Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Lip 2021 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
maginiak napisał(a):
wasil10 napisał(a):
Zamiast Czarnej Góry, polecam Biały Stok :p

A ja Często Chowę. W sam raz dla tych co by chcieli, ale się trochę boją.

Najlepszy będzie Koło Brzeg :-)
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 07 Lip 2021 15:24 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Halik87 napisał(a):
jak zareaguje w sytuacjach stresowych

W Czarnogórze nie przewiduje się sytuacji stresowych. Żeby mieć jeszcze większy spokój rozważ wynajęcie auta. Nie będziecie zależni od siatki tras autobusowych, od godzin odjazdów i dostępności niektórych atrakcji.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Lip 2021 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jeżeli nigdy nie podróżowała i boi się , to masz dwie opcje - albo przestawisz się, że też przestajesz podróżować, albo ... zmieniasz dziewczynę. Jeśli myślisz, że ona to polubi albo przyzwyczai się do "dzikich krajów"... tracisz czas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 07 Lip 2021 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Halik87 napisał(a):
Jadę z dziewczyną, która nie podróżowała wcześniej zbytnio zagranicę i też nie wiem, jak zareaguje w sytuacjach stresowych .


A ja myślę, że to ty się boisz. Boisz się reakcji swojej dziewczyny. Najbardziej tego, że ona chciała luksusowy hotel w Rzymie, Paryżu czy Madrycie, albo chociaż taki trzygwiazdkowy na Makarskiej Riwierze. A ty wynająłeś bałkański apartament pośrodku niczego, żeby było taniej. Z dala od sklepów, knajp i atrakcji. Przestań już opowiadać o strachach swojej partnerki i wyimaginowanych rekacjach na stres. I trzymaj ją z dala od tego forum. Bo jak przeczyta, że przedstawiłeś nam ją jako rozhisteryzowaną pańcię, to cię rzuci. Ja bym tak zrobiła;-)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez elwirka, 07 Lip 2021 16:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 07 Lip 2021 16:30 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
A ta dziewczyna to w ogóle jest? Dla kolegi pytam.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 07 Lip 2021 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Halik87 napisał(a):
Teraz pytam o ogólnie jak człowiek się czuje tam, czy bezpiecznie czy nie.

Warto rozróżnić dwie kwestie - poczucie bezpieczeństwa, a rzeczywiste bezpieczeństwo to dwie osobne sprawy. Podam stary przykład z Warszawy - pod koniec lat 90 i na początku 2000 za "niebezpieczną" dzielnicę uchodziła biedna i stara Praga, ale według policyjnych statystyk najwięcej przestępstw popełniano na Wilanowie w osiedlu bogatych domków. Niektórzy ludzie bali się Pragi i jej unikali podczas gdy statystycznie większe ryzyko, że zostaną okradzeni było na Wilanowie czy w Centrum, które nie miały "łatki" niebezpiecznego miejsca. Inna sprawa, że ta część mieszkańców Pragi, która zajmowała się przestępstwami to jeździła "na gościnne występy" do bogatszych dzielnic :) Za to na samej Pradze, jak się do nikogo z miejscowych nie pyskowało, to było spokojnie.
Nikt z nas nie siedzi ani w Twojej głowie, ani w głowie Twojej Dziewczyny i na Wasze wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa nie mamy wpływu. Jak któreś z Was ma się stresować to lepiej wybierzcie takie miejsce gdzie poziom stresu będzie niski.
Halik87 napisał(a):
nie wiem, jak zareaguje w sytuacjach stresowych

Co rozumiesz przez "sytuacje stresowe"? To bardzo pojemne pojęcie, ale wiele sytuacji stresowych może zdarzyć się w dowolnym miejscu, a poziom stresu ma niewiele wspólnego z poziomem "cywilizowania" lub "dzikości" danego kraju. Autobus międzymiastowy może się zepsuć czy spóźnić wszędzie, zarezerwowany nocleg może wszędzie być odwołany na ostatnią chwilę, albo nie spełniać podstawowych warunków umowy, wszędzie można mieć wypadek samochodowy lub być potrąconym przez samochód jako pieszy, wszędzie można być okradzionym przez kieszonkowca albo samemu zgubić dokumenty itp. W Europie naprawdę rzadko się zdarza, żeby ktoś mijany na ulicy bez powodu wyciągnął nóż czy jakąś broń i chciał jej użyć akurat na przypadkowej parze turystów. Mogę doradzić tylko unikanie pyskówek czy obrażania lub podśmiewania się z miejscowych "bo na pewno nie rozumieją polskiego", a w rozmowach unikanie tematów drażliwych (polityka, religia, historia najnowsza) oraz szybkie i stanowcze kończenie rozmów, na które nie ma się ochoty np. z dowolnej narodowości handlarzami dobrem wszelakim czy z pijanymi osobami.
No i pogadaj z dziewczyną o jej oczekiwaniach wobec tego wyjazdu, bo może zamiast się włóczyć po całych Bałkanach ona by wolała trochę poleżeć na plaży, albo po prostu nie spędzać każdej nocy w innym miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 07 Lip 2021 22:27 

