Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 06 Maj 2014 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 125
diraj999 napisał(a):
Bialorusin orientujesz sie jak wyglada dojazd,jadac pociagiem nocnym z Minska do Nieswierzy i dalej do Nowogrodka.Najlepiej wysiasc w Baranowicach?Jest na necie jakas rozpiska marszrutek?

Z Minska do Garadziei
http://niasvizh.by/en/visit/directions- ... portation/
Garadzeja-Niaswiz
07:00, 07:15, 08:15, 09:30, 11:10, 12:07 (Пн-Пт), 12:20 (Пн-Сб), 12:40 (Вс), 14:15, 15:00 (Сб, Вс), 16:10, 16:15, 17:25, 18:40, 19:20, 20:23, 21:35
Z Niaswiza do Baranowicz
Do Nowogrodka polaczenie tylko z Baranowicz
07-05,09-00,11-10(кроме вс), 12-40
14-00,15-40,
17-10 (пт-вс)
20-40
_________________
Minsk-Bialorus


Ostatnio edytowany przez Bialorusin 06 Maj 2014 12:57, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 06 Maj 2014 12:54 

Rejestracja: 01 Cze 2013
Posty: 28
Bialorusin dzieki bardzo.A z Nieswierzy do Nowogrodka przez Baranowice jechac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 07 Maj 2014 18:02 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Pytanie dla "tambylców" Nasi celnicy przegrzebują torby przy powrocie? Czy traktują ulgowo jak ktoś jedzie pierwszy raz? I nie chodzi mi o nadmiar wódeczki będę miał dozwolony 1 litr ale co śmieszne "sało" czyli słynną białoruską słoninę na, którą mam zamówienie od znajomych. Mój znajomy mieszkał jako dziecko w rejonie Hajnówki i wychował się na tym "mięsku" Wiem, że jest tzw. afrykański pomór świń na Białorusi i jest zakaz przywozu jakichkolwiek wyrobów mięsnych, ale to tylko :D jedna słoninka..... :D Napiszcie jak to była w Waszych przypadkach przy powrocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 07 Maj 2014 19:40 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 132
Loty: 29
Kilometry: 41 921
Nie szukają aktywnie, tylko pytali, mnie potraktowali ulgowo, mimo, że dwukrotnie przekroczyłam dozwoloną ilość papierosów (czyli miałam raptem 4 paczki), o jedzenie w ogóle nie pytali!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 07 Maj 2014 23:31 

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 112
Loty: 5
Kilometry: 2 493
kenfollet napisał(a):
15 maja (czwartek) około godziny 11 będę w Terespolu. Planuję przeprawę do Brześcia. Jadę pociągami i na maksymalnie niskim budżecie (taka zasada :)).
Czy ktoś w podobnym czasie nie planuje przekraczać granicy samochodem i nie miałby jednego wolnego miejsca oraz dobrej woli?



Gdybyś nikogo nie znalazł pociągi z Terespola jada do Brześcia 3x dziennie koszt biletu 3 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 10 Maj 2014 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2013
Posty: 134
Czy ktoś zna, czy jest przechowalnia bagażu na Chizhovskiej? Ta na dworcu głównym wygląda zbyt chaotycznie, i już widzieliśmy, że zgubiono kogoś bagaż...

Sent from my Lenovo A820 using Tapatalk
_________________
Gdyby Paryż miał morze, to małym Bari byłby
stare przysłowie z Bari, Włochy Południowe

PS: Nie jestem Polakiem, i jeszcze uczę się polskiego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 12 Maj 2014 13:16 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Sudoku napisał(a):
krystoferson112 napisał(a):
Zakup biletów pkp
Przy przejazdach pomiędzy polskimi i białoruskimi stacjami granicznymi stosowana jest oferta biletów ze zryczałtowaną cenę 3 EUR. Dzięki tej ofercie pasażerowie za bilety płacą znacznie mniej niż przy zastosowaniu tradycyjnej taryfy międzynarodowej.

