Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Cze 2023 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Poznali, bo takich dużych rekinów nie ma w tej okolicy, zwłaszcza przy brzegu, a jeśli chodzi o zabijanie, to chodzi o to żeby nie zaatakował ponownie i chyba to nie przypadek a pokłosie dokarmiania rekinów z ręki kilka lat temu, żeby była atrakcja dla turystów, później tego zabronili ale może się kojarzyć ręka trzymająca pokarm, druga sprawa to propaganda, zabicie rekina mówi innym turystom, że teraz jest bezpieczne i można wchodzić do wody, bo biznes to biznes, sam też w Egipcie byłem 20 razy, od Taby, przed Dahab, aż prawie po Berenike, na przestrzeni ponad 20 lat, nurkuję i nigdy nie widziałem rekinów, a np 2 razy bardzo rzadkiego dugonga, więc nie jest tak że rekiny czają się na każdym przysłowiowym rogu, szczególnie takie duże


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 11 Cze 2023 01:07, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 10 Cze 2023 21:08 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
kostek966 napisał(a):
(...) w Egipcie byłem 20 razy, od taby, przed dahab, aż prawie po berenike, na przestrzeni ponad 20 lat, nurkuję i nigdy nie widziałem rekinów,
No to miałeś niestety pecha... Ja widziałem w okolicy Sharmu i zdarzyło mi się w okolicy Hurghady. Ale najwięcej oczywiście na nurkowym safarii na Deadalus Reef.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Cze 2023 22:07 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Wygląda na to, że za jednego ruska, który miał pecha i znalazł się w nieodpowiednim miejscu i czasie, zabito samicę wraz z jej przyszłym potomstwem... Nie ma jednak większego drapieżnika na lądzie i morzu od człowieka....
https://www.hurghada24.pl/post/trwa-proces-mumifikacji-rekina-z-hurghady-video?fbclid=IwAR20Z8gYb4gissRgrd-rfwrmYI42y3sJYWacLKAys3KlSXBbNh-cbVWkai0
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
szmer uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 25 Lip 2023 23:21 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Jak wygląda sytuacja w Kairze samemu można lecieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 25 Lip 2023 23:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Tyle ludzi z forum poleciało samemu, więc raczej ok jest

Wysłane przez moją Nokię 3330
Góra
 Profil Relacje PM off
77kylo lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 25 Lip 2023 23:34 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@77kylo: wygląda tak jak zawsze; głośno, tłoczno i smakowicie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
77kylo lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 26 Lip 2023 00:06 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 279
srebrny
77kylo napisał(a):
Jak wygląda sytuacja w Kairze samemu można lecieć?


Bezpiecznie, śmiało można samemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
77kylo lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 26 Lip 2023 09:37 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Zawsze było bezpieczniej jechać samemu (indywidualnie) niż w zorganizowanej grupie. Obecnie Egipt wydaje się oazą spokoju.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 26 Lip 2023 15:12 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
77kylo napisał(a):
Jak wygląda sytuacja w Kairze samemu można lecieć?

Byłem na przełomie stycznia i lutego z dziećmi. Zero problemów. Byliśmy też w Luxorze i Asuanie.
Niebezpiecznie może być w pewnych obszarach pustyni na odludziach.
Generalnie policja dba o turystów aż do przesady.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
77kylo lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 06 Sie 2023 13:30 

Rejestracja: 06 Lip 2023
Posty: 3
W tym roku byłam już aż 3 razy w Egipcie :) w tym dwa razy samotnie (raz z rodziną): przemierzałam go lokalnymi busami, stopem, pociągami :) i wszystko było OK.
Ja czuję się w Egipcie bardzo bezpiecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group