Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 08 Sie 2022 22:42 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 225 361
złoty
Prawdopodobnie powinienem zacząć łazić po klubach zamiast szwędać się po ulicach :D. W południowych dzielnicach „plażowych” faktycznie poza tym nagabywaniem nic strasznego się nie działo i nie ma co demonizować. Natomiast trudno mi sobie wyobrazić przyjemne wrażenia ze spaceru po Centro, choć sam fakt poznania nowego, z lekką nutką dreszczyku, to pozytyw sam w sobie. ;)
Sudoku lubi ten post.

#82 PostWysłany: 12 Sie 2022 05:18 
Awatar użytkownika

złoty
W nawiązaniu do ostatnich wpisów, właśnie zameldowałem się w hotelu w Sao Paulo. Miałem do przejścia późnym wieczorem 300 metrów ze stacji metra Republica do hotelu Itamarati. Po tym co zobaczyłem w centrum Rio, zastanawiałem się czy nie wziąć Ubera, ale stwierdziłem, że nie będę z siebie robił wariata. Na sobie stara kurtka Quechua, kaptur na łep i szybkim krokiem do hotelu. W połowie drogi dopadł mnie miejscowy menel, próbując wyrwać mi plecak. Na szczęście policja była tuż obok, przegoniła gnoja, zapytali czy wszystko mam i odprowadzili brakujące 150 m do hotelu. W międzyczasie, zapewne na wezwanie patrolu pojawił się nawet samochód jakiegoś innego rodzaju służb i panowie już mieli broń w pogotowiu.
9 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#83 PostWysłany: 13 Sie 2022 21:56 
Awatar użytkownika

złoty
Update dotyczący mojego pobytu w Sao Paulo i ponieważ stworzył się OT, proszę moderację o wydzielenie wątku „Bezpieczeństwo w Sao Paulo” i stosowne przeniesienie postów.
Do rzeczy. Post ten będzie zatytułowany „Nauczka dla świerzaka”.
Czytałem opinie i wiedziałem, że okolica centrum jest nieciekawa. Nie spodziewałem się jednak, że podobnie jak w centrum Rio jest aż tak źle i wziąłem sobie do serca raczej opinie pt. „nie ma co demonizować”, „jak masz pecha, to wszędzie się może coś przytrafić”. Istotna była też cena, ponieważ noclegi w centrum są znacznie tańsze niż przy Paulista. Teraz już wiem dlaczego.
Okolice Paulista, Jardim, Paraiso, park Ibirapuera, to natomiast inna bajka. Rzekłbym nawet, że jest bardzo fajnie. Spacer po parku bardzo przyjemny, zwiedziłem muzeum sztuki, które zdecydowanie polecam, jeśli ktoś lubi takie klimaty (nieduża, ale świetna kolekcja).
Podsumowując. Moim zdaniem pod żadnym pozorem nie należy brać noclegu w centrum chyba, że chcemy mieć na karku całe hordy bezdomnych/narkomanów/meneli. I tu serio, nie na żartów, to trzeba zobaczyć na własne oczy, a w zasadzie nie trzeba, nie polecam. Oprócz mojej akcji z menelem, co chwile coś tu się dzieje, policja, pogotowie. Nie polecam również absolutnie poruszania się po zmroku i w takim wypadku zalecam Uber.
Poza tym, w wymienionych powyżej okolicach miasto ma fajny klimat.

PS Teraz siedzę pod teatrem, pozdrawiam forumowiczów i zgodnie z zaleceniami czekam na Ubera. ;)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#84 PostWysłany: 13 Sie 2022 23:33 

złoty
Nie przejmuj się, ja kiedyś popełniłem to samo. Hotel 4* za półdarmo tuż przy katedrze Se, 700m z metra co za problem w nocy :) To było długie 700m ...
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

[ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości