Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 16 Kwi 2018 12:00 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 41
Invia per email
Stampa
18 luglio 2017
5,9mila
Napoli città più pericolosa d’Europa? Per il giornale inglese "The Sun", diffuso in tutto il Regno Unito, non ci sono dubbi. La città detiene il record negativo almeno per tutta la parte occidentale del continente: quella orientale se la contende con Kiev.

È questa la classifica che cerca di colpire i lettori stilata dal tabloid inglese e pubblicata pochi giorni fa a cura dal reporter Guy Birchall. Il capoluogo partenopeo finisce tra i “Most Dangerous Corners of the Earth” (gli angoli più pericolosi del pianeta), alla stregua di Caracas, Raqqua, St. Louis, Mogadiscio, San Pedro Sula e altri sette famigerati luoghi. La classifica di questi “hellholes”, buchi dell’inferno, è stilata seguendo alcuni specifici valori: dallo spaccio di droga dei cartelli di narcotrafficanti, alla violazione dei diritti umani, al terrorismo e la guerra, fino al crimine. Napoli, col suo tasso di omicidi tra i più alti in Europa, primeggia proprio su quest'ultimo indice.

“La città italiana è famosa in tutto il mondo per i suoi legami con la malavita organizzata”, si legge nel pezzo. Che prosegue: “La Camorra si differenzia dalla Mafia in Sicilia e dalla ‘Ndrangheta in Calabria, per la sua organizzazione non gerarchica, suddivisa in più clan”. Ancora, riferimenti ai delitti della “Paranza dei bambini” e alle guerre per accaparrarsi territori sottratti all’autorità dei precedenti boss. Insomma: “La città ha così una cattiva reputazione - conclude, esagerando, Birchall - che la frase “Va’ a Napoli, è uguale a “Va’ all’inferno” .
W zalaczeniu czesc artykulu z prasy wloskiej, ta powtarzajac za gazeta angielska The sun nie ma watpliwosci, ze jest to jedno z najniebezpieczniejszych miast na swiecie. A jesli to bzdury to prosze sobie przetlumaczyc ostatnie zdanie dla nieznajacych jezyka tlumacze jedziesz do Neapolu= jedziesz do piekla. Wie Pan co ja lat mam duzo wiecej niz Pan tak mysle i z tego przeszlo 40 przezylem w okolicach Neapolu to chyba mam jakie takie wyobrazenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#62 PostWysłany: 16 Kwi 2018 12:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Image