Przejazd z Polski na Białoruś

na przejazd w relacji „tam" (Kuźnica Białostocka - Grodno oraz Terespol - Brześć) wydawane są bilety ze zryczałtowaną ceną w wysokości 3 EUR,
na przejazd w relacji „tam i powrót" (Kuźnica Białostocka - Grodno - Kuźnica Białostocka oraz Terespol - Brześć - Terespol) wydawane są bilety ze zryczałtowaną ceną w wysokości 6 EUR.
Bilety zakupione w Polsce ważne są w dniu wyjazdu, wskazanym na bilecie. Bilety ze zryczałtowana opłatą nie podlegają wymianie ani zwrotowi. Od ww. opłat nie są udzielane ulgi.

Uwaga! Pasażerowie udający się ze stacji granicznych Terespol i Kuźnica Białostocka w kierunku Białorusi zobowiązani są zgłosić się do odprawy paszportowej nie później niż 15 minut przed planowanym odjazdem pociągu.

Uwaga! Podróżny z biletem wydanym w Polsce zobowiązany jest na przejazd „powrotny" w relacjach: Brest - Terespol i Grodno - Kuźnica Białostocka, ostemplować posiadany bilet w kasie Kolei Białoruskiej. Za ostemplowanie biletu pobierana jest opłata w wysokości ok. 1 CHF.

Przejazd z Białorusi do Polski

na przejazd w relacji „tam" (Grodno - Kuźnica Białostocka oraz Brześć - Terespol) wydawane są bilety ze zryczałtowaną ceną w wysokości 3 EUR. Dodatkowo przy sprzedaży biletu pobierana jest opłata w wysokości ok. 1 CHF,
na przejazd w relacji „tam i powrót" (Grodno - Kuźnica Białostocka - Grodno oraz Brześć - Terespol - Brześć) wydawane są bilety ze zryczałtowaną ceną w wysokości 6 EUR. Dodatkowo przy sprzedaży biletu pobierana jest opłata w wysokości ok. 1 CHF,
na przejazd „powrotny" na podstawie biletu 6 EUR wydanego w Polsce, podróżny zobowiązany jest ostemplować bilet w kasie Kolei Białoruskiej. Za ostemplowanie biletu pobierana jest opłata w wysokości ok. 1 CHF.
Bilety zakupione na Białorusi ważne są wyłącznie na przejazd pociągiem, wskazanym na bilecie. Bilety ze zryczałtowana opłatą nie podlegają wymianie ani zwrotowi. Od ww. opłat nie są udzielane ulgi.


Mam pytanie, jak to jest z tymi biletami. Chodzi mi o trasę Terespol-Brześć i powrót.
Jadąc z Polski, można chyba też kupić u konduktora, czy muszę mieć z kasy?
A czy wracając z Białorusi, trzeba koniecznie stać w kolejce do kasy, czy może jest możliwość zakupu w pociągu? Byłem wiele lat temu w Grodnie i miałem już bilet powrotny, który musiałem ostemplować zgodnie z powyższym opisem. Swoje w kolejce odstałem.
Jeśli trzeba uderzać do kasy, to może ktoś zorientowany potwierdzić, czy są teraz kolejki?

Bilet kup w kasie w Terespolu, jest to pociąg białoruski, sprzedaż w kasach tylko w dniu wyjazdu, koszt 12 zł 78 gr z piątku, bilet powrotny kup w Brześciu na dokładną godzinę odjazdu koszt 45 600 BYR z niedziel,i te są z miejscówkami. Bilet kup w kasach międzynarodowych zaraz przy wejściu do terminalu odprawy paszportowo-celnej, jest tam laska taka czarnulka -fajna, kasa z napisem IIHF gada po polsku i angielsku, żadnych kolejek nie ma. W ogóle wyjazd i powrót bezproblemowy, pogranicznicy z uśmiechem pytają przy powrocie o wynik wiedząc, że niektórzy nasi rodacy nie jadą na mecze lecz to papieroski i wódeczkę lub tylko zwiedzić Białoruś. Uwaga bilety na mecze konieczne przy wyjeździe skanują dokładnie. Jakieś pytania to pytaj, jak będę wiedział odpowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 12 Maj 2014 23:40 

