Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lip 2014 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Do Mińska zaprosił nas przyjaciel, który od niedawna mieszka na Białorusi, ale jest związany z tym krajem od dobrych kilku lat. Wybraliśmy się w trójkę Ja, Justyna i Wojtek własnym samochodem. Wybór terminu wyjazdu padł na maj 2014 ponieważ wtedy odbywały się na Białorusi Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie. Była to doskonała okazja, ponieważ na czas trwania mistrzostw zostały zniesione wizy wjazdowe do Białorusi i oprócz paszportu wystarczyło posiadanie biletu na jedno ze spotkań. Poza okresem mistrzostw wiza kosztuje ok 200 zł/os. (więcej przydatnych informacji na stronie MSZ BY link lub polskiej stronie przygotowanej przez nasz MSZ link). Nie sprawdzałem dokładnie procedury wizowej ze względu na to, że nie potrzebowaliśmy wizy.

Bilety można było kupić poprzez portal TicketPro (do przejazdu przez granicę wystarczało wydrukowane potwierdzenie zakupu, a bilety odbierało się po przyjeździe w kasach hali sportowej). Po przejrzeniu terminarza i dostępnych biletów wybraliśmy mecz USA - Szwajcaria. Koszt biletu wyniósł 117 000 BYR (rubli Białoruskich), po przeliczeniu ok 35 zł. Obecnie 1 zł to ok 3360 rubli, a dodatkowo nie używają bilonu, więc w portfelu nosi się pliki pieniędzy ;) ale podobno Białoruś przygotowuje się do denominacji.

Bilety mieliśmy kupione dużo wcześniej. Kolega przywiózł je do polski jeszcze przed wyjazdem. Jako jedni z nielicznych mieliśmy je jadąc do Mińska, a okazując bilety na granicy budziły wielkie zdziwienie. W niedalekiej odległości do przejścia granicznego w Bobrownikach postanowiliśmy okleić auto logiem mistrzostw, a przed samą granicą postanowiliśmy ominąć kolejkę kilkudziesięciu aut i podjechać na pas, który miał być specjalnie wyznaczony dla kibiców MŚ. Tak rzeczywiście było i przy samym szlabanie po polskiej stronie wpuszczono nas na oddzielny pas. Na samej granicy formalności trwały ok 1,5 h (celnik, pogranicznik, wykupienie ubezpieczenia/zielonej karty, o której zapomnieliśmy (koszt na granicy ok 75 zł) itd.).

Image

W bliskiej odległości za granicą znajduje się kilka stacji paliw, więc skorzystaliśmy z okazji i zatankowaliśmy. Za 40 litrów ON zapłaciliśmy 384 000 BYR, więc ok 115 zł. Aleksandr Łukaszenka trzyma kraj twardą ręką, natomiast widać było, że zależało mu na dobrej opinii turystów i kibiców w czasie mistrzostw - m.in. czasowe zniesienie opłat drogowych BelToll. Na co dzień każde auto spoza Unii Celnej, nawet samochody osobowe muszą uiszczać opłaty elektroniczne za przejazdy po autostradach. Szczegółowe informacje na stronie bellTOLL

Image

Cała trasa przebiegła dość szybko i sprawnie, nawet Justyna, która jest w ciąży (w trakcie wyjazdu była w 6 miesiącu) zniosła ten przejazd i sam wyjazd bardzo dobrze. Kilka krótkich postojów i byliśmy w Mińsku. Jechaliśmy wieczorem i w nocy, więc po przyjeździe posiedzieliśmy jeszcze tylko chwilę pogadaliśmy i poszliśmy spać.

Nocowaliśmy u kolegi w mieszkaniu i nie korzystaliśmy z Mińskich hoteli, więc nie jestem w stanie polecić żadnych ciekawych noclegów w Mińsku. Na pewno można znaleźć coś ciekawego na http://www.booking.com czy airbnb.com. Widziałem, że jest tam trochę ofert z Mińska. Podobno baza hotelowa nie jest zbyt dobrze rozwinięta, ale cały czas się to poprawia, chociażby na same mistrzostwa oddano kilka nowych hoteli.

Nasz plan zakładał wyjazd w środę i powrót w niedzielę. Na zwiedzenie Mińska mieliśmy 3 dni (czwartek-sobota). Nie planowaliśmy bardzo intensywnego zwiedzania ze względu na Justynę - nie chcieliśmy się przemęczać.

Nie będę opisywał co po kolei robiliśmy, a jedynie umieszczę zdjęcia z kilku ciekawych miejsc które zobaczyliśmy.

Spacerując po Mińsku od razu rzuciło się w oczy, że Białorusini intensywnie przygotowują się do Mistrzostw. Urządzono wielkie sprzątanie i dekorowanie miasta. Byliśmy tam dzień przed rozpoczęciem imprezy, więc widać było, że chcą ze wszystkim zdążyć i zrobić ostatnie poprawki. Ciekawym było to, że kilka dni wcześniej wszyscy pracownicy administracji publicznej mieli dzień sprzątania stolicy. Kilkadziesiąt tysięcy osób wyszło wtedy na ulice przygotowywać, sprzątać i czyścić miasto.


Image

Image

Image

Image

Image


Mieszkaliśmy w samym centrum miasta, więc prawie wszędzie mieliśmy blisko i można było przejść na piechotę. Korzystaliśmy również z komunikacji miejskiej. Jest ona dość dobrze rozwinięta i tania. Do wyboru jest metro, trolejbusy, tramwaje i autobusy. Bilet jednorazowy to 3700 BYR = 1,1 zł. Korzystaliśmy również z taksówek, które też są bardzo tanie. Przejechanie z jednego końca miasta na drugi to koszt ok 15 zł.

Image

Image

Poniżej okolice Parku Gorkiego, Plac Zwycięstwa oraz Cyrk w Mińsku. W niedalekiej odległości znajduje się również obecna ambasada Polski.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Kościół Św. Szymona i Heleny zwany Czerwonym Kościołem jest jednym z kilku kościołów katolickich w Mińsku. Co ciekawe na pierwszym zdjęciu przed kościołem widać szklaną konstrukcję. Jest to dach 3-poziomowej podziemnej galerii handlowej. Kościół leży przy Placu Niepodległości. Jest to centralny i największy plac w Mińsku. Wokół placu znajduje się kilka ważnych instytucji i budynków np. Dom Rządowy Republiki Białorusi, w którym mieści się obecnie siedziba parlamentu, Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny, Miński Miejski Komitet Wykonawczy i kilka innych.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Kolejne miejsce to okolice Pałacu Republiki na Placu Październikowym. Znajduje się tu również Pałac Związków Zawodowych.

Image

Image

Image

Image


W międzyczasie oczywiście upłynnialiśmy ruble.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image



Na koniec tej część jeszcze kilka zdjęć z okolic Wyspy Łez. Znajduje się na niej pomnik i kapliczka białoruskich żołnierzy poległych w Afganistanie oraz pomnik płaczącego anioła.

Image

Image

Image

Image

Image

Image
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image


Ostatnio edytowany przez koncentrator 13 Lip 2014 19:51, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 09 Lip 2014 09:40 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 41
Wiedziałem że Mińsk to ładne miasto, ale nie wiedziałem że aż tak! BTW: rewelacyjne zdjęcia, super relacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lip 2014 09:51 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 105
Pięknie wygląda miasto bez tysięcy tandetnych reklam !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Lip 2014 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Dzięki. Dziś wrzucę wieczorem drugą część relacji.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Lip 2014 13:28 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 801
srebrny
Świetna relacja z tego bliskiego, lecz tak rzadko odwiedzanego kraju :) Wszystko wygląda mega zadbanie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Lip 2014 14:03 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 68
Loty: 288
Kilometry: 529 188
Cytuj:
Wiedziałem że Mińsk to ładne miasto, ale nie wiedziałem że aż tak! BTW: rewelacyjne zdjęcia, super relacja


Spędziłem w Mińsku ponad 30 godzin w podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Hokeju. Zgadzam się, że zdjęcia są ładne, a miasto zadbane, ale zadbane nie znaczy ładne. Mińsk jest jedną z najbrzydszych europejskich stolic. Szczególnie widoczny na zdjęciach Plac Niezależności z pomnikiem Lenina i wiele innych zakątków miasta, klimatem przypominają Phenian, który na podstawie dostępnych w necie zdjęć raczej nie można określić ładnym. Małe okienka w betonowych klocach.
Panorama miasta widoczna z dachu biblioteki oddalonej kilka kilometrów od ścisłego centrum składa się z samych ponurych blokowisk i kilku parków. Mińsk nie ma typowego dla europejskich miast, starego miasta. Tym mianem określanych jest kilkanaście chatek, w sąsiedztwie bloczków. Jest to miasto przygnębiające i przytłaczające swoją monotonią.
Jedynie budynek biblioteki dodaje trochę "kolorytu". Natomiast w centrum cyrk wraz z stojącymi przed nim figurami jest miłym akcentem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Lip 2014 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Kilka kolejnych miejsc, które udało nam się zobaczyć w Mińsku.

Biblioteka Narodowa Białorusi znajduje się ok 8 km od centrum miasta. Jest ona jedną z największych i najbardziej niezwykłych bibliotek świata. Znajduje się w niej największy zbiór białoruskich materiałów drukowanych, a także trzecia na świecie co do wielkości kolekcja książek w języku rosyjskim. Jednak rozpoznawalna jest głównie ze względu na swój wygląd. Budynek ma kształt "diamentu". W jednej z wież znajduje się taras widokowy, niestety ze względu na długą kolejkę zrezygnowaliśmy z wjechania i obejrzenia panoramy Mińska.

Image

Image

Image

Image

Jeśli ktoś przyjedzie do Mińska koleją to po wyjściu z dworca przywita go tzw. Brama do Miasta. Są to dwa wieżowce usytuowane po przeciwnej stronie ulicy. W pobliżu znajduje się również dworzec autobusowy.

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Poniżej dawny kościół benedyktynek. Znajduje się on w części Mińska zwanej Górnym Miastem


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Odwiedziliśmy również jeden z miejskich parków. Był to akurat dzień rozpoczęcia mistrzostw i dało się zauważyć zwiększoną ilość służb mundurowych na mieście. Rozstawiali barierki ochronne itd. Pytając czy coś się dzieje, nie udało nam się jednak uzyskać żadnej konkretnej odpowiedzi. Najśmieszniejszy był jeden z kadetów, który stwierdził, że "pilnują aby nikt nie podeptał trawy".

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Postanowiliśmy zobaczyć również Cmentarz Kawaleryjski w Mińsku. Jest to zabytkowy rzymskokatolicki cmentarz. Chowano na nim ofiary terroru sowieckiego. Najstarszy nagrobek pochodzi z 1808 r.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Mińsk ładnie prezentuje się w nocy. Niestety, wieczorem kiedy miałem ze sobą aparat, padał deszcz. Poza tym wieczorami kosztowaliśmy procentowych specjałów Białorusi, a to nie sprzyja robieniu zdjęć. Z tego powodu nie mam zbyt wielu ciekawych wieczornych fotek.
Na pierwszym kadrze siedziba KGB.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

I jeszcze na koniec dwa zdjęcia. Sprzedawca gałązek przed łaźnią i mój faworyt ogrodnik ;)

Image

Image
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 09 Lip 2014 17:53 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
ojjj! Jaki piękny jest Mińsk, jedno zdjęcie mnie zauroczyło, zgadnijcie jakie? :D . Może nawet ustawie sobie jako tapetę :lol: , .. ja tam bym wiązał buty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Lip 2014 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Blister napisał(a):
Cytuj:
Wiedziałem że Mińsk to ładne miasto, ale nie wiedziałem że aż tak! BTW: rewelacyjne zdjęcia, super relacja


Spędziłem w Mińsku ponad 30 godzin w podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Hokeju. Zgadzam się, że zdjęcia są ładne, a miasto zadbane, ale zadbane nie znaczy ładne. Mińsk jest jedną z najbrzydszych europejskich stolic. Szczególnie widoczny na zdjęciach Plac Niezależności z pomnikiem Lenina i wiele innych zakątków miasta, klimatem przypominają Phenian, który na podstawie dostępnych w necie zdjęć raczej nie można określić ładnym. Małe okienka w betonowych klocach.
Panorama miasta widoczna z dachu biblioteki oddalonej kilka kilometrów od ścisłego centrum składa się z samych ponurych blokowisk i kilku parków. Mińsk nie ma typowego dla europejskich miast, starego miasta. Tym mianem określanych jest kilkanaście chatek, w sąsiedztwie bloczków. Jest to miasto przygnębiające i przytłaczające swoją monotonią.
Jedynie budynek biblioteki dodaje trochę "kolorytu". Natomiast w centrum cyrk wraz z stojącymi przed nim figurami jest miłym akcentem.



To czy miejsce jest brzydkie czy ładne to kwestia dyskusyjna. Osobiście chciałbym bardzo zobaczyć fawele w Brazylii, a każdy powie że to syf i slams. Mi osobiście nie podoba się architektura w Mińsku ale Miasto ma w sobie coś fajnego. Ludzie są bardzo w porządku, czułem się tam bezpiecznie było tanio. Było to też trochę jak cofnięcie się w czasie do czasów komuny w Polsce. Osobiście staram się wyciągnąć na zdjęciach to co ciekawego zauważę w danym mieście. Myślę że warto tam pojechać zwłaszcza że jest to tak blisko. A ponadto po drodze można zobaczyć Mir i Nieswierz które są bardzo ładne ( wrzucę niedługo zdjęcia i opis ).
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Lip 2014 21:49 

Całkiem nieźle ten Mińsk wygląda.
A jak na dalszej prowincji ?
Byłeś może ?
Na Ukrainie Lwów czy Kijów , a w Rosji Moskwa prezentują się całkiem, całkiem.
Tylko jak zapuścić się "w dierewnja" to można dostać szoku...
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Lip 2014 22:01 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 43
Na prowincji dosyć biednie, ale czysto i schludnie. Rozwalających się chałup, jakie bywają na naszych wsiach czy na Ukrainie nie widziałam. Jak wygrzebię, to wrzucę kilka fotek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Lip 2014 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Anonymous napisał(a):
Całkiem nieźle ten Mińsk wygląda.
A jak na dalszej prowincji ?
Byłeś może ?
Na Ukrainie Lwów czy Kijów , a w Rosji Moskwa prezentują się całkiem, całkiem.
Tylko jak zapuścić się "w dierewnja" to można dostać szoku...


Wieś to jeden wielki skansen. Drewniane domy itp. Widać ogromną różnicę pomiędzy Mińskiem a wsią białoruską. Mam kilka zdjęć, ale jedynie był to przejazd przez kilkanaście wiosek przy okazji jak w drodze powrotnej zjeżdżaliśmy do Miru i Nieświeża.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Lip 2014 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Wybierając się na zakupy po owoce, warzywa i rybkę trafiliśmy na jeden z największych Mińskich bazarów. Kolega coś wspominał, że można tam kupić różne dziwne rzeczy, ale nie spodziewaliśmy się, że będzie to dla nas aż taka atrakcja. Po drodze moją uwagę przykuły bloki mieszkalne. Miały specyficzny kształt "kukurydzy" i tak je podobno nazywają w Mińsku. Perełki architektury ;)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Na koniec opisu z Mińska umieszczam zdjęcia meczu Mistrzostw Świata w Hokeju USA - Szwajcaria.

Dotarliśmy na miejsce kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem spotkania. Udało nam się obejrzeć rozgrzewkę i samą halę Mińsk Arena. Zrobiła ona na nas pozytywne wrażenie. Jest to nowy obiekt wybudowany w 2010r., więc można się było tego spodziewać. Na trybunach mieści się ok 15 tyś kibiców.

Mecz zakończył się wygraną USA, a cała Arena w większości wypełniona Białorusinami i Rosjanami kibicowała Szwajcarii. Amerykanie zdecydowanie nie są ich ulubieńcami.

USA - Szwajcaria 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Bramki: dla USA - Peter Mueller (27), Craig Smith (42), Tyler Johnson (54); dla Szwajcarii - Denis Hollenstein (22), Damien Brunner (30).


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Wojtas_88 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 13 Lip 2014 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Jako drogę powrotną z Mińska do polski wybraliśmy trasę autostradą do przejścia granicznego Brześć/Terespol. Po drodze postanowiliśmy odwiedzić zamek w Mirze oraz Zamek w Nieświeżu.

Obydwa zamki znajdują się niedaleko trasy.

Mir jest oddalony jedynie 9 km od autostrady. Zamek znajdujący się w pobliżu Miru pochodzi z przełomu XV i XVI wieku. W 2000r. został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Został on gruntownie odrestaurowany. Zdjęcia pokazujące jak kiedyś wyglądał można znaleźć tutaj (LINK). Jest on udostępniony do zwiedzania. Mieści się w nim również restauracja i hotel.

Szczegóły na stronie zamku www.mirzamak.by


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image



Z Miru skierowaliśmy się bezpośrednio w kierunku Nieświeża. Obydwa zamki oddalone są od siebie o około 30 km. Zamek w Nieświeżu, w przeszłości stanowił rezydencję rodu Radziwiłłów. Budowę rozpoczęto w 1582r. Zespół pałacowy był przebudowywany i odbudowywany wiele razy na przestrzeni wieków z różnych powodów. Zamek otacza również ogromny park. W 2005r. został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Szczegóły na stronie zamku www.niasvizh.by


Image

Image

Image

Image

Image

Image



Następnie postanowiliśmy zobaczyć jak wygląda białoruska wieś, w związku z tym nie wróciliśmy od razu na autostradę, a przejechaliśmy się kilkadziesiąt kilometrów wzdłuż niej.

Moim zdaniem widać było ogromną różnicę pomiędzy Mińskiem, a wsią białoruską. Ogromna większość domów jest drewniana i zniszczona. Na Białorusi wciąż istnieją Kołchozy, czyli rolnicze spółdzielnie produkcyjne, które były charakterystyczne dla byłego ZSRR. W związku z tym rolnicy nie posiadają ziemi, są sprowadzeni do roli pracowników kołchozu i dostają miesięczne wynagrodzenie za pracę.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

-- 13 Lip 2014 19:43 --

Na koniec polecam jeszcze

bloga www.szkoda-czasu.pl
i
stronę naFacebooku
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 13 Lip 2014 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Białoruś - skansen Europy
Super zdjęcia
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Lip 2014 19:54 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 94
Loty: 58
Kilometry: 82 939
Też się wybierałem na te mistrzostwa,, niestety nie wyszło. Super zdjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Lip 2014 23:40 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Wstyd się przyznać, że mieszkam w miarę blisko granicy z Białorusią, a nigdy nie byłem...ale czas to zmienić, bo Mińsk wygląda bardzo ładnie.

Fajna fotorelacja, jakość zdjęć świetna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 31 Sie 2014 00:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Właśnie przeczytałem dokładnie całą Twoją relację, bardzo fajnie się czytało. Sam Mińsk w porównaniu do innych stolic w naszym regionie wydaje mi się najbrzydszą stolicą co oczywiście nie znaczy że nie warto go odwiedzić, miasto na pewno ma klimat. No i jak zawsze ekstra zdjęcia, super rysuje ta Twoja 30 1.4 :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group