Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jak wyrobić wizę na Białorus.

Na początek, jakie są min. wymagania do wyrobienia tej wizy:

Ambasada Białorusi napisał(a):
Paszport powinien zawierać podpis i być ważny co najmniej 3 miesiące po ukończeniu okresu ważności wizy oraz koniecznie zawierać czyste strony (co najmniej są 2);


Gdzie można ją wyrobić:

Oczywiście, przez różne biura podróży, ale można także pójść prosto do konsulatu/ambasady i wyrobić ją. Nie trzeba się zarejestrować, jak do Rosyjskiej, wystarczy się pojawić w określonej godzinie pracy ambasady/konsulatu. Zwykłym upoważnieniem, można wyrobić i odebrać wizy naszych kompanom podróży.

Adresy Ambasad i Konsulat w Polsce
[+] Pokaż
Ambasada
ul. Wiertnicza 58, 02-952 Warszawa
Czynna: Od poniedziałku do piątku
Godziny przyjęć: 9:00 — 12:00 — przyjmowanie wniosków wizowych, 15:00 — 16:00 — odbior paszportów
tel: +48 (22) 742-0710
email: poland.consul[at]mfa.gov.by


Konsulaty
Białystok
ul. Elektryczna 9, 15-080
Czynna: Od poniedziałku do piątku
Godziny przyjęć: 9:00 — 11:45 — przyjmowanie wniosków wizowych, 15:00 — 16:00 — odbior paszportów
tel: +48 (85) 664-9946
email: poland.bialystok[at]mfa.gov.by


Gdańsk Oliwa
ul. Noakowskiego 9, 80-313
Czynna: Od poniedziałku do piątku
Godziny przyjęć: 9:00 — 12:00 — przyjmowanie wniosków wizowych, 14:30 — 15:30 — odbior paszportów
tel: +48 (58) 341-0026
email: poland.gdansk[at]mfa.gov.by


Biała Podlaska
ul. Sitnicka 77, 21-500
Czynna: Od poniedziałku do piątku
Godziny przyjęć: 9:00 — 12:00 — przyjmowanie wniosków wizowych, 13:30 — 15:30 — odbior paszportów
tel: +48 (83) 342-1814
email: poland.bialapodlaska[at]mfa.gov.by


Godziny pracy warto sprawdzać także tu: http://poland.mfa.gov.by/pl/kunsulaty/


Następne pytanie, która wiza nam będzie potrzebna?

Cennik

[+] Pokaż
Załącznik:
Bialorus.JPG


(Jest błąd przy wizie grupowej tranzytowej, cena to 8 EUR i 33 EUR za osobę)


Jak widać, wybór dość spory, a ceny nie powalają, jak np. z tymi do wizy Rosyjskiej.

Rodzaje wizy/wymagane dokumenty

Wiza tranzytowa

Jak sama nazwa świadczy, to wiza, żebyśmy mogli przejechać Białoruś. Wymagane dokumenty: Wiza do kraju docelowego (np. Rosja) albo bilet do kraju docelowego (lotniczy, kolejowy) albo do granicy (najtańszy bilet kolejowy do Brześcia albo Grodna np.) Wiza wydawana jest na 48 godzin (od 24:00 do 23:59)

Uwaga Osoby które lecą Belavią do Moskwy z przesiadką w Mińsku, potrzebuję wizę tranzytową do tego kraju.

Wiza krótkoterminowa

Tutaj są 2 opcje. Wiza turystyczna i prywatna.

Wiza turystyczna, nie jest tak łatwa do wyrobienia, jak się wydaje. Trzeba dostać zaproszenie od biura podróży w Białorusi, które współpracuje z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Republiki Białoruś.

