Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Sty 2014 16:10 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 91
Najwięcej szczurów w życiu widziałem w Las Palmas na Gran Canarii :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 26 Sty 2014 17:34 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
A ja w nowym jorku

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Sty 2014 11:25 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
kakau napisał(a):
byłem w Neapolu 2 tygodnie i nie widziałem ani jednego, ale to pewnie tylko szczęście zważywszy na poziom brudu na ulicach ;)

Brud to jest dopiero na przedmieściach (tam też widziałem zdechłego szczura - nie dojadł? :lol: ), w centrum wg mnie jest ok jeśli chodzi o czystość na ulicach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Sty 2016 11:19 

Aż tak niebezpiecznie tam jest , jak tu niektórzy piszą ?
Chodzi o kieszonkowców itp.
Lecę na parę dni z kobietą i dzieckiem 12 lat.
Zastanawiam się, czy nie pozabierać im telefony, kasę i dokumenty. 8-)
Bo tylko za siebie jestem pewny, że nic "nie zgubimy" ;)
Góra
 PM off  
      
#25 PostWysłany: 14 Sty 2016 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
nikt mnie nie obrobil :) nikt nie zaczepial:) jesien 2015
jedynie okolice dworca garibaldiego noca pelne "kolorowych lesnych dziadkow"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 14 Sty 2016 11:31 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Nie czułem większego niebezpieczeństwa, niż w innych włoskich miastach. Pilnowaliśmy się tylko nieco bardziej. Historie o panach na skuterach wyrywających torebki podziałały na wyobraźnię.

Myślę, że jak Twoja rodzina ma tendencje do gubienia rzeczy, to jest to większe zagrożenie, niż jakiś napad :-)

Przy okazji jak macie czas na relaks polecam Ischie. Byłem tam tydzień (+ tydzień Neapol i okolice), wróciłem bardzo zadowolony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Sty 2016 11:39 

Tylko 3 dni mamy. I to nie całe. Raczej tylko Neapol, Pompeje i ew Wezuwiusz.
Coś dobrego zjeść, wypić kawkę itp. Nocleg mamy właśnie koło dworca. Nawet fajnie , że tam się coś dzieje wieczorami. Zawsze to trochę folkloru i można poczuć klimat miasta.
Góra
 PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Sty 2016 12:04 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
@jacakatowice
Proszę Cię nie dramatyzuj. Neapol jest na pewno bardziej bezpieczny od Rzymu bo lokalsów jest po prostu dużo więcej. Pewnie trafi się jakiś zbłąkany kieszonkowiec, ale szansa, że się z nim spotkasz jest minimalna. Jest to w pełni normalne (pod tym względem) miasto i nie ma co szukać na siłę niebezpieczeństw.
Nie chodź tylko po mieście w szaliku Juventusu, nie noś portfela w tylnej kieszeni, trzymaj dokumenty przy sobie to w pełni skorzystasz z uroków miasta bez dodatkowych "atrakcji"
Jak chcesz zdobyć dziwki albo koks to po zmroku wal śmiało w okolice dworca. Jak nie będziesz szukał zaczepki to i tam nic Ci się nie stanie.

Mam takie porównanie - w Katowicach o 23:00 w okolicach dworca jak jest? :D
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 14 Sty 2016 12:13 

A gdzie tu dramatyzowanie u mnie ?
Pytam ze względu na to , że sam nie będę. Tylko 2 osoby "pod opieką" Z tego też m.in.względu nie szukam koksu i dziwek. :D
Jak jest na dworcu w K- cach , nie wiem. Nie chodzę tam, bo nie mam tam nic do szukania po nocach. ;)
Góra
 PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Sty 2016 12:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
@jacakatowice ale także przygotuj sobie plan B w razie kłopotów pogodowych. Gdy chmury są nisko nie warto jechać na Wezywiusza. Nic nie zobaczycie oprócz własnych nóg.

wysłane z telefonu
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Sty 2016 14:24 

Rejestracja: 03 Wrz 2013
Posty: 64
Loty: 8
Kilometry: 13 400
Nic takiego się nie działo.

Byłem z 2 dziewczynami, chodziły też same późno po mieście i mówiły, że czuły się bezpiecznie.

Zachować większa czujność i tyle :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Sty 2016 14:31 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Anonymous napisał(a):
A gdzie tu dramatyzowanie u mnie ?
Pytam ze względu na to , że sam nie będę. Tylko 2 osoby "pod opieką" Z tego też m.in.względu nie szukam koksu i dziwek. :D
Jak jest na dworcu w K- cach , nie wiem. Nie chodzę tam, bo nie mam tam nic do szukania po nocach. ;)

Więc dla swojego spokoju przejdź się dziś wieczorem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 03 Maj 2016 23:33 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 18
Ja co prawda lecę do Neapolu dopiero pod koniec sierpnia, jednak po przeczytaniu tego forum zastanawiam się nad pewnym faktem. Otóż w Neapolu lądujemy o 21:20, czyli już dość późną porą. Więc gdzie najlepiej szukać hotelu? Odradzaliście okolice Garibaldi i dworca, jednak jako że Alibus chyba się zatrzymuje na Garibaldi (?) najłatwiej i najszybciej byłoby się przemieścić stamtąd do hotelu gdzieś w pobliżu niż np. do historycznej części?
Trochę się naczytałam o tym bezpieczeństwie i mimo że w większości to każdy mówi/pisze, że coś słyszał, a nie spotkałam się z żadna osobistą historią, to trochę się obawiam właśnie tej podróży lotnisko - hotel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 03 Maj 2016 23:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Alibus zatrzymuje się na Garibaldi, zresztą kończy tam bieg. W nocy w okolicach dworca spędziłem łącznie 6 nocy i powiem tak, lekkie napięcie jest, jak to w nocy w obcym mieście. Szczególnie że tam okolice są niekoniecznie zapełnione rdzennymi Włochami. Jednak nic niebezpiecznego nam się nie przytrafiało, a zdarzało się wracać po zmroku nie raz. Hotele miałem raz właściwie na placu (tak z 60m. od pomnika) i raz ze 150 metrów od placu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 20 Cze 2016 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2016
Posty: 36
Loty: 18
Kilometry: 32 160
inparadise napisał(a):
Ja co prawda lecę do Neapolu dopiero pod koniec sierpnia, jednak po przeczytaniu tego forum zastanawiam się nad pewnym faktem. Otóż w Neapolu lądujemy o 21:20, czyli już dość późną porą. Więc gdzie najlepiej szukać hotelu? Odradzaliście okolice Garibaldi i dworca, jednak jako że Alibus chyba się zatrzymuje na Garibaldi (?) najłatwiej i najszybciej byłoby się przemieścić stamtąd do hotelu gdzieś w pobliżu niż np. do historycznej części?
Trochę się naczytałam o tym bezpieczeństwie i mimo że w większości to każdy mówi/pisze, że coś słyszał, a nie spotkałam się z żadna osobistą historią, to trochę się obawiam właśnie tej podróży lotnisko - hotel.


Cześć :)

W maju byliśmy w Neapolu i lądowaliśmy o tej samej godzinie więc mogę coś na ten temat powiedzieć. Sami długo szukaliśmy idealnego rozwiązania z bazą noclegową, bo obawialiśmy się dojazdu z lotniska do hotelu. Obawy okazały się zupełnie niepotrzebne. Autobus pełny ludzi, wszyscy w strachu że to noc, że Neapol :). Autobusem dojedziecie na plac Garibaldiego, tam autobus ma swój przystanek i chyba potem dalej jedzie gdzieś w stronę portu - ale my nie próbowaliśmy jechać dalej. Generalnie najlepsza opcja to poszukać hotelu właśnie w okolicy Garibaldiego (minusy są takie że głośno i nie jest to najciekawsza okolica, porównując ją z centrum miasta). My jednak zdecydowaliśmy się na Buono Hotel, przy VIa Nuova Poggioreale, czyli ani to centrum, ani garibaldi :). Z placu Garibialdiego jedzie tam tramwaj linii 1 który w tamtą stronę kursuje do około 23:20, a sama podróż zajmuje około 10 minut. W drugą stronę do centrum już gorzej, bo ostatni jest chyba coś około 22:30. Wrażenia? Pomimo późnej pory, dziwnych ludzi, masy czarnoskórych, syfu, oprócz tego że czuliśmy na sobie ich wzrok nikt nas nie zaczepiał, nic złego nie widzieliśmy, choć przyznaję że nie czuliśmy się komfortowo.

Z lotniska możecie też pojechać sobie taksówką, do centrum to koszt bodajże między 15 a 25 euro, ale my nie korzystaliśmy i nie żałujemy. Poznaliśmy dwa oblicza Neapolu, to piękne i czyste centrum, oraz brudne i podejrzane inne rejony garibaldiego i okolic. Wnioski? uważajcie na kieszonkowców, mi osobiście dwa razy się dobierali do plecaka co zauważyłem dopiero wtedy jak chciałem coś z niego wyjąć a suwaki jakimś cudem były już rozunięte - wzystko to na Garibaldim i to za dnia. W razie pytań, zapraszam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 19 Sie 2016 21:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Gdy kupowalismy bilety w automacie na dworcu otoczyła na grupa kolesiow czakajac na drobne. Byli bardzo natarczywi. Musieliśmy troszkę poprzeklinac po włosku aby sobie poszli.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 19 Sie 2016 22:13 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
W stylu "vaffanculo" ;) ??
Wybieram się w następnym miesiącu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 19 Sie 2016 22:16 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Japonka76 napisał(a):
Gdy kupowalismy bilety w automacie na dworcu otoczyła na grupa kolesiow czakajac na drobne.


My lecieliśmy do Neapolu z Pragi, więc będąc w podobnej sytuacji z lubością rozdawaliśmy czeskie korony, tak po 10-20 :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 19 Sie 2016 22:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
My nie daliśmy nic mówiąc ze nie potrzebujemy asysty. Mój małżonek mówi dobrze po włosku bo tam mieszkał dłuższy czas.



Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 24 Sie 2016 15:49 

Rejestracja: 26 Paź 2015
Posty: 1
Loty: 9
Kilometry: 39 689
A czy może ktoś mógłby polecić jakieś dobrze skomunikowane z centrum Neapolu parkingi, które są bezpieczne? oczywiście mogą być płatne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group