Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lis 2016 00:53 

Cześć,

Planujemy długa podróż z początkiem w USA i końcem gdzieś w Ameryce Środkowej. Nie chcieliśmy kupować biletu powrotnego i kupić jakieś dwa miesiące przed końcem podróży, gdy będziemy już wiedzieli, jak daleko zajechaliśmy.

Słyszałem o ludziach, którzy tak robili i nie zastanawiałem się zbytnio nad kwestią wjazdu do USA bez biletu powrotnego, aż trafiłem na stronę https://wowair.co.uk/customer-service/f ... ticket-us/ .
Cytuj:
Passengers who book one-way tickets to the US must provide at check-in:

Confirmation of alternative return travel within 90 days from arrival in the US, or
Documentation which states that the passenger is permitted to stay in the US for a longer period or permanently.

If the passenger fails to provide this evidence, he/she will be denied boarding at the departure airport.

Robił ktoś z Was coś takiego? Jak najlepiej do tego podejść? Da się może kupić jakiś bilet lotniczy, który można później anulować?

Dodam, że chcemy kupić w USA auto i w Stanach być nie dłużej niż jeden miesiąc.

Pozdrowienia
Bartek
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 10 Lis 2016 01:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Nie lepiej kupić bilet busa do Tijuany? I mieć święty spokój?
Albo najtańszy lot do Meksyku
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 10 Lis 2016 02:45 
Awatar użytkownika

Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
przezswiat napisał(a):
Da się może kupić jakiś bilet lotniczy, który można później anulować?

Oczywiście, że się da. Ale jak wytłumaczysz urzędnikowi imigracyjnemu, że kupiłeś w jedną stronę najtańszy bilet, a na powrót bilet 10 razy droższy?
Jedyne logiczne wytłumaczenie to że chcesz zwrócić ten bilet i zostać w USA dłużej niż to co wyn8ika z biletu. Urzędnicy imigracyjni nie oceniają przybyszów na podstawie zimnych przepisów, ale na podstawie przeczucia i logicznego myślenia.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 10 Lis 2016 09:44 
Awatar użytkownika

Loty: 449
Kilometry: 1 059 116
niebieski
Kto sprawdza te bilety i skad bedzie wiedzial w jakiej taryfie jest kupiony taki bilet? Przeciez mozna kupic zwykly bilet w ekonomicznej, ktory jest w najtanszej klasie taryfowej albo w pelnie elastyczny w najdrozszej, ale na bilecie tego w zaden sposob nie widac.

Pomysl z biletem na autobus jest najlepszy.

#5 PostWysłany: 10 Lis 2016 10:04 

Są generatory kart pokładowych, gdzie możesz sobie "wygenerować" bilet powrotny;) Ale nie wiem, czy w USA bym tego próbował;)
 PM off  

#6 PostWysłany: 10 Lis 2016 16:14 

Dzięki za odpowiedzi :)
Pomysł z autobusem brzmi nieźle, choć się zastanawiam, czy sensowniejsze nie będzie powiedzenie prawdy, że chcemy kupić samochód i pojechać do Meksyku. Będę myślał.
Pozdrowienia
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 10 Lis 2016 16:33 

niebieski
Powiedzenie prawdy może się skończyć dostaniem kopa w tyłek na pierwszym lotnisku w Stanach i zajęciem miejsca w samolocie zmierzajacym w przeciwną stronę.
Nie chcę tutaj straszyć, ale USA nie ma najprzyjaźniejszej polityki wizowej w stosunku do Polaków i jakiekolwiek odstępstwa od "normy" będą zawsze traktowane podejrzliwie. Flyertalk jest pełny przeróżnych horror stories - o Kanadyjce lecącej przez USA do Gwatemali nie wpuszczonej do samolotu, o Japonce wsadzonej do samolotu po 14h przesłuchań ponieważ przyleciała 2 tygodnie po opuszczeniu Stanów bez "wyraźnego powodu", o Hongkongczyku który chcąc się zaręczyć z Amerykanką nieopatrznie zadeklarował wwóz pierścionka zaręczynowego.

Dowód zamiaru opuszczenia tego Wspaniałego Kraju Wolności jest konieczny.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 10 Lis 2016 22:19 

niebieski
Na każde horror story z granicy amerykańskiej, można przywołać podobne horror stories z praktycznie każdej innej realnej granicy ;) A życie- życiem. 6 razy wjeżdżałem do USA (a znajdą się na tym forum pewnie tacy, którzy mają 2 cyfrowe albo może i 3 cyfrowe wyniki, ktoś taki był chyba na lotnictwo.net.pl :) )- nikt, nigdy nie kazał mi pokazywać ani w żaden sposób spowiadać się z konkretnego terminu i sposobu opuszczenia USA.

A nie zawsze wlatywałem do USA na bilecie typu RT.

Jakby tej zgrozy było mało, to teraz na "wiodących" lotniskach sukcesywnie wprowadzany jest lub funkcjonuje już system automatycznej kontroli paszportowej. Maszyna nie patrzy się na nas krzywo, o bilety powrotne też nie pyta.
Ostatnie formalności na granicy USA trwały u mnie jakieś 50 sekund przy maszynie.
 Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.

#9 PostWysłany: 10 Lis 2016 22:41 

niebieski
brigante32 napisał(a):
Są generatory kart pokładowych, gdzie możesz sobie "wygenerować" bilet powrotny;) Ale nie wiem, czy w USA bym tego próbował;)

Coś mi się wydaje, że akurat pokazanie karty pokładowej z datą np. na dwa miesiące do przodu to proszenie się o kłopoty ;)

john_doe napisał(a):
nikt, nigdy nie kazał mi pokazywać ani w żaden sposób spowiadać się z konkretnego terminu i sposobu opuszczenia USA.

Ja byłem w USA raz i przy wjeździe poproszono mnie o bilet powrotny, podobnie jak mojego towarzysza podróży. Miałem wydrukowany tylko jeden (na moje nazwisko) i urzędnik okazywał z tego powodu niezadowolenie.
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#10 PostWysłany: 10 Lis 2016 22:58 
Awatar użytkownika

niebieski
Zazwyczaj pytają jak długo się będzie w USA i jaki jest cel podróży. Nigdy nie musiałem mówić czym wracam czy pokazywać biletu, w przeciwieństwie do UK w czasach przedunijnych. Ale jest szansa, ze na hasło o miesięcznym+ pobycie objazdowym zaczną dopytywać. Myśle że nie tyle brak biletu jest problemem, co ewentualny brak dokładniejszego planu. Jeśli nie będziesz umiał powiedzieć w miarę przekonująco gdzie będziesz jeździł i kiedy wyjedziesz to może powstać podejrzenie, że Ci się przedłuży. Zawsze możesz wspomnieć, że masz kilka tygodni urlopu a potem musisz juz być z powrotem w pracy czy na studiach. Jesli rzucisz cos w stylu: przyjechałem pojeździć i chyba wyjadę w ciągu miesiąca ale jeszcze nie wiem jak, to zapewne gościa od razu nie przekonasz.

#11 PostWysłany: 11 Lis 2016 21:02 

Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Skoro chcesz wracac z Ameryki Poludniowej to spokojnie mozesz powiedziec, ze przyjechalas na 6 miesiecy, Amerykanie lubia jak zwiedza sie ich kraj i standardowo daja wize wlasnie na 180 dni, a nie jak w VVP na 90. Odpowiadaj tylko na pytania i nie wychodz przed szereg i bedzie dobrze nawet z OW

[ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości