Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jak wyrobić wizę na Białorus.

Na początek, jakie są min. wymagania do wyrobienia tej wizy:

Ambasada Białorusi napisał(a):
Paszport powinien zawierać podpis i być ważny co najmniej 3 miesiące po ukończeniu okresu ważności wizy oraz koniecznie zawierać czyste strony (co najmniej są 2);


Gdzie można ją wyrobić:

Oczywiście, przez różne biura podróży, ale można także pójść prosto do konsulatu/ambasady i wyrobić ją. Nie trzeba się zarejestrować, jak do Rosyjskiej, wystarczy się pojawić w określonej godzinie pracy ambasady/konsulatu. Zwykłym upoważnieniem, można wyrobić i odebrać wizy naszych kompanom podróży.

Adresy Ambasad i Konsulat w Polsce
[+] Pokaż
Ambasada
ul. Wiertnicza 58, 02-952 Warszawa
Czynna: Od poniedziałku do piątku
Godziny przyjęć: 9:00 — 12:00 — przyjmowanie wniosków wizowych, 15:00 — 16:00 — odbior paszportów
tel: +48 (22) 742-0710
email: poland.consul[at]mfa.gov.by


Konsulaty
Białystok
ul. Elektryczna 9, 15-080
Czynna: Od poniedziałku do piątku
Godziny przyjęć: 9:00 — 11:45 — przyjmowanie wniosków wizowych, 15:00 — 16:00 — odbior paszportów
tel: +48 (85) 664-9946
email: poland.bialystok[at]mfa.gov.by


Gdańsk Oliwa
ul. Noakowskiego 9, 80-313
Czynna: Od poniedziałku do piątku
Godziny przyjęć: 9:00 — 12:00 — przyjmowanie wniosków wizowych, 14:30 — 15:30 — odbior paszportów
tel: +48 (58) 341-0026
email: poland.gdansk[at]mfa.gov.by


Biała Podlaska
ul. Sitnicka 77, 21-500
Czynna: Od poniedziałku do piątku
Godziny przyjęć: 9:00 — 12:00 — przyjmowanie wniosków wizowych, 13:30 — 15:30 — odbior paszportów
tel: +48 (83) 342-1814
email: poland.bialapodlaska[at]mfa.gov.by


Godziny pracy warto sprawdzać także tu: http://poland.mfa.gov.by/pl/kunsulaty/


Następne pytanie, która wiza nam będzie potrzebna?

Cennik

[+] Pokaż
Załącznik:
Bialorus.JPG


(Jest błąd przy wizie grupowej tranzytowej, cena to 8 EUR i 33 EUR za osobę)


Jak widać, wybór dość spory, a ceny nie powalają, jak np. z tymi do wizy Rosyjskiej.

Rodzaje wizy/wymagane dokumenty

Wiza tranzytowa

Jak sama nazwa świadczy, to wiza, żebyśmy mogli przejechać Białoruś. Wymagane dokumenty: Wiza do kraju docelowego (np. Rosja) albo bilet do kraju docelowego (lotniczy, kolejowy) albo do granicy (najtańszy bilet kolejowy do Brześcia albo Grodna np.) Wiza wydawana jest na 48 godzin (od 24:00 do 23:59)

Uwaga Osoby które lecą Belavią do Moskwy z przesiadką w Mińsku, potrzebuję wizę tranzytową do tego kraju.

Wiza krótkoterminowa

Tutaj są 2 opcje. Wiza turystyczna i prywatna.

Wiza turystyczna, nie jest tak łatwa do wyrobienia, jak się wydaje. Trzeba dostać zaproszenie od biura podróży w Białorusi, które współpracuje z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Republiki Białoruś.

Najlepiej jest starać się o wizę prywatną. Nie trzeba tutaj mieć dużo do wyrobienia jej. Wystarczy jedynie adres osoby w Białorusi (były przypadki, ze ludzie wybierali byle jaki adres na gogle maps, i wypisywali byle jakie imię i nazwisko) a czasami pracownik ambasady/konsulatu poprosi o ksero paszportu osoby zapraszającej. Większość z nas ma jakiegoś kolegę/koleżankę, który z chęcią pomoże z adresem albo z ksero. A jak nie, polecam airbnb lub couchsurfing. Tam beż problemu dostaniemy wszystkie dane :)

Wiza wydawana jest na 30 dni. Jak ktoś chce do 3 miesięcy to już wymagany jest zaproszenie z OVIRu.

Ubezpieczenie Zdrowotne

[+] Pokaż
Ambasada Białorusi napisał(a):
Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców.

