Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Billund
#21 PostWysłany: 25 Lut 2016 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
IceWolf napisał(a):
Czy ktoś z Was rezerwował może nocleg poprzez http://www.legoland.dk?
Ich pakiety wychodzą według moich wyliczeń najkorzystniej w porównaniu z innymi hotelami czy stronami, ale problem jest w tym, że płatność jest tylko w DKK i nie wiem w jaki sposób można ją zmienić. Napisałem do nich maila, ale nie dość, że nie odpisali to pewnie i tak nie ma innej waluty. Niestety w moim przypadku (mBank) będzie albo podwójne przewalutowanie DKK>EUR>PLN +3% prowizji albo USD/EUR>PLN +5,7% prowizji.
Macie jakiś pomysł jak zapłacić w $ albo Euro, lub jakiej karty walutowej w jakim banku/kantorze użyć żeby wyjść na tej transakcji najlepiej? - Przepraszam, za ten objaw lenistwa, ale od czytania tabel opłat bolą mnie już nie tylko oczy :(
Rezerwujesz a płacisz w DKK na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Billund
#22 PostWysłany: 11 Mar 2016 21:28 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
dobrze wiedzę,że w pakiecie są 2 noclegi i 2 dni w Legolandzie? bo jeśli tak to cena ok 1600zł nie jest zła dla opcji 2+1 bo samo wejście do Legolandu to koszt 500zł....czy są jakieś vouchery w stylu 2 bilety w cenie jeden czy takie opcje tylko w Niemczech?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#23 PostWysłany: 13 Mar 2016 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
@klimas przy rezerwacji na oficjalnej stronie jest możliwość wyboru noclegów z biletami (jedno lub dwudniowymi) w pakiecie. Ich koszt jest dużo mniejszy niż przy zakupie osobno. Można otrzymać darmowy bilet dla dziecka przy zakupie pełnego dla osoby dorosłej, ale promocja ta nie obowiązuje na bilety zakupione właśnie w pakiecie albo wcześniej online. Więcej informacji tutaj: http://www.visitdenmark.com/sites/default/files/vdk_images/PDF-and-other-files/PL/annonce-vdk-poland-2016-4.pdf
W moim przypadku darmowy bilet i tak wychodził drożej niż nocleg z pakietem, zwłaszcza, że do tego wybrałem bardzo tanie obiadokolacje. W pewnym momencie na stronie przy robieniu rezerwacji zarówno bilety jak i posiłki dla dziecka były darmowe, ale nie wiem czy to była kwestia promocji czy błędu systemowego podczas modernizacji strony internetowej. Sprawdzałem też ceny u pośredników i były praktycznie identyczne ale bez wyboru dodatkowych pakietów.

@zulu dowiadywałem się i nie ma możliwości rezerwacji bez przedpłaty, więc płatność na miejscu nie wchodzi w grę. Nie zgodzili się na depozyt z karty a płatność w gotówce na miejscu. Jedyna opcja to albo pośrednicy, albo płatność przy rezerwacji na ich stronie. Całe szczęście jest jeszcze opcja przelewu i tutaj przekierowali mnie do działu księgowego gdzie podali mi kurs ich banku dla danej waluty innej niż DKK. Założyłem jednak konto w koronach w Alior kantorze, gdzie przelew będzie darmowy (o ile nie będzie kosztów pośredników i banku odbiorcy), więc chyba uda mi się ominąć haracze za transakcję i przewalutowania.
Góra
 Profil Relacje PM off
klimas uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Billund
#24 PostWysłany: 14 Mar 2016 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
IceWolf napisał(a):
@zulu dowiadywałem się i nie ma możliwości rezerwacji bez przedpłaty, więc płatność na miejscu nie wchodzi w grę. Nie zgodzili się na depozyt z karty a płatność w gotówce na miejscu.
Powiem Ci że mnie zdziwiłeś. Pamiętam jak rezerwowałem to na pewno wskazywałem kartę jako zabezpieczenie. Jeszcze nieco się spóźniliśmy bo był gigantyczny korek przed mostem nad kanałem kilońskim i zadzwonili do nas z hotelu czy na pewno będziemy dziś nocować bo inaczej obciążyli by mi kartę. Sprawdziłem wykaz operacji i na pewno nie płaciłem za hotel kartą (chodziło o przewalutowanie DKK-> EUR-> PL) tylko gotówką. Być może była to opcja (zapłacisz na miejscu) ale tak czy siak kartę musiałem wskazać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#25 PostWysłany: 15 Mar 2016 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
No ja też się zdziwiłem i gdyby nie fakt, że chciałem się upewnić czy mogę zapłacić kartą w Euro to bym pewnie podał kartę myśląc, że to tylko forma gwarancji. Jednak po kilku mailach dostałem informację, że wszystkie rezerwacje zrobione poprzez ich portal są przedpłatowe i że mogę próbować przez Booking czy Expedie. Nie czytałem dokładnie warunków płatności i rezerwacji na ich stronie, ale wydaje mi się, że skoro tak piszą w oficjalnej komunikacji to faktycznie tak jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#26 PostWysłany: 12 Maj 2016 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
Ktoś się orientuje jak wygląda i ile kosztuje transport z lotnika do Legolandu? Czy przedstawione na http://www.rejseplanen.dk/ ceny i godziny są aktualne? Bilet kupuję u kierowcy czy w biletomacie?
Dowiedziałem się, że koszt taksówki to około 150 koron, ale jeżeli autobus faktycznie jest 10x tańszy (10 koron) i jedzie całe 6 minut to chyba nie ma się zastanawiać co wybrać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#27 PostWysłany: 12 Maj 2016 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Park jest po drugiej stronie lotniska. Autobusem raptem kilka minut. Przystanek masz zarówno przy wejściu do parku jak i w okolicy hotelu możesz dojechać np. linią 43