Rejestracja: 05 Lip 2021
Posty: 4
elwirka napisał(a):
Halik87 napisał(a):
Jadę z dziewczyną, która nie podróżowała wcześniej zbytnio zagranicę i też nie wiem, jak zareaguje w sytuacjach stresowych .


A ja myślę, że to ty się boisz. Boisz się reakcji swojej dziewczyny. Najbardziej tego, że ona chciała luksusowy hotel w Rzymie, Paryżu czy Madrycie, albo chociaż taki trzygwiazdkowy na Makarskiej Riwierze. A ty wynająłeś bałkański apartament pośrodku niczego, żeby było taniej. Z dala od sklepów, knajp i atrakcji. Przestań już opowiadać o strachach swojej partnerki i wyimaginowanych rekacjach na stres. I trzymaj ją z dala od tego forum. Bo jak przeczyta, że przedstawiłeś nam ją jako rozhisteryzowaną pańcię, to cię rzuci. Ja bym tak zrobiła;-)


Cooo? O czym Ty mówisz? Pytam o bezpieczeństwo kraju, a Ty jakieś osobiste wycieczki. Myślałem, że podróże otwierają głowę i empatię, ale jednak nie u wszystkich:)
Góra
 Profil Relacje PM off
ghostwriter lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 07 Lip 2021 23:10 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Kilka lat temu wraz z żoną i kilkuletnim dzieckiem wybraliśmy się autem na ponad 30-dniową objazdówkę po Bałkanach (niestety z pominięciem Kosovva). Rodzina, znajomi, z niedowierzaniem słuchali o naszych planach. Zaczęły się pytania, stwierdzenia, że tam niebezpiecznie itd. Nikt nie był, każdy wszystko wiedział :-). Podczas wyjazdu, nawet przez chwilę nie czuliśmy się zaniepokojeni a tym bardziej zagrożeni. Ludzie pomocni, otwarci itp.
Moja rada: nie kombinuj, chcesz jechać to jedź i nie wpuszczaj do głowy "demonów" :-).
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 07 Lip 2021 23:37 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Zeus napisał(a):
Nie każdy musi zacząć z głębokiej wody.

no przecież nie zaczyna od głębokiej wody, chce lecieć do Czarnogóry :) Gdyby poleciał do Albanii to ho,ho ;)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 07 Lip 2021 23:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Mojej ex zajęło dobre 4 lub 5 lat żeby poleciała ze mną do Stambułu, gdzie się zakochała miastem i Turcja.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 07 Lip 2021 23:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
5 lat? I pewnie dlatego jest ex.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 08 Lip 2021 01:19 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Zeus napisał(a):
Mojej ex zajęło dobre 4 lub 5 lat żeby poleciała ze mną do Stambułu, gdzie się zakochała miastem i Turcja.


Pamiętam jak z moją kiedyś pojechałem na "obóz pionierów" obok Skopje. A tam toaleta po turecku i ogólnie lekki syf. Pierwsza reakcja: rano jedziemy dalej! A potem poszliśmy do knajpy gdzie było karaoke z miejscowymi, szef stawiał piwo jedynym obcokrajowcom, byliśmy główna atrakcją dla tubylców i rano stwierdziła, że nigdzie się nie ruszamy ;)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 09 Lip 2021 09:34 

