Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jak wyrobić wizę na Białorus.

Na początek, jakie są min. wymagania do wyrobienia tej wizy:

Ambasada Białorusi napisał(a):
Paszport powinien zawierać podpis i być ważny co najmniej 3 miesiące po ukończeniu okresu ważności wizy oraz koniecznie zawierać czyste strony (co najmniej są 2);


Gdzie można ją wyrobić:

Oczywiście, przez różne biura podróży, ale można także pójść prosto do konsulatu/ambasady i wyrobić ją. Nie trzeba się zarejestrować, jak do Rosyjskiej, wystarczy się pojawić w określonej godzinie pracy ambasady/konsulatu. Zwykłym upoważnieniem, można wyrobić i odebrać wizy naszych kompanom podróży.

Adresy Ambasad i Konsulat w Polsce
[+] Pokaż
Ambasada
ul. Wiertnicza 58, 02-952 Warszawa
Czynna: Od poniedziałku do piątku
Godziny przyjęć: 9:00 — 12:00 — przyjmowanie wniosków wizowych, 15:00 — 16:00 — odbior paszportów
tel: +48 (22) 742-0710
email: poland.consul[at]mfa.gov.by


Konsulaty
Białystok
ul. Elektryczna 9, 15-080
Czynna: Od poniedziałku do piątku
Godziny przyjęć: 9:00 — 11:45 — przyjmowanie wniosków wizowych, 15:00 — 16:00 — odbior paszportów
tel: +48 (85) 664-9946
email: poland.bialystok[at]mfa.gov.by


Gdańsk Oliwa
ul. Noakowskiego 9, 80-313
Czynna: Od poniedziałku do piątku
Godziny przyjęć: 9:00 — 12:00 — przyjmowanie wniosków wizowych, 14:30 — 15:30 — odbior paszportów
tel: +48 (58) 341-0026
email: poland.gdansk[at]mfa.gov.by


Biała Podlaska
ul. Sitnicka 77, 21-500
Czynna: Od poniedziałku do piątku
Godziny przyjęć: 9:00 — 12:00 — przyjmowanie wniosków wizowych, 13:30 — 15:30 — odbior paszportów
tel: +48 (83) 342-1814
email: poland.bialapodlaska[at]mfa.gov.by


Godziny pracy warto sprawdzać także tu: http://poland.mfa.gov.by/pl/kunsulaty/


Następne pytanie, która wiza nam będzie potrzebna?

Cennik

[+] Pokaż
Załącznik:
Bialorus.JPG


(Jest błąd przy wizie grupowej tranzytowej, cena to 8 EUR i 33 EUR za osobę)


Jak widać, wybór dość spory, a ceny nie powalają, jak np. z tymi do wizy Rosyjskiej.

Rodzaje wizy/wymagane dokumenty

Wiza tranzytowa

Jak sama nazwa świadczy, to wiza, żebyśmy mogli przejechać Białoruś. Wymagane dokumenty: Wiza do kraju docelowego (np. Rosja) albo bilet do kraju docelowego (lotniczy, kolejowy) albo do granicy (najtańszy bilet kolejowy do Brześcia albo Grodna np.) Wiza wydawana jest na 48 godzin (od 24:00 do 23:59)

Uwaga Osoby które lecą Belavią do Moskwy z przesiadką w Mińsku, potrzebuję wizę tranzytową do tego kraju.

Wiza krótkoterminowa

Tutaj są 2 opcje. Wiza turystyczna i prywatna.

Wiza turystyczna, nie jest tak łatwa do wyrobienia, jak się wydaje. Trzeba dostać zaproszenie od biura podróży w Białorusi, które współpracuje z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Republiki Białoruś.

Najlepiej jest starać się o wizę prywatną. Nie trzeba tutaj mieć dużo do wyrobienia jej. Wystarczy jedynie adres osoby w Białorusi (były przypadki, ze ludzie wybierali byle jaki adres na gogle maps, i wypisywali byle jakie imię i nazwisko) a czasami pracownik ambasady/konsulatu poprosi o ksero paszportu osoby zapraszającej. Większość z nas ma jakiegoś kolegę/koleżankę, który z chęcią pomoże z adresem albo z ksero. A jak nie, polecam airbnb lub couchsurfing. Tam beż problemu dostaniemy wszystkie dane :)

Wiza wydawana jest na 30 dni. Jak ktoś chce do 3 miesięcy to już wymagany jest zaproszenie z OVIRu.