Jeżeli gazeta The Sun o tym napisała, to muszy być prawdą!
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 16 Kwi 2018 12:18 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Potwierdzam- nie ma się czego obawiać, chyba, że ktoś jest zwykłym tchórzem. To fakt, że jest tam w porównaniu do polskich miast wielu podejrzanych typów- inżynierów z Maroka, ale to zwykłe żuliki, które coś tam wybełkoczą i jeśli powie się , żeby spie***** to potulnie odchodzą. Specjalnie po północy przeszedłem przez okolice Garibaldi w drodze do hostelu i nic się nie wydarzyło. Odnotować należy jednak sporą ilość wojska na ulicach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 16 Kwi 2018 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Wg mnie Neapol nie należy do najbezpieczniejszych miast w Europie ale przy zachowaniu odrobiny wyobraźni nie jest też jakoś tragicznie. W nocy w okolicy Dworca Głównego było bardzo kolorowo jednak nikt nie zaczepiał białego człowieka z plecakiem. W dzień przy jednej z głównych ulic widziałem jak koleś siedząc oparty o budynek zapodawał sobie strzykawką działkę (najprawdopodobniej heroiny). Co ciekawe dwadzieścia metrów dalej było wejście na posterunek policji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 16 Kwi 2018 13:01 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jak ktoś ma pecha to nawet w Bazylice watykańskiej gzyms spadnie mu na główkę . Niedawno nawet pisali sporo o tym. A tak BTW...neapolińczycy i refugees to kurduple ale lubią nosić przy sobie noże i inne fajne instrumenty więc nie lekceważyłbym zbyt mocno zasad bezpieczeństwa. A wojsko to pewnie tylko taka włoska tradycja :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 20 Kwi 2018 09:35 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Byłem dwa lata temu kilka dni w Neapolu, mieszkałem blisko dworca głównego. Miejscami czułem się dość niepewnie czując na sobie wzrok kilkunastu emigrantów z różnych stron świata (choć podobne uczucie towarzyszyło mi w Paryżu czy Weronie), ale nikt nigdy nie zaczepił, nie widziałem żadnych dziwnych akcji.
Za to w spacerując w Rzymie w nocy w okolicy Termini podeszło do nas dwóch czarnoskórych typów mówiących w jakimś dziwnym języku. Oni swoje, ja swoje, zaczęło się robić dziwnie, wyciągnąłem do nich rękę z kartonem pizzy (bo w jego kierunku coś pokazywali), oni karton wzięli i poszli. Druga pizza została z nami, niewielka strata.
Nie ma reguły ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 20 Kwi 2018 12:20 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Ja bym tam nie przesadzał z tym bezpieczeństwem w Neapolu. Miasto, jak miasto. Mafia raczej jest niezauważalna dla turystów (prędzej dla lokalnego biznesu). Byłem dwukrotnie, łaziłem i nocą w okolicach Garibaldi (zwiedzając, a nie dla testów) i jedyne co, to w tamtych okolicach może nocą jest lekki dyskomfort i taka niepewność, czy to jeszcze Europa. Raz tam dotarłem własnym samochodem (ogólnie Włochy kontynentalne własnym autem zjeździłem w jakichś 3/4) i to jest ewentualnie niebezpieczna zabawa. Zawsze mnie rozwalał ich styl jazdy - zero przepisów, bez kierunkowskazów (a jak już włączy to na pół h), pod prąd, stanie na środku drogi jak spotka znajomego, zahaczanie o każdy występ (takie porysowane szroty, taśmą klejone lusterka, to tylko u nich, skutery także - w okolicach Arco w miejscowościach górskich wszystkie ściany budynków przerysowane autami). Oczy dookoła głowy, bo i na autostradzie już kilka razy kierowcy tirów usiłowali zabić - zajechanie drogi bez kierunkowskazu przy dużej różnicy prędkości lub spychanie na bariery. Wypadki też spektakularne jak u nas: w Rzymie skutery się wpakowały ostro pod auto pod nosem policjanta kierującego ruchem, w Neapolu samochód jadąc pod prąd rozwalił skuterzystę, na autostradzie przed zjazdem na Wenecję jak się tiry rozwaliły, to korek trwał 10h. Większy chaos na ulicach to tylko w Azji płd.-wsch. ale tam inne prędkości i wypadków jakby mniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 21 Kwi 2018 12:30 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
@Klaudio ja bym się tu nie powoływał na to co wypisują angielskie brukowce. Mamy w Polsce z nimi własne doświadczenia. Przed EURO 2012 pisali do kibiców żeby nie jechali do Polski bo będą wracać w trumnach. Dziwnym trafem wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci. I podobnie my wracamy zadowoleni z Neapolu (choć pewnie nie wszyscy).
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 24 Kwi 2018 14:10 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
-- 24 Kwi 2018 14:07 --

Klaudio napisał(a):
W zalaczeniu czesc artykulu z prasy wloskiej, ta powtarzajac za gazeta angielska The sun nie ma watpliwosci, ze jest to jedno z najniebezpieczniejszych miast na swiecie. A jesli to bzdury to prosze sobie przetlumaczyc ostatnie zdanie dla nieznajacych jezyka tlumacze jedziesz do Neapolu= jedziesz do piekla. Wie Pan co ja lat mam duzo wiecej niz Pan tak mysle i z tego przeszlo 40 przezylem w okolicach Neapolu to chyba mam jakie takie wyobrazenie.

To jest tak zwane samozaoranie. Nie wierzę, że mieszkasz we Włoszech skoro nawet języka nie znasz.

Jest to artykuł z La Repubblica, który krytycznie odnosi się do wiadomości, które opublikował The Sun bazując zapewne na powszechnej opinii, że Neapol jest niebezpieczny. Tak bo tak i kropka :lol:

A ostatnie zdanie, czyli:
“La città ha così una cattiva reputazione - conclude, esagerando, Birchall - che la frase “Va’ a Napoli, è uguale a “Va’ all’inferno”
jest cytatem "dziennikarza" nazwiskiem Birchall, który twierdzi że jadąc do Neapolu jedziesz do piekła co La Republicca komentuje jednym słowem: esegerando, czyli przesada.