Cudzoziemcy, którzy czasowo przebywają albo czasowo mieszkają na terytorium Republiki Białoruś, muszą posiadać ważną umową obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego, zawartą z kompanią “Belgosstrakh” lub «Beleximgarant», czy umową ubezpieczenia zdrowotnego, zawartą z dowolną ubezpieczeniową firmą zagraniczną.

Umowa ubezpieczenia zdrowotnego, która została zawarta z ubezpieczeniową firmą zagraniczną, musi:

- zawierać nazwę ubezpieczeniowej firmy zagranicznej, adres siedziby, numery telefonów ubezpieczeniowej firmy zagranicznej lub assistance międzynarodowego, również imię i nazwisko, imię ojca (jeżeli ono jest) cudzoziemca;

- być ważna na terytorium Republiki Białoruś;

- być ważna przez cały okres pobytu tymczasowego albo czasowego zamieszkania na terytorium Republiki Białoruś, w tym pokrywać wszystkie zaplanowane dni pobytu w okresie ważności wizy;

- mieć określoną sumę ubezpieczenia w wysokości nie mniej niż 10 000 euro.

A tutaj parę firm, które honoruje Białoruś

http://www.axa.pl/
http://www.reso.com.pl/
http://www.tueuropa.pl/
http://www.signal-iduna.pl

Koszt ubezpieczenia na 1 dzień to około 0.5 euro. Można ubezpieczenie kupić przez neta, albo pójść do oddziału (każda z tych firm ma odział obok konsulatów) i wyrobić na miejscu.

Mamy już wszystkie dokumenty? No to zaczynamy!

Uwaga Dokumenty niezbędne do otrzymania wizy należy składać Z ZASADY nie wcześniej niż 3 miesiące przed zaplanowaną podróżą.

Trzeba wypełnić wniosek: http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_is ... s/wniosek/
Wydrukować, i podpisać niebieskim długopisem

Zdjęcie: wymiary 35 x 45 mm

Ubezpieczenie

Wpłata: Płatność dokonuje się w oddziale banku w dniu złożenia wniosku wizowego

Uwaga Przy odbiorze wizy obowiązkowo trzeba pokazać potwierdzenie opłaty!

Uwaga Wydział Konsularny nie przyjmuje dokumentów nadesłanych do Konsulatu faksem, pocztą lub pocztą elektroniczną.


Po rozmowie w panią/panem w konsulacie, zostaniemy proszeni do odebrania paszportu z wizą po 2 albo 5 dniach po złożenia wniosku.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 356 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#61 PostWysłany: 15 Mar 2016 21:31 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
Tak, widziałem to, jednak potrzebny jest kontakt z nimi, zaś nie można zamówić bezpośrednio przez dostępny formularz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#62 PostWysłany: 20 Mar 2016 15:24 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 85
Loty: 94
Kilometry: 182 398
haxzje napisał(a):
AXA wygląda super, jednak nie oferuje ubezpieczenia w podróży na Białoruś.


2 tygodnie temu napisałem maila do AXA, pod mailem podany na stronie AXA. Jak wejdziesz na stronę, tam jest ubezpieczenie podróżne ---> Białoruś ----> skontaktuj się z nami.

Napisałem maila, że potrzebuję ubezpieczenie na takie i takie dni, wymieniłem z tą dziewczyną 5 maili w ciągu 2 godziny, podałem swoje dane, zrobiłem przelew, dostałem ubezpieczenie. Było sprawnie szybko i przyjemnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#63 PostWysłany: 23 Mar 2016 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_issues/visas/
Ok, trzeba mieć ubezpieczenie na Białoruś na dni przebywania tam - zrozumiale.

Ale czy honorowane jest ubezpieczenie z tytułu zakupu biletu lotniczego (wylot z MSQ) z karty kredytowej (jak np. mBank i jego partner ubezpieczeniowy) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#64 PostWysłany: 23 Mar 2016 12:38 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Nie. Musi być specjalne dla Białorusi, bo inaczej białoruski partner nie dostałby haraczu.
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#65 PostWysłany: 28 Mar 2016 02:08 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Przy wizach prywatnych ambasada w Warszawie wymaga obowiązkowo ksera lub skanu paszportu osoby zapraszającej. Bez tego nie wydają wiz. Opcja z pobieraniem przypadkowych danych z netu odpada. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#66 PostWysłany: 02 Kwi 2016 17:40 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Czy wiza tranzytowa przyznawana jest na konkretne dni oznaczone przez z nas czy obowiazuje 48 godzin od przyjazdu na teren Bialorusi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#67 PostWysłany: 08 Kwi 2016 12:02 

