Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Paź 2014 11:11 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
Cześć,
Macie może jakiś sprawdzony sposób na przechowywanie gotówki i kart podczas podróży ? Jakieś ukryte, kreatywne schowki ? Gotowe rozwiązania w postaci schowków umieszczonych w pasku, skarpetce, paszportówce czy też plecaku itp ? W "oficjalnym " portfelu zamierzam trzymać niewielką kwotę ale co z resztą ? Wybieramy się do Peru i Boliwii a ja trochę się naczytałam o zdarzających się napadach na turystów....
Dziękuję za wszelkie porady, K
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
#2 PostWysłany: 21 Paź 2014 11:11 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Zaszyj sobie po wewnętrznej stronie spodni ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Paź 2014 11:12 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
ciacho_majonez napisał(a):
Zaszyj sobie po wewnętrznej stronie spodni ;)

Mówisz ? Zrobić taką kieszonkę wewnętrzną ?
Góra
 Profil Relacje PM off
kazik_1983 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Paź 2014 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
ciacho_majonez napisał(a):
Zaszyj sobie po wewnętrznej stronie spodni ;)

Dokładnie. Np w bojówkach od wewnątrz, pod bocznymi, zewnętrznymi kieszeniami na nogawkach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Paź 2014 11:15 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
wtak napisał(a):
ciacho_majonez napisał(a):
Zaszyj sobie po wewnętrznej stronie spodni ;)

Dokładnie. Np w bojówkach od wewnątrz, pod bocznymi, zewnętrznymi kieszeniami na nogawkach.


Dzięki wielkie. Zabiorę się więc za szycie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Paź 2014 11:19 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Kasia_S napisał(a):
ciacho_majonez napisał(a):
Zaszyj sobie po wewnętrznej stronie spodni ;)

Mówisz ? Zrobić taką kieszonkę wewnętrzną ?

Albo kieszonkę, albo "jednorazowo". Tzn jeżeli chcesz wyciągać pieniądze "po trochę" to lepiej w formie kieszeni, jeżeli chcesz je tylko bezpiecznie przenieść i wyciągnąć za jednym razem lepiej zaszyć "na amen" i rozpruć po przyjeździe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Paź 2014 11:22 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
ciacho_majonez napisał(a):
Kasia_S napisał(a):
ciacho_majonez napisał(a):
Zaszyj sobie po wewnętrznej stronie spodni ;)

Mówisz ? Zrobić taką kieszonkę wewnętrzną ?

Albo kieszonkę, albo "jednorazowo". Tzn jeżeli chcesz wyciągać pieniądze "po trochę" to lepiej w formie kieszeni, jeżeli chcesz je tylko bezpiecznie przenieść i wyciągnąć za jednym razem lepiej zaszyć "na amen" i rozpruć po przyjeździe :)


Raczej chodzi mi po głowie coś wielorazowego użytku, gdzie by można było trzymać karty i pieniądze a przekładać w miarę potrzeb.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Paź 2014 11:48 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 114
wiele osob kupuje tez pasek do spodni pusty w srodku z zamkiem błyskawicznym od wew strony.
Aby Cie okrasc ktos musiałby zdjac z Ciebie spodnie.
tu jakis pierwszy link z takimi paskami http://www.twenga.pl/pasek-ze-schowkiem.html

niestety dokumenty juz tu nie wejda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Paź 2014 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Ja zwykle mam część gotówki w pasku z suwakiem
Image

część w portfelu pod tshirt deuter security holster
Image

część w plecaku gdzieś głęboko (kosmetyczka, apteczka, wewnętrzna kieszeń spiwora albo coś takiego)

no i reszte w portfelu biezącym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Paź 2014 11:52 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Warto w razie czego mieć też jakieś drobne na wierzchu, żeby "dać się okraść" i nie prowokować innych zdarzeń :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Paź 2014 12:00 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
Dziękuję bardzo - właśnie o takie porady mi chodziło. ciacho_majonez masz rację, portfel dla złodzieja też będzie. Ten pasek już wcześniej oglądałam w necie, mam tylko obawy o jego pojemność. Saszetki pod koszulę są ok, tylko wydaje mi się, że jest to dosyć popularny sposób przechowywania kosztowności stąd też moje obawy, że będzie to pierwsza rzecz, która zostanie sprawdzona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Paź 2014 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
dużo ludzi jest zadowolonych z tej saszetki http://www.decathlon.pl/saszetka-na-ban ... 68274.html
cały wątek
saszetka-na-dokumenty,245,6143&hilit=saszetka?start=20
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Paź 2014 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
pojemność paska nie jest duża niestety, chociaż pewnie są większe - ja posiadam ten model campusa i wchodzi tam 5 banknotów na luzie (i tak przeważnie noszę tam max 100euro na czarną godzinę) jak się dobrze pozwija to 10 ale wtedy pasek jest trochę "gruby i sztywny" zapakowanie dokumentów do paska nie wchodzi w grę chyba, że kartka z xero dowodu/paszportu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Paź 2014 13:38 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Wróciłam właśnie z Peru i prawdę mówiąc nie odczuwałam tam jakiegoś zwiększonego poziomu pospolitej przestępczości. Uważać oczywiście trzeba (jak wszędzie), ale zauważyłam, że miejscowi często zostawiają kluczyki w stacyjkach zaparkowanych samochodów, co może świadczyć o tym, że nie kradnie się tam jakoś nagminnie. Inna sprawa, że te samochody to w większości rozpadające się rzęchy, więc może właściciel wie, że nie ma co kraść ;)

