Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 12 Lip 2022 05:53 

Rejestracja: 11 Lip 2022
Posty: 3
Chcialam uzupelnic. Rzeczywiscie 24h przed odlotem dostalam karte pokladowa. Czyli wszystko na spokojnie, zalatwione.
Natomiast kontakt z konsultantami kiwi uwazam za beznadziejny. Na czatach maja roboty, a na liniach tlf osoby ze slabym angielskim...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 03 Sie 2022 14:30 

Rejestracja: 03 Sie 2022
Posty: 1
Witam.

Kupiłem 4 bilety przez Kiwi na trasie Kraków-Szczecin. Podajac dane do odprawy online zorientowałem się, że córka nie posiada dowodu osobistego ani paszportu i w polu dowód osobisty wpisałem legitymacja (data bezterminowo). Czy to wystarczy do bezproblemowego wydania karty pokładowej ? Bo wiem, że na legimację szkolną może jechać.

z góry dzieki za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 03 Sie 2022 14:33 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Wystarczy.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
faronaldo lubi ten post.
faronaldo uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 23 Sie 2022 15:26 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 2
Hej,

Mam lot przez kiwi na wizzair. Znajomy podał dane mojego dowodu ale pomylił miesiąc ważności dokumentu. Kiwi chce za zmianę 150zl. Wątpliwe raczej ze to sprawdza? Wszystkie dane są ok tylko data ważności dowodu. Co myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 23 Sie 2022 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Myślę żeby przysłali BP jak jest.
Nikomu nic nie mówić. Nie denerwować się, lecieć.
Więcej nie kupować na kiwi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 11 Paź 2022 07:50 

Rejestracja: 11 Paź 2022
Posty: 1
Chcialem zrobic taki maly update. Tez zakupilem bilety przez kiwi co prawda na styczen dodatkowa wzialem kiwi gwarancje. Wybralem rowniez sobie miejsca w samolocie dzieki czemu moge sie odprawic 60 dni przed ( zaledwie 18 zl za osobe. Teraz sprawa : zadzwonilem na nr ktory podal ktos wczesniej w tym poscie i bylo nieaktywne po podaniu nr rezerwacji natomiast moglem przejsc na jezyk angielski i odrazu mnie polaczylo. Powiedzialem co jest grane i ze chce email na ktory dokonali rezerwacji. Przypomnieli tylko aby nic nie zmieniac. Email z podanym adresem email dostalem w ciagu 3 minut. Teraz ma tylko pytanie czy jak odprawie sie to czy bedzie to widoczne na aplikacji kiwi? Teraz niewiem czy czekac do ostatniej chwili az oni mnie odprawia czy zrobic to poprostu samemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 11 Paź 2022 09:59 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Jakoś dużo taniej jest, że kupujecie te loty przez kiwi? Czy z niewiedzy? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 11 Paź 2022 14:20 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 839
złoty
Damian0 napisał(a):
Email z podanym adresem email dostalem w ciagu 3 minut. Teraz ma tylko pytanie czy jak odprawie sie to czy bedzie to widoczne na aplikacji kiwi? Teraz niewiem czy czekac do ostatniej chwili az oni mnie odprawia czy zrobic to poprostu samemu.
Mając adres e-mail i numer rezerwacji dodajesz ją ręcznie do swojego konta klienta w Ryanair. Jak będzie zrobiona odprawa to aplikacja Kiwi według mnie nie jest już ci do niczego potrzebna, Karta pokładowa wyświetli się po prostu w aplikacji Ryanair.

ratatam napisał(a):
Jakoś dużo taniej jest, że kupujecie te loty przez kiwi? Czy z niewiedzy? ;)
Na podstawie własnych obserwacji. Różnica to kilka-kilkanaście złotych. Jak kupuję jednak bezpośrednio w linii lotniczej. W razie zmian rozkładu mam zdecydowanie mniej nerwów i kłopotów z zarządzaniem taką rezerwacją.
Góra
 Profil Relacje PM off
4989341 lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 04 Mar 2023 18:09 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 7
Loty: 82
Kilometry: 260 503
Cytuj:
ranek napisał(a):
Ja ostatnio napisałem do nich normalnie z formularza prośbę o email do rezerwacji FR z uzasadnieniem, że jednak chciałbym sam dokonać odprawy. Trwało to co prawda dwa tygodnie, ale w końcu odpisali, maila podali i przeprosili za tak długi czas oczekiwania. Nie wiem czy to standard, ale w moim wypadku email to imienazwisko@hlavapata.com


Ja musiałem ponowić prośbę, ponieważ najpierw dostałem tylko info, że używają własnych danych uwierzytelniających do rezerwacji.

Ostatecznie otrzymałem email rezerwacji w FR w wiadomości na adres przypisany do konta/rezerwacji Kiwi. Moim zdaniem domena maila jest generowana automatycznie i zapewne inna dla każdego przypadku stąd raczej nie będzie działać z innym nazwiskiem.