Ubezpieczenie Zdrowotne

[+] Pokaż
Ambasada Białorusi napisał(a):
Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców.

Cudzoziemcy, którzy czasowo przebywają albo czasowo mieszkają na terytorium Republiki Białoruś, muszą posiadać ważną umową obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego, zawartą z kompanią “Belgosstrakh” lub «Beleximgarant», czy umową ubezpieczenia zdrowotnego, zawartą z dowolną ubezpieczeniową firmą zagraniczną.

Umowa ubezpieczenia zdrowotnego, która została zawarta z ubezpieczeniową firmą zagraniczną, musi:

- zawierać nazwę ubezpieczeniowej firmy zagranicznej, adres siedziby, numery telefonów ubezpieczeniowej firmy zagranicznej lub assistance międzynarodowego, również imię i nazwisko, imię ojca (jeżeli ono jest) cudzoziemca;

- być ważna na terytorium Republiki Białoruś;

- być ważna przez cały okres pobytu tymczasowego albo czasowego zamieszkania na terytorium Republiki Białoruś, w tym pokrywać wszystkie zaplanowane dni pobytu w okresie ważności wizy;

- mieć określoną sumę ubezpieczenia w wysokości nie mniej niż 10 000 euro.

A tutaj parę firm, które honoruje Białoruś

http://www.axa.pl/
http://www.reso.com.pl/
http://www.tueuropa.pl/
http://www.signal-iduna.pl

Koszt ubezpieczenia na 1 dzień to około 0.5 euro. Można ubezpieczenie kupić przez neta, albo pójść do oddziału (każda z tych firm ma odział obok konsulatów) i wyrobić na miejscu.

Mamy już wszystkie dokumenty? No to zaczynamy!

Uwaga Dokumenty niezbędne do otrzymania wizy należy składać Z ZASADY nie wcześniej niż 3 miesiące przed zaplanowaną podróżą.

Trzeba wypełnić wniosek: http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_is ... s/wniosek/
Wydrukować, i podpisać niebieskim długopisem

Zdjęcie: wymiary 35 x 45 mm

Ubezpieczenie

Wpłata: Płatność dokonuje się w oddziale banku w dniu złożenia wniosku wizowego

Uwaga Przy odbiorze wizy obowiązkowo trzeba pokazać potwierdzenie opłaty!

Uwaga Wydział Konsularny nie przyjmuje dokumentów nadesłanych do Konsulatu faksem, pocztą lub pocztą elektroniczną.


Po rozmowie w panią/panem w konsulacie, zostaniemy proszeni do odebrania paszportu z wizą po 2 albo 5 dniach po złożenia wniosku.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 356 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza
#21 PostWysłany: 21 Kwi 2015 15:48 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Z załącznika wynika, że są to wizy wystawiane na lotnisku.

