty hotelowego to resztę, poza maseczkami na ulicach, robi zmniejszona liczba turystów. W knajpach pojedyncze osoby, dużo miejsc zamkniętych. W sklepach odstępy, maseczki żele, na plaży lekki tłok, na deptaku o 19 średni tłok ale dystanse zachowane.
Turyści to głównie Polacy, przynajmniej w Sa Coma. Sporo też Niemców i Holendrów. Najbardziej cieszy brak Anglików, dzięki czemu jest spokojniej. Gdyby nie temperatura to porównałbym obłożenie do września/października.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#9 PostWysłany: 27 Sie 2020 23:20 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Jakby kogoś interesowały statystyki na Balearach, która wyspa "prowadzi" itp to są dostępne tutaj

https://covid19ib.maps.arcgis.com/apps/ ... 065703d477

Wg tej stronki na 25 sierpnia łącznie było 6940 potwierdzonych przypadków covid-19 z czego aktywnych 2296. Majorka prawie 2200 i 234 na Ibizie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#10 PostWysłany: 08 Wrz 2020 16:29 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
HandSome napisał(a):
Odprawiałes się na wieczór przed lotem a kodQR po jakim czasie dostałeś?

Kod QR przychodzi na maila od razu po rejestracji. Zero czekania. Po za tym jestem właśnie na Majorce. Ludzi bardzo mało. Na lotnisku wszystko idzie bardzo sprawnie. Badają temperaturę, skanują kod i do wyjścia. Wszędzie trzeba chodzić w maseczkach i widać, ze jest to przestrzegane. Na plażach dość mało osób. Można spokojnie wypocząć. Lot miałem z Tegla. Na lotnisko wpuszczają najwcześniej dwie godziny przed planowanym lotem. Jeżeli jest sie wcześniej, np. tak jak ja, to trzeba czekać na dworze.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Ibiza covid-19
#11 PostWysłany: 22 Wrz 2020 13:49 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Orientujecie się jak wygląda obecnie sytuacja na Ibizie? Czy są jakieś specjalne obostrzenia, lokalne lockdowny etc.?
Gdzie znajdę aktualne informacje o stanie epidemicznym i czy waszym zdaniem jest tam bezpiecznie i czy warto teraz lecieć?
Dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ibiza covid-19
#12 PostWysłany: 22 Wrz 2020 14:13 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jak statystyka zachorowań w Hiszpanii Cię przeraża to pozostań w domciu. Jak ewentualnie się odwazysz :mrgreen: i polecisz to zastaniesz mało turystów i zapewne wystraszonych tubylców :mrgreen: Piekna pogoda raczej gwarantowana a o lockdownach tam nie słychać aczkolwiek jak na pobliskiej Majorce w każdej chwili cuuś mogą zamknąć :lol: Twój wybór
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ibiza covid-19
#13 PostWysłany: 30 Wrz 2020 18:34 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
A ja nadal liczę, że odezwie się tu ktoś kto dopiero co był lub jest aktualnie na Balearach. Mam sporo pytań. Co do statystyk zachorowań, to są publikowane na FB w grupie Ibiza Covid 19 Info (może komuś się przyda).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ibiza covid-19
#14 PostWysłany: 17 Paź 2020 06:54 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 9
Piszę z opóźnieniem, ale może komuś się przyda. Jesteśmy właśnie na objeździe po Majorce. Jest to nasz pierwszy pobyt na wyspie, więc nie wiem czy jest to norma po sezonie czy Covid zrobił swoje, ale turystów wszędzie bardzo mało, jeżeli już są to głównie Hiszpanie. Maseczki obowiązkowe wszędzie - jest to bardzo przestrzegane. Szliśmy w nocy z lotniska do Can Pastillli i nawet około 1 spotkana garstka osób miała je założone. Hiszpanie potrafią nawet jeździć w maseczkach, gdy są sami w samochodzie. Miejscowości turystyczne właściwie wymarłe, na plażach pustki. Co ciekawe jeżeli ktoś się opala to właściwie tylko Polacy :). Z nami lecieli rodacy z biura podróży, bo przełożyli im Grecję. Summa summarum zwiedza się świetnie, bo bez tłumów, ale jakoś tak dziwnie.