Ostatnio edytowany przez zulu, 12 Maj 2016 14:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#28 PostWysłany: 12 Maj 2016 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Rejseplanen jest aktualizowany na bieżąco, bilet kupisz u kierowcy.


IceWolf napisał(a):
Ktoś się orientuje jak wygląda i ile kosztuje transport z lotnika do Legolandu? Czy przedstawione na http://www.rejseplanen.dk/ ceny i godziny są aktualne? Bilet kupuję u kierowcy czy w biletomacie?
Dowiedziałem się, że koszt taksówki to około 150 koron, ale jeżeli autobus faktycznie jest 10x tańszy (10 koron) i jedzie całe 6 minut to chyba nie ma się zastanawiać co wybrać :)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
IceWolf uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Billund
#29 PostWysłany: 06 Lip 2016 20:08 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
IceWolf napisał(a):
@klimas przy rezerwacji na oficjalnej stronie jest możliwość wyboru noclegów z biletami (jedno lub dwudniowymi) w pakiecie. Ich koszt jest dużo mniejszy niż przy zakupie osobno. Można otrzymać darmowy bilet dla dziecka przy zakupie pełnego dla osoby dorosłej, ale promocja ta nie obowiązuje na bilety zakupione właśnie w pakiecie albo wcześniej online. Więcej informacji tutaj: http://www.visitdenmark.com/sites/default/files/vdk_images/PDF-and-other-files/PL/annonce-vdk-poland-2016-4.pdf
W moim przypadku darmowy bilet i tak wychodził drożej niż nocleg z pakietem, zwłaszcza, że do tego wybrałem bardzo tanie obiadokolacje. W pewnym momencie na stronie przy robieniu rezerwacji zarówno bilety jak i posiłki dla dziecka były darmowe, ale nie wiem czy to była kwestia promocji czy błędu systemowego podczas modernizacji strony internetowej. Sprawdzałem też ceny u pośredników i były praktycznie identyczne ale bez wyboru dodatkowych pakietów.

@zulu dowiadywałem się i nie ma możliwości rezerwacji bez przedpłaty, więc płatność na miejscu nie wchodzi w grę. Nie zgodzili się na depozyt z karty a płatność w gotówce na miejscu. Jedyna opcja to albo pośrednicy, albo płatność przy rezerwacji na ich stronie. Całe szczęście jest jeszcze opcja przelewu i tutaj przekierowali mnie do działu księgowego gdzie podali mi kurs ich banku dla danej waluty innej niż DKK. Założyłem jednak konto w koronach w Alior kantorze, gdzie przelew będzie darmowy (o ile nie będzie kosztów pośredników i banku odbiorcy), więc chyba uda mi się ominąć haracze za transakcję i przewalutowania.