Najlepiej jest starać się o wizę prywatną. Nie trzeba tutaj mieć dużo do wyrobienia jej. Wystarczy jedynie adres osoby w Białorusi (były przypadki, ze ludzie wybierali byle jaki adres na gogle maps, i wypisywali byle jakie imię i nazwisko) a czasami pracownik ambasady/konsulatu poprosi o ksero paszportu osoby zapraszającej. Większość z nas ma jakiegoś kolegę/koleżankę, który z chęcią pomoże z adresem albo z ksero. A jak nie, polecam airbnb lub couchsurfing. Tam beż problemu dostaniemy wszystkie dane :)

Wiza wydawana jest na 30 dni. Jak ktoś chce do 3 miesięcy to już wymagany jest zaproszenie z OVIRu.

Ubezpieczenie Zdrowotne

[+] Pokaż
Ambasada Białorusi napisał(a):
Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców.

Cudzoziemcy, którzy czasowo przebywają albo czasowo mieszkają na terytorium Republiki Białoruś, muszą posiadać ważną umową obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego, zawartą z kompanią “Belgosstrakh” lub «Beleximgarant», czy umową ubezpieczenia zdrowotnego, zawartą z dowolną ubezpieczeniową firmą zagraniczną.

Umowa ubezpieczenia zdrowotnego, która została zawarta z ubezpieczeniową firmą zagraniczną, musi:

- zawierać nazwę ubezpieczeniowej firmy zagranicznej, adres siedziby, numery telefonów ubezpieczeniowej firmy zagranicznej lub assistance międzynarodowego, również imię i nazwisko, imię ojca (jeżeli ono jest) cudzoziemca;

- być ważna na terytorium Republiki Białoruś;

- być ważna przez cały okres pobytu tymczasowego albo czasowego zamieszkania na terytorium Republiki Białoruś, w tym pokrywać wszystkie zaplanowane dni pobytu w okresie ważności wizy;

- mieć określoną sumę ubezpieczenia w wysokości nie mniej niż 10 000 euro.

A tutaj parę firm, które honoruje Białoruś

http://www.axa.pl/
http://www.reso.com.pl/
http://www.tueuropa.pl/
http://www.signal-iduna.pl

Koszt ubezpieczenia na 1 dzień to około 0.5 euro. Można ubezpieczenie kupić przez neta, albo pójść do oddziału (każda z tych firm ma odział obok konsulatów) i wyrobić na miejscu.

Mamy już wszystkie dokumenty? No to zaczynamy!

Uwaga Dokumenty niezbędne do otrzymania wizy należy składać Z ZASADY nie wcześniej niż 3 miesiące przed zaplanowaną podróżą.

Trzeba wypełnić wniosek: http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_is ... s/wniosek/
Wydrukować, i podpisać niebieskim długopisem

Zdjęcie: wymiary 35 x 45 mm

Ubezpieczenie

Wpłata: Płatność dokonuje się w oddziale banku w dniu złożenia wniosku wizowego

Uwaga Przy odbiorze wizy obowiązkowo trzeba pokazać potwierdzenie opłaty!

Uwaga Wydział Konsularny nie przyjmuje dokumentów nadesłanych do Konsulatu faksem, pocztą lub pocztą elektroniczną.


Po rozmowie w panią/panem w konsulacie, zostaniemy proszeni do odebrania paszportu z wizą po 2 albo 5 dniach po złożenia wniosku.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 356 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#101 PostWysłany: 17 Lip 2016 11:04 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
lsk napisał(a):
mam pytanie, jedziemy do Mińska w 4 osoby (w tym jedna osoba z Bułgarii, która nie ma preferencyjnych stawek wizowych), ale naszła mnie myśl, że znajdę sobie kogoś z rodziny, który wypełni dodatkowo jeden wniosek zapłacimy za niego 10 EUR i wtedy zamiast płacić 3x25E + 1x60E = 135E zapłacimy 50eur. Teraz pytanie czy w tym przypadku wszystkie osoby z wniosku muszą stawić się razem na granicy przy jej przekraczaniu? Co jeżeli ta 5 osoba, która jest na doczepkę się nie pojawi?

