Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Mar 2013 13:15 

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 11
szukam osób, które mogą coś powiedzieć mi o Bhutanie... nie jest to łatwe z uwagi na to, że zwykli backpakersi nie są wpuszczani na teren królestwa... znalazłam póki co filię bhutańskiego biura w Polsce - http://www.bhutanadventure.pl/pl/ z tym, że tam jest już gotowy plan wyjazdu ale można go modyfikować a ja nie wiem jak :( w sieci informacji o Bhutanie jak na lekarstwo!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 25 Mar 2013 10:39 

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 4
musiałam sprawdzić na mapie, gdzie jest Bhutan :D. Ja niestety nie pomogę w kwestii wyboru miejsc do zwiedzenia w tym państwie, bo nigdy tam nie byłam ;p ale za to chętnie poczytam o Twoich wrażeniach :). wykupiłaś już tą wycieczkę czy jak to w ogóle wygląda? jaki jest koszt takiego wyjazdu?


Ostatnio edytowany przez michzak, 23 Paź 2017 07:47, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Mar 2013 11:03 

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 11
no mi się udało w ostatniej chwili praktycznie zarezerwować już sobie termin na 12 kwietnia - czyli 12 kwietnia już moja wycieczka zaczyna się w w Bhutanie. teraz ogarniam jeszcze na szybko loty - będę najprawdopodobniej lecieć Warszawa- Bangkok (szkoda, że nie udało mi się załapać na promocję Qataru) i Bangkok - Paro liniami Druk Air. mam nadzieję, że uda mi się zgrać przylot na 12 kwietnia, chociaż z tego co się dowiedziałam przez telefon to ten plan jest trochę ruchomy.
jeśli chodzi o cenę to w Bhutanie panuje zasada, że każdy kto tam przebywa musi wykupić pakiet od państwa, który kosztuje ok .200 dolarów za dobę więc nie należy do najtańszych ale w zamian dostaje się dobry hotel, komunikację, wyżywienie, przewodnika etc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Mar 2013 11:22 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Pewnie już trafiłaś na ten link: http://www.kontynenty.net/5rtw6a.htm , ale jakby nie, to może się przyda.
I koniecznie po powrocie zdaj relację. Strasznie mnie interesuje ta destynacja :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Kwi 2013 14:48 

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 4
Effi napisał(a):
zdam zdam na pewno! :) w Polsce będę 24 kwietnia z powrotem, ale jak się ogarnę ze wszystkim to pewnie trochę potrwa :). a w planie wyjazdu trekking i rafting między innymi, już się nie mogę doczekać!! ciekawe, jak tam wyglądają drogi, bo z tego co widzę na planie wycieczki (tu link) to przejazd 190km będzie trwał 8godzin :D


no to już niedługo lecisz! :) jakieś szczepionki trzeba robić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Kwi 2013 11:41 

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 11
szczepionek obowiązkowych nie ma, są zalecane :). na żółtaczkę sobie zrobiłam i tyle :) już się nie mogę doczekać!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Kwi 2013 12:02 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 2
Ja się właśnie zastanawiam czy nie zaklepać sobie wycieczki na październik. Czekam z niecierpliwością na relację od Ciebie Effi, za opinię o biurze z którego pojechałaś byłbym bardzo wdzięczny. To było Dharma Adventures, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Kwi 2013 09:44 

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 11
no ja wróciłam dzisiaj w nocy, o 3 byłam dopiero w domu i póki co to to padam z nóg, ale mogę napisać, że było SUPER! każdy dzień był zapełniony atrakcjami, ale były też chwile na odpoczynek według własnego uznania, czyli tzw. czas wolny. Randik tak, to biuro nazywa się Dharma Adventures i POLECAM! niczym nie musiałam się martwić a wszystko dopięte na ostatni guzik. napiszę więcej jak odeśpię i się rozpakuję, ale jak macie jakieś pytania to śmiało!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Kwi 2013 15:37 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 2
Ja szczerze mówiąc mam mnóstwo pytań. Następny wyjazd z Dharma Adventures jest 15 października, więc mam jeszcze mnóstwo czasu, ale chciałbym się dobrze przygotować. Z takich pierwszych rzeczy to jakbyś mi podała mniej więcej ile muszę uzbierać na taki wyjazd, byłbym niezmiernie szczęśliwy. Wiem, ze bilety lotnicze są w różnych cenach, ale zamierzam dorwać jakąś promocję do Bangkoku, teraz z tego co widziałem jest ich wiele. Ciężko mi natomiast oszacować pozostałe koszty. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Kwi 2013 15:27 

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 11
potrzebujesz ok. 12 tysięcy plus koszt biletów lotniczych, żeby tam dolecieć. dzienny koszt wizy ustalony przez królową Bhutanu to 220 dolarów i to niestety jest koszt nie do przeskoczenia - ale zapewniam cię, że warto :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Kwi 2016 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Effi napisał(a):
szukam osób, które mogą coś powiedzieć mi o Bhutanie... nie jest to łatwe z uwagi na to, że zwykli backpakersi nie są wpuszczani na teren królestwa... znalazłam póki co filię bhutańskiego biura w Polsce - http://www.bhutanadventure.pl/pl/ z tym, że tam jest już gotowy plan wyjazdu ale można go modyfikować a ja nie wiem jak :( w sieci informacji o Bhutanie jak na lekarstwo!