Sądzę więc, że nawet musisz przylecieć tam samolotem. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Wiza
#22 PostWysłany: 21 Kwi 2015 17:22 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
To że generalnie taką wizę dostanę to jasne. Ale muszę wcześniej o nią aplikować. A mi chodzi o to czy jeżeli "spontanicznie" pojawie się na lotnisku w Mińsku to czy dadzą mi jakąś wizę tranzytową? Dzwoniłem do dwóch firm zajmujących się pośrednictwem wizowym i w obu powiedzieli mi, że owszem bez problemu taką wizę otrzymam ale oczywiście muszę złożyć wniosek, paszport i w trybie ekspresowych na drugi dzień mogę już mieć. Nie do końca dowierzam ich informacjom bo mają interes właśnie w załatwianiu wiz. Ale nie chcę też ryzykować spędzenia kilkunastu godzin na mińskim lotnisku :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#23 PostWysłany: 24 Kwi 2015 18:25 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Mam już odpowiedź z białoruskiego konsulatu. Nie ma możliwości otrzymania wizy na lotnisku!
Chcąc opuścić strefę tranzytową czyli wyjść "na miasto" muszę otrzymać normalną wizę docelową (np. turystyczną 1-krotną) o którą muszę normalnie aplikować w konsulacie.
Mój pomysł wziął się stąd, że znalazłem przelot do Moskwy, MAN-DME [U2] za 200 zł i powrót DME-MSQ-WAW [Belavia] za 360 zł, z kilkunastogodzinną przesiadką w Mińsku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: wiza tranzytowa
#24 PostWysłany: 21 Maj 2015 23:00 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Witajcie!
Mam pytanie. Chcialbym spedzic na bialorusi maks. 2 dni (wypad do minska z wilna). Czy moge na ten okres wjechac na wizie tranzytowej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#25 PostWysłany: 28 Maj 2015 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Ktoś może wie jak sytuacja wygląda ze zniesieniem wiz do Puszczy Białowiejskiej ?
http://www.polskieradio.pl/75/921/Artyk ... ac-bez-wiz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#26 PostWysłany: 04 Cze 2015 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Orientuje się ktoś czy przez internet dam radę kupić lub zrobić rezerwację na jakiś środek transportu wjeżdżając z terytorium Białorusi(na sierpień)? Przelatuje do Mińska z Uzbekistanu przez Moskwę i chciałem wrócić lądem do Polski ale jak się okazało, nie dostanę wizy tranzytowej bez pokazania potwierdzenia wyjazdu z kraju. Drugi sposób jaki mi doradzili w ambasadzie to "mieć" znajomego na Białorusi i podać jego adres i ksero paszportu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#27 PostWysłany: 09 Cze 2015 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Doczytałem, że wiza to 5 dni robocznych, Spoko w miare szybko, sprawnie, jesli nadal tak jest. A jak wygląda sprawa z osobistym załatwianiem wizy, dla sportu i własnego zadowolenia chciałbym uzyksać sam bez pośredników.
Rozumiem, że niektóre hotele wystawiają ale płatnie, pewnie te lepsze bezpłatnie. Wyjazd do Mińska chciałbym połączyć z połmaratonem i tak sobie myśle,czy w takim wypadku potrzebne byłoby jeszcze jakieś szczególne zaproszenie jeśli potwierdzilby mi organizator udział w zawodach + hotel na konkretne daty. Ktoś ćwiczył coś takiego? Czy po prostu bezposrednio walić do Ambasady i pytać o taki kazus.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#28 PostWysłany: 02 Lip 2015 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
Hej,
Kto się w ogóle orientuje dobrze w temacie? Chcieliśmy jechać w 3 osoby na Białoruś. Telefonu ambasady nikt nie odbiera, a na swoim twitterze odpisują żeby dzwonić i też informacji nie udzielają.

Pytania:
- co trzeba mieć do wizy turystycznej? Raz jest mowa o dodatkowych rezerwacjach, jakichś wykupieniu wycieczki w białoruskim biurze, a raz jest to jako opcja.
- czy wniosek może złożyć jedna osoba dla całej trójki?

Nie opłaca nam się za bardzo jechać do Warszawy, żeby zapytać. :D
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#29 PostWysłany: 02 Lip 2015 14:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22449
Nie wyrabiaj turystyczną ale prywatną. Jak poszukasz w CS, to znajdziesz osoby chętne do przygarnięcia cię i bez problemu dadzą ci ksero paszportu ich i dane do wizy.

Można, tylko trzeba mieć upoważnienie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Wolny lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza
#30 PostWysłany: 02 Lip 2015 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
O, o tym nie pomyślałem. To jest nasza szansa.
Przy okazja rada dla tych, którzy próbują się dodzwonić do ambasady. W Warszawie nie odbierają, ale w konsulacie w Białymstoku już bez problemu. ;)
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#31 PostWysłany: 15 Lip 2015 22:46 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Numer ambasady odbiera, zresztą sam się kontaktowałem, więc wiem.

Mnie powiedziano, że do jednorazowej, czy dwu nie trzeba zaproszenia. Wtedy też nie jest tyle informacji do wpisania do formularza. W przypadku pobytów dłuższych i przy wizie wielokrotnej ma to znaczenie.

BTW, sam się w sierpniu wybieram na wschodnią Białoruś.
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza
#32 PostWysłany: 29 Wrz 2015 21:43 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Wolny napisał(a):
Raz jest mowa o dodatkowych rezerwacjach, jakichś wykupieniu wycieczki w białoruskim biurze, a raz jest to jako opcja.


