Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Paź 2014 13:56 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 5
Może ktoś się orientuje czy bilety na pociąg mozna kupić w Madrycie tylko na dworcu ATOCHA czy w innym miejscy w Madrycie również?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#2 PostWysłany: 17 Paź 2014 14:07 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
Ze strony renfe:
http://www.renfe.com/viajeros/info/punt ... ional.html

MADRID - ATOCHA CERCANIAS
MADRID - CHAMARTIN
MADRID - PRÍNCIPE PÍO
MADRID - PUERTA DE ATOCHA

Oraz dalbym glowe ze na lotnisku (widzialem taki w zeszlym roku)
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Paź 2014 22:29 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Jestem właśnie w Madrycie i bilety do Toledo i Segovii kupowałem online na stronie Renfe. Mailem przychodzą natychmiast z dodatkową opcją w formacie Passbooka, więc pokazuję na smartfonie i jest super. Pociąg do Toledo był cały wypełniony, więc na dworcu przed odjazdem biletów już możecie nie dostać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Paź 2014 00:30 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7938
HON fly4free
Lepiej kupować via net, bo na miejscu do kas są zazwyczaj gigantyczne kolejki, a z automatów za pierwszym razem nie można skorzystać (odrzuca karty, a automaty są tylko na karty), gdyż najpierw trzeba zarejestrować kartę w okienku, a to oznacza....stanie we wspomnianej kolejce :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Paź 2014 16:49 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
marek2011 napisał(a):
Lepiej kupować via net, bo na miejscu do kas są zazwyczaj gigantyczne kolejki, a z automatów za pierwszym razem nie można skorzystać (odrzuca karty, a automaty są tylko na karty), gdyż najpierw trzeba zarejestrować kartę w okienku, a to oznacza....stanie we wspomnianej kolejce :P


W ciągu ostatniego miesiąca byłam 2 razy w Hiszpanii, kilka razy płaciłam kartą w automatach Renfe cercanias i pierwsze słyszę o konieczności rejestrowania karty. Nawet jeśli zdarzyło się, że jeden automat ją odrzucił, to za chwilę płatność w stojącym obok przechodziła bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Paź 2014 19:51 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7938
HON fly4free
Chodziło mi o bilety na połaczenie obłsugiwane przez kursy dalekobieżne, w każdym razie w kwietniu jeszcze takie utrudnienia były na Atocha.
Jak raz zarejestruje się kartę, potem można ją już płacić bez ograniczeń czasowych / miejscowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Paź 2014 20:18 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
A jak kupić bilety na pociągi regionalne, np. do Avila? Automatów nie umiałam rozszyfrować-nie znalazłam opcji nazwy kierunku. Stałam kilka dni temu godzinę w kolejce na Atocha własnie po bilety do przepięknej Avila :) I razem ze mną czekało spokojnie lub mniej kilkadziesiąt osób, z przewagą Hiszpanów. Oczywiście z pewnością można przez internet, ale jesli się go nie ma w danym momencie lub planuje w zależności od pogody?
Dworzec ogromny i robi wrażenie, ale te kolejki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Paź 2014 10:34 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 5
Dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Lis 2014 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
A czy zakup online wiąże się z podaniem konkrentej godziny wyjazdu do Toledo i powrotu? Czy jak się przyjdzie na inny pociąg w ten sam dzień, to nie będzie problemów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Lis 2014 15:58 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Shaq napisał(a):
A czy zakup online wiąże się z podaniem konkrentej godziny wyjazdu do Toledo i powrotu? Czy jak się przyjdzie na inny pociąg w ten sam dzień, to nie będzie problemów?

Wydaje mi się że do Toledo można łatwo dojechać* , nie ma po co rezerwowac online.
Forumowicz rw30 wspominal o jakimś bilecie miejskim, który obejmuje też Toledo.
*edytuję po poscie namteha, może pociągiem, może autobusem
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Lis 2014 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
madryckie cercanias nie dociera do toledo
http://www.renfe.com/viajeros/cercanias ... madrid.png
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Lis 2014 16:34 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Do Toledo autobusy Alsa co 1/2 godziny (o pełnej i 30 min. po) z dworca podziemnego na Plaza Eliptica. Kasa po wyjściu z metra, w lewo, jedno piętro w górę. Kasa trochę skryta za filarem. Za Dunkin'Coffee. Bilety 9.77€ RT. Droga autostradą ok.40min.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 11 Lis 2014 17:24 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
A ile kosztuje i ile jedzie pociąg Madryt-Toledo? I do Segovii też?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Lis 2014 17:34 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 240
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Można to bez problemu sprawdzić na stronie przewoźnika: http://www.renfe.com/

Origen: Madrid
Destino: Toledo
czas: 33min, koszt: 12,70e

Origen: Madrid
Destino: Segovia
czas: ok.30min, koszt: 12,70e
Góra
 Profil Relacje PM off
orfik11 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 11 Lis 2014 17:47 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Można, można, tylko jak się przebijam przez wersję językową hiszpańską , to białej gorączki dostaję. Dziękuję. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group