Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bilet tylko do zwrotu?
#1 PostWysłany: 19 Mar 2017 23:33 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 23
Wybieram się do kraju do którego potrzebna jest wiza, która może być wyrobiona przez internet bądź na lotnisku.
Wymaganiem jest posiadanie biletu zwrotnego. Nie posiadam takowego, ponieważ nie wiem jeszcze kiedy będę wracał i gdzie.
Słyszałem, że rzadko zdarza się, że jest się pytanym o okazanie biletu zwrotnego, jednak chciałbym się ubezpieczyć na wypadek gdyby jednak do tego doszło. Przez to zastanawiam się jak to mogę zrobić, nie mam zupełnie doświadczenia w zakupywaniu biletów lotniczych. Czy są jakieś rodzaje biletów, które można zwracać z niewielką stratą lub bez straty, przy np. szybkiej zmianie zdania, przy szybkim podjęciu kroków rezygnacji?
Najtańsze bilety w tym wypadku znalazłem, z Colombo do Malezji przez linie Air Asia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 20 Mar 2017 00:37 

Rejestracja: 29 Mar 2016
Posty: 40
Rozwiązania są generalnie dwa:
- kupujesz najtańszy bilet gdziekolwiek poza granicę państwa, bo wiesz, że i tak przepadnie
- kupujesz zwykle zdecydowanie drogi bilet w dowolne miejsce, w taryfie tzw. Flex. Zwykle umożliwia ona bezstratne lub bardzo tanie zwrócenie biletu i zwrot kosztów jego zakupu. Jednak taryfy różnych linii lotniczych się różnią i do konkretnej pomocy potrzebne są już konkretne informacje. Bilet taki zwracasz od razu po pozytywnym powitaniu w kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off
davis89 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Mar 2017 00:51 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
W przypadku biletów flex warto przed zakupem sprawdzić, jak dokładnie przebiega procedura zwrotu. Z reguły pieniądze zwracane są parę tygodni później na kartę kredytową a to znaczy, że wcześniej tą kartę linia albo pośrednik Ci obciąży i trzeba ją będzie spłacić zanim przyjdzie zwrot.
Ja miałem pare przypadków w których odwołanie rezerwacji można było zrobić tylko telefonicznie a nie przez internet.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
davis89 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 20 Mar 2017 01:05 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Niektóre linie (np. KLM) mają opcję opłaty przelewem w ciągu 24h od rezerwacji - możesz zrobić taką, wydrukować potwierdzenie i nie płacić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
davis89 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Mar 2017 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Nie musi to być koniecznie bilet lotniczy. Wystarczy potwierdzony bilet autobusowy, prom czy inny udokumentowany sposób na opuszczenie kraju. Nie bardzo ma to rację bytu przy Sri Lance, ale w innym przypadku to wiedza się przyda.
Dodam jeszcze, że nie warto kombinować na zasadzie 'może nie sprawdzą', bo słyszałem już historie o niewpuszczeniu do Chile, Chin, USA ze względu na brak udokumentowanego powrotu.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
davis89 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Mar 2017 13:17 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 23
Dziękuje za odpowiedzi.

@‌ms993‌ sprawdziłem na tym KLM na przykład i nie wiem jak to mam zrobić. Zabookowałem bilet, dałem raz płatność przez paypal, raz że w biurze zapłacę i na to wyglądało, że bilet dostanę jak opłacę to. Nie mogłem się doszukać opcji, zapłacenia do 24h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Mar 2017 14:23 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@davis89, wpisałem jakieś przypadkowe dane, wybrałem płatność w placówce banku i mogę sobie wydrukować coś takiego:
Załącznik:
2017-03-20 13_21_31-My Trip_ WAW - BEY – Opera.png
2017-03-20 13_21_31-My Trip_ WAW - BEY – Opera.png [ 47.23 KiB | Obejrzany 3062 razy ]

Na następnej stronie, gdzie jest nazwisko brakuje jednak numeru biletu i to mógłby być potencjalny problem:
Załącznik:
2017-03-20 13_25_29-My Trip_ WAW - BEY – Opera.png
2017-03-20 13_25_29-My Trip_ WAW - BEY – Opera.png [ 70.38 KiB | Obejrzany 3059 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
davis89 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 20 Mar 2017 14:51 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 23
@‌ms993‌
Ok, dziękuję.

