Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Big Sur
#1 PostWysłany: 11 Lut 2018 14:53 

Rejestracja: 06 Lut 2018
Posty: 4
Cześć,

potrzebowałbym pomocy przy zaplanowaniu przejazdu z SF do LA.
Wiem, że kawałek jedynki jest nieprzejezdny.
Chciałem poświęcić na to trzy dni.

1 dzień
Wyjazd z SF po południu, po drodze zahaczyć Half Moon Bay, zwiedzanie Santa Cruz, wesołe miasteczko (nocleg Santa Cruz)

2-3 dzień:
Rano wyjazd do Monterrey (rejs statkiem - wieloryby), 17th Mile Drive (warto?), Carmel by the Sea, Bixby Creek Bridge, Pfeiffer Beach, McWay Falls. Tutaj objazd do Salmon Creek Falls, San Simeon (foczki) Hearst Castle, Morro Bay, Santa Barbara i do LA

i właśnie tutaj pojawia się pytanie, gdzie najlepiej nocować na tym odcinku (na miłość boską, coś poniżej 100$)
Ciężko mi oszacować ile rzeczywiście zejdzie na to czasu. Czy są jeszcze jakieś "must see" miejsca na tym odcinku?

Dzięki!


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Kwi 2019 15:44, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Big sur
#2 PostWysłany: 11 Lut 2018 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Po wyjeździe rano z Monterrey na spokojnie dojedziesz na koniec dnia w okolice LA.
Po drodze jest mało noclegów, do tego są faktycznie bardzo drogie.
Osobiście 17-Mile drive nie polecam, do tego jest to płatny odcinek.

Na San Simeon są słonie morskie a nie "foczki"! :ugeek:


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Kwi 2019 10:33, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Big sur
#3 PostWysłany: 11 Lut 2018 15:57 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
ewentualnie mozesz rozwazyc oprowadzke z przewodnikiem https://www.parks.ca.gov/?page_id=27613
no i pigeon point, latarnia ale to i tak nie sposob przeoczyc
Góra
 Profil Relacje PM off
feliksamba lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Big sur
#4 PostWysłany: 11 Lut 2018 17:21 

Rejestracja: 06 Lut 2018
Posty: 4
monroe napisał(a):
Po wyjeździe rano z Monterrey na spokojnie dojedziesz na koniec dnia w okolice LA. Po drodze jest mało noclegów, do tego są faktycznie bardzo drogie. Osobiście 17-Mile drive nie polecam, do tego jest to płatny odcinek.

Na San Simeon są słonie morskie a nie "foczki"! :ugeek:


dzięki za poradę o 17-mile drive.
Zastanawiam się tylko jak można zrobić 10-godzinny odcinek drogi w 1 dzień, po drodzę zahaczając o wszystkie atrakcje . Z tego co niektórzy piszą, to 3 dni to mało na ten odcinek, a też nie chciałbym tego robić "po łebkach"

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Cze 2018 17:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Big sur
#5 PostWysłany: 12 Lut 2018 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Nie mam pojęcia skąd wziąłeś informację o 10-godzinnym odcinku drogi. W okolice LA masz z Monterey jakieś 350 mil jadąc Big Sur. Normalna jazda to ok. 6h bez zatrzymywania się a ze zwiedzaniem wyjdzie z 10h (może oprócz Hearst Castle - tam nie byłem, po obejrzeniu o nim programu na Travel Channel uznałem, że średnio mnie interesuje no i czasu nie było :D ;) ). Wyjechaliśmy ok. 10:00 z Monterey i zaliczyliśmy prawie wszystko z Twojej listy a do tego w Santa Barbara mieliśmy obiadokolację i w znalezionym przez neta motelu w Oxnard byliśmy jakoś tak przed północą. Da się, chyba że chcesz gapić się przez kilka godzin w otchłań oceanu albo zrobić sobie jakiś trekking :)

Tam nie ma co robić przez 3 dni... (mam na myśli odcinek między Monterey a Santa Barbara) Nie wliczam do tego oczywiście wielorybów z Monterey albo np. wycieczki pod studio muzyczne w Santa Barbara, gdzie DM nagrywali ostatnią płytę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Big sur
#6 PostWysłany: 18 Mar 2018 15:43 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Pamiętaj że część 1-ki jest zamknięta!
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Big sur
#7 PostWysłany: 23 Mar 2018 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Ja podzielilam sobie przejazd big sur na 2 odcinki : z SF do Pismo Beach - tu nocleg (wcale nie jest drogi, wrecz wyszlo bardzo tanio) i drugi dzien dojazd do LA na lotnisko, zahaczajac o Santa Barbara. Jest to mniej wiecej podzielone rowno na pol, bo moim zdaniem nocleg w Monterey jadac z SF jest za szybko.
Czy wiecie moze ktore odcinki sa zamkniete, a gdzie mozna wjechac na "1"? Obserwuje profil big sur na fb, ale niestety jest to dla mnie malo czytelne i nie wiem jak zaplanowac sobie ten przejazd, gdzie moge wjechac, a gdzie przejechac bokiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Big sur
#8 PostWysłany: 24 Mar 2018 15:13 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Nie chce mi się wykonywać za Ciebie Google heavy lifting , ale mogę pomóc chociaż tyle- w sierpniu 2017 na mapach Google dokładnie oznaczone były zamknięte fragmenty.

