Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Maj 2013 00:06 

Rejestracja: 24 Lut 2013
Posty: 6
Hej,
planuję podróż po Tajlandii. Trudno było mi znaleźć kogoś do pary, jadę więc sama. Czy możecie podrzucić mi parę informacji na temat bezpieczeństwa? Planuję poruszać się po kraju pociągami, czy mam brać pociągi klasy ekspres i wyżej i iść do pierwszej klasy, czy się nie obawiając niczego podróżować w klasie trzeciej? Jakich miejsc się trzymać z daleka? (Chciałabym zobaczyć pingpong show, ale jak mnie mają przetrzymywać na wyjściu to to olewam), Pattaya? Ulice w Bangkoku, w które się nie zapuszczać? Imprezy na plaży? Będę wdzięczna za wszystkie informacje!
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 22 Maj 2013 06:41 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 85
Loty: 2
Kilometry: 3 964
Co do pociągów - w długich podróżach klasę III odradzam. Ja co prawda jechałem klasą II nocnym pociągiem z Bangkoku do Sura Thani, ale miałem okazję przyjrzeć się jak wygląda klasa III na takiej trasie - obrazek jak z Bollywood, ludzie poupychani, śpiący na podłodze. Zdecydowanie min. klasa II i najlepiej z klimatyzacją.

W Pattaya, na ping pongach i full mooon nie byłem (choć na Koh Pangnan byłem dwa razy) - nie moje klimaty, stronię od tego typu miejsc, ale z tego co widziałem powinno być bezpieczniej dla samotnej dziewczyny niż w Polsce. Kilka razy widziałem samotnie podróżujące dziewczyny (b. często były to Japonki), zdrowy rozsądek, unikanie narkotyków i powinno być ok. Do tego jeśli ruszysz w jakieś trekkingowe miejsce na początku masz duże szanse, żeby się podłączyć do jakieś fajnej grupy, którą poznasz na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Maj 2013 00:00 

Rejestracja: 24 Lut 2013
Posty: 6
Dzięki AlbertT! Podpowiedz mi, jak wyglądają pociągi. Nie chcę, by mnie skroili z pieniędzy w nocnym do chiang mai, ale wydawanie ponad 1000 thb na pierwszą klasę wydaje mi się przesadą.
Nie powiem, Pattaya nie będzie dla mnie mekką, raczej ciekawostką do zobaczenia. Tak samo ping pong czy tajski boks.
Dzięki za info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Maj 2013 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
@jadesobie: w jakim terminie sie wybierasz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Maj 2013 01:17 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 35
Loty: 25
Kilometry: 41 965
@jadesobie tak wyglądała moja II klasa na trasie Bangkok-Surat Thani:

Image
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Maj 2013 06:45 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 85
Loty: 2
Kilometry: 3 964
Zdjęć nie mam - wyglądało to mniej więcej tak jak u kowalel. Ja akurat jechałem w niesypialnym - z takimi fotelami jakby lotniczymi. Fotele b. wygodne i rozkładane - ale standard wykończenia podobny, tzn. czysto, ale wszystko jakby z przed 20 lat.

Kradzież w Tajlandii jeszcze mi się nie przytrafiła, mówią, że pod tym względem to kulturowo jest tam bezpiecznie, ale też zawsze byłem tam z kimś. Chyba po prostu nie warto brać dużo wartościowych rzeczy, a gotówkę wyciągać co jakiś czas z bankomatu (opłata w większości bankomatów to 15 pln, więc trzeba sobie to dobrze rozplanować).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Maj 2013 07:45 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
Tajlandia jest mega bezpieczna. Nawet jadąc tam sama nie masz się czego obawiać. Oczywiście pamiętaj o standardowych środkach bezpieczeństwa w postaci chowania pieniędzy w paru miejscach a nie tylko w jednym itp. Dzielnic jako tako niebezpiecznych w Bangkoku czy innych miastach raczej nie ma... ogólnie panuje tu nocne życie, więc bywa, że w nocy jest równie dużo ludzi co za dnia, więc jest bezpiecznie.
Pattaye sobie odpuść. Zepsute turystyczną komercją miejsce. Jeśli już masz ochotę odpocząć to polecam wyspy Ko Yao Yai i Ko yao Yoi (łatwy dojazd z Krabi) Zdecydowanie polecam Ci Chiang Mai i okolice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Maj 2013 11:38 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 122
chyba najkonkretniejsza stronka o kolei - nie tylko tajskiej ;)
http://www.seat61.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Cze 2013 13:32 

Rejestracja: 08 Cze 2013
Posty: 19
Na kiedy planujesz podróż? Ja planuje minimum miesiąc spędzić w Tajlandii, wylot planuje w okresie listopad 2013 - marzec 2014.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Cze 2013 14:05 

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 55
Zbanowany
Ja wyjadę na początku października, a do Tajlandii dotrę pod jego koniec jedynie na wyspę Phuket i do Bangkoku. Więcej odłożyłem sobie na marzec 2014. Zamiast kolei wolę tanie loty Airasia bo są prawie w tej samej cenie. Pattaye odradzam, polecam Krabi, Phuket, Chiang Mai i Bangkok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Cze 2013 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
jadesobie napisał(a):
Hej,
planuję podróż po Tajlandii. Trudno było mi znaleźć kogoś do pary, jadę więc sama. Czy możecie podrzucić mi parę informacji na temat bezpieczeństwa? Planuję poruszać się po kraju pociągami, czy mam brać pociągi klasy ekspres i wyżej i iść do pierwszej klasy, czy się nie obawiając niczego podróżować w klasie trzeciej? Jakich miejsc się trzymać z daleka? (Chciałabym zobaczyć pingpong show, ale jak mnie mają przetrzymywać na wyjściu to to olewam), Pattaya? Ulice w Bangkoku, w które się nie zapuszczać? Imprezy na plaży? Będę wdzięczna za wszystkie informacje!
Pozdrawiam


