Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Mar 2019 23:18 

Rejestracja: 30 Sty 2014
Posty: 14
Kupiłam bilety do Cancun z Tui wylot z Brukseli.
Na potwierdzeniu widnieje notatka: "presentation return ticket obligatory".

Czy da się to jakoś obejść? Bilet powrotny chce kupić w dopiero last minute pod koniec pobytu.

Co radzicie?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Mar 2019 00:15, edytowano w sumie 1 raz
M
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 18 Mar 2019 23:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22256
Kupić najtanszy bilet wylotowy z Meksyku. Samolot, bus whatewah
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Mar 2019 01:22 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 943
niebieski
Kompletnie nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek coś takiego sprawdzał. Od zeszłego miesiąca raczej nie zapomniałem :D . Bardzo liberalnie podchodzą do formalności wjazdowych, nikt o nic nie pyta, stempel i wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Mar 2019 02:22 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4026
złoty
Nikt nic nie sprawdza, zwłaszcza w Cancun kontrola graniczna jest formalnością.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Sty 2022 23:20 

Rejestracja: 31 Sty 2022
Posty: 2
Hej, czy ktoś był ostatnio w Meksyku może powiedzieć jak to jest z biletem w wylotowym? 3.02 lece Condorem z FRA i nie mam biletu powrotnego, czytam info na stronie msz Polski że ostatnio bardzo sprawdzają i że jest konieczny, szukam jakiś biletów na marzec Kolumbia, Gwatemala ale nigdzie nie jest nic napisane na temat anulowania i zwrotu pieniędzy, tylko coś na temat zmiany terminu. Fajnie jakby ktoś coś poradził.

Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Sty 2022 23:29 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2257
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@gomezz86: to chyba nie dyskusja na ten wątek bo co to ma wspólnego z Covid? Ale tak - mnie 22 stycznia - pytają na ile i gdzie dalej, ja powiedziałem tylko i nikt nie sprawdzał ale miałem bilet w razie co do przedstawienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 31 Sty 2022 23:48 

Rejestracja: 31 Sty 2022
Posty: 2
Dzięki za odpowiedź, ale miałeś bilet tylko taki żeby w razie pytań pokazać, czy faktycznie był to realny termin wylotu ?


Ostatnio edytowany przez marcinsss, 01 Lut 2022 00:23, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Sty 2022 23:54 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2257
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@gomezz86: Meksyk był tylko częścią podróży, miałem realny bilet do USA za kilka dni.

(btw dopiero zaczynasz przygodę z forum - zwróć uwagę na przyciski "lubię" "pomocny post" pod postami :))
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 01 Lut 2022 16:24 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 111
Przedwczoraj lądowaliśmy w Cancun, nikt nikogo nie pytał o żaden bilet. Przecież bilet jest tylko w mailu/danych linii lotniczej.
Góra
 Profil Relacje PM off
gomezz86 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 23 Mar 2022 19:52 

Rejestracja: 01 Gru 2021
Posty: 8
Cześć,

mamy bilet w jedną stronę do Cancun. Zastanawiam się, czy potrzebny jest Dummy Ticket, czy przepuszczają bez problemów?
Ostatnie wpisy są dość niejednoznaczne, dlatego potrzebuję potwierdzenia, jak wygląda sytuacja ze wpuszczeniem do Meksyku. Lecimy na 3 miesiące i nie mamy jeszcze zaplanowanego ani terminu, ani miejsca powrotu do Polski.
Dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Mar 2022 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1851
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Opiszę swoją sytuację z Gwatemali. Miałem zakupiony lot łączony Gwatemala-Panama Panama-Meksyk. Oczywiście krajem docelowym była Panama, ale składak wyszedł taniej. Oba bilety na jednej rezerwacji w Copa Airlines. Jakie było moje zdziwienie gdy na lotnisku w Gwatemali usłyszałem, że muszę okazać bilet wyjazdowy z MEKSYKU bo inaczej nie wydadzą mi karty pokładowej bo system im tego nie przepuści. Na nic zdały się rozmowy, że przecież pierwsza jest Panama więc co ich interesuje dalsza część lotu do Meksyku. Musiałem na prędko kupować jakikolwiek bilet wylotowy z Meksyku żeby w ogóle móc polecieć dalej. Więc nie wiem jak to z tym jest dokładnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Mar 2022 20:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22256
Tylko łatwiej (i taniej) dla Copa byłoby Cię zostawić w GUA a nie zwracać z PTY do GUA.