Całość sprawy potrwała ~2h od chwili wysłania pierwszej wiadomości przez formularz (kiwi / pomoc i wsparcie / skontaktuj się z nami).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 06 Wrz 2023 07:33 

Rejestracja: 06 Wrz 2023
Posty: 2
Dzień dobry, chciałabym prosić o pomoc/radę w sprawie rezerwacji biletów na lot na stronie kiwi. Wczoraj wyszukiwałam połączenie do Rzymu i w zasadzie Kiwi narzucało wykupienie opcji "zagwarantowania ceny biletów". Nie można było tego ominąć, więc zgodziłam się na to. Na tym zakończyłam proces stwierdzając, że resztę dokończę następnego dnia, jednak jak to zwykle bywa dopiero po tym fakcie zaczęłam szukać informacji o odprawach z Rayanair, ponieważ nigdy wcześniej nie leciałam tymi liniami. Szczerze, to informacje na temat problemów z odprawami przez kiwi spędzają mi już sen z powiek i chciałabym teraz zrezygnować z tej rezerwacji tyle, że na tym etapie mam jedynie do wyboru przycisk "dokończ rezerwacje". Moje pytanie brzmi, czy jeśli nie kliknę tego dokończenia rezerwacji, to bilet rezerwacja tego lotu sama się anuluje, czy oni mają tutaj na myśli jedynie rezerwację tej niby gwarantowanej ceny? Martwie się, czy jest opcja, że sciągną mi kasę z karty za bilety lotnicze i tak, czy mogę być tu spokojna i szukać biletów bezpośrednio u przewoźników.
Być może idiotyczne pytanie, ale nie jestem zbytnio obeznana z tymi stronami, a wcześniejsze rezerwacje u innych przewoźników odbywały się bezproblemowo, więc nie miałam wcześniej takiej sytuacji.
Z góry dziękuję za pomoc, będę bardzo wdzięczna za jakąś informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 06 Wrz 2023 11:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeśli nie podałaś nr karty i nie kliknęłaś "Zapłać" to kiwi nic nie ściągnie z karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 06 Wrz 2023 11:32 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
@MamDosc nie kupiłaś, nikt nic nie ściągnie z karty. Na przyszłość olej kiwi, bo są problematyczni. Z ciekawości? O ile lepszą cenę dawali niż na stronie Ryanair? Jeśli chcesz taniej, to da się (nie zawsze ale często) przez aplikację trip.com. Jak chcesz spróbować, to daj znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 06 Wrz 2023 16:30 

Rejestracja: 06 Wrz 2023
Posty: 2
-- 06 Wrz 2023 16:25 --

Kashpir napisał(a):
Jeśli nie podałaś nr karty i nie kliknęłaś "Zapłać" to kiwi nic nie ściągnie z karty.
niestety podałam, bo było to wymagane, by zapłacić za tą funkcję zamrożenia ceny na kilka dni. Zatem moje dane, jak i te z karty tam są. Nie wiem czy mogę to teraz tak porzucić bez konsekwencji i szukać biletów u przewoźników, czy jednak już klamka zapadła i będą mnie ścigać ;o

-- 06 Wrz 2023 16:30 --

man4business napisał(a):
@MamDosc nie kupiłaś, nikt nic nie ściągnie z karty. Na przyszłość olej kiwi, bo są problematyczni. Z ciekawości? O ile lepszą cenę dawali niż na stronie Ryanair? Jeśli chcesz taniej, to da się (nie zawsze ale często) przez aplikację trip.com. Jak chcesz spróbować, to daj znać.

Niestety w tym wszystkim najlepsze jest to, że nawet nie wiem czy coś ugralam, bo niczego porównywałam. Złapałam pierwsze lepsze połączenie, które pasowało mi terminowo (bo to już niebawem) I nawet nie pomyślałam o tym (facepalm).
Czyli według tego co piszesz, na tym etapie nie mam czym się martwić? Widziałam, że zablokowali mi na koncie te kwotę, którą była w ramach zamrożenia ceny - sto parę złotych. Za bilety dla 2 osób wyszło 1900 coś, więc nie chciałabym dopłacać kolejnego tysiaka za checkin przy stoliku :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 06 Wrz 2023 16:38 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Według mnie opłata za zamrożenie ceny to nie jest jeszcze zakup biletu. Właśnie po to zamrażasz cenę, żeby mieć czas na zastanowienie się i podjęcie ostatecznej decyzji. To co już wydałaś na zamrożenie ceny, to już poszło. A teraz możesz podjąć decyzję, czy chcesz kupić bilet (w cenie, którą "zamroziłaś"), czy sprawdzić czy gdzie indziej nie jest taniej lub tak samo. Co do różnych uciążliwości zakupu przez kiwi i utrudnień jakie robi Ryanair, da się to ogarnąć. Zawsze możesz się tu zwrócić o pomoc co i jak dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 04 Sty 2024 12:44 

Rejestracja: 04 Sty 2024
Posty: 1
Cześć. Mam wykupioną rezerwację w kiwi z ryanair na marzec. Poprosiłem o maila do rerezerwacji bezpośredniej na stronie ryanair. Jeszcze czekam. Czy kupował ktoś z Was bagaż bezpośrednio na stronie ryanair po otrzymaniu adresu e-mail? Jest to możliwe czy trzeba to zrobić na kiwi? Jak wasze ostatnie podróże przez kiwi z ryanairem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 04 Sty 2024 12:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Jak dostaniesz maila, to będzie mozliwość kupna bagażu na stronie FR. Jak nie dostaniesz maila, to zostaje kupno przez kiwi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 04 Sty 2024 12:55 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
a jak chodzi o podróż na tym bilecie to nie różni się niczym od takiej na bilecie ze strony ryanaira. Jedno co, to jest wielce prawdopodobne, że dostaniesz prośbę o dodatkową weryfikację tożsamości.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group