Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 08 Sie 2022 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Prawdopodobnie powinienem zacząć łazić po klubach zamiast szwędać się po ulicach :D. W południowych dzielnicach „plażowych” faktycznie poza tym nagabywaniem nic strasznego się nie działo i nie ma co demonizować. Natomiast trudno mi sobie wyobrazić przyjemne wrażenia ze spaceru po Centro, choć sam fakt poznania nowego, z lekką nutką dreszczyku, to pozytyw sam w sobie. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#82 PostWysłany: 12 Sie 2022 05:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
W nawiązaniu do ostatnich wpisów, właśnie zameldowałem się w hotelu w Sao Paulo. Miałem do przejścia późnym wieczorem 300 metrów ze stacji metra Republica do hotelu Itamarati. Po tym co zobaczyłem w centrum Rio, zastanawiałem się czy nie wziąć Ubera, ale stwierdziłem, że nie będę z siebie robił wariata. Na sobie stara kurtka Quechua, kaptur na łep i szybkim krokiem do hotelu. W połowie drogi dopadł mnie miejscowy menel, próbując wyrwać mi plecak. Na szczęście policja była tuż obok, przegoniła gnoja, zapytali czy wszystko mam i odprowadzili brakujące 150 m do hotelu. W międzyczasie, zapewne na wezwanie patrolu pojawił się nawet samochód jakiegoś innego rodzaju służb i panowie już mieli broń w pogotowiu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 13 Sie 2022 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Update dotyczący mojego pobytu w Sao Paulo i ponieważ stworzył się OT, proszę moderację o wydzielenie wątku „Bezpieczeństwo w Sao Paulo” i stosowne przeniesienie postów.
Do rzeczy. Post ten będzie zatytułowany „Nauczka dla świerzaka”.
Czytałem opinie i wiedziałem, że okolica centrum jest nieciekawa. Nie spodziewałem się jednak, że podobnie jak w centrum Rio jest aż tak źle i wziąłem sobie do serca raczej opinie pt. „nie ma co demonizować”, „jak masz pecha, to wszędzie się może coś przytrafić”. Istotna była też cena, ponieważ noclegi w centrum są znacznie tańsze niż przy Paulista. Teraz już wiem dlaczego.
Okolice Paulista, Jardim, Paraiso, park Ibirapuera, to natomiast inna bajka. Rzekłbym nawet, że jest bardzo fajnie. Spacer po parku bardzo przyjemny, zwiedziłem muzeum sztuki, które zdecydowanie polecam, jeśli ktoś lubi takie klimaty (nieduża, ale świetna kolekcja).
Podsumowując. Moim zdaniem pod żadnym pozorem nie należy brać noclegu w centrum chyba, że chcemy mieć na karku całe hordy bezdomnych/narkomanów/meneli. I tu serio, nie na żartów, to trzeba zobaczyć na własne oczy, a w zasadzie nie trzeba, nie polecam. Oprócz mojej akcji z menelem, co chwile coś tu się dzieje, policja, pogotowie. Nie polecam również absolutnie poruszania się po zmroku i w takim wypadku zalecam Uber.
Poza tym, w wymienionych powyżej okolicach miasto ma fajny klimat.

PS Teraz siedzę pod teatrem, pozdrawiam forumowiczów i zgodnie z zaleceniami czekam na Ubera. ;)

Załączniki:
C97DEEA2-63E1-4DE4-849E-4E6AE479E833.jpeg
C97DEEA2-63E1-4DE4-849E-4E6AE479E833.jpeg [ 118.51 KiB | Obejrzany 2074 razy ]
664E5E7B-D3AE-4AE9-9B31-B0FDE346E98A.jpeg
664E5E7B-D3AE-4AE9-9B31-B0FDE346E98A.jpeg [ 126.33 KiB | Obejrzany 2076 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 13 Sie 2022 23:33 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Nie przejmuj się, ja kiedyś popełniłem to samo. Hotel 4* za półdarmo tuż przy katedrze Se, 700m z metra co za problem w nocy :) To było długie 700m ...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 08 Sty 2023 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Sie dzieje w Basilii, stolicy, powtorka z 6/1 z Waszyngtonu. Po ucieczce Bolsonaro z kraju (bo bal sie postawienia przed sadem).
Bolsonaristas invadem Congresso, Planalto e STF, sedes dos três Poderes, em Brasília
https://oglobo.globo.com/politica/ao-vi ... onal.ghtml
https://twitter.com/sotiridi/status/161 ... dziby.html
PS. Sorry za umieszczenie w Rio, ale nie ma tematu dot stolicy, a przydalby sie ew. dot. calej BR.

Załączniki:
BR.png
BR.png [ 286.3 KiB | Obejrzany 1880 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 08 Sty 2023 23:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Globo informuje, że brazylijskie siły bezpieczeństwa przejęły kontrolę nad budynkami Kongresu, Sądu Najwyższego i Pałacu Prezydenckiego.

https://twitter.com/LukaszBok/status/16 ... 7661608961
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 08 Sty 2023 23:58 

Rejestracja: 28 Lis 2021
Posty: 13
Nie wiem czy to fake czy nie, ale brazylijczycy nawet nagrywają filmiki ile czasu zajmuje zostanie obrabowanym w rio, szpanując kasą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 09 Sty 2023 00:07 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Oczywiście fake
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 09 Sty 2023 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
skąd wiesz że nie nagrywają takich filmików? : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 09 Sty 2023 17:30 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Jak bedziesz "szpanowal kasa" to cie obrabuja nawet na Marszalkowskiej w Wawie ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 09 Sty 2023 19:24 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Nagrywają, w takim samym stopniu, jak Ci co umawiają się, by ktoś ich zabił, według swojego scenariusza.
Coś jeszcze chcesz dodać?

