Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Lis 2014 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
Czy orientuje się ktoś może, czy jakiś agent może wystawić bilet LOTu na kierunki spoza siatki LOT? Na stronie http://www.lot.com/pl/pl/ można kupić kilka kierunków code-share (np. Amman, Malta, Singapur), ale za ceny z sufitu. Ale czy jakiś agent może wystawić bilet obsługiwany np. przez LH na bilecie LOT? Chodzi konkretnie o bilet o numerze w formacie 080 XXXXXXXXXX.

Chodzi o wykorzystanie środków z promocji mBank (Zyskaj 5% wartości płatności kartą na bilety lotnicze PLL LOT) na podróże w inne miejsca niż te z siatki LOT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#2 PostWysłany: 07 Lis 2014 17:06 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
mihau napisał(a):
Czy orientuje się ktoś może, czy jakiś agent może wystawić bilet LOTu na kierunki spoza siatki LOT? Na stronie http://www.lot.com/pl/pl/ można kupić kilka kierunków code-share (np. Amman, Malta, Singapur), ale za ceny z sufitu. Ale czy jakiś agent może wystawić bilet obsługiwany np. przez LH na bilecie LOT? Chodzi konkretnie o bilet o numerze w formacie 080 XXXXXXXXXX.

Chodzi o wykorzystanie środków z promocji mBank (Zyskaj 5% wartości płatności kartą na bilety lotnicze PLL LOT) na podróże w inne miejsca niż te z siatki LOT.


może, nawet internetowe OTA są w stanie takie bilety znaleźć/wystawić (sam kiedyś leciałem na Fiji na metalu Lotu ;) ).
Nie wiem jak to ma się do promocji o której wspominasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Lis 2014 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja mam często bilety lotu (080) lecąc lotem w jedna stronę a spowrotem np. LH lub SAS (przeloty nie maja kodu LO). I równie często mam bilet Lulfhansy z odcinkami LOTem czy SASem. Ale chyba zawsze musi być jakiś odcinek LO (to znaczy - nie zdziwie się że można kupić same odcinki LH przez biuro LO, tylko że to może inaczej kosztować niż bezpośrednio od LH)
Nie wiem natomiast zupełnie jak to może się mieć do tej promocji 5% i czy wystarczy bilet LOT z dowolnymi segmentami, czy tez np. przeloty na tym bilecie muszą mieć oznaczenie LO, żeby się liczyło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Lis 2014 17:48 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 24
Na pewno może być tak wystawiony. Ja aktualnie mam bilet wystawiony przez NH 205-xxx... ale wszystkie przeloty międzynarodowe mam obsługiwane przez KLM i tylko jeden lot między miastami przez NH. Co do promocji też niestety nic nie wiem na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Lis 2014 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
Jedyny wymóg promocji to to, żeby nr biletu zaczynał się od 080, nieważne kto wykonuje przelot i jaka linia daje kod przelotu. Przykład jaki sam znam to właśnie tak jak pisze BrunoJ, przelot LOT w jedną stronę, powrót zupełnie inną linią.

Ale jaka tutaj dokładnie obowiązuje reguła? Które OTA i w jakim przypadku wystawią mi bilet 080?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Lis 2014 18:58 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Nad tym samym się też ostatnio zastanawiałem. Pomijając różne błędy (słynne bilety na Fiji chyba KoreanAir, wystawiane przez LO, o których wyżej piszeopo) to każdy agent może ręcznie wystawić jakikolwiek bilet na stoku LO, o ile linie mają interline ticketing (większość linii zrzeszonych w IATA to ma). Może nawet to być na linie spoza *A.

Szkopuł jest jeden: zgodnie z zasadami ręcznego ticketingu, bilet powinno się wystawić na stocku linii która operuje najdłuższy odcinek. Teoretycznie agent może wystawić na bilecie 080- np. połączenie WAW-AMS-SIN gdzie leci LO+KL ale dostanie za to karę finansową od linii (tzw. ADM).

Można pokombinować coś do USA via JFK/ORD/YYZ albo do Azji/Australii via PEK gdzie agent będzie mógł wystawić bilet LO. Problemem jest tylko cena taryfy, nigdy nie widziałem atrakcyjnej ceny do Azji z przesiadką w PEK lecąc LOTem pierwszy odcinek...
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
mihau uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Lis 2014 19:11 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
mucha napisał(a):
Nad tym samym się też ostatnio zastanawiałem. Pomijając różne błędy (słynne bilety na Fiji chyba KoreanAir, wystawiane przez LO, o których wyżej piszeopo) to każdy agent może ręcznie wystawić jakikolwiek bilet na stoku LO, o ile linie mają interline ticketing (większość linii zrzeszonych w IATA to ma). Może nawet to być na linie spoza *A.

Szkopuł jest jeden: zgodnie z zasadami ręcznego ticketingu, bilet powinno się wystawić na stocku linii która operuje najdłuższy odcinek. Teoretycznie agent może wystawić na bilecie 080- np. połączenie WAW-AMS-SIN gdzie leci LO+KL ale dostanie za to karę finansową od linii (tzw. ADM).

Można pokombinować coś do USA via JFK/ORD/YYZ albo do Azji/Australii via PEK gdzie agent będzie mógł wystawić bilet LO. Problemem jest tylko cena taryfy, nigdy nie widziałem atrakcyjnej ceny do Azji z przesiadką w PEK lecąc LOTem pierwszy odcinek...


Są precyzyjne reguły dot. ticketing airline określane przez rezolucje IATA. W GDS można ustawić tryb auto, który wybierze nam go domyślnie zgodnie z regułami ATPCO/IATA/umowami interline i z tego korzysta większość agentów. Nie jest też zawsze tak, że liczy się najdłuższy odcinek np. jeśli bilet jest w ramach jednego kraju to wystawcą będzie linia wykonująca pierwszy odcinek, nawet jeśli kolejne będą dłuższe.

Gdzieś mam papier na ten temat - jeśli go odnajdę to napiszę więcej.

Edit - mam: http://www.amadeus.com/corp/xml/documen ... _logic.pdf
Na to nakładają się jeszcze rezolucje IATA + umowy interline.
Góra
 Profil Relacje PM off
mihau uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Lis 2014 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
mucha i blasto - bardzo dziękuję za te informacje!

Myślę o locie do USA via JFK/ORD/YYZ. Takie połączenia znajduje nawet strona lot.com, przykładowo WRO-WAW-JFK-LAX, ale wycenia to na ok. 4400 zł w Y. Czy agent wystawiając bilet ręcznie może mieć dostęp do niższych taryf?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Lis 2014 13:11 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Moim zdaniem nie, bo atrakcyjniejsza taryfa z PL będzie ta pokrywana przez LH/UA/itp. i wtedy na ich stoku należy wystawić bilet.

Na Twoim miejscu rozważyłbym normalny bilet do JFK/ORD/YYZ z jakiejś SzŚ albo w taryfie First Minute i osobno dokupił loty wewnętrzne po USA. A jeśli masz mile w jakimkolwiek sojuszu to spalenie ich na krajówki w USA to jest bardzo dobra koncepcja bo taxy są b.niskie.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group