W tej chwili ich nie ma, w dodatku wyznaczanie tras po odcinkach zamkniętych [prawie] rok temu działa bezproblemowo. Być może już po prostu naprawili to, co trzeba.

Osobiste 0,03PLN: Trasa jest na pewno stosunkowo ładna, ale tylnych części ciała nie odrywa.
Całkiem szczerze, to 1 pełny dzień od rana do wieczora powinien- na rozkoszowanie się samą trasą- wystarczyć. Nadmorską 1-ką chyba nie warto jechać do samego LA, a wcześniej wskoczyć na autostradę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Big sur
#9 PostWysłany: 24 Mar 2018 19:43 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
Bubu69 napisał(a):
Ja podzielilam sobie przejazd big sur na 2 odcinki : z SF do Pismo Beach - tu nocleg (wcale nie jest drogi, wrecz wyszlo bardzo tanio) i drugi dzien dojazd do LA na lotnisko, zahaczajac o Santa Barbara. Jest to mniej wiecej podzielone rowno na pol, bo moim zdaniem nocleg w Monterey jadac z SF jest za szybko.
Czy wiecie moze ktore odcinki sa zamkniete, a gdzie mozna wjechac na "1"? Obserwuje profil big sur na fb, ale niestety jest to dla mnie malo czytelne i nie wiem jak zaplanowac sobie ten przejazd, gdzie moge wjechac, a gdzie przejechac bokiem.

Może tutaj coś doczytasz ? http://www.interameryka.com/2018/01/kal ... zamknieta/
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
Bubu69 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Big sur
#10 PostWysłany: 17 Cze 2018 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Dobre wiadomości ! Prawdopodobnie za mniej niż 2 miesiące, problematyczny odcinek Big Sur zostanie ponownie otwarty : https://www.facebook.com/BigSurInformat ... 2287588445
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
Washington uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Big sur
#11 PostWysłany: 24 Cze 2018 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Wlasnie wrocilam z roadtripa i przejazdzki po Big Sur :). Jadac z gory od SF droga jest otwarta do Lucii, potem odcinek zamkniety. Nie wiem czy z Lucii mozna dostac sie jakas poboczna droga do autostrady nr 101, ale byly znaki, ze odcinek od Lucii do San Simeon jest zamkniety. My dotarlismy do McWay Falls i nie jechalismy dalej, zeby juz nie ryzykowac czy bedzie przejazd, ale tez nadrobilismy 40 km w jedna strone, aby wrocic az do Monterrey i tam odcinkiem nr 68 do 101. Ominelismy tez Morro Bay i jechalismy prosto do Pismo Beach na nocleg. Niemniej jednak najpiekniejsze widoki i odcinek Big Sur byl wlasnie od Monterrey do McWay Falls :).


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Kwi 2019 10:32, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Big sur
#12 PostWysłany: 12 Sie 2018 21:36 

Rejestracja: 25 Lis 2017
Posty: 4
Z Lucii można dostać się do US101 przez bazę wojskową Liggett kierując się na miejscowość Jolon.
Jest to kręta dość wąska górska droga z niezłymi widokami :)

W każdym razie teraz to już naprawili CA-1, więc można przejechać cały odcinek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Big sur
#13 PostWysłany: 12 Sie 2018 21:52 

Rejestracja: 01 Sie 2018
Posty: 34
Już jest całkowicie otwarta:
http://www.interameryka.com/2018/07/kal ... w-otwarta/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Big sur
#14 PostWysłany: 08 Mar 2019 22:17 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 6
Generalnie dośc czesto są na tej trasie utrudnienia. (Chociażby od wczoraj odcinek zostął zamkniety). Najlepiej i najszybciej w moim doswiadczeniu informuje o tym oficjalny profil na facebooku Big Sur information (https://www.facebook.com/BigSurInformation/) wraz ze zdjęciami i oczekiwaną godziną otwarcia itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Big sur
#15 PostWysłany: 06 Kwi 2019 08:44 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 14
Mam dość specyficzne pytanie - czy odczucia z jazdy są odmienne w zależności od kierunku jazdy jedynka? Tzn. SF-LA daję wiecej frajdy niż odwrotna trasa LA-SF?
Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Big sur
#16 PostWysłany: 06 Kwi 2019 10:43 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Raczej bez znaczenia, poza oczywistym faktem ruchu prawostronnego, jednak jest to wąska droga, więc praktycznie bez różnicy. Na punkty widokowe najczęściej można zjechać z obu pasów, ruch raczej.niewielki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group