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 29
Loty: 9
Kilometry: 5 419
Ok, jako że wyjeżdżam na Białoruś już w sobotę, mam kilka pytań:
1/ Bilet na mecz: kolorowy, czarny, bez znaczenia?
2/ Czy jest jakiś bezpośredni autobus kursujący z dworca Mińsk Pasażerski do CHIZHOVKA-ARENA?
3/ Kwestia pociągów: jak jest z kontrolą biletu z internetową rejestracją u konduktora podczas jazdy? Nie ma problemów, czy lepiej wziąć bilet z kasy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 13 Maj 2014 00:23 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 164
Z biletami na pociąg, jak masz zaznaczoną elektroniczną registrację nie ma żadnego problemu. Nawet nie wiem, czy taki bilet wymienią w kasie na normalny. Prowadnik ma przy wejściu do pociągu wydrukowaną listę osób z biletem elektronicznym i na jej podstawie wpuszcza osoby (sprawdzając dane z paszportu) do wagonu. Nie chcieli ani razu wydruku rezerwacji.
Należy pamiętać, że w cenę nie jest wliczona pościel - około 10 tys rubli. Bez pościeli nie można używać materacy, a łóżka, zwłaszcza w plackarcie są twarde. Nie robić wiochy i nie skąpić - wydać te 3 zł na pościel.
Bardzo, bardzo chwalę i polecam koleje białoruskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 13 Maj 2014 11:41 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Jeśli kogos zaintersuje to napiszę kilka informacji praktycznych z wyjazdu.

1. PArking w Terspolu - bezpłatny dozorowany przy dowrcu PKP (ogrodzony siatką) lub strzeżony - 6 zł/dobę po przeciwnej stronie dworca.
2. Bilet Terespol - Brześć 12.78 zł (3 Euro po kursie kolejowym - aktualnie 4.26 zł), kupowany w kasie, nie ma możliwości zakupu w pociągu
3. Brześć - byliśmy w twierdzy (ale bez wchodzenia do Muzeum Obrony - czynne do 18, cena 25 000 BYR). Twierdza - wstęp bezpłatny. Skansen archeologiczny - wstęp 12 000 BYR
4. Nocny pociąg relacji Brześć - Witebsk (odj. 20.30) - bilety kupowane przez internet, żadnych problemów, w całym wagonie kupiejnym było 7 pasażerów. Wysiadaliśmy na stacji - Stołpce (Stoubcy)
5. Elektriczka relacji Mińsk - Baranowicze do stacji Haradzieja (Gorodeja) - koszt pomijalny :)
6. Haradzieja - Nieśwież - autobus 9500 BYR (ok 10 kursów dziennie, czas jazdy 30 min., pierwszy rano o 7.15)
7. Nieśwież - zamek 70000 BYR (warto !!!) (otwarte od 9.30). Kościół Bożego Ciała - zwiedzanie co łaska, nie mniej niż 10 000 BYR.
8. Nieśwież - Haradzieja - autobus 9500 BYR
9. Haradzieja - Mir - Haradzieja - taxi 250 000 BYR (cena za przejazd w obie strony + 1.5 godziny czekania w Mirze). Zamek w Mirze 60 000 BYr + 20 000 za audioguide.
10. Haradzieja - Mińsk - pociąg podmiejski - 13 400 BYR
11. Mińsk (byliśmy tam ponad 2 doby): żeton metro 3700 BYR, koło diabelskie w Parku Gorkiego - 15 000 BYR (kolejka do wejścia idzie dość szybko, 8-21.30), wjazd na dach Biblioteki Narodowej 20 000 BYR (8- 22), Muzeum Wojny Ojczyżnianej - w remocnie, rowerki wodne na Swisłoczy - 50 000 BYR za godzinę,
12. Góra Dzieżyńska - autobus lini 450 lub 384 (zależy od dnia) - odjazd ze stacji metra Kamiennaja Gorka w kierunku Volma. Zapłaciliśmy po ok 25 000 w obie, ale kierowca nie dał biletu, więc to cena prawdopodobnie "ulgowa". Na "zdobycie" Góry Dz. wystarcza ok. 15 minut łącznie z sesją zdjęciową:). Autobus wraca po około 25 minutach więc można to dośc sprawnie ogarnąć.
13. Dojazd do Minsk Arena - najlepiej pociągiem. Ale uwaga różne rodzaje biletów na różne pociagi. 1800 BYR RL (regional line) lub 6600 BYR CL (city line) - na ulotkach oznaczone innymi kolorami. Rozkłady bez problemu dostępne u wolontariuszy. Kontrole bezpieczeństwa przed wejściem do hali dość szczegółowe.
14. Nocny pociąg relacji Mohylew - Grodno (dla nas odcinek Mińsk - Grodno) - ponownie wagon kupiejny - tym razem raczej wypełniony. Zero problemów. Można jechać wcześniejszym (8.5 h zamiast 5.5h - można się więcej wyspać). Herbata w pociągu 1500 BYR
15. Grodno - udało nam się iść na polską mszę do bazyliki w nd na 7 rano. Polecam cerkiew Borysa i Gleba.
16. Autobus Grodno - Brześć (odj. 10.35 w Brześciu 14.30) - cena 129 000 BYR. Po drodze zatrzymuje się tylko na 10 minut w Różanie (udało mi się wykorzystać przerwę i podbiec do rezydencji Sapiehów - ok 300 m od dworca.
17. Pociąg Brześć - Terespol 45 600 BYR . Odprawa zaróno po białoruskiej stronie jak i naszej poszła sprawnie.