Zwykle mam bilety na pociąg już wykupione, podobnie z rezerwacjami noclegów, ale ostatnio usłyszałem, że nie jest to potrzebne. Być może w Warszawie mogą mieć inne podejście do tematu, bo obsługują ruch turystyczny i biznesowy. W przygranicznych konsulatach patrzą na Ciebie przez pryzmat kontrabandzisty ;)

Wymagania dt. dodatkowych dokumentów mogą być uzależnione też od celu podróży jaki wpisujesz. Unikaj słowa turystyka, zwiedzanie, bo przekierują Cię do biura turystycznego. Dobrze jest podać odwiedziny znajomych lub wizyta na grobach bliskich. To dość bezpieczny cel.

Zeus napisał(a):
Można, tylko trzeba mieć upoważnienie ;)


Taki jest wymóg, ale dwukrotnie robiłem dla osób z daleka w moim konsulacie i tylko raz zająknięto się o tym. Ostatecznie odebrałem bez upoważnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#33 PostWysłany: 08 Sty 2016 14:06 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 79
Loty: 137
Kilometry: 236 091
Czy ktoś starał się ostatnio o wizę tranzytową? W te wakacje będę jechał nad Bajkał koleją transsyberyjską i chciałem jechać przez Białoruś. Trasa Terespol-Brześć-Białoruś-Moskwa... Wiza tranzytowa jest na dwa dni, tyle czasu wystarczy mi na zobaczenie Mińska i przejechanie Białorusi. Pisaliście, że za pierwszym razem nie trzeba zaproszenia, ale właśnie patrzę na wniosek o wizę tranzytową i tam są dwa punkty dotyczące danych osoby/instytucji zapraszającej. Pod tym linkiem jest wniosek http://www.bpcentrum.com/wzor%20wniosek%20wizowy%207.pdf, zaproszenia dotyczy punkt 20 i 21. Z drugiej strony jak czytałem na stronie jakiegoś pośrednika to było napisane, że zaproszenie jest pomocne, ale nie wymagane. Teraz już sam nie wiem, może mi to rozjaśnicie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#34 PostWysłany: 08 Sty 2016 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Jak w wakacje wyrabiałem wizę tranzytową to zaproszenie nie było potrzebne. Wymagali ubezpieczenia i biletu potwierdzającego opuszczenie terytorium Białorusi. I to wszystko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#35 PostWysłany: 08 Sty 2016 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
potwierdzam, 5 dni roboczych... zdjęcie + bilety + wniosek (Pani pomoże wypełnić)

płatność w banku milenium... 5 min drogi z buciora od ambasady.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz0207 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#36 PostWysłany: 08 Sty 2016 18:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22449
Nawet nie trzeba biletów, tylko wizę rosyjska i wio :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#37 PostWysłany: 14 Sty 2016 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
a po co wiza rosyjska ? a jak ktoś nie ma :D ?
bilety są wymagane, przy wizie tranzytowej... no chyba że ktoś jeździ Tirem :D to coś innego jest potrzebne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#38 PostWysłany: 14 Sty 2016 16:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22449
@sobo

W celu otrzymania wizy tranzytowej:Wnioskodawca powinien okazac dodatkowo nastepujace dokumenty:

wazna wize do panstwa docelowego, oraz jej ksero

:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#39 PostWysłany: 14 Sty 2016 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
no ale założenie jest że się udajesz do Rosji, a możesz się udać dajmy na to do USA :D -> lotnisko MSQ. I z tego co zrozumiałem ( a nie znam rosyjskiego, a ona tylko w takim szprechała do mnie) wymagane są bilety lotnicze :P nawet jak mam wize... a jak do kraju którego się udaję nie potrzebna jest wiza :D ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#40 PostWysłany: 05 Lut 2016 13:04 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
kefirm napisał(a):
Jak w wakacje wyrabiałem wizę tranzytową to zaproszenie nie było potrzebne. Wymagali ubezpieczenia i biletu potwierdzającego opuszczenie terytorium Białorusi. I to wszystko.

W jakiej formie przekazywałeś im ubezpieczenie? Jadę na jeden dzień, więc jestem ciekawy rozmowy. Mam nadzieję, że nie zostanę wzięty za przemytnika albo szpiega. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 356 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group