Dzięki z góry za odpowiedź


Dobrze kombinujesz. Muszą przekraczać granice w obie strony razem, bo wiza jest wklejana na kartce papieru, gdzie są wypisani wszyscy uczestnicy grupy, a nie do paszportu. Musisz składać taki wniosek za całą grupę dysponując kompletem dokumentów. Często się zdarza, że przy odbiorze wymagają upoważnienia do odbioru. Jeśli któraś z osób nie może stawić się przy wjeździe na granicy wiza dalej jest ważna. Po prostu mogła się rozchorować, albo coś takiego.

I teraz najważniejsze... Ja dwa razy korzystałem z takiej, ale zawsze dopinałem do wniosku zaproszenie od organizatora spotkania z BY, czy to na jednym dokumencie dla wszystkich czy osobno, ale zawsze wymagali tego zaproszenia. Może być na papierze firmowych zapraszającego, ale zawsze imienne. Nie musi być urzędowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
lsk uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#102 PostWysłany: 17 Lip 2016 17:06 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 94
o właśnie, dzięki, o to mi chodziło :)
czyli można kombinować z grupowym wypadem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#103 PostWysłany: 28 Lip 2016 11:09 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 94
właśnie dziś bylem w Ambasadzie i odnośnie wizy grupowej, to niestety ale nie chcieli przyjąć na podstawie wynajętego mieszkania przez airbnb - skan paszportu właściciela był,konsul powiedział, że muszę mieć jakieś dokumenty od hosta - umowę z airbnb, jego miejsce zameldowania, itp. itd. także chyba niestety nie mieliśmy szczęścia


edit//

teraz mam pytanie co najlepiej zrobić?

- myślałem o zabookowaniu jakiś pokoi przez booking w normalnym Hotelu, następnie mail o zaproszenie do wizy turystycznej i wtedy z wniosek (po czym odwołać rezerwację i jechać tam gdzie przez airbnb)
- czy może złożyć wnioski indywidualne na tą kwaterę z airbnb (zamiast grupowo) - mam wrażenie że chyba się czepiają w związku z tym że opłata jest mniejsza więc mniej zarobią(?)
- czy anulować airbnb i jechać do Hotelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#104 PostWysłany: 02 Sie 2016 18:51 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2333
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Antia napisał(a):
hej

Uwazajcie na wizy tranzytowe, nawet majac bilet i ubezpieczenie takowej wizy dostac nie musicie. Mi w Warszawie odmowiono, twierdzac, ze musze miec wize kraju docelowego (Iran), na nic nie pomogly wizy iranskie z porzednich wjazdow, ktore uzyskalam na lotnisku w Teheranie, rozmowa z konsulem, plan podrozy (od razu wyjazd do Afganistanu), wiza afganska (tu sie rpzyczepil, ze byl na wizie rok 1394 a nie 2016.
Co ciekawsze, takie same warunki przedstawil moj kolega w konsulacie w Gdansku i wize tranzytowa dwukrotna otrzymal.

Nie moglam wiec do Minska dojechac droga ladowa, musialam kupic lot smaolotem. Koniec z koncow nie polecialam, Belavia kasy nie zwroci, tylko nasz rodzimy LOT ma oddac calosc.


To jest podstawowy warunek, sam z Bialorusi lece na Ukraine wiec sytuacja jest bardzo prosta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Antia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#105 PostWysłany: 02 Sie 2016 20:19 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
tak mi się też wydaje, ja przy wyrabianiu tj. przy zdawaniu dokumentów miałem wielokrotnie oglądaną wizę kazachską i nawet na moim blankiecie z wnioskiem pani wpisała numer kazachskiej wizy prosząc o moją parafkę na tym dokumencie. Nawiasem mówiąc Panie z obsługi wizowej bardzo miłe, tylko irytują Ci pośrednicy, którzy grubo po 9.00 jeszcze załatwiają swoje interesy z dziesiątkami paszportów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#106 PostWysłany: 03 Sie 2016 11:59 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
lsk napisał(a):
właśnie dziś bylem w Ambasadzie i odnośnie wizy grupowej, to niestety ale nie chcieli przyjąć na podstawie wynajętego mieszkania przez airbnb - skan paszportu właściciela był,konsul powiedział, że muszę mieć jakieś dokumenty od hosta - umowę z airbnb, jego miejsce zameldowania, itp. itd. także chyba niestety nie mieliśmy szczęścia


edit//

teraz mam pytanie co najlepiej zrobić?

