Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Mar 2014 13:59 

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 47
a jest bezposredni pociag grodno-minsk?bo na stronie kolei jak wpisalem ta tase na majowke to nie pokazalo nic, a jak wzialem szukanie polaczen po nazwie stacji poczatkowej tez wyskakiwaly relacje pociagow z grodna ale minska nie bylo...chyba ze nie ta strona (www.rw.by)???
A jak po przekroczeniu granicy w kuznicy dotrzec do grodna?tez jest jakis pociag wtedy?...niby to niedaleko juz:)pociag relacji bialystok-grodno trzeba sie przesiadac i pieszo granice sie przekracza i znow potem sie wsiada do ichniejszego pociagu??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
#22 PostWysłany: 26 Mar 2014 16:05 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Przecież jeździ pociąg z Białegostoku do Grodna. Cena na odcinku Kuźnica Biał. - Grodno 3 EUR. Taka sama dla Terespol - Brześć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Mar 2014 17:19 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 287
niebieski
milanista1 napisał(a):
a jest bezposredni pociag grodno-minsk?bo na stronie kolei jak wpisalem ta tase na majowke to nie pokazalo nic, a jak wzialem szukanie polaczen po nazwie stacji poczatkowej tez wyskakiwaly relacje pociagow z grodna ale minska nie bylo...chyba ze nie ta strona (http://www.rw.by)???


milanista1 - są bezpośrednie pociągi z Grodna do Mińska.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Mar 2014 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 125
krystoferson112 napisał(a):
Białorusin, a jak polecasz najlepiej dojechać do Mińska z Brześcia? Czy 9 maja jest święto i czy sklepy i kantory w tym dniu będą otwarte? Jakie ceny noclegów oferujesz? Dzięki za odpowiedź.

Na tym kierunku wicej pociagow, niz z Grodno. Sa "osobowe"-gdzies 8 godzin, medzyregionalne-5,6 godzin. Ceny od 3 euro!
wiecej http://poezd.rw.by/wps/portal/home/rp/schedule
http://www.rw.by/en/
9 maja-dzien swieteczny, ale dworcowe kantory i w wekszosci duzych sklepow pracuja. Na dworcach w Grodno, Brzesciu, Minsku zawsze mozno wymeniac tez i zlotowki.
Noclegi-15 euro, 5 stacyj metro od centrum, mieszkanie w bloku. W pokoju do 3 osob.
Kama87 napisał(a):
A ja mam pytanie do Bialorusina: czy 1 maja w Minsku sa jakies obchody tego swieta (pochody, wiece etc.)?

Czegos specjalnego i cikawego nie bedzie. Jakies koncerty w centrum.
wtak napisał(a):
No gdzie i o której godzinie rozpoczyna się defilada w Dzień Zwycięstwa ;)

W Minsku w rejonie Placa Zwyciestwa-centrum, o godzine 9-10
_________________
Minsk-Bialorus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 02 Kwi 2014 18:12 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 287
niebieski
Bialorusin, a czy na dworcu kolejowym/autobusowym są szafki-przechowalnie bagażu? Jak tak, to na jakiej zasadzie działają? Monety? Jakieś kody do kupienia w kiosku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Kwi 2014 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 125
cheesy napisał(a):
Bialorusin, a czy na dworcu kolejowym/autobusowym są szafki-przechowalnie bagażu? Jak tak, to na jakiej zasadzie działają? Monety? Jakieś kody do kupienia w kiosku?

Tak, szafki sa. W Minsku na kolejowym dworcu obsluguje stary dziadek
_________________
Minsk-Bialorus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 11 Kwi 2014 21:38 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 3
Białorusin też mam pytanie... Jak dojechać z głównego dworca w okolice/pod Чижовка-Арена :d Z góry dziękuje za odpowiedź ;D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Kwi 2014 14:34 

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 29
Loty: 9
Kilometry: 5 419
Białorusin, mam do ciebie prośbę. Proszę, napisz więcej o kolei. Szczególnie interesuje mnie: punktualność, jak wyglada 3 klasa (ukraińska plackarda?), zamawianie biletu przez internet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Kwi 2014 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 125
cheesy napisał(a):
Bialorusin napisał(a):
Wolkowysk :o


A w Wołkowysku (jak doczytałem w internecie to Białoruskie Malediwy...) są jakieś plaże, infrastruktura turystyczna itp?

Infrastruktury tam brak, patrz zdjecie.
Davidivs napisał(a):
Białorusin, mam do ciebie prośbę. Proszę, napisz więcej o kolei. Szczególnie interesuje mnie: punktualność, jak wyglada 3 klasa (ukraińska plackarda?), zamawianie biletu przez internet.