Z racji lekkiego powątpiewania w swoje umiejętności krawieckie (bałam się, że wstawka przyszywana od zera zwyczajnie mi się odpruje i zgubię pieniądze) ograniczyłam się do zaszycia części kieszeni w spodniach, tworząc w ten sposób jakby drugie dno.
Góra
 Profil Relacje PM off
Agata37 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 21 Paź 2014 13:53 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
Seeba napisał(a):
pojemność paska nie jest duża niestety, chociaż pewnie są większe - ja posiadam ten model campusa i wchodzi tam 5 banknotów na luzie (i tak przeważnie noszę tam max 100euro na czarną godzinę) jak się dobrze pozwija to 10 ale wtedy pasek jest trochę "gruby i sztywny" zapakowanie dokumentów do paska nie wchodzi w grę chyba, że kartka z xero dowodu/paszportu


tutaj na znanym portalu aukcyjnym >LINK< jest pasek ze schowkiem który ma 36 cm, więc kilka banknotów wejdzie.
Sam się teraz zastanawiam czy nie kupić, zwłaszcza ze cena zachęcająca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Paź 2014 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W typowych "outdoorowych" spodniach taka wewnętrzna kieszeń jest fabrycznie i w rozmiarze mieszczącym paszport. Chociaz jest to troche niewygodne (przeszkadza w siadaniu). Ale na pieniądze i karty spoko.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Sty 2018 04:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2016
Posty: 61
Loty: 32
Kilometry: 52 931
Zminimalizowanie strat to klucz do sukcesu, w tym wypadku nie zostania "gołym i wesołym" na drugim końcu świata.

Co odradzam - Wszelakie biodrówki,zawieszki na szyję, trzymanie wszystkiego w jednym miejscu, niezapinane kieszenie. Przyciągają wzrok i są łatwe w kradzieży. Ewentualnie jak ktoś to lubi to próbować https://www.pacsafe.com, kto przetestuje niech się podzieli informacją.

Moje propozycje jako zestaw wyjazdowy.

1. Coś ala Deuter security holster na ramię pod t-shirt http://tiny.pl/g4jxg lub jak ktoś podróżuje w długich spodniach leg holster http://tiny.pl/g4jxt - świetne rozwiązania według mnie. Szkoda, że nie ma na udo, a bynajmniej nie widziałem.

2. "portfel podpierdółka" - Zwykły portfel,do oddania złodziejowi w razie napadu. 20 USD w środku, stara nieaktualna karta ;) . Opcja druga, zamiast realnej kasy, pieniądze z PRL-u lub kilka banknotów o wyższym nominale, a znikomej wartości.

3.Skrytki w kosmetykach np. gotówka w rulon i w antyperspirant kulkowy po uprzednim wypróżnieniu zawartości. Sama kulka ma zostać. Opakowanie musi być nie prześwitujące.

4.Pasek skrytka - dość mocno znany, ale jako jedna z opcji się sprawdzi.

5.Poza tym kilka skrytek samoróbek w spodniach, plecaku, skarpetkach ( najlepiej śmierdzących) 8-)

6. Rolson Money Minder - Mała skrytka np do kluczy.

Myślę, że takie rozbicie kosztowności, paszportu i kart pozwoli przy rabunku na zachowanie choć jednej skrytki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Sty 2018 05:11 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 35
Loty: 215
Kilometry: 610 055
Ja od lat używam tego typu https://www.decathlon.pl/saszetka-na-ba ... 61960.html noszona w spodniach lub nawet w majtkach.
A na to koniecznie na wierzchu zwykła saszetka biodrówka z barachłem.
Nawet wymyślne skrytki w plecaku czy kosmetyczce mogą zniknąć z całym plecakiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group