P.s tak wyglądała Alcudia wczoraj o 15, ale nie inaczej było w innych miejscach.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ibiza covid-19
#15 PostWysłany: 17 Paź 2020 13:53 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
My wróciliśmy z Ibizy. Tutaj jest bardzo podobnie. Mieszkańcy noszą maseczki. W supermarketach zakładają rękawiczki (chętni), dezynfekują dłonie i poprawnie noszą maseczki (wszyscy). Nikt nie musi im zwracać uwagi, że tak trzeba. Połowa osób jeżdżąca w mieście (na przykładzie Sant Antoni) na skuterach również zasłania nos i usta. Turystów niewielu. Jedynie w niedzielę, w stolicy na Starówce było widać większe ilości zwiedzających. Kiedy w 6 osób (4 dorosłych+2 dzieci) usiedliśmy przy stoliku w restauracji, obsługa poprosiła, aby się rozsiąść, gdyż maksymalna ilości gości przy jednym stoliku to 5. Jadąc samochodem pierwszy raz na wyjeździe zatrzymała nas policja. Nie mieliśmy założonych masek, więc zadali nam kilka pytań, zajrzeli do tyłu samochodu. Sprawdzili, czy nie mamy w aucie kogoś z innego gospodarstwa domowego (wówczas trzeba mieć maseczkę).
Ludzie opalają się na plażach, ale jest naprawdę pusto. Można zachować duży dystans. Na szlakach można spotkać pojedyncze osoby lub nikogo. Samoloty były wypełnione w 1/3 i 1/2. Czuliśmy się o wiele bezpieczniej niż w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#16 PostWysłany: 18 Paź 2020 11:14 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Być może nic nowego nie wniosę, ale popieram rezerwacje na ostatnią chwilę. Tydzień temu wróciliśmy z Ibizy. Loty kupione na 2 dni przed podróżą, noclegi zamawiane na lotnisku tuż przed wylotem (ze względu na ewentualną chorobę lub bardziej prawdopodobną kwarantannę). Pamiętaj tylko o kodzie QR przed wylotem do Hiszpanii. Widzieliśmy płaczących w panice ludzi, których nie chciano wpuścić na pokład bez dopełnienia tychże formalności. Inni pasażerowie pomogli i skończyło się dobrze :-).
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Madziara uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ibiza covid-19
#17 PostWysłany: 17 Gru 2020 06:02 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 231
niebieski
Leciał ktoś ostatnio lotem wewnętrznym na Baleary? Sprawdzają coś po przylocie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#18 PostWysłany: 25 Sty 2021 14:05 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Ibiza: zakaz opuszczania i przybywania na wyspę
https://www.radiozet.pl/Podroze/Ibiza-o ... iana_ruchu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#19 PostWysłany: 26 Lut 2021 03:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Majorka przyjmie tylko zaszczepionych turystów?
https://www.radiozet.pl/Podroze/Majorka ... iana_ruchu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#20 PostWysłany: 02 Mar 2021 13:15 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Czy ktoś się może orientuje - Majorka ma inne zasady wjazdu niż reszta Hiszpanii?

Bo wczoraj wyszła nowa hiszpańska lista "czerwonych" państw: https://www.mscbs.gob.es/profesionales/ ... 032021.pdf z których przylatując należy mieć test. Na liście są Niemcy.

Natomiast media donoszą, że zgodnie z nową listą państw od 1 marca przylatując z Niemiec na Majorkę nie potrzeba mieć testu: https://www.majorcadailybulletin.com/ne ... rists.html

Czy to oznacza, że Majorka ma inną listę czerwonych państw niż reszta Hiszpanii? Strona lotniska w PMI ( https://www.palmaairport.info/airport/c ... a-airport/ ) linkuje do strony ministerstwa na której są wymienione Niemcy jako czerwone państwo....

Ktoś może ogarnia temat? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group