Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Kwi 2016 13:12 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 9
Cześć.

Pod koniec maja (23-26) będę 3 dni na Big Island. Przylot (19:08) i wylot (20:59) wieczorem. Jedyne, co póki co wiem, to że pierwszy nocleg chciałbym w pobliżu lotniska KOA (z uwagi na wieczorną godzinę). Później natomiast chciałbym obejrzeć wulkan, wodospady, trochę poplażować - ogólnie zobaczyć tyle, ile się da (choćby lekko po łebkach) najfajniejszych rzeczy.

Macie może jakieś sugestie co do trasy, poruszania się (pewnie auto, 4x4 przyda się?), najpiękniejszych plaż, atrakcji, jedzenia etc?

Przy okazji: co warto zobaczyć w Honolulu (1.5 dnia - mało, wiem)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 13 Kwi 2016 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
19.08 to nie jest późno. W okolicy Kona nie ma nic ciekawego, najlepiej od razu jechać do Hilo, tam też są tańsze noclegi niż w Kona i więcej ciekawych miejsc. Z Hilo jest blisko do Hawai'i Volcanoes National Park, można pojechać do Pahoa, które niedługo będzie zalane lawą, i na szczyt Mauna Kea, ale trzeba mieć 4WD. Rainbow Falls jest po drodze z Hilo do Mauna Kea. Na Hawajach ważny jest też Annual Pass zakupiony na kontynencie. W Honolulu Pearl Harbour, Diamond Head z widokiem na całe Honolulu, wschodnie skaliste wybrzeże.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 13 Kwi 2016 14:02 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Najlepsze plaże są imo właśnie w okolicy Kona + Mauna Kea jest mniej więcej w takiej samej odległości od Kona jak od Hilo. Zostań na noc w Kona, rano śmigaj na Manini'owali lub Makalawena, a jak już się znudzisz plażowaniem to śmigasz w okolice Hilo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Kwi 2016 23:53 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
Na Big Island zdecydowanie warto:

- wjechać na zachód słońca na szczyt Mauna Kea - ostatni odcinek jest trochę zbyt "surowy" na standardowe samochody (SUVem z wypożyczalni bym tam raczej nie jechał, zwłaszcza że regulamin tego wprost zabrania - a w dobie wbudowanych wszędzie GPS-ów wypożyczalnia może to łatwo sprawdzić i odpowiedno "wycenić"). Można natomiast wykupić zorganizowaną parugodzinną wycieczkę typu: wjazd na szczyt terenowym busem + zachód słońca na szczycie + zjazd trochę niżej i oglądanie gwiazd/galaktyk/planet przez "wycieczkowe" teleskopy. Mają tam całkiem niezłe semi-pro egzamplarze (klasy "paręnaście k$"), a warunki do obserwacji są znakomite (w końcu nie bez powodu akurat tam pobudowano te wszystkie obserwatoria), więc IMHO taka wycieczka ma sporą wartość dodaną.

- nocny snorkeling z mantami (manta rays, start z Kona właśnie), genialna sprawa - trzeba tylko nie bać się wskoczyć w nocy na głęboką wodę z łódki do oceanu. Niemniej jednak całość jest dobrze przygotowana i nawet moja dosyć płochliwa małżonka dała się przekonać. Wrażenia niezapomniane.

- po zachodniej stronie wyspy są świetne plaże do snorkelingu (takiego wprost z brzegu, off-beach) szczególnie bym polecił Mauna Kea Beach w jej północnej części.

- odwiedzić Hawaii Tropical Botanical Garden po wschodniej stronie wyspy, na północ od Hilo.

- przejść się kalderą wygasłego wulkanu (Kilauea Iki Trail)

- od czasu do czasu Kilauea wylewa lawę wprost do oceanu, niestety na chwilę obecną to nie działa, aktualny status na stronie: https://www.nps.gov/havo/planyourvisit/lava2.htm

- są firmy, które organizują piesze wycieczki w miejsca gdzie po powierzchni płynie lawa, można ją sobie pomiziać patyczkiem - osobiście się nie zdecydowałem (wybierając w zamian przelot nad wulkanem helikopterem MD500 bez drzwi), ale to może być ciekawe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 15 Kwi 2016 13:49 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Ja bardzo polecam okolice Pahoa, jest kompletnie nieturystycznie i prawdziwy hawajski chillout (mam świetny,sprawdzony przeze mnie namiar na wynajęcie 1/2 domu). Jednak jeśli masz 3 dni to z trudem zdążysz zobaczyć najważniejsze punkty wymienione przez poprzedników - moim zdaniem obowiązkowo Volcanoes Park (cały dzień, warto przejechać się w dół tą odciętą drogą - nie pamiętam numeru) i Mauna Kea. Na Malakwena Beach jak ja byłem straszny tłok. Mi bardzo podobała się Mahana beach - jednyna w swoim rodzaju (przynajmniej ja nic podobnego nigdzie indziej nie widziałem).

Na Oahu jeśli będziesz jechał na Diamond Hill warto zatrzymać się na chwilę na Waikiki. Warto popłynąć na snoorkling z delfinami (korzystałem z EO Waianae i polecam).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lis 2019 18:47 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
jasiub napisał(a):
Ja bardzo polecam okolice Pahoa, jest kompletnie nieturystycznie i prawdziwy hawajski chillout (mam świetny,sprawdzony przeze mnie namiar na wynajęcie 1/2 domu)


Hej, podzielisz się namiarem na ten dom?

Czy ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe atrakcje do polecenia? Będziemy na Big Island tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group