Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Belgia a covid19
#1 PostWysłany: 14 Paź 2020 19:48 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
Od piątku, od godz. 16:00 obowiązkowy test i kwarantanna po przyjeździe do Belgii z 7 polskich województw, mapka tutaj: https://diplomatie.belgium.be/en
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#2 PostWysłany: 19 Paź 2020 17:38 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Od 19.10.2020 nowe przepisy w Belgii w związku z coronavirusem:
Komitet Konsultacyjny zdecydował o podjęciu szeregu środków, aby pomóc szpitalom radzić sobie i zapobiegać zamykaniu szkół, stagnacji gospodarczej i zbyt wielu osobom samotnym z powodu ogólnej blokady:

1. Bliskie kontakty są ograniczone do maksymalnie 1 osoby.
2. Prywatne spotkania są ograniczone do tych samych 4 osób co dwa tygodnie.
3. Spotkania w miejscach publicznych są ograniczone do maksymalnie 4 osób.
4. Telepraca stanie się obowiązkowa dla wszystkich zawodów, w których jest to możliwe bez zakłócania ciągłości operacji biznesowych, działań i usług.
5. Rynki i małe targi pozostaną otwarte. Jednak spożywanie jedzenia i napojów będzie zabronione. Pchle targi, bibeloty i małe jarmarki bożonarodzeniowe są zabronione.
6. Kawiarnie i restauracje będą zamknięte. Obowiązuje przez okres czterech tygodni i zostanie oceniona po dwóch tygodniach. Odbiór dań na wynos jest możliwy do godziny 22:00. Zabrania się obsługi przyjęć i bankietów przez firmy cateringowe, z wyjątkiem hoteli dla gości nocujących oraz przyjęć pogrzebowych (maksymalnie 40 osób).
7. Sklepy nocne muszą być zamykane o 22:00. Od godziny 20:00 obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu.
8. Zabrania się wchodzenia do miejsc publicznych między północą a 5 rano , z wyjątkiem niezbędnych podróży, których nie można opóźnić, takich jak pilna opieka medyczna, podróże służbowe i dojazdy.
9. Jeśli chodzi o zajęcia w pomieszczeniach , istniejące protokoły będą obowiązywać do czasu ich oceny 23 października. Będzie zakaz sprzedaży żywności i napojów.
10. Zawody sportowe: przedziały są zmniejszane o połowę z 400 do 200 widzów (zawodowcy) lub tylko z członkami tego samego gospodarstwa domowego (amatorzy). Stołówki i punkty gastronomiczne muszą pozostać zamknięte.

Rząd federalny i jednostki federalne zrobią wszystko, co w ich mocy, aby udzielić maksymalnego wsparcia każdemu, kogo dotyczy sytuacja ekonomiczna. Na przykład rząd federalny podwoi prawo pomostowe dla osób samozatrudnionych, które muszą zakończyć pracę. Istniejące środki wsparcia zostaną przedłużone. Będzie również zwolnienie z niektórych składek.

Środki te weszły w życie 19 października i będą obowiązywać przez jeden miesiąc, po czym nastąpi ocena.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#3 PostWysłany: 21 Paź 2020 18:35 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
radeom napisał(a):
Od piątku, od godz. 16:00 obowiązkowy test i kwarantanna po przyjeździe do Belgii z 7 polskich województw, mapka tutaj: https://diplomatie.belgium.be/en
Już cała Polska na czerwono.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#4 PostWysłany: 28 Paź 2020 14:54 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 7
Zgodnie z https://diplomatie.belgium.be/en
Cytuj:
IMPORTANT: Due to the evolution of the COVID-19 pandemic, travellers returning from a red zone will no longer be under the obligation to be tested, until November 15, except in the case of obvious symptoms. However, depending on their answers to the self-assessment questionnaire attached to the Passenger Locator Form, they may be required to comply with a quarantine extended to 10 days.


Mam pytanie: planujemy jechać do Francji, lot do Brukseli, wynajmujemy samochód i w ciągu 3h przekraczamy granicę francuską. Czy ktoś wie jak wygląda sytuacja w takim przypadku? Czy musimy wypełniać PLF? Czy są jeszcze jakieś obostrzenia (ja osobiście nic nie znalazłem)?
Na stronach belgijskich są sprzeczne informacje tzn. (a) PLF wypełnia się zawsze gdy leci się samolotem vs. (b) PLF nie trzeba wypełniać gdy jest się na terytorium Belgii do 48h. Jak zadzowniłem na infolinię WizzAir'a to powiedzieli, że w związku z wymogami belgijskimi trzeba mieć negatywny wynik testu (co wydaje mi się jakimś absurdem, chyba nie ogarnęli, że zmieniły się w międzyczasie przepisy).
Będę wdzięczny za wszelką pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#5 PostWysłany: 28 Paź 2020 17:09 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Jeżeli jedziesz przez Belgię tranzytem czyli przebywasz krócej niż 48 godz. to nie obowiązuje Cię PFL. Jeżeli korzystasz z komunikacji zbiorowej (samolot, pociąg) to musisz wypełnić PLF. Czyli reasumując - wypełnij. Testów nie musisz robić. Po wysłaniu formularza belgijskie służby mogą randomowo skierować pasażera na testy ale wtedy zostaniesz zawiadomiony (np. smsem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#6 PostWysłany: 06 Gru 2020 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2871
platynowy
@DMW

