Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Kwi 2012 21:35 

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 21
Witam wszystkich : )
To mój pierwszy post i zarazem przygotowania do pierwszej wyprawy.
Niestety nie znam razem z towarzyszką podrozy hiszpanskiego :(

Lece z Poznania do Barcelony.
Jednak moim celem jest Walencja (wiem ze jest mozliwosc przesiadki poznan - mediolan walencja) ale ogranicza mnie czas wycieczki 7 dni do okolo 24 maja.

Mam pytanie odnosnie transportu z Barcelony do Walencji.

czy autobusy ze strony mvelia.es odjeżdzają idealnie z tego punktu który jest pokazany na stronie ?
Jest jakaś zajezdnia specjalna dosc duza ?
Image


Jeśli przylot mam o 13:35 to o której najlepiej planować autobus:
Image


Czy ceny które są tam podane mogą być niższe ? wcześniejszy zakup przez internet ? (jesli tak to czy dokonuje sie tego przelewem czy kartą kredytową ?) czy są jakieś ulgowe ? do 26 zycia lub studenckie ? I czy mozna zakupic bilet juz tam na miejscu u kierowcy ze tak powiem ?

Byc moze ktoś radzi coś innego ?
Własnie zaczynam przeglądac cały temat, wiec moze wyszukam jakieś ciekawostki.

Mam nadzieje ze wszystko dobrze opisałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Barcelona/EL PRAT
#2 PostWysłany: 25 Kwi 2012 21:45 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Witam,
B. Nord na mapie ok , ale w rozkladzie masz zaznaczne. B. Sants , ktore jest innym dworcem, wygooglasz bez klopotu. Bilety kupuje sie w asach, u kierowcy nie mozna.
Co do innych pytan, to nie znam tanszego sposobu w taki terminie, jesli pociag jest drozszy - autostop nie wchodzi chyba w gre,
Wynajecie samochodu ?
Na koncu - wyodrebnie te posty w odrebny watek, jako ze nie chodzi o dojazd z miasta na lotnisko
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Kwi 2012 22:00 

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 21
rzeczywiscie przystanek byl zaznaczony losowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Kwi 2012 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
W Hiszpanii na pewno jest bardzo dużo zniżek z kartą EURO<26. Byłem w Hiszpanii jeszcze zanim skończyłem 26 lat i ta karta tylko podczas jednego wyjazdu zwróciła mi się wielokrotnie. Nie wiem nawet czy w Hiszpanii ta karta nie działa w większości przypadków - mimo swojej nazwy - do skończenia 30 lat (trzeba by zerknąć na stronie).

Na podstawie tej karty uzyskałem całkiem spore zniżki na:
pociąg z Alicanta do Walencji
wejście do kompleksu Ciudad de las Artes y las Ciencias (Miasto Sztuki i Nauki)
no i to co Cię najbardziej interesuje choć z drugiej strony, czyli
autokar z Walencji do Barcelony (nie pamiętam jakim dokładnie jechałem, ale chyba wszystkie uwzględniają zniżki. Jechało się bardzo przyjemnie, fajną sprawą w tych autokarach były filmy wyświetlane w wersji oryginalnej angielskiej bez dźwięku, z napisami hiszpańskimi, jak ktoś chciał sobie posłuchać podłączał słuchawki do wejścia w fotelu przed sobą, dodatkowo darmowa woda mineralna do wzięcia sobie ze schowka z lodówką obok kierowcy ;)

Bilety kupowałem zawsze w kasach.

Walencję bardzo dobrze wspominam, jest tam też świetny hostel w samiutkim centrum (chyba jeden z nielicznych z nie piętrowymi łóżkami) - Home Youth Hostel. Jak tam byłem to w recepcji pracowała bardzo miła Polka :)

PS. Lekko odbiegłem od tematu, ale kolega też pytał o zniżki, a jeśli chodzi o EURO<26 w Hiszpanii to warto ją wyrobić nawet dla jednej podroży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group