Rejestracja: 28 Sty 2013
Posty: 178
Loty: 62
Kilometry: 97 215
Również interesuje mnie odpowiedź na pytanie zadane przez @ansbach1, bo coraz bardziej skłaniam się do skorzystania z lotu do Kazachstanu tylko na pierwszym odcinku a powrotu koleją z Rosji. Ale niestety biletu kolejowego z takim wyprzedzeniem, z jakim odwiedziłbym ambasadę, nie zdobędę :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#68 PostWysłany: 12 Kwi 2016 23:43 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Arekkk napisał(a):
Przy wizach prywatnych ambasada w Warszawie wymaga obowiązkowo ksera lub skanu paszportu osoby zapraszającej. Bez tego nie wydają wiz. Opcja z pobieraniem przypadkowych danych z netu odpada. ;)


Są szczególne wypadki przy których mogą odstapić od tego, ale czy to zrobią zależy często od indywidualnych czynników. Ważne jest dokąd chcesz się udać, co chcesz tam robić i czy nie stanowi to jakiegoś elementu dyskomfortu dla nich. W moim przypadku nie wiem czy nie grał roli czynnik miejscowy. Niemniej można, byle grzecznie prosić o spotkanie z konsulem jeśli sprawa jest ważna a urzędnik konsularny próbuje nas zbyć.
Przy czym jedna zasada obowiązuje wszędzie: wyjazd strikte turystyczny organizują biura turystyczne (białoruskie). Można porozumieć się z miejscowymi organizacjami polonijnymi/Polaków na Kresach i poprzez ich interwencję uzyskać ułatwienia. Wszystko zależy co to za wyjazd.

kefirm napisał(a):
Wizę on arrival (turystyczną lub tranzytową) też dostanę na lotnisku jeśli przylatuję do Mińska samolotem?


Tak.

ansbach1 napisał(a):
Czy wiza tranzytowa przyznawana jest na konkretne dni oznaczone przez z nas czy obowiazuje 48 godzin od przyjazdu na teren Bialorusi?


"wiza tranzytowa moze byc wydana cudzoziemcowi, który posiada prawo wjazdu do panstwa docelowego. Wize tranzytowa wydaje sie na okres pobytu nie dluzszy niz 2 dni, liczac od dnia kazdego wjazdu na terytorium Bialorusi. "

Czyli dokładnie masz 48 godzin na opuszczenie kraju, przy zachowaniu warunków jej wydania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#69 PostWysłany: 13 Kwi 2016 01:40 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 177
Loty: 166
Kilometry: 276 623
Może ktoś się orientuje, czy aby uzyskać wizę turystyczną/prywatną w konsulacie, mogę wysłać tam osobę z odręcznym upoważnieniem, która sama nie będzie starała się o wizę, pytam bo mam kuzynkę w Białymstoku, która może by się tego podjęła, a ja mieszkam daleko od ambasady/konsulatu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#70 PostWysłany: 13 Kwi 2016 14:08 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
kefirm napisał(a):
Wizę on arrival (turystyczną lub tranzytową) też dostanę na lotnisku jeśli przylatuję do Mińska samolotem?


Tak.

Czy mozesz podac zrodlo? Interesuje mnie wiza tranzytowa, przylatuje z Stambulu, a chce dostac sie do Polski w 48 H zdaze dojechac do granicy. Czy w takiej sytuacji moge ubiegac sie o wize tranzytowa na lotnisku po przylocie. Czy powinienm zaopatrzyc sie przed wylotem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#71 PostWysłany: 13 Kwi 2016 14:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Lepiej przed bo na lotnisku jest drożej

http://mfa.gov.by/upload/123/4.pdf
http://mfa.gov.by/en/visa/airport/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#72 PostWysłany: 13 Kwi 2016 14:36 

Rejestracja: 13 Kwi 2016
Posty: 1
jerzy5

Aby złożyć wniosek wizowy, nie musisz być osobiście i może to zrobić za ciebie dowolna osoba bez upoważnienia.

Tak ja robiłem wiele razy.

Natomiast już do odbioru musisz mieć. I odręczne upoważnienie wystarczy.