Nie rób dramatu. Wynajmuj sobie ciężarówki, ale pozwól ludziom cieszyć się Neapolem, które naprawdę nie jest niebezpieczne.

Ale jest jedno ale - 21 maja jest ostatni mecz ligi włoskiej. Napoli ma szanse na scudetto, co może spowodować nawet zamieszki w mieście, więc tego dnia jednak lepiej ominąć to cudowne miejsce.

-- 24 Kwi 2018 14:10 --

HandSome napisał(a):
Jak ktoś ma pecha to nawet w Bazylice watykańskiej gzyms spadnie mu na główkę . Niedawno nawet pisali sporo o tym. A tak BTW...neapolińczycy i refugees to kurduple ale lubią nosić przy sobie noże i inne fajne instrumenty więc nie lekceważyłbym zbyt mocno zasad bezpieczeństwa. A wojsko to pewnie tylko taka włoska tradycja :lol: :lol: :lol:

Podobnie jak wojsko pilnujące krzywej wieży w Pizie czy kręcące się w okolicy Watykanu. Tam też niebezpiecznie? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 15 Maj 2018 19:37 

Rejestracja: 08 Sie 2017
Posty: 13
Loty: 19
Kilometry: 46 437
Miesiąc po powrocie z Neapolu mogę stwierdzić, że jest tam bezpiecznie. Jak wszędzie należy zachować zdrowy rozsądek i nie łazić np. nocą po Secondigliano, nie świecić drogimi gadżetami, ani nie wpadać na grupy włoskich "ragazzi". Nie chcę wyjść na jakiegoś cwaniaka, ale chodziłem nocami po całym Neapolu i ani razu nie poczułem się zagrożony. Poza tym jeśli ktoś obawia się samej Camorry, to uspokajam. To już nie czasy Vito Corleone gdzie mafia to potężna i wpływowa familia. Camorra to obecnie grupki idiotów, które wybijają się wzajemnie. Są zaabsorbowani wewnętrznymi konfliktami i nikt nie ma czasu na porywanie turystów. A jeśli chodzi o afrykańskich imigrantów, to również nie widzę podstaw do przesadnych obaw (większość to bezradni bezdomni). Jest parę ulic obok pl. Garibaldiego, które wyglądają jak getto, ale jedyne co można od panów usłyszeć to jakiś włosko-etiopski bełkot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 16 Maj 2018 07:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Davidex napisał(a):
Nie chcę wyjść na jakiegoś cwaniaka, ale chodziłem nocami po całym Neapolu i ani razu nie poczułem się zagrożony. Poza tym jeśli ktoś obawia się samej Camorry, to uspokajam. To już nie czasy Vito Corleone gdzie mafia to potężna i wpływowa familia. Camorra to obecnie grupki idiotów, które wybijają się wzajemnie.

Corleone to postać fikcyjna w dodatku sycylijczyk i z bandyterką neapolitańską ma tyle wspólnego co pinokio z prawdomównością ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 16 Maj 2018 09:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Camorra jest zajęta cukrem pudrem z Kolumbii, niż Januszem kto przyjechał do Neapolu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 16 Maj 2018 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
nie róbcie z foruma pudelka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 16 Maj 2018 10:22 