rw30 napisał(a):
skąd wiesz że nie nagrywają takich filmików? : )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 09 Sty 2023 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jacek96 napisał(a):
Coś jeszcze chcesz dodać?



na ten moment nie, ale dziękuję za uprzejme zapytanie. Jak coś mi przyjdzie do głowy, to dopiszę!
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 10 Lut 2023 15:35 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
W Rio można też i na kajmany trafić ...
https://tvn24.pl/tvnmeteo/swiat/brazyli ... za-6745799
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... zenie.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 11 Lut 2023 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Teraz w Buenos Aires spotkaliśmy Brazylijkę i mówiła, że nie czuje się bezpiecznie w Sao Paulo gdzie mieszka, a wizyty w centrum ogranicza do minimum. Dla niej Buenos było miejscem gdzie mogła się zrelaksować. Nie zachęca mnie to jakos szczególnie do wizyt w dużych miastach Brazylii, jeśli nawet lokalni nie czują się tam dobrze.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 11 Lut 2023 11:20 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Jak masz do niej kontakt, to spytaj, czy nie chce zamienić się na mieszkania.
Oddam swoje, bezpieczne i relaksujące w pięknej Łodzi, za jej nędzne w Sao Paulo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 11 Lut 2023 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Pytałem o zamianę na Łódź, ale niestety nie była aż tak zdesperowana. Oferty z innych miast Polski przyjmuję na priv. :lol:
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 25 Cze 2023 21:49 

Rejestracja: 17 Lut 2023
Posty: 31
Gdzie w Brazylii czules sie niepewnie? :) Caly kraj, czy jakis region? Mowisz o podrozach transportem publicznym, czy ogolne poczucie bezpieczenstwa?

Osobiscie mam wrażenie ze b zalezy od miasta. Jestem obecnie z Maceió i czuje sie dosc bezpiecznie, tymczasem w Recife to byla inna historia - naprawde dodgy tam było. Natomiast w Brasilii w obrębie Plano Piloto (glowna czesc, ta urbanistycznie rozplanowana) czulem sie bardzo bezpiecznie, praktycznie na poziomie Europy, lacznie z autobusami i metrem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 25 Cze 2023 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
Tak jak piszesz zależy od miejsca. Przejechałem wybrzeżem z Belem do Rio i różne miasta i miasteczka po drodze odwiedzaliśmy . Chodzi mi o otoczkę tzn mnóstwo zrujnowanych budynków ( np Belem) śmieci, płynące rynsztoki wzdłuż chodników i mnóstwo bezdomnych. Ale również dużo ostrzeżeń od miejscowych .
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 26 Cze 2023 22:34 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
mmaratonczyk napisał(a):
Ale również dużo ostrzeżeń od miejscowych .


Mocne OT, ale ostrzeżenia od Brazylijczyków to jest jakiś inny poziom. Nawet w miejscach, w których nie widać totalnie zagrożenia, oni i tak ciągle ostrzegają :D

My raz z racji braku innego transportu łapaliśmy stopa. Do celu było ponad 150 km, facet wziął nas i miał podwieźć połowę z tego. Dojechaliśmy do jego miejsca docelowego, wysadził nas jak już zaczynało się ściemniać. Pożegnaliśmy się, ale wyszedł z auta za nami i zaczął nam mówić, że niebezpiecznie, nie możemy tu zostać, po czym zaciągnał nas do sklepu obok. My ani słowa po portugalsku, on ani słowa po angielsku, ale coś łapiemy, że zaczyna ekspedientce tłumaczyć jak tu jest niebezpiecznie, tylko po to, żeby potwierdziła. Jak prawie zmuszona potwierdziła, to mówi do nas, że sami widzimy i wszyscy tak uważają. Po czym zawiózł nas te kolejne 70 czy 80 km do celu, nic za to nie chcąc, a że było już późno, to jeszcze wziął pokój w tym samym noclegu co my. Jak się obudziliśmy, jego już nie było.

Sam nie wiem skąd ta ich mania ostrzegania, ale gdyby poziom niebezpieczeństwa mierzyło się ostrzeżeniami lokalsów, to byłby to najbardziej niebezpieczny kraj na świecie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Uffff uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 29 Cze 2023 17:15 

Rejestracja: 17 Lut 2023
Posty: 31
Mialem podobne wrazenie z ostrzezeniami, i po pewnym wyluzowaniu czuję się znacznie lepiej, ale np. ostatnio w Maceió w relatywnie bezpiecznej dzielnicy (Jatiuca) o 10 rano napadnięto kobietę z bronią w ręku w mniej ruchliwej (ale nie pustej i ani trochę nie wyglądającej podejrzanie) ulicy - bardzo mnie to zdziwiło. Na tej ulicy podobno byli wtedy inni ludzie. nie była opustoszała. Także myślę, że mimo wszystko skądś te ostrzeżenia się biorą. Dobrze jednak jest pamiętać, ze stosując się do (przynajmniej większości) ostrzeżeń) naprawdę nic nie powinno się nam stać w większości miejsc.

Jesli chodzi o Belem, slsyzalem ze jest to jedno z najgorszych miast, bez porownania do Rio (oprocz faveli) - znajomy Brazylijczyk mowil, ze w dzien gdziekolwiek szedł piechotą, telefon miał w majtkach (nawet przez 5 min na siłownię), a jego żonę napadli 3 razy w ciągu 3 lat mimo ostrożności.

Także podsumowując, imo niebezpiecznie jest, ale nie mozna dac sie zwariować :D a lokalsów warto słuchać, choc pewnie niektorzy przesadzają, ale to tylko z dobrej woli :D Oczywiscie, duzo zalezy od miasta i dzielnicy ale to kazdy tu wie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group