Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Egipt – muzyka
#1 PostWysłany: 02 Maj 2023 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Czy wiecie jak może nazywać się gatunek muzyki, którą opisuję poniżej ?

Jechałem miesiąc temu taksówką marki Łada [bardzo stara] z Aleksandrii na lotnisko. Podczas jazdy kierowca włączył w aucie sprzęt grający. Nie zauważyłem czy to było radio, magnetofon czy CD. Leciały wesołe, skoczne, taneczne kawałki wykonywane przez egipskich twórców. A może nie egipskich tylko po prostu arabskich ?

Te utwory były tak szalone, że słuchając ich chciało mi się śmiać :) Nie brzmiały jak muzyka nowoczesna. Kojarzyły mi się z jakimś egipskim odpowiednikiem disco polo z elementami egipskiej muzyki folk. Używane były w nich jakieś arabskie instrumenty, których nie da się usłyszeć w muzyce zachodniej i nie jestem w stanie ich nazwać.

Chętnie bym namierzył tę muzykę i posłuchał jej w internecie. Nie spytałem kierowcy jak nazywa się ten „nurt” muzyczny, bo gość nie mówił po angielsku. Poza tym sama jazda starą Ładą była na tyle zabawna, że skupiłem się na chłonięciu tych chwil i robieniu zdjęć widokom za szybą :)
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
 Temat postu: Re: Egipt – muzyka
#2 PostWysłany: 03 Maj 2023 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Ja nie wiem, ale na przyszłość polecam aplikację Shazam - załączasz i wyszukuje Ci piosenkę, po tym co słychać. Działa również offline, wtedy wyszuka jak połączymy się z internetem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group