Hejka

Ja wrocilam niedawno z Tajlandii, podrozowalam w sumie sama, nie liczac kilku spotkan Polakow na trasie. Jest bezpiecznie, chodzilam wieczorami i nie czulam zadnego niebezpieczenstwa. Fakt, pierwszej nocy ktos wyrwal jednej z panienek torebke, ale chmajdala nia na prawo i lewo.
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Cze 2013 21:54 

Rejestracja: 12 Cze 2013
Posty: 9
Cześć,
Kiedy dokładnie lecisz? Mam w planach Azję od października do grudnia 2013r. Biletów jeszcze nie mam bo cały czas zastanawiam się jak ułożyć loty aby optymalnie wykorzystać czas i miejsce. Najprawdopodobniej wyląduję w Tajlandii i będę wracać również z BKK ale jeszcze kombinuję gdyż docelowa chcę ruszyć również do Laosu, Kambodży, Wietnamu... może Malezja, Singapur, Indonezja (oczywiście w opcji low budget :). Podróż planuję w pojedynkę, gdyż ciężko zdopingować znajomych na tak długi wypad. Jeżeli ktoś w tym czasie wybiera się do Azji, chętnie dokoptuję się do pary.
in.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Cze 2013 22:13 

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 55
Zbanowany
Ja lecę do Azji 9 października Qatarem z WWA do Bangkoku i wracam 5 listopada.

W planach mam Malezję, Filipiny, Bali, Singapur i Tajlandię specjalnie w takiej kolejności aby unikać pory deszczowej. Chętnie podzieliłbym się doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Cze 2013 22:29 

Rejestracja: 12 Cze 2013
Posty: 9
@Andrzejj i to wszystko w jedne miesiąc? Ambitnie :) byłeś już wcześniej w Azji?
nie chcę robić offtopicu więc zapraszam na swój wątek na forum: objazdowka-po-azji-pln-wsch-gdzie-zaczac-a-gdzie-skonczyc,136,30657
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Cze 2013 21:40 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 9
Andrzejj ja 1-7.11.13 będę w Phuket i na Phi Phi :) można coś razem wykombinować, nas będzie 2 osoby :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Cze 2013 21:47 

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 55
Zbanowany
Cieszę się, bo ja na Phuket przylecę z Singapuru 31 października a 4 listopada rano wracam do Bangkoku. Możemy 3 dni zwiedzać wyspę razem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Cze 2013 08:23 

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 55
Zbanowany
koszmarna_inka napisał(a):
@Andrzejj i to wszystko w jedne miesiąc? Ambitnie :) byłeś już wcześniej w Azji?


Jadę pierwszy raz, a organizacyjnie ogarnąłem to tak, że w pierwszej kolejności patrzę na promocje AirAsia, które mimo atrakcyjnych cen 1/3 normalnego lotu są tutaj ignorowane. I postanowiłem , że miejscem podstawowym będzie dla mnie Bangkok ze względu na najpewniejszą pogodę w październiku i listopadzie + dostępność lotów z Europy. Półtora miesiąca temu kupiłem loty:

11.10. Bangkok - Kuala Lumpur 130 PLN
13.10. Kuala Lumpur - Manilla 70 PLN
15.10. Manilla - Cebu 40 PLN
19.10. Cebu - Manilla 40 PLN
19.10. Cebu - Boracay 30 PLN
21.10. Boracay - Manilla 110 PLN
22.10. Manilla - Kota Kinabalu 40 PLN
22.10. Kota Kinabalu - Kuala Lumpur 80 PLN
23.10. Kuala Lumpur - Bali 150 PLN
30.10. Bali - Singapur 30 PLN
31.10. Singapur - Phuket 130 PLN
4.11. Phuket - Bangkok 70 PLN

Czyli łącznie 800 PLN za loty w Azji + 2344 PLN za loty z Warszawy do Bangkoku i z powrotem, łącznie za 16 lotów 3200 PLN. Mogłem zaoszczędzić 70 PLN biorąc bezpośredni lot z Manilli do Kuala Lumpur za promocyjne 50 PLN, jednak pora wylotu o 6:00 w sytuacji, gdy do lotniska w Manilli długo się jedzie jest zabójcza, stąd wolę spokojnie zdążyć na lot przez Kota Kinabalu. Natomiast kolejność zwiedzania wynika z faktu, że do października w Indonezji jest pora sucha, a od listopada w Tajlandii jest pora sucha. Deszczy spodziewam się w Malezji, Singapurze i ewentualnie na Filipinach tyle że akurat na tych wyspach są mniejsze opady, niż w reszcie kraju. Ponadto będę wracał do Azji w przyszłości, stąd krótkie postoje. Obawiam się jedynie, czy 16 lotów na miesiąc to już przesada? Ale skoro są w cenie taksówek... Ponadto wiza na tydzień do Indonezji kosztuje 10 USD, obawiam się także tajfunów na Filipinach i formalności z wymianą walut. Podróżuję tylko z bagażem podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Cze 2013 09:11 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 105
wiza do Indonezji kosztuje teraz 25 USD i jest na 30 dni. Nie ma innych tzn. tygodniowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Cze 2013 20:03 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 9
Andrzejj jesteśmy jak najbardziej za :) masz już hotel?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Cze 2013 13:53 

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1
Andrzejj, nie zapomnij tylko zabrać swojej specjalnej karty pływackiej i uważaj na fale :lol:

http://forum.wakacje.pl/read.php?4,1476482,page=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group