Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Maj 2018 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Nie znalazłem podobnego tematu, więc się zapytam. Czeka mnie wizyta w Birmingham. Jednego dnia będę miał kilka punktów do obskoczenia więc pomyślałem, że skorzystam z autobusu miejskiego. Przebieg trasy jest idealny jak dla mnie. Chodzi o płatność za bilet u kierowcy. Z tej strony (http://nxbus.co.uk/singles/) wynika, że można u kierowcy zapłacić albo gotówką, albo zbliżeniowo. Ale nie znalazłem odpowiedzi na poniższe pytania:
1) Jeżeli płacę gotówką, to czy muszę mieć odliczoną kwotę? Kierowca wyda mi jak podstawię banknot?
2) Jeżeli płacę zbliżeniowo, to czy dostanę za to jakiś bilet? Kwestia ewentualnej kontroli.


Ostatnio edytowany przez michzak, 09 Maj 2018 09:46, edytowano w sumie 1 raz
Błędy w tytule
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 09 Maj 2018 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 191
niebieski
1) nie, nie musisz mieć odliczonej kwoty, tak wyda, ale lepiej nie używać 50-funtowego banknotu
2) tak da bilet (choć i tak nie sprawdzają)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Maj 2018 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
1) Myślałem o banknocie maks 10-funtowym
2) Słusznie zakładam, że wszystkie autobusy mają czytniki kart zbliżeniowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Maj 2018 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 191
niebieski
Sorry myślałem o National Express międzymiastowym, w miejskim u tego przewoźnika w Birmingham musisz mieć odliczoną kwotę. W poszczególnych miastach w UK może być różnie. Natomiast jeżeli chodzi o bezdotykowe karty, wszystkie autobusy będą NE będą w nie wyposażone.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Maj 2018 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Czyli problem odliczonej kwoty z głowy. Płatność kartą zbliżeniową załatwia sprawę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Cze 2018 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
W sumie gotówka to nie problem. Podobnie jak brak możliwości zapłaty kartą zbliżeniową. Można najzwyczajniej na świecie kupić bilet mobilny:
https://nxbus.co.uk/singles/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Lip 2022 02:46 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Nie wydadzą reszty. Przewalutowanie na karcie za bilet było niskie w porównaniu z transportem w Londynie. Raz pojechałam za darmo, bo tylko 20 funtów miałam i kierowca machnął na to ręką. Można kupić bilet tygodniowy na teren wokół Birmingham. Przy płatności bilecik się drukuje za kierowcą po lewej stronie przy schodach na pierwsze piętro. Wypluty bilecik należy odebrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group