Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Leki na depresję
#1 PostWysłany: 06 Paź 2023 19:11 

Rejestracja: 06 Paź 2023
Posty: 1
Kłaniam się. Biorę lekina depresję i nie wiem czy mogę je wwieźć na teren Egiptu a jeśli tak to jakie potrzebuje dokumenty aby nie mieć problemów.
- Mirtor 15mg którego substancją czynną jest mirtazapina oraz
- Ranofren 5mg którego substancją czynną jest olanzapina (Olanzapinum).

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Leki na depresję
#2 PostWysłany: 06 Paź 2023 19:33 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
Też biorę tego typu leki (inne), poza tym jako wnuk farmaceutki mam dziedziczne obciążenie i zawsze podróżuję z olbrzymią apteczką (w tym m.in silne antybiotyki oraz różne niestandardowe medykamenty tylko na receptę).
Żadnych zaświadczeń lekarskich nie wożę, zabieram tylko ulotki, zawsze jest skład po łacinie.
Jeszcze mi się nie zdarzyło, aby gdziekolwiek, ktokolwiek ją dokładnie sprawdzał, czy to w Egipcie, czy w N. Zelandii

Miłego wyjazdu !
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Leki na depresję
#3 PostWysłany: 06 Paź 2023 19:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
A co by było, gdyby ktoś to dokładnie skontrolował? Bo o to chodziło w pytaniu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Leki na depresję
#4 PostWysłany: 06 Paź 2023 19:39 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Spokojnie, w Egipcie ludzie też chorują i te substancje są dostępne w aptekach. Zabierz leki w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu i wrzuć do kosmetyczki. Zabierz ze sobą tylko tyle ile potrzebujesz.

Https://gardeniapharmacies.com/product- ... 8164062500

https://gardeniapharmacies.com/product/ ... p/?lang=en
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Leki na depresję
#5 PostWysłany: 06 Paź 2023 19:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Cytuj:
Niektóre lekarstwa wydawane w Polsce zawierają substancje, które są niedozwolone w Egipcie. Może to dotyczyć zarówno leków wydawanych na receptę, jak i dostępnych bez niej, a nawet leków homeopatycznych. Ambasada RP w Kairze nie ma ujednoliconej listy leków, których nie wolno wwozić do Egiptu. Egipskie służby na lotniskach podejmują każdorazowo decyzję o tym, czy dane leki mogą być przewiezione na teren kraju. Leki, które budzą wątpliwości, są odbierane właścicielowi i sprawdzane w laboratorium. Czas oczekiwania na ich zwrot nie jest określony i może potrwać nawet kilka tygodni. Aby uniknąć problemów (konfiskaty lekarstw oraz odpowiedzialności karnej), weź ze sobą przetłumaczone, przynajmniej na język angielski, zaświadczenie lekarskie. Zaświadczenie to musi potwierdzać, że stosujesz konkretne lekarstwa. Nie zabieraj zbyt wielu dawek lekarstw – tylko tyle, ile potrzebujesz w czasie pobytu w Egipcie.

Informacji na temat wwozu leków udziela Ambasada Egiptu w Warszawie. Można ją poprosić o przesłanie informacji dotyczącej konkretnych leków.

https://www.gov.pl/web/egipt/idp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Leki na depresję
#6 PostWysłany: 06 Paź 2023 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 494
Loty: 104
Kilometry: 235 722
niebieski
Jedyne co mi się obiło o uszy to że tam "nie lubią" tramadolu. Jakieś historie o zbyt dużych ilościach wwożonych/wywożonych.

Twoje leki nie zawierają tej substancji.

Transit to substancja przeciwbólowa. Zawierają ja m.in. tramal, poltram combo, doreta itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Leki na depresję
#7 PostWysłany: 07 Paź 2023 11:02 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Hmmm… a mnie totalnie zaskoczyła teraz sytuacja przy WYJEŹDZIE z Algierii, gdzie nie na security tylko przy wejściu na lotnisko jest skaner i pani przyczepiła się do moich leków . Ja również jak @PawelSz zabieram sporo leków w tym tak na wszelki wypadek😉 i pani się przyczepiła do antybiotyków. Dopiero jak wytłumaczyłam co to tam mam to zaświeciła mi się lampka że mam też Hydroksyzyne( wożę też na wszelki wypadek, bo mimo wszystko nadal boje się latać) i coś tam jeszcze z psychotropów , choć od dawna już nie używam😎
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Leki na depresję
#8 PostWysłany: 07 Paź 2023 11:09 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Zamiast wozić psychotropy (których nie używasz), może warto po prostu napić się piwa czy dwóch głębszych przed wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Leki na depresję
#9 PostWysłany: 07 Paź 2023 11:15 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
To jest zawsze obowiązkowo 😉, natomiast świadomość, że mam coś co mnie jeszcze lepiej „znieczuli” czyni cuda 🤣
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Leki na depresję
#10 PostWysłany: 07 Paź 2023 12:14 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 665
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Teraz rozumiem, dlaczego czasami 3/4 samolotu śpi jak zabite kilkanaście minut po starcie.
:roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Leki na depresję
#11 PostWysłany: 08 Paź 2023 19:53 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
Od 40 lat bez mała "nie wychodzę z samolotu", okrążyłem kulę ziemską pewnie kilkanaście razy, ale im więcej latam, tym bardziej się boję...
A od kiedy zostałem Tatą - 20 lat temu :) strach się wzmógł..
Do tego stopnia, że jeśli planowaliśmy wakacje we dwoje tylko z żoną (co się okazjonalnie zdarzało), to do miejsca docelowego lecieliśmy oddzielnie, dwoma różnymi samolotami, czy to do Rzymu, czy do Szanghaju.
W kawalerskich czasach, w ub. wieku :) latałem różnymi "wynalazkami" nad Syberią, czy - z drugiej strony - w Ameryce Płd...
Jakieś kukuruźniki, dziwaczne samolociki, które nie miały prawa oderwać się od ziemi, a tym bardziej wylądować.
I kilka mocno stresujących sytuacji mam za sobą...
Teraz za cholerę bym nie wsiadł..
Od kilku kat praktycznie nie latam "na trzeźwo". Alprox + 0.25 whisky i śpię jak zabity..
Tym niemniej cały czas unikam podróży z przesiadkami, jestem gotów zapłacić dużo więcej za bezpośredni lot, jeśli tylko takowy jest możliwy.
Nie zdarza mi się podróżować na krócej niż 2 tygodnie, bo po każdym locie 2 dni dochodzę do siebie..




.
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Leki na depresję
#12 PostWysłany: 08 Paź 2023 20:01 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Benzodiazepinów nie można łączyć z alkoholem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Leki na depresję
#13 PostWysłany: 08 Paź 2023 20:04 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
Oczywiście, tak, wiem.
Ale 2-3 razy do roku (bo o takiej częstotliwości mówimy), jednorazowo, pozwalam sobie na taki luksus.
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group