Rejestracja: 08 Sie 2017
Posty: 13
Loty: 19
Kilometry: 46 437
@cypel wiem, chodziło mi bardziej o stereotypowe wyobrażenie ludzi o włoskiej mafii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 29 Maj 2018 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Właśnie wróciliśmy z Neapolu i muszę powiedzieć, że było bezpiecznie. Co prawda unikaliśmy okolic dworca Garibaldi więc nie wiem jak tam jest. Chodziliśmy bez mapy, wchodząc nawet w małe boczne uliczki i ani przez chwilę nie czuliśmy się zagrożeni. Przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wszystko będzie ok.
Największym problemem miasta jest niesamowita ilość śmieci
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 30 Maj 2018 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Czysto to tam nie jest, ale niesamowite ilości śmieci to też przesada. Prawdziwe góry śmieci można tam było zobaczyć w 2010 roku w trakcie ostro przedłużającego się strajku śmieciarzy. W tym roku wróciłem do Neapolu po prawie 7 latach i stwierdziłem, że nie jest źle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 30 Maj 2018 10:07 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
Byliśmy kilka lat temu w Neapolu. Mieszkaliśmy niedaleko dworca Garibaldi i wróciliśmy cali, zdrowi :) Oczywiście w jego okolicach, zresztą jak przy każdym dworcu, lepiej baczniej obserwować swoje rzeczy.
Jeśli chodzi o śmieci też nie było dużo gorzej niż w Rzymie.
Sporo zwiedzaliśmy i mimo początkowego założenia, żeby nie wracać do hotelu po zmroku, to kilka razy się zdarzyło i ani razu nie było jakiś sytuacji, w których czuliśmy się zagrożeni.
Ale jak kiedyś ktoś powiedział Neapol to miasto, które można pokochać albo znienawidzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 31 Maj 2018 14:24 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 9
Oszukani napisał(a):
Właśnie wróciliśmy z Neapolu i muszę powiedzieć, że było bezpiecznie. Co prawda unikaliśmy okolic dworca Garibaldi więc nie wiem jak tam jest. Chodziliśmy bez mapy, wchodząc nawet w małe boczne uliczki i ani przez chwilę nie czuliśmy się zagrożeni. Przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wszystko będzie ok.
Największym problemem miasta jest niesamowita ilość śmieci


Zgadzam się z Tobą co do bezpieczeństwa. Wróciłem 19 maja. Szwendałem się wieczorami w okolicy dzielnicy hiszpańskiej, a także wracałem z dworca Garibaldi ostatnim metrem w nocy z piątku na sobotę i nie mogę powiedzieć, abym czuł się bardziej zagrożony niż np. chodząc o tej samej porze po centrum Katowic.
W dzień nie da się niezauważyć służb mundurowych rozsianych po placach, ulicach i większych skrzyżowaniach. Od wojska, przez policję, Carabineri, aż po Guardia di Finanza...
W samym mieście nie natknąłem się na podejrzanie wyglądających typów, czy naciągaczy. Nie widziałem także wielu bezdomnych. Można się natomiast natknąć na osoby wciskające kierowcom święte obrazki czy czyścicieli przednich szyb.

Zgadzam się również, że (wszędzie) należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa, starannie zabezpieczać swoje cenne rzeczy, oceniać i minimalizować ryzyko oraz podchodzić do sytuacji i ludzi z odpowiednim poziomem ostrożności. A jeśli ma się coś wydarzyć, to i tak się wydarzy, dlatego lepiej być na to przygotowanym :)

Co do śmieci - sporo osiedlowych pojemników, które są zwyczajnie przepełnione i ludzie zostawiają odpady obok nich. Natomiast nie mogę powiedzieć, aby była to niesamowita ilość. Śmieci i brudu jest tyle, ile w wielu innych dużych miastach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 18 Cze 2018 21:24 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Też właśnie wróciliśmy (ponownie zresztą) z Neapolu. Spaliśmy na Via Toledo i głównie tamte okolice oglądaliśmy (nie licząc wypadów za miasto). Też wszystko w porządku i to cudowne jedzenie. Za to trochę więcej uchodźców w ich strojach było widać, ale też spoko, byli sobie i tyle.
Trochę inaczej było w okolicy dworca Garibaldiego. Tam mam wrażenie, że przez niecałe 2 lata trochę się zagęściło. Czy bardzo, nie wiem, ale to mogą być subiektywne odczucia. Zaskoczyło mnie, że łatwiej tam teraz o kebab :P. Ale tam tylko wsiadaliśmy na bus na lotnisko, a potem zmywamy się, więc pomijając jedną małą mozarellę w bocznej uliczce to niewiele czasu tam spędziliśmy. Zresztą nie mieliśmy ochoty. Inne części zdecydowanie bardziej do nas przemawiały i co najważniejsze, było leniwie, i spokojnie.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Neapol
#80 PostWysłany: 15 Lip 2018 20:54 

Rejestracja: 15 Lip 2018
Posty: 2
Witam Państwa! Mam nadzieję, że nie będę powtarzać pytania, które być może już padło, ale zastanawiam się jakie jest odczucie osób, które w Neapolu już były odnośnie bezpieczeństwa tam. Naczytałam się sporo o tym jak niebezpiecznie tam jest, ale czy to tak, że niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group