Jak to wyglada na chwile obecna, cos sie zmienilo? Szperam ale nigdzie nie mam informacji z poczatku grudnia. Bede jechal z Aachen (granica niemiecko-belgijska) pociagiem na lotnisko do Brukseli (podroz ok 1:15min) Czy w tym wypadku dalej obowiazuje PLF? Teoretycznie powinien, ale masz jakies doswiadczenia jak to wyglada w praktyce? Samo wypelnienie chyba nie stwarza jakiegos zagrozenia ''utkniecia etc.'' na lotnisku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#7 PostWysłany: 07 Gru 2020 02:22 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Skorzystaj z tej strony:
https://www.anwb.nl/vakantie/reiswijzer ... len-belgie
jest aktualizowana i dosyć przystępna.
Jak będę się wybierał do BE to wtedy wrzucę bieżące i praktyczne info.
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#8 PostWysłany: 08 Gru 2020 17:47 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
https://www.info-coronavirus.be/en/travels/
Komitet Konsultacyjny - info sprzed tygodnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#9 PostWysłany: 20 Gru 2020 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2871
platynowy
Od 25.12.2020 na wjezdzie do Belgii wymagany negatywny test PCR nie starszy niz 48h
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 20 Gru 2020 20:53, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#10 PostWysłany: 21 Gru 2020 11:22 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 8
Flyguy napisał(a):
Od 25.12.2020 na wjezdzie do Belgii wymagany negatywny test PCR nie starszy niz 48h

A jak to wygląda dla tranzytu? Na Charleroi mam przylot i wylot tego samego dnia 28.12. Podobno nawet nie muszę formularza robić (pobyt w Belgii mniej jak 48h).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#11 PostWysłany: 21 Gru 2020 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2871
platynowy
Jesli znajdujesz sie w strefie tranytowej na lotnisku czekajac na kolejny lot to nie musisz. Jesli natomiast przekraczasz granice ''ladowa'' bedac w tranycie to musisz miec. Tak samo jesli chcesz wyjsc z lotniska

https://www.info-coronavirus.be/de/news/occ-18-12/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#12 PostWysłany: 26 Gru 2020 13:06 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Pytanie jak linie lotnicze / handling agents na lotnisku wylotu będą do tego podchodzić. Może być różnie, np. tłumaczenie, że linia sprzedaje tylko bilety point-to-point i na tej podstawie nie uwzględniają tego że zaplanowaliśmy sobie przesiadkę na własną rękę. Wtedy nie wejdziemy do samolotu do Belgii bez testu PCR...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#13 PostWysłany: 09 Sty 2021 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Czy ktoś ostatnio leciał do Belgii i może powiedzieć jakie testy potrzebne czy PCR czy antygenowy i jak ma się tranzyt do tego?
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#14 PostWysłany: 09 Sty 2021 19:14 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Dla nierezydentów po przybyciu obowiązuje w Belgii kwarantanna, nieważne czy masz testy czy nie. Nie ma jasnych wytycznych dotyczących zasad w Belgii. Różne portale podają zasady, które nieco różnią się od siebie, na infolinii też powiedzieli co innego. A jeżeli chodzi o testy to sens ma jedynie PCR do 48 godz. przed przybyciem. Formularz lokalizacyjny radzę wypełnić i wydrukować ale nie wysyłać online tylko mieć przy sobie wersję papierową. ;)
W czasie podróży samochodem warto zatankować na polskiej granicy (aby móc okazać to Niemcom w razie kontroli) a przed wjazdem do Belgii na granicy w Holandii albo w Niemczech. Tranzytem do Francji możesz jechać i dlatego warto mieć ten rachunek ze stacji żeby udowodnić zmieszczenie się w 48 godz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#15 PostWysłany: 09 Sty 2021 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
A samolotem z szybką przesiadką bez opuszczania strefy tranzytowej?
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#16 PostWysłany: 09 Sty 2021 19:55 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Tego niestety nie wiem bo nie próbowaliśmy. Mój pracownik nie został w ogóle wpuszczony do samolotu (miał lecieć do EIN a stamtąd jechać autem do BE) bo nie miał aktualnego PCR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#17 PostWysłany: 09 Sty 2021 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Tak, Holandię mam przerobioną i wiem, że tylko RT-PCR a wynik w 5 podstawowych językach europejskich i nie jest nim polski :-)
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#18 PostWysłany: 22 Sty 2021 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2516
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Belgia zakazuje podróży zagranicznych
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... Id,5003381
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#19 PostWysłany: 18 Lut 2021 18:24 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Sprzed tygodnia, mój lot z Warszawy, na lotnisku w Brukseli chcąc wyjść na zewnątrz przechodzi się przez szpaler stolików z urzędnikami, którzy kontrolują dokumenty. Musiałem przedstawić trzy: PLF, aktualny test (miałem PCR, nie wiem czy antygenowy byłby uznany) oraz oświadczenie honorowe. Urzędnik dokładnie przejrzał, oddał papiery i po wszystkim.
Byłem za granicą dokładnie 35 godz. od momentu lądowania w BRU do powrotu WAW. W samolocie wypełniałem kwestionariusz, który personel zbierał przed lądowaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Belgia a covid19
#20 PostWysłany: 22 Mar 2021 10:13 

Rejestracja: 27 Sty 2020
Posty: 17
Lecę do Belgii na ponad 3 miesiące. Mam ujemny wynik testu, umowe o staż, Declaration of Honor. Właśnie uzupełniłam Passenger Locator Form, dostałam go w formie pdf na maila zaraz po przesłaniu. Ale jest to tylko podsumowanie danych, które wpisywałam do formularza.
Kiedy dostaje się info, że idzie się na kwarantannę?
Czy ktoś może uzupełniał formularz i dostał nakaz kwarantanny?
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group