@‌Apocalipse‌
Gdzie w ogóle odbywa się ta kontrola, to jest ta pierwsza bramka na lotnisku z którego wylatuję? Wizę mam już opłaconą przez internet.
Też dajmy na to, że poproszą mnie o okazanie biletu, a ja go nie będę miał, to mogę po prostu odejść od okienka i zamówić przez internet bilet i wrócić z biletem? Wiadomo, że odpowiednio wcześnie bym poszedł na lotnisko, żeby w takim wypadku przeszła płatność i żeby bilet został wygenerowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Mar 2017 14:56 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌davis89‌ kontrola odbywa się po przylocie, na lotnisku docelowym. Tam osoba ze straży granicznej sprawdza Twoje dokumenty i możliwość wpuszczenia Cię do swojego kraju
Góra
 Profil Relacje PM off
davis89 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 20 Mar 2017 22:34 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 23
Spróbuję z tymi KLM'ami.
Orientuje się ktoś z Państwa jak to jest lub jak czuje że może być, zakładając najgorszy scenariusz, że zostanę spytany o bilet i po okazaniu tych KLM'owych, kontroler mi powie, że to nie jest ważny bilet, od razu jestem odsyłany do kraju czy mogę jeszcze wykupić jakiś bilet na poczekaniu i go okazać wtedy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Mar 2017 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Może niestety też być tak, że już na lotnisku wylotu nie wpuszczą Cię do samolotu. Linie lotnicze przy odprawie często sprawdzają, czy pasażer ma dokumenty uprawniające go do wjazdu do kraju docelowego.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
thoth lubi ten post.
davis89 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 21 Mar 2017 04:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
davis89 napisał(a):
Wybieram się do kraju do którego potrzebna jest wiza, która może być wyrobiona przez internet bądź na lotnisku.
Wymaganiem jest posiadanie biletu zwrotnego. Nie posiadam takowego, ponieważ nie wiem jeszcze kiedy będę wracał i gdzie.
Słyszałem, że rzadko zdarza się, że jest się pytanym o okazanie biletu zwrotnego, jednak chciałbym się ubezpieczyć na wypadek gdyby jednak do tego doszło. Przez to zastanawiam się jak to mogę zrobić, nie mam zupełnie doświadczenia w zakupywaniu biletów lotniczych. Czy są jakieś rodzaje biletów, które można zwracać z niewielką stratą lub bez straty, przy np. szybkiej zmianie zdania, przy szybkim podjęciu kroków rezygnacji?
Najtańsze bilety w tym wypadku znalazłem, z Colombo do Malezji przez linie Air Asia.

Sprawdz polaczenia promowe do Indii (1800 - 3000 INR). ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Mar 2017 12:12 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 23
@‌cccc‌ dzięki , ale od jakiegoś czasu nie ma już tych rejsów niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Kwi 2017 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Jak juz ktos wczesniej wspomnial, bardzo dobra opcja jest zakup (zakup i otrzymanie e-tixu, nie sama nieoplacona rezerwacja) biletu Full Flex, a pozniej jego zwrot zaraz po otrzymaniu wizy/wjezdzie do kraju docelowego.
Platnosc oczywiscie karta kredytowa; zadne wynalazki typu przelew czy Visa Electron.
Karte mozna "nadplacic", jezeli ma zbyt niski limit.
W celu zminimalizowania stresu zwiazanego z niepewnoscia dotyczaca unikniecia naliczenia odsetek, splaty zadluzenia na karcie etc. bilet warto zakupic na poczatku okresu rozliczeniowego karty korzystajac z linii cieszacych sie dobra opinia, jesli chodzi o procesowanie zwrotow.

Z moich ostatnich doswiadczen:

ANA - kilka dni
Thai - kilka dni
LOT - 1 dzien roboczy :!:
Qatar - kilkanascie dni
Alitalia - dwa dni robocze
Lufthansa - kilka dni do kilku tygodni (bylo dluzej, teraz sie znacznie poprawilo)
Aer Lingus - kilka tygodni
Ryanair - 1-2 dni robocze :!:
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Kwi 2017 15:56 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Aeroflot - 3 tygodnie....
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group