Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Sty 2018 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Ktoś był w ciągu ostatnich miesięcy w Egipcie (czy na własną rękę czy z ALL INC.) i może się podzielić opiniami nt. bezpieczeństwa?
Chodzi mi szczególnie o okolice Sharm, ale wszelkie uwagi ogólne mile widziane.
Warto wychylać nosa poza kurort/miasto? Na Synaju jest Góra Mojżesza czy Kolorowy Kanion i fajnie by było je zobaczyć przy okazji urlopu.
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 02 Sty 2018 16:25 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
właśnie wróciłem z Taba Heights. Nie czułem żadnego napięcia, zycie toczy tam się leniwie.
Na drodze z granicy z Izraelem kilka uzbrojonych punktów kontrolnych