Witam

Mialem okazje zwiedzic ten kraj jesienia 2015.
Wspanialy kraj, wspaniali i b. mili ludzie, polecam.
Wykupilem 16-dniowa wycieczke w szwajcarskim biurze podrozy do Bhutanu, z 4-dniowym pobytem w Nepalu i dodatkowym przelotem nad Mt. Everest.
Koszty wycieczki z Zürichu, z doplata do pokoju 1-osobowego w 4 i 5-gwiazdkowych hotelach i dodatkowa opcja Mt. Everest ok. 32 000.- PLN.
Widzialem tez w internecie, ze mozna znalezc oferty na wyjazd indywidualny, z wlasnym przewodnikiem i szoferem.
Z PL jest znacznie taniej, widzialem na internecie, ze 16-dniowy pobyt Bhutan z Bangladeshem kosztuje w pokoju 1-osobowym ok. 20 000.- PLN.
Droga destynacja, ze wzgeldu na dodatkowa oplate turystyczna za kazdy dzien pobytu, ale na pewno jak sie poszuka, mozna znalezc jakas oferte krocej i taniej, pod warunkiem, ze to biuro ma juz jakas renome i doswiadczenia w organizowaniu takich wyjazdow. Czasem przy tych tanich ofertach mozna trafic na jakies nieprofesjonalne, czy nieuczciwe pseudo-biuro i pozniej nie byc zadowolonym.
Dlatego warto wczesniej dobrze zapoznac sie z opinia takiego biura i czasami nawet zaplacic wiecej, ale byc pewnym swojej wycieczki. Kazde biuro powinno byc wiarygodne i przedstawiac odpowiednie plany wycieczki, abysmy mieli pewnosc wyjazdu.

Niesamowite wrazenia, jeden z najladniejszych krajow, jake do tej pory widzialem, a zwiedzilem juz ok. 80 krajow i wszystkie kontynenty.
Z wielka checia znow odwiedze Bhutan.

Warto jest nauczyc sie wczesniej podstawowych zwrotow w jezyku Dzonka, nie zapominajac o zwrotach oficjalnych i mniej oficjalanych, ktore w Bhutanie sa b. wazne.
Uzyskuje sie wtedy dodatkowa sympatie Bhutanczykow, czy tez Bhutanek.

Dzien dobry oficjalnie = Kuzu Zangpo La
Dzien dobry mniej formalnie = Kuzu zangpo
Czesc = Kuzu
Bhutan = Druk Yul
Dziekuje oficjalnie = Kadrin chhe La
Dziekuje mniej oficjalnie = Kadrin chhe
Tak = Ing
Nie= Men
Powodzenia = Tashi Delek
Jak sie masz = Cheu ga de be yoe? lub Gadaybay Zhu Ga?
W porządku = Nga leshembe yoe.
Ja = Nga
Moje = Nga gee
Ty = Chhoe (wymawiane ch-eh-aj)
Kocham cie = Nga gi che lu ga
Do zobaczenia = Log Jay gay (znaczy w dokladnym tlumaczyniu, ze sie znowu zobaczymy)
Woda = Chu (wymawiana czu)
Rzeka = Chu (wymawiana czu)
Sok Mango = Am chu kuleh juice
Mleko= Ohm
Jak masz na imie oficjalnie: Na gi Tshen Ga Chi Mo?
Jak masz na imie mniej oficjalnie: Chhoey gi Ming Ga chi Mo?
Moje imie jest: Ngegi Ming.....
Skad jestes: Chhoey ga te lay mo?
Ile masz lat: Kay Lo gadem chi Ya shi?
Gdzie ta droga prowadzi: Lam dig a thay jow mo?
Tutaj: Na / Nalu
Tam: Pha / Phalu
Gdzie: Ga tey ?
Ktory: Gadee ?
Z pruzodu: Dongkha
Przy: Bolokha
Z tylu: Japkha
To jest daleko: Tha ring sa in-na
Co to jest: Ani ga chi mo?
Ulica: Lam
Sklep: Tsongkhang
Ile kosztuje: Dilu gadem chi mo?
Za drogo: Gong bom may
Poprosze o znizke: Gong phab nang
Herbata z mlekiem: Na Ja
Herbatka tybetanska: Su Ja
Taxi: La khor
Policja: Thrim sung

Napoj alkoholowy: Changg (wym. Czang) chyba najlatwiej zapamietac...:-)
Ten alkohol jest za mocny: Ah ni gag tra du
Nie wspominajac o bimbrze lokalnym, ktory smakuje jak plyn do mycia szyb...
Za to w Bhutanie mozna kupic himalajskie Malt Whisky o nazwie "K5", ktore de facto b. mi smakowalo.
K5 kosztuje w sklepie 650 - 1050.- BTN
Bar: Changkhang
Ile do zaplaty: Ga de chi mo?
Napiwek: Soera
Jestem pijany: Changg dang so ye

Cyfry:
0 = legkor
1 = chi
2 = nyi
3 = sum
4 = zhi
5 = nga
6 = dru
7 = duen
8 = gay
9 = gu
10 = chu tham
11 = chu chi
12 = chu nyi
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 20 Cze 2016 17:44 

Dla fanów tematu. Można wjechać na teren Bhutanu bez wizy, ale to raczej "zaliczenie" kraju, a nie prawdziwy Bhutan. Po dwóch miastach granicznych Jaigaon (Indie) i Phuntsholing (Bhutan) można poruszać się będąc w "Indiach". Wyjeżdżając z Phuntsholing trzeba mieć już bhutańską wizę. Informacja od znajomego, który był w Bhutanie "właściwym" i tym przygranicznym parę miesięcy temu.
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Cze 2016 18:17 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Z Indii można zrobić wycieczkę np. 6-dniową (5 noclegów na miejscu) z przelotami z New Delhi w granicach 2.500 zł, ale dostępne są tylko dla obywateli Indii.
Pytanie, czy da się to jakoś obejść.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 20 Cze 2016 18:25 

Znaleźć konferencję naukową, zapisać się, i wtedy wiza normalna bez wykupywania wycieczki;) Tak właśnie jechał znajomy.
Góra
 PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 20 Cze 2016 18:37 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Ta opcja znowu działa? Działała i można było zostawić paszport na granicy, aby pochodzić do zmroku po Phuentsholing, ale to był rok 2000-2004 bodajże, nawet Pascal o tym pisał w przewodniku Indie Północne i Nepal. Mi sie udało jeszcze w 2005, ale ściemniłem, że muszę rozmienić USD w banku, bo nie było kantoru w Jaigonie i mnie wpuścili, ale oficjalnie już kręcili głową. Można liznać, ale to nie to samo co góry i światynie w głębi kraju.

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Paź 2016 20:08 

Na marginesie (można przenieść do innego tematu...): Przyjaciel dotarł do Bhutanu (pobyt 10 dni). Na razie filmy z dolotu z PL i dojazdu do granicy bhutańskiej, ale wkrótce będzie więcej (w miarę możliwości internetowych):

Góra
 PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 23 Paź 2017 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Szkoda, ze ten filmik nie odpala, ups zapomnialem ze juz po brigante32 i pewnie razem z nim polecial. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
jowa31 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 20 Sty 2019 16:50 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Sudoku napisał(a):
Z Indii można zrobić wycieczkę np. 6-dniową (5 noclegów na miejscu) z przelotami z New Delhi w granicach 2.500 zł, ale dostępne są tylko dla obywateli Indii.
Pytanie, czy da się to jakoś obejść.

Cześć! Czy ktoś się orientuje, jak obecnie najtaniej wyskoczyć na te kilka dni do Bhutanu z Indii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Lut 2019 12:03 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 126
Loty: 330
Kilometry: 906 880
również się wybieram do Butanu, póki co kombinuję, jak połaczyć go z Nepalem. Znalazłam fajną stronkę z info o biurach w Katmandu, wycieczkach, porady praktyczne. Może komuś się przyda - https://www.tourism.gov.bt/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 02 Sty 2020 22:40 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 126
Loty: 330
Kilometry: 906 880
jowa31 napisał(a):
również się wybieram do Butanu, póki co kombinuję, jak połaczyć go z Nepalem. Znalazłam fajną stronkę z info o biurach w Katmandu, wycieczkach, porady praktyczne. Może komuś się przyda - https://www.tourism.gov.bt/


... i już po Bhutanie. Na moje e-maile odpowiedział Tshering ( tshe.tashey86@gmail.com ). Zdecydowaliśmy się na niego w ciemno, bo nie było innej możliwości. Wszystko było OK. Szybkie odpowiedzi. Załatwił wszystko co trzeba, a w tym wizy, hotele, transport, zwiedzanie. Przed wylotem otrzymaliśmy od niego plan. Trzeba było wpłacić USD na wskazane konto w amerykańskim banku. Przy 5 osobach 1 dzień to był koszt 220 USD + wiza 50? Usd + jakaś niewielka opłata manipulacyjna.

Auto typu Van (wygodne) czekało na nas na lotnisku, tam zostaliśmy obdarowani zwyczajowymi białymi szalami i w drogę. Tshering pomógl w wymianie waluty, był dyspozycyjne i sympatyczny. Hotele czyste, trzygwiazdkowe, ale bardzo wysoki standard. Wyjazd fajny, aczkolwiek spodziewałam się czegoś innego.
POLECAM
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group