Rejestracja: 05 Lip 2021
Posty: 4
@Abcn "A ja myślę, że to ty się boisz. Boisz się reakcji swojej dziewczyny. Najbardziej tego, że ona chciała luksusowy hotel w Rzymie, Paryżu czy Madrycie, albo chociaż taki trzygwiazdkowy na Makarskiej Riwierze. A ty wynająłeś bałkański apartament pośrodku niczego, żeby było taniej. Z dala od sklepów, knajp i atrakcji. Przestań już opowiadać o strachach swojej partnerki i wyimaginowanych rekacjach na stres. I trzymaj ją z dala od tego forum. Bo jak przeczyta, że przedstawiłeś nam ją jako rozhisteryzowaną pańcię, to cię rzuci. Ja bym tak zrobiła;-)" - a osobiste wycieczki Elwiry to o nie offtopic? Bo jakoś jej post nie został usunięty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Lip 2021 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
A ja bym polecił Albanię, ludzie pomocni i uczynni, i przede wszystkim nie nastawieni jeszcze na wyciąganie kasy od turystów, jedyne dwa problemy to trudności z dogadaniem się ale można mimicznie (przypomniał mi się zakup białych serów, ale musiały być owcze, więc nie muu, tylko bee) i drugi problem to jazda samochodem, a szczególnie wykonywanie manewrów bez dawania znaków, np zakręcanie czy nagłe zatrzymywanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 13 Lip 2021 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@Halik87
byłem i ledwo uciekłem, w tym dzikim kraju łapią turystów na ulicy, a potem gotują na plaży w wielkim kotle, a potem zjadają ich popijając winem i paląc przy tym peta za petem, dzicy ludożercy ;)

... a teraz na serio: poruszałem się komunikacją publiczną, ani razu nie czułem się niebezpiecznie, nikt na mnie spode łba nie patrzył, ludzie zdawali się być sympatyczni.
Z dyskomfortów: wszędzie palą papierosy, poza tym bywają miejsca trochę zaśmiecone (np. plaże - tu muszą jeszcze dorosnąć do tego, że reklamówek, pudełek po petach itp. nie wyrzuca się gdzie popadnie), rozkłady jazdy nie zawsze spinają się z rzeczywistością (ale w stopniu "akceptowalnym" i "niestresującym").
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 13 Lip 2021 23:01 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Dodajmy do tego, że w niektórych miejscowościach spuszczają nieczystości prosto do morza ;) Kilka lat temu taki problem był np. w Sutomore.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 13 Lip 2021 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Najlepsze moje wspomnienia są z Bałkanów. Przytaczał nie będę bo 90% nie uwierzy, a reszta pomyśli że jestem nienormalny :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 23 Wrz 2021 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
Nie bardzo rozumiem po co ironizować, skoro zagadnienie jest dość zrozumiałe, a gość chciał zapewnić w miarę bezstresowe warunki wyjazdu partnerce. Czarnogóra to nadal względnie biedny kraj, a to może mieć różne konsekwencje w zależności od klimatu społecznego - ludzie mogą biedni, ale z uśmiechem ugoszczą obcokrajowca, a mogą być też biedni i go okradną przy pierwszej lepszej okazji. Nie był, nie wie i chce się dowiedzieć. Np. MSZ w informacjach o Czarnogórze informuje o wojnach gangów, stąd np. uważam, że pytanie o bezpieczeństwo na ulicach i poziom patologii jest dość zasadne. Są państwa, gdzie znacznie łatwiej o "przygody", a nie zawsze też można liczyć na pomoc instytucji publicznych w razie problemów.

Osobiście uważam, że do Czarnogóry trzeba jechać z nieco większą uwagą i ostrożnością i ktoś kto pierwszy raz jedzie samodzielnie za granicę może się zrazić. Np. kierowcy autobusów to w moim skromnym rankingu top chamstwa na świecie, w autobusach komunikacji publicznej to człowiek trzyma barierki, a nie się ich chwyta, nikt nie ma problemu żeby wpuścić nawalonego i agresywnego gościa do autobusu, żeby męczył pasażerów przez 2 godziny. Oczywiście, że to się nie musi wydarzyć, ale są to odpowiednio większe szanse, bo kraj jest na takim etapie swojej ewolucji, a charakterystyczne uwarunkowania sprawiają, że nie każdy kocha turystów. Żeby nie było tak gorzko to część ludzi jest naprawdę sympatyczna i zapewne można przywieźć z Czarnogóry same pozytywne doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nikt lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 23 Wrz 2021 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Autor wątku: "Byłem w różnych dzikich miejscach"

Tymczasem prawdziwie dzikie miejsca:



:lol:
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group