1/11 jak leciałem do MEX z CDG, to chcieli zobaczyć potwierdzenie noclegu i wylotu (ale koleś był burakiem, bo dał nam pieczątkę na 4 dni, ile nocleg i lot)
tydzień później, w CUN z GUA, nić nie sprawdzali nie pytali.

Ostatnio ktoś na forum pisał ze nie został wpuszczony do samolotu do MEX z MAD bo nie miał biletu wylotowego z MEX.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Mar 2022 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 246
Też lądowałem w CUN w drugiej połowie lutego, i jedyne co chcieli wiedzieć to jak długo zostajemy. Nie musiałem pokazywać żadnych biletów czy rezerwacji hotelu.
Swoją drogą kolejka do ichniego immigration była zaje*ście długa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Mar 2022 22:52 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7832
HON fly4free
Formalnie : trzeba, i przewoźnik może odmówić wstępu na pokład, jeśli pax nie okaże takiego biletu (bo służby meksykańskie mogą teoretycznie takiego kogoś cofnąć = koszt dla przewoźnika + kara), i to rzeczywiście się sporadycznie zdarza.
W praktyce: JEST Z TYM RÓŻNIE, czasem nikt nigdzie o nic nie pyta (ani linia, ani na granicy), czasem sprawdza pro forma linia, czasem linia nie, ale pytają / sprawdzają (w tym zdarza się, że skrupulatnie) na granicy. Innymi słowy : szklana kula. To, że 15 innym osobom nic nie sprawdzali, nie znaczy że nie sprawdzą nam. Rozwiązanie: albo mieć ten bilet, albo sobie w dniu wylotu kupić coś na np. expedii (us) lub innym amerykańskim OTA i zwrócić do końca następnego dnia bez żadnych opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Mar 2022 14:00 

Rejestracja: 01 Gru 2021
Posty: 8
Super, dzięki! To rozwiązanie z Expedią lub OTA chyba wygląda najsensowniej i najbardziej wiarygodnie + finalnie jest bezkosztowe. Zgadza się, czy są jakieś ukryte opłaty?


Ostatnio edytowany przez Abcn 24 Mar 2022 15:06, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Mar 2022 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1462
złoty
Karol Siemieniak napisał(a):
czy są jakieś ukryte opłaty?

marek2011 napisał(a):
zwrócić do końca następnego dnia bez żadnych opłat.

8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 24 Mar 2022 14:46 

Rejestracja: 01 Gru 2021
Posty: 8
Chodzi mi o koszty transakcyjne. Ale w takim wypadku domniemam, że nic takiego nie występuje. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Mar 2022 16:10 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7832
HON fly4free
Koszty transakcyjne mogą się pojawić w zależności od tego czym (karta, waluta, bank, sposób rozliczenia) zapłacisz - najprościej oczywiście dowolną kartą w USD (wtedy problem z głowy), ale transakcja kartą PLN via np. Curve też wyjdzie bez żadnych kosztów - zwroty przez C księgują się w oryginalnej wysokości. Ponieważ może być do dowolny bilet wylotowy (nie musi być np. do Europy) zakładam, że w większości przypadków będzie to relatywnie i tak nie za duża kwota, więc w najgorszej konfiguracji stracisz pewnie kilka zeta, gdybyś nie miał powyższych możliwości. Expedia w każdym razie nie pobiera nic za taki zwrot -> wydałeś 100 USD, zwracają 100 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Kwi 2022 03:10 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 509
niebieski
Japończyk napisał(a):
Też lądowałem w CUN w drugiej połowie lutego, i jedyne co chcieli wiedzieć to jak długo zostajemy. Nie musiałem pokazywać żadnych biletów czy rezerwacji hotelu.
Swoją drogą kolejka do ichniego immigration była zaje*ście długa.


Potwierdzam, ani o bilet powrotny ani o rezerwecje nie pytali, tylko o długość pobytu.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Kwi 2022 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 967
Loty: 271
Kilometry: 597 231
srebrny
Może ktoś przerabiał . Czy po anulacji takiego biletu powrotnego można jeszcze się nim posługiwać . Pytam bo w Expedii są 24 godz na anulację a podróż do miejsca docelowego trwa np 40 godz. Czy oni to sprawdzają gdzieś w systemie czy wystarczy im pokazać wydrukowane etickety.? Jakoś jestem sceptyczny żeby kupować bilety w taryfie Flex i liczyć na zwrot kasy , bo to może pewnie trwać dłużej i w dodatku mogą wciskać vouchery .
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group