tutaj jest info o oryginanym kuponie? czy można takim razie go wydrukować czy otrzymuje się go jakoś inaczej?
Nocował ktoś na ich polu namiotowym? na stronie jest info o polu - to jest ich wioska namiotowa do której się można wprowadzić i jak rozumiem nie trzeba brać swojego namiotu? jak wyglada sprawa pościeli/śpiworów itp - na stronie nie ma info. Jak sprawa z ewentualnym przygotowywaniem posiłków?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#30 PostWysłany: 19 Lip 2016 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
Jeżeli masz na myśli Holliday Village to spałem w Pirates Innie więc w temacie noclegów na polu namiotowym nie jestem w stanie pomóc. Jeżeli jednak chodzi o posiłki to na terenie kompleksu jest kuchnia, która zazwyczaj była otwarta, ale według zasad dostępna jest tylko dla mieszkańców domków/hotelu, którzy powinni otwierać i zamykać ją swoimi kluczami, więc nie mogę zagwarantować, że bez problemu z niej skorzystasz. Jest też minimarket z bardzo przystępnymi cenami. Osobiście jednak polecam bufet śniadaniowy (dzieci 99 DKK dorośli 198 DKK) lub obiado-kolacyjny (dzieci 65 DKK dorośli 95 DKK) jedzenie było bardzo dobre, chociaż po paru dniach raczej mało rozmaite. Jednak frajda z robienia z dzeciakami naleśników czy maszyna do lodów była bezcenna :)
Jeżeli masz jakieś wątpliwości to polecam do nich napisać, albo w miarę możliwości zadzwonić, obsługa była bardzo pomocna i wyjaśniła sporo kwestii, które mnie nurtowały przed przyjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#31 PostWysłany: 22 Lip 2016 15:36 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
czy w Legolandzie można płacić Euro ( gotówka lub karta ) czy przyjmują tylko korony. bo nie wiem czy kupować w kantorze aliora euro czy w normalnym korony duńskie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#32 PostWysłany: 26 Lip 2016 06:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
Ja z płatnością w euro miałem problemy jeszcze przed wylotem, więc zaopatrzyłem się w korony i Tobie też to radzę.
W samym Legolandzie ceny były tylko w DKK i nie kojarzę, żeby były tabliczki z możliwością płatności w euro. Poza tym obstawiam, że nawet jeżeli gdzieś by się na to zgodzili to pewnie na zasadzie jak w polskich hipermarketach gdzie przelicznik jest tak złodziejski, że spready w bankach przy tym to pestka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#33 PostWysłany: 23 Kwi 2017 17:06 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Przeczytałem powyżej, że kupując pakiet przez stronę Legoland wychodzi to dużo korzystniej niż gdzie indziej, ale czy to możliwe, żeby były takie różnice jak poniżej:

Strona Legoland:
Standard Cabin 1 room
CRAZY SUNDAY & MONDAY OFFER inclusive 2-day ticket to LEGOLAND
2 adults + 1 child
1270 DKK = ok. 724 PLN (z obowiązkowy 1-dobowym camping pass)

Sam nocleg w/g powyższych parametrów to przez Booking.com 373 PLN. 724 PLN - 373 PLN = 351 PLN za DWA DNI (175,5 PLN za JEDEN DZIEŃ) wstępu do Legoland Park dla 2 dorosłych i dziecka.

Samo wejście do Legoland Park dla 2+1 na JEDEN DZIEŃ w/g Legoland.dk = 937 DKK (ok. 534 PLN)

Wejście do Legoland Park dla 2+1 na JEDEN DZIEŃ w/g Groupon (oferta podawana wczoraj na głównej) to 329 PLN

Czy ja to dobrze rozumuję?
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#34 PostWysłany: 24 Kwi 2017 07:19 

Rejestracja: 12 Lip 2015
Posty: 12
Jeśli dobrze pamiętam to jak jechałem do legolandu w Niemczech to też tak było. Rezerwując przez ich stronę (legolandu) masz wejscie za darmo.

Sent from my NX507J using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#35 PostWysłany: 04 Mar 2018 14:52 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 636
Kilometry: 1 064 010
srebrny
Legoland - 50%. Bilety ważne do października. Dodatkowo z kodem PAYBACK można urwać jeszcze 15%. Bilet dla 4 osób wyszedł za 379PLN

https://www.groupon.pl/deals/zrk-bilety-legoland
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Billund
#36 PostWysłany: 08 Kwi 2018 11:07 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Gdyby ktoś chciał skorzystać z Grouponu 21. kwietnia (ewentualnie 22), zapraszam na PW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#37 PostWysłany: 07 Lip 2018 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 39
Loty: 39
Kilometry: 80 756
Jako, że powróciłem z Billund/Legolandu kilka uwag i danych, może się komuś przydadzą.

1. Tak jak pisali przedmówcy - Billund jako miasto nie warte uwagi. Legoland największą atrakcją, ale warto zwrócić uwagę też na Lego House - Home Of The Brick. Tutaj link https://www.legohouse.com/en-gb.
Trochę muzeum, bardziej jak centrum edukacyjne, galeria klocków (?) i miejsce zabaw. Nowoczesne, ładne z multimedialnymi dodatkami. Podzielone na kilka stref, dodatkowo z miejscami w których można zjeść. Mieliśmy przeznaczone na to dwie-trzy godziny ostatniego dnia, traktując to miejsce trochę jak zapełnienie wolnego czasu i nie spodziewając się zbyt wiele. Byliśmy w błędzie. Córce (lat 9) podobało się bardzo i żałowała że nie mogła być dłużej. Mnie urzekła wystawa starych serii Lego z lat 70, 80...