- myślałem o zabookowaniu jakiś pokoi przez booking w normalnym Hotelu, następnie mail o zaproszenie do wizy turystycznej i wtedy z wniosek (po czym odwołać rezerwację i jechać tam gdzie przez airbnb)
- czy może złożyć wnioski indywidualne na tą kwaterę z airbnb (zamiast grupowo) - mam wrażenie że chyba się czepiają w związku z tym że opłata jest mniejsza więc mniej zarobią(?)
- czy anulować airbnb i jechać do Hotelu?


Nie wiem jak wyglądają wynajmy na airbnb (choć jestem tam zalogowany ;)), ale dla nich jest ważne jak mniemam powiązanie osoby z adresem gdzie jedziesz. De facto taka osoba odpowiada za to, żebyś opuścił Białoruś w wyznaczonym terminie. Stąd wymagana umowa, gdzie byłby adres zameldowania tej osoby. W przypadku hoteli widać nie jest to konieczne. Konsul może żądać potwierdzenia rezerwacji noclegów lub/i biletów świadczących o twoich planach, w tym wyjazdowych.
Góra
 Profil Relacje PM off
lsk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#107 PostWysłany: 04 Sie 2016 14:32 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 94
dziękuje za info,

dziś miałem trzecie podejście i na szczęście się udało
na początku chyba muszę jednak odrazić AirBnB w kontekście Białorusi - jeszcze gdy składa się wniosek dla siebie samego (i adres zapraszającego jest taki sam jak mieszkania) to może da radę, ale przy 4 osobach od razu zapala się im lampka (tym bardziej że mamy kwaterę na jakiejś znanej ulicy "prospekt niezależności" i Konsul od razu stwierdził że tam nie ma mieszkań tylko apartamenty - więc turystycznie - a jak turystycznie to wiadomo ...) - nasz host dosłał nam:

- kopie paszportu (standard)
- zaświadczenie "z urzędu" od tym że płaci podatki
- jakieś "świadectwo" (z jego zdjęciem itp) że wszystko jest legalne
- umowę wynajmu
- potwierdzenie rezerwacji (ale nie takie jak z airbnb tylko takie przez niego napisane)

koniec końców z naszego celu podróży który wpisaliśmy czyli standardowe "odwiedziny" - kazali nam przekreślić i napisać "cel turystyczny" .. no ale udało się :)

ale żeby nie siać defetyzmu jeśli wszystko jest ok złożenie wniosku i wydruk do banku zajmuje jakieś 5 minut średnio

jedynie co denerwuje to biura turystyczne
biura wchodzą z wnioskami od 8 do 9 - często zdarza się że osoby indywidualne stoją już od 8:15 i czekają natomiast dziś byłem świadkiem, że przyjeżdża ktoś z biura pośrednictwa 8:59 i wchodzi sobie oczywiście przed kolejką z 40 wnioskami, co uważam za trochę nie fair - powinno być np. 8-10 biura (możliwe wejścia do 9) i od 10 indywidualni a reszta do kolejki, ew. inaczej zorganizowane - no ale wszystko zależy od dnia oczywiście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#108 PostWysłany: 05 Sie 2016 23:17 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Popieram całkowicie, to relikt kojarzący się z przeszłością, ten kraj i jego przedstawiciele powinni to uregulować, tzn. traktować indywidualnych klientów na równi z tymi rekinami i wyjadaczami z tymi uśmieszkami szyderczymi wchodzącymi za dziesięć 9.00. z kilkudziesięcioma paszportami w opakowaniach po papierze do drukarek. Jesteście żałośni emanując swoją rzekomą elokwencją i samozachwytem nad sobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#109 PostWysłany: 21 Sie 2016 20:57 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2333
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Skladalismy wniosek o wize tranzytowa. Przylatujemy do Minska, a nastepnego dnia wylatujemy do Warszawy przez Kijow. Nie bylo najmniejszego problemu, prawdopodobnie nawet jak nie mielibysmy biletu powrotnego dostalibysmy wizy. Na dzien i godzine odbioru mozna sie umowic i niekoniecznie musi to byc w godzinach 15-16 wystarczy tylko poprosic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#110 PostWysłany: 23 Sie 2016 22:17 

Takie info:
'Białoruś wprowadzi ruch bezwizowy dla turystów w należącej do tego kraju części Kanału Augustowskiego. Podpisany w tej sprawie dekret prezydenta Aleksandra Łukaszenki wejdzie w życie za dwa miesiące.
Obcokrajowcy chcący odwiedzić białoruską część Kanału Augustowskiego i okolice będą mogli przebywać na Białorusi bez wiz do pięciu dni. Z terytorium Polski turyści będą mogli wjeżdżać przez rzeczne przejście graniczne Rudawka-Lesnaja położone na Kanale Augustowskim oraz przez przejście Kuźnica-Bruzgi.
Decyzja prezydenta ma na celu zwiększenie ruchu turystycznego, zatrudnienia i inwestycji. Dekret ma obowiązywać do 31 grudnia 2017 roku z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony.
W połowie ubiegłego roku Białoruś wprowadziła możliwość zwiedzania bez wiz, na okres do trzech dni, jej części Puszczy Białowieskiej.'
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#111 PostWysłany: 24 Sie 2016 20:26 

Rejestracja: 06 Kwi 2016
Posty: 8
Za dwa miesiące do Grodna bez wiz do pięciu dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
ane.wald lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#112 PostWysłany: 24 Sie 2016 20:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
@juzik jakiś link/potwierdzenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#113 PostWysłany: 24 Sie 2016 21:34 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
Oby to była prawda. Choć z drugiej strony - pewnie znów trzeba będzie wykupywać przy tym jakiś "pakiet turystyczny", jak w przypadku Puszczy Białowieskiej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#114 PostWysłany: 24 Sie 2016 21:41 

Rejestracja: 06 Kwi 2016
Posty: 8
https://www.facebook.com/mikhail.portno ... 6040050805
Niestety rosyjskim
Mikhail Portnoy - zastępca Ministra sportu i turystyki Bialorusi

http://belsat.eu/news/goradnya-stane-pe ... -bez-vizy/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#115 PostWysłany: 25 Sie 2016 09:57 

Tutaj więcej info w języku polskim:
http://belsat.eu/pl/news/do-grodna-bez- ... rzepustka/
Góra
 PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#116 PostWysłany: 25 Sie 2016 11:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Ale ten kraj jest po dziadowsku prowadzony, jak tak ciężko przędzą to niech zostawią sobie te wizy, zrobiliby chociaż możliwość jej kupna na przejściu granicznym albo online. Nawet konsulatu nie mają w Krakowie czy Katowicach a przecież ruch na linii PL-BY ma potencjał i mógłby być sporo większy z korzyściami dla obu państw jak to ma obecnie miejsce w Polsce z Ukrainą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#117 PostWysłany: 25 Sie 2016 16:43 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Ja wiem czy prowadzony po dziadowsku, po prostu działa to na zasadzie wzajemności, my im wizy to oni nam. Tylko Białorusini co raz częściej stosują udogodnienia do zwiedzania ich turystycznych miejsc co osobiście popieram, chcą się całkowicie otworzyć przed Europą... ale z różnych względów nie mogą. Dziadowsko w moim odczuciu to postępuje RP i ta ... UE, że toleruje wizy do wielkiego sojusznika USA dla Polaków i kilku innych członków UE, z tym że te Boby i inne Samy wjeżdżając do nas muszą mieś tylko paszport. To jest dla mnie dziadowskie prowadzenie kraju i wspólnoty.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#118 PostWysłany: 25 Sie 2016 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Przykro to mówić ale Białoruś to obszar/państwo buforowe Rosji, reszta to tylko tego konsekwencje...
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#119 PostWysłany: 05 Paź 2016 16:19 