Osobiście radzę zawsze mieć przy sobie upoważnienie. Nigdy nie wiadomo co białoruski urzędnik danego dnia będzie wymagał :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#73 PostWysłany: 13 Kwi 2016 14:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Przerabiał ktoś temat wizy grupowej? Paczę i widzę cenę 10 euro, w necie wyczytałem, że grupa od 5 osób, więc to do zrobienia. 15 euro taniej niż pojedyncza wiza. Pytanie brzmi, czy to jakaś zorganizowana grupa musi być, czy wystarczy że paszportów damy np 6 deklarując że razem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#74 PostWysłany: 14 Kwi 2016 00:25 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 177
Loty: 166
Kilometry: 276 623
albi11
serdecznie dziękuję za podpowiedz,
natomiast nie za bardzo wiem jak zdobyć ksero paszportu białoruskiego do wizy prywatnej,
kiedy nie znam żadnej osoby z tego kraju i nigdy nie korzystałem z airbnb,
a jak ustaliłem w konsulacie musi być takie ksero nawet przy wizie jednokrotnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#75 PostWysłany: 18 Kwi 2016 00:20 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 177
Loty: 166
Kilometry: 276 623
ok już nie aktualne,
jednak sobie poradziłem przez airbnb
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#76 PostWysłany: 21 Kwi 2016 19:37 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Ubezpieczenie można kupić on-line na voyager.pl, klikając na TU Europa i dalej okienko Elitar Partner Białoruś.
Poniżej warunki i cennik:
Załącznik:
voyager.png
voyager.png [ 30.88 KiB | Obejrzany 1065 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#77 PostWysłany: 26 Kwi 2016 16:46 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Roku napisał(a):
Przerabiał ktoś temat wizy grupowej? Paczę i widzę cenę 10 euro, w necie wyczytałem, że grupa od 5 osób, więc to do zrobienia. 15 euro taniej niż pojedyncza wiza. Pytanie brzmi, czy to jakaś zorganizowana grupa musi być, czy wystarczy że paszportów damy np 6 deklarując że razem.


Sorry, że tak późno, ale nie zaglądam tu często.

Już dwa razy jechałem na takiej wizie. Jako przewodnik wycieczki dostarczałem (i odbierałem) dokumenty pozostałych osób z całej Polski. Wystarczy 5 osób, od biedy jak wycofa się w ostatniej chwili (już po opłacie) ktoś to nie stanowi problemu. Kwestia jest dość istotna, że tego typu wizy wydają za zaproszeniami strikte eventowymi (a przynajmniej tak mi się wydaje). Lepiej jak na jednym druku (do zassania ze strony konsulatu), ale od biedy jak każdy ma swoje - też przyjmą. Można próbować uzyskać takowe od organizacji polonijnych z danego regionu w który się wybieracie. Nie na każde zapytanie wydają. A to głównie dlatego, jak mniemam, że zdarzały się wypadki nadużywania tej sposobności.

-- 26 Kwi 2016 16:51 --

jerzy5 napisał(a):
albi11
serdecznie dziękuję za podpowiedz,
natomiast nie za bardzo wiem jak zdobyć ksero paszportu białoruskiego do wizy prywatnej,
kiedy nie znam żadnej osoby z tego kraju i nigdy nie korzystałem z airbnb,
a jak ustaliłem w konsulacie musi być takie ksero nawet przy wizie jednokrotnej


Mnie w konsulacie powiedzieli, że do jednorazowej nie trzeba zaproszenia (koszt ok 10$), ale niestety we wniosku wizowym musisz podać osobę stamtąd do której jedziesz, więc to ksero jest potrzebne. Zwykle nie ma problemu z załatwieniem tego, bo obywatele z tamtej strony są chętni do współpracy. Niekoniecznie za free, ale to nic nadzwyczajnego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Roku uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#78 PostWysłany: 28 Kwi 2016 11:32 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 177
Loty: 166
Kilometry: 276 623
Może ktoś chętny na Białoruś, na koniec maja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#79 PostWysłany: 28 Kwi 2016 16:26 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ja mam w planie, ale jeszcze nie wiem na jakie dni. Nowopołock i Gomel, może Grodno i Mińsk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#80 PostWysłany: 28 Kwi 2016 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
hej

Uwazajcie na wizy tranzytowe, nawet majac bilet i ubezpieczenie takowej wizy dostac nie musicie. Mi w Warszawie odmowiono, twierdzac, ze musze miec wize kraju docelowego (Iran), na nic nie pomogly wizy iranskie z porzednich wjazdow, ktore uzyskalam na lotnisku w Teheranie, rozmowa z konsulem, plan podrozy (od razu wyjazd do Afganistanu), wiza afganska (tu sie rpzyczepil, ze byl na wizie rok 1394 a nie 2016.
Co ciekawsze, takie same warunki przedstawil moj kolega w konsulacie w Gdansku i wize tranzytowa dwukrotna otrzymal.

Nie moglam wiec do Minska dojechac droga ladowa, musialam kupic lot smaolotem. Koniec z koncow nie polecialam, Belavia kasy nie zwroci, tylko nasz rodzimy LOT ma oddac calosc.
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 356 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group