2. Hotel Legoland jako miejsce pobytu w czasie odwiedzin Legolandu ma swoje plusy. Głównie - lokalizację i własne wejście do parku (o 10 - czyli godzinie otwarcia parku była kolejka kilku-kilkunastu osób ale przesuwała się bardzo sprawnie). Lokalizacja hotelu może być atutem dla tych którzy w ciągu dnia będą chcieli zrobić krótką przerwę i wrócić do pokoju (jest to możliwe, pracownik stawa pieczątki na dłoniach i można wielokrotnie wchodzić i wychodzić). Sam hotel nie powala. Ceny ma stanowczo przesadzone jak na to co oferuje. Dzieciom mogą spodobać się pokoje urządzone w stylach określonych serii Lego. Pokoje dużo mniejsze niż wydają się być na zdjęciach. Śniadania i obiadokolacje w postaci szwedzkiego stołu (w przypadku obiadokolacji napoje płatne dodatkowo, np niezłe piwo Brooklyn IPA 72 DKK, sok jabłkowy 40 DKK). Duży wybór dań. Ogólnie tłoczno i hałaśliwie. Trzeba to brać pod uwagę. Obsługa raczej słaba i powolna.
Oprócz restauracji hotelowych dostępny też bar. Jedzenie w barze raczej podłe i drogie. Burger - 179 DKK, nuggetsy i frytki z dziecięcego menu - 89 DKK (córka odmówiła zjedzenia mówić że ohydne), cola 0,25 34 DKK

3. Transport z lotniska do hotelu (czy Legolandu) autobusami. Na lotnisku dostępne też oczywiście taksówki. Taksówkarz zapytany o cenę dowiezienia do Hotelu Legoland podał kwotę 120 - 130 DKK. Czyli raczej drogo.

4. Na terenie Legolandu dostępne co najmniej dwie restauracje typu all-you-can-eat. Jedna to Pizza & Pasta, druga to Family Buffet. Wstęp tej ostatniej dla osoby dorosłej 199 DKK, dla dziecka powyżej 3 lat 99,50 DKK. W Pizza & Pasta osoba dorosła płaci 194 DKK, dziecko powyżej 3 lat 97 DKK.
Subiektywnie Family Buffet wypadła lepiej, z lepszym, bo większym wyborem dań. Zastrzegam, że na wybitne doznania kulinarne nie należy się nastawiać. W cenie otrzymujemy, talerz, sztućce i kubeczek plastikowy który możemy napełniać dowolnymi dostępnymi napojami gazowanymi. Nie ma świeżych soków. Króluje Cola, Fanta, Sprite. Dodatkowo lody i automat z nędzną kawą.
Są też pomniejsze miejsca z hot-dogami, burgerami etc. Dostępne miejsca piknikowe, ławki, stoły. Wielu Duńczyków (i nie tylko) przychodzi z własnym prowiantem.

4. Na terenie Legolandu kilka sklepów z pamiątkami, w House of The Brick jeden sklep oferujący klocki, ubrania i różne drobiazgi związane z klockami Lego albo oznaczone "Lego" (np przybory szkolne, plecaki). Przykładowa cena t-shirta 140 DKK.

5. Wykupienie usługi Q-bota w Legolandzie (czyli pierwszeństwa w korzystaniu z określonych atrakcji z pominięciem kolejki) wiąże się z otrzymaniem elektronicznego gadżetu za pomocą którego możemy sprawdzić czas oczekiwania na poszczególne atrakcje. Otrzymanie urządzenia to konieczność opłacenia kaucji 500 DKK, którą otrzymamy zwracając Q-bota.

6. Korzystając z różnorakich kolejek na terenie Legolandu możemy mieć pamiątkowe zdjęcia. W podstawowej wersji jedno kosztuje 100 DKK (kupując kilka w czasie wizyty można mieć zniżki)

7. Na lotnisku w sklepie wolnocłowym cola 0,5 litra kosztuje 25 DKK, woda niegazowa 0,5 litra 20 DKK. (w Legolandzie taka butelka bodaj 25 albo 28 DKK)
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
Ancyna uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Billund
#38 PostWysłany: 17 Wrz 2018 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Czy Legoland w zimie to dobry pomysł? W sensie czy wszystkie atrakcje są "pod dachem"?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#39 PostWysłany: 17 Wrz 2018 12:20 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Legoland w zimie chyba jest całkowicie zamkniety. Bilety można kupić do 4 listopada

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#40 PostWysłany: 27 Wrz 2018 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
PanAndre napisał(a):
Czyli raczej drogo.
Witaj w Skandynawii. Tanio to nie w tej części świata.
Góra
 Profil Relacje PM off
PanAndre lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group