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 51
Mam kilka pytań, a nie znalazłem odpowiedzi:

1. Mogę się normalnie starać o wizę na Białoruś jeżeli przebywam obecnie w Rydze?
2. Czytałem, że najłatwiej jest dostać prywatną wizę, taką też będę się starał uzyskać, ale trochę ta informacja mnie zaskoczyła
Cytuj:
if the applicant is under 25 years old – a copy of Birth Certificate and copies of passports of the applicant’s parents (legal representatives)
na prawdę jest takie coś wymagane? Teoretycznie mogę dostać skan od rodziców, ale i tak będzie po polsku napisane. Co w sytuacji, jak rodzice nie mają paszportów (mają, ale będą to sprawdzać?)
3. Jak się ma sprawa z noclegiem, powiedzmy, że ktoś prześle mi z CS swoje dane do wizy, wpiszę je, ale czy mam możliwość nocowania w hotelu mimo wszystko?
4. Na obowiązek meldunkowy mam 5 dni, jeżeli przekroczyłbym granicę w nocy z czwartku na piątek i wrócił do Rygi z niedzieli na poniedziałek, czy to jakoś bardzo skomplikowane?
5. Myślałem spędzić 2 dni w Mińsku i ostatniego dnia skoczyć do Nieświeży do zamku, i na koniec do autobusu.
6. Jak się ma sprawa z wizami grupowymi, chciałbym jechać z osobami z Hiszpanii, Rumuni (5-7 osób) itp. czyli krajów gdzie wiza kosztuje nie 25e a 60e, czy w takim przypadku, wypełniając każdy osobny wniosek wpisując dane tej samej osoby z CS i zamieszkaniu w hostelu jest możliwość, że przejdzie wszystko? Potrzebne są jakieś dodatkowe dokumenty, które dałoby się załatwić jak najmniejszym kosztem?
7. Może ktoś powiedzieć coś więcej o tych "visa support documents"? Znaczy rozumieć rozumiem, ale nie do końca chyba
Cytuj:
an original invitation issued by the local office of Citizenship and Migration Department of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Belarus upon request of the applicant’s relative/friend

Na polskiej stronie nie ma takich wymagań, możliwe, żeby na Łotwie były aż takie wymagania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#120 PostWysłany: 06 Paź 2016 10:28 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
7. inne dokumenty okazujące cel twojej wizyty. Może to być właściwie wszystko co zażyczy sobie konsul, ale zazwyczaj jest to zaproszenie, firmowe lub urzędowe, rezerwacja hotelowa, wykupione bilety na imprezę masową lub transport.
6. pisałem o tym nieco wyżej.
4-5. nie jestem pewien równoważności meldunku w hotelu (stempel hotelowy na karcie migracyjnej, którą otrzymasz na granicy) z tym w Urzędzie Obywatelstwa (czy jakoś tak). Jeśli będzie to 1 dzień ponad 5 dni to przy posiadaniu tej hotelowej bym się specjalnie nie martwił.
3. Ja tam wpisuję pewne miejsca, w których na bank będę. Tak by ta osoba mogła to potwierdzić, jeśli do niej zadzwonią z UO. Jest tam miejsce na jedną lokalizację, więc wpisz dowolne prawdziwe. Mogą sprawdzać czy tam byłeś - jestem tego pewien.
2. pierwszy raz coś takiego widzę. Ja się z tym nie spotkałem, może tak jest tylko na Łotwie.
1. o wizę możesz się ubiegać w dowolnym miejscu na świecie, gdzie jest punkt konsularny lub konsulat tego kraju.

Jak coś jeszcze to pisz na PW, bo mam wrażenie, że temat był już parę razy wałkowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 356 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group