Jedzenie:
Ceny różne: np. piwo przy głownym prospekcie w Mińsku od 10 000 do 25 000 BYR, obiad 2 daniowy ok 50 000 - 80 000 BYR (oczywiście można i wiecej). Na Placu Niezależności w CH Stolica całkiem przyjemne bistro (duży wybór, smaczne, ceny atrakcyjne). W Nieświeży zestawy obiadowe 30 000 - 50 000 BYR. Czeburieki - ok. 8 000 BYR. Ogólnie można smacznie zjeść za przyzwoite pieniądze.
W Brześciu zdziwiło mnie, że po zamówieniu obiadu w restauracji "U Wasyla" pierwsze kelnerka przyniosła.... rachunek:) A smaczny obiad pojawił się później, zapłata po zjedzeniu:)

Przechowalnie bagażu - bardzo przydatna sprawa - ok 7000 BYR/dobę, WC - najczęsciej płatne - 2000 - 4000 BYR

Ogólne wrażenia: bardzo pozytywne, widać dużo milicji i różnych służb mundorowych, ale kontakty z nimi były jak dla nas bezproblemowe. Ludzie mili i chętni do pomocy.

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 24 Cze 2014 13:23 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 22
Jeśli kogoś interesowałby wygląd i funkcjonowanie pociągów na Białorusi, zapraszam tutaj; http://where-is-natalia.blogspot.com/20 ... art-1.html Pokrótce opisałam swoją pierwszą przejażdzkę kolejami na Białorusi :)
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 04 Sie 2016 16:31 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
wntl napisał(a):
a myślał ktoś żeby z Mińska czmychnąć np do Moskwy ? :D niby nie ma oficjalnych granic między Rosją a Białorusią...


Jak to nie ma granic białorusko - rosyjskich ??? Może mnie ktoś oświecić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 04 Sie 2016 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Granice oczywiście są, za to kontrole na granicy są bardzo uproszczone, np. na głównej trasie tranzytowej Warszawa-Mińsk-Moskwa jest w pewnym momencie przewężenie i jeden żołnierz lub kilku kontroluje paszporty osób poruszających się na innych ich RUS, KAZ, BIAŁ...
Samochody "domowe" też są czasami kontrolowane...
Opisuję drogi, koleją nie jechałem.
Tak było w maju 2015 r.
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 04 Sie 2016 18:29 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Unia celna RUS BLR i KAZ to odpowiednik takiego naszego Schengen. Znam przypadki naszych rodaków, którzy na wizie białoruskiej zwiedzali min. rosyjski Smoleńsk, kontrole są sporadyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 04 Sie 2016 22:07 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
Tyle, że to niezbyt legalne. O ile mając wizę dowolnego kraju Schengen można poruszać się po całej strefie, to wiza białoruska uprawnia jedynie do wjazdu i pobytu na terenie Białorusi, wiza rosyjska - do Rosji, a kazachska - jedynie do Kazachstanu. Owszem, w pociągach, kursujących między Białorusią a Rosją, kontrole graniczne w zasadzie się nie zdarzają, ale problemy mogą się pojawić gdyby taka osoba chciała np. zameldować się w hotelu po stronie rosyjskiej, a i zwykła kontrola policyjna zawsze może się zdarzyć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 04 Kwi 2017 22:27 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Jeśli poruszacie się w grupie kilkuosobowej polecam kupować bilety od razu lub online. W tym roku zdarzyło mi się, że ciągnąc grupę 8 osobową brakowało miejsc na części trasy dla wszystkich. Stojących nie sprzedają. Całe przedpołudnie spędziłem na szukaniu autobusu, marszrutki lub zwykłej taksiczki, która zawiozła by taką grupę z Mińska do Brześcia. Koniec końców zaryzykowałem i pojechaliśmy pociągiem "na styk", gdzie było 14 minut na przesiadkę i odprawę paszportową. Udało się nawet zrobić jakieś zakupy w duty free, ale nerwówka była.
Przy okazji...
W Mińsku po drugiej stronie ulicy gdzie stoi Dworzec Główny są kasy międzynarodowe. Tam można kupić bilety na pociąg Brześć - Terespol. Ciut drożej, ale jeśli się ma tak mało czasu jak my to było wybawienie i te parę rubli więcej nie przeszkadzało.
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 30 Maj 2018 17:55 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Ktoś tu pisał o przemieszczaniu się do Rosji bez wizy...a ja mam bardziej realistyczne pytanie.

Czy da radę posiadać voucher na bezwizowy wyjazd do Grodna (lub Brześcia wszak widzę, że pociąg jedzie tylko 3,15 h) i pociągiem podjechać do Mińska na 1-2 dni? Jak wygląda kontrola biletów w takim pociągu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 30 Maj 2018 18:30 

Tak, da się tak zrobić. Tylko wiedz, że złamiesz w ten sposób białoruskie przepisy.
Kontrola wygląda tak, że podchodzi pan konduktor albo pani konduktor, Ty pokazujesz bilet, jest on kontrolowany i zwracany Tobie.
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 31 Maj 2018 11:42 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Wiem, że złamię tylko pytam jak to wychodzi w praktyce. Bacząc na uciążliwości związane z wizą białoruską może miałoby to sens.

A kogoś kiedyś wylegitymowała milicja w Mińsku ot tak, w ramach prewencji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 01 Cze 2018 08:48 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Powiem Tobie byłem na Białorusi 3 razy i ja osobiście wolał bym nie łamać ich przepisów. Co prawda nigdy mnie nikt nie legitymował i nie czupiał się (oprócz drobiazgowych kontroli granicznych za każdym razem) to jednak w każdym pociągu białoruskim podróżuje patrol Policji, który prechadza się kilkukrotnie po pociągu. Kto Ci zagwarantuje czy przypadkiem nie zostaniesz wylegitymowany itp? Nie warto mówie Ci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group