Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 14 Cze 2019 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Hmm, a ja płaciłem, ciekawe... Chyba, że chodzi o połączenia krajowe, bo ja jechałem z Austrii do Czech
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 14 Cze 2019 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Tylko w przypadku krajowych. Mowa była o Pradze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 16 Cze 2019 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Dzięki Wam wszystkim za te porady, zwłaszcza takie o ukrytych niedogodnościach znajdujących się pod niższą ceną.. Zobaczymy czy już teraz pojade, ale chyba wybiore LEO, bo będzie mniej zamieszania i wyruszę i wrócę do Cieszyna, idealnie by było z Krakowa bo mniej jazdy samochodem i bezpieczniej ale powrót mi nie bardzo lezy, nie ma późnowieczornego wyjazdu z Pragi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 20 Cze 2019 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Miałem jechać LEO ale z powodu opieszałości wylądowałem do Pragi i z Pragi w RegioJet, bilety wydaje mi się, że wyszły najtaniej z wszystkich opcji, dokładnie nie porównywałem, tyle co wcześniej szukałem po różnych stronach - to plus, ja tam też znowu jakiś wymagający nie jestem, ale do Pragi wagon bez przedziałów relacji Koszyce - Praga, no to jak wsiadłem już był zaduch, wiadome bo pełny wagon i długa trasa, klimy brak czy jakiegokolwiek chwilowego przewiewu, natomiast z powrotem wagon z przedziałami, klima była, ale nie dało się jej regulować ani wyłączyć!, młoda czeszka po godzinie podróży wychodziła na korytarz i wracała bo siedziała przy oknie, a tam najbardziej dmuchało, a że nie była za grubo ubrana to dziewczyna nie mogła wytrzymać, jak wysiadałem w Cieszynie to już siedziała cały czas na korytarzu bo jej tak zimno było, może zajęła moje miejsce jak wysiadłem bo na szczęście w takiej sytuacji przy drzwiach siedziałem, klima bardzo źle działa na moje zdrowie, a jakby mi z taką mocą w nogi dmuchało to też bym umarzł. Takie ot perturbacje kolejowe z jednego dnia. Wydaje mi się, że ten przewoźnik preferuje też stałe opóźnienie 10-15 minut bo zabierał mnie z Cieszyna z takim opóźnieniem, a jak wsiadałem w Pradze to stał z pól godziny przed odjazdem a i tak pojechał 10 minut później i z takim opóźnieniem mnie dowiózł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 30 Lis 2019 15:51 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Czy ktoś z Was anulowal bilety w pociagu regiojet na trasie Praga-Poprad, płaciłem karta dipocket i mają kilka dni na zwrot ale tu sa moje obawy czy przejdzie zwrot na kartę ?
poza tym w trakcie kupna biletu kupiłem za 1 koronę czeską zniżkę na wypożyczenie auta a pod spodem napisane jest że to tylko dla osób przebywających na terenie Słowacji i Czech - pozostali 1001 koron
i nie wiem czy mi pobiora te 1000 koron skoro anulowalem cały bilet proszę o wasze doświadczenia, a to info ze strony
Discounted registration for czk1 applies to citizens residing in the Czech and the Slovak, the Discounted registration fee for foreigners is CZK 1001


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Lis 2019 16:23, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Ceske drahy
#66 PostWysłany: 06 Gru 2019 13:30 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Zakupiłem bilet przez cd.cz z Bohumin do Pragi -stop-wydrukowałem -stop-
rozumiem że potrzebuję dokumentu tożsamości dla konduktora '
ale nad barcode jest nr dokumentu 10-5429 itd -stop-
czy konduktor będzie sprawdzał mój nr dowodu osobistego ? bo sam nie wiem o co chodzi z tym nr -stop-


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Gru 2019 02:31, edytowano w sumie 1 raz
-stop-
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceske drahy
#67 PostWysłany: 06 Gru 2019 13:57 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Już od 2-3 lat nie trzeba w Českých drahah podawać numeru dokumentu tożsamości, wystarczy jego samo okazanie przy kontroli - imię i nazwisko oczywiście musi się zgadzać.
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ceske drahy
#68 PostWysłany: 06 Gru 2019 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ja czesto jezdze trase Ostrava Praha i tam czasem o dokument sie zapytaja po to by sprawdzic czy uprawniona osoba jedzie - bilet jest imienny.
Tak patrze na kolejny i tez tam cos jest 10-1899-149, nie wiem co to jest ale pewnie jakis numer dla nich - nigdy sie tym nie interesowalem i nie bylo problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 24 Paź 2021 13:23 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Kochani przyjaciele czy ktoś może mi napisać czy musze drukować bilet kupiony poprzez strone www.cd.cz na wagon sypialny??? Pociąg z Koszyc do Pragi, czy wystarczy pdf na smartfonie, dziekuje za odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 21 Sty 2022 13:11 

Rejestracja: 13 Mar 2019
Posty: 5
Czy da się obecnie kupić przez internet bilety PKP do Pragi i skorzystać z tej promocji SUPER PROMO INTERNATCIONAL?

Nie jestem sobie w stanie z tym poradzić. Wybieram datę na 60 dni przed dowolnym dniem wyjazdu i dostaję informację, ze brak jest biletów super promo internacional.

Interesuje mnie pociąg dzienny Batory Terespol - Praga

PKP informował o 5 progach cenowych tych biletów. Czy możliwe jest, że już o 8 rano nie ma nic? Sprzedaż wg. informacji startuje o 00:30 na 60 dni przed wyjazdem. Próbowałem już kilka razy to sprawdzać w różne dni. Nie sprawdzałem jeszcze o tej np. 00:31 ale nie chciało mi się wierzyć, że one wszystkie na każdy dzień znikają w środku nocy?

Ktoś ma z tym doświadczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 21 Sty 2022 15:43 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Spróbuj kupić na https://www.cd.cz/en/eshop/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 21 Sty 2022 17:23 

Rejestracja: 13 Mar 2019
Posty: 5
p27 napisał(a):
Spróbuj kupić na https://www.cd.cz/en/eshop/


Dzięki. W ten sposób działa i mogę kupić bez problemu na dowolny dzień bilety. Jeżeli ponad tydzień do odjazdu to za 745 koron.
System znacznie przyjaźniejszy dla użytkownika.

Szukam jednak odpowiedzi na problem z PKP i ich promocją, w której informowali o bilecie za 20 euro przez internet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 18 Lut 2022 20:51 

Rejestracja: 18 Lut 2022
Posty: 1
A to w ogóle to PKP będzie honorowała bilet kupiony przez https://www.cd.cz/en/eshop/ relacji np. Kraków-Praga? Nie jest tak, że bilet musi być wydrukowany i podstemplowany przez czeskiego konduktora? Takie info widziałem na https://kolejnapodroz.pl/pociagiem-czech-przewodnik/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 18 Lut 2022 21:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Jak jechałem do Wiednia to bilet miałem kupiony przez obb (austriackich kolej) i wydrukowany z strony i nie było żadnego problemu w PL lub w CZ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 19 Lip 2022 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Rozmawiałem ostatnio z polskim konduktorem w pociągu do Wiednia. Mimo że bilet będzie kupiony z polskiej stacji przez czeską aplikację, nie ma problemu przy sprawdzaniu biletu w Polsce.
Co więcej, z racji że na odcinku granicznym nie ma możliwości kupienia tzw. przejściówki za parę zł, półlegalnym sposobem jest kupienie biletu do ostatniej stacji po polskiej stronie, i kupienie następnego biletu od Bohumina. Na odcinku granicznym szanse na kontrolę są niewielkie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group