Punktualnosc-ok.
3 klasa- bez miejsca sypialnego.
Zamawianie- http://poezd.rw.by/wps/portal/home/rp?lang=en
_________________
Minsk-Bialorus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 15 Kwi 2014 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
A tak wygląda otwarty wagon w pociągu pospiesznym relacji Brześć-Mińsk

Załączniki:
Wagon otwarty pociągu relacji Brześć-Mińsk.jpg
Wagon otwarty pociągu relacji Brześć-Mińsk.jpg [ 51.02 KiB | Obejrzany 9582 razy ]
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
Bialorusin lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 16 Kwi 2014 20:55 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Ja też mam pytania, dot. zakupu biletu kolejowego w białoruskim "PKP". Zakupiłem 2 bilety, wszystko jasne, relacja, odjazd, miejscówki itp, mam jednak niejasność z tzw. "electronic registration". Czy wykonanie tej elektronicznej rejestracji zwalnia mnie z obowiązku posiadania jeszcze jakiegoś dokumentu wydawanego w białoruskiej kasie biletowej? Czy z wydrukiem elektronicznym i z paszportem bezpośrednio do prowadnika i do wagonu? Dziękuje z góry za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Kwi 2014 01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Odnośnie pociągów:

TLK z Warszawy do Terespola - 50 zł (czas przejazdu 2:45-3:00; 3x dziennie).
Osobówka z Terespola do Brześcia - 3 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Kwi 2014 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 125
veather napisał(a):
I ile stoją na granicy pociągi Terespol-Brześć i Kuźnica-Grodno? Jeśliby ktoś podał orientacyjną cenę, to już w ogóle byłoby super:)

Pociagi nie stoja na granicy,
Cena-12 zl,
soad10 napisał(a):
Czy żeby wjechać na teren Białorusi samochodem, trzeba mieć upoważnienie od właściciela jeśli się takowym nie jest?

Upowaznienie jest wymagane
_________________
Minsk-Bialorus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Kwi 2014 20:27 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Kartę imigracyjną wypełniasz w pociągu przy przekraczaniu granicy, może być już dostępna po polskiej stronie drugie pytanie - przeczytaj forum gdzieś już to padło pytanie i udzielono odpowiedzi. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Kwi 2014 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 125
maciek86 napisał(a):
Witam chciałbym się dowidzieć :

- czy kartę migracyjną wypełnia się w pociągu czy trzeba ją gdzieś wcześniej wypełnić/pobrać ( przekraczamy granice pociągiem z Białegostoku )
- czy na dworcach w Grodnie i Brześciu jest przechowalnia bagażu ?

Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam :d


Przychowalni sa, w Grodno karte wypelnia sie na dworcu w punkcie pogranicznym. Z tego co widzialem, w pociagu nie ma mozliwosci ja pobrac
_________________
Minsk-Bialorus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Maj 2014 19:19 

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 29
Loty: 9
Kilometry: 5 419
Czarno-biały czy kolorowy bilet?
Kupiłeś może bilet na kolej białoruską przez internet, z możliwością wejścia tylko na kod rezerwacji (+ paszport)? Nie ma z tym problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 05 Maj 2014 09:54 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 71
Loty: 288
Kilometry: 529 188
Czy bilet zakupiony na pociąg przez internet odbieramy w kasie dworca ,wymieniając wydrukowane potwierdzenie z kodem czy jako bilet wystarczy tylko wydrukowane potwierdzenie z kodem? Znalazłem sprzeczne info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 05 Maj 2014 09:57 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 132
Loty: 29
Kilometry: 41 921
Na trasie Brześć-Mińsk wystarczyło wydrukowane potwierdzenie, pytaliśmy się wcześniej o to w kasie. Natomiast już na odcinku Mińsk-Grodno, trzeba było wymienić potwierdzenie na zwykły bilet. Informacje o tym mieliśmy kupując bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Maj 2014 19:18 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Blister napisał(a):
Czy bilet zakupiony na pociąg przez internet odbieramy w kasie dworca ,wymieniając wydrukowane potwierdzenie z kodem czy jako bilet wystarczy tylko wydrukowane potwierdzenie z kodem? Znalazłem sprzeczne info.

to zależy tez od tego jakim pociągiem jedziesz. Ja zakupiłem miejsca w pociągu relacji Brest Minsk i powrót w pociągach z możliwością rejestracji elektronicznej bez konieczności udawania się do kasy.
taką dostałem informację na maila "you have successfully accomplished electronic registration for a train №646БА en route BREST CENTRAĹNY - MINSK PASAŽYRSKI parting 10.05.2014 06:30 car: #XX, seats: XXX according to the order XXXXXXXXXXXXXX.
You will not have to formally issue tickets at a ticket office of the Belarusian Railway.

To board the train with electronic registration, you present to the conductor the ID specified in the order

If you lost the order form, open your Personal cabinet under your login and password and find the order in question. If necessary print the order form over again.

The order form is not a ticket and does not allow the right of travelling on the train. Nevertheless, to avoid problems, you are recommended to have the order form along with you when boarding the train.

Sincerely, poezd.rw.bysite administrator
of the Belarusian Railway
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 06 Maj 2014 10:29 

Rejestracja: 01 Cze 2013
Posty: 28
Bialorusin orientujesz sie jak wyglada dojazd,jadac pociagiem nocnym z Minska do Nieswierzy i dalej do Nowogrodka.Najlepiej wysiasc w Baranowicach?Jest na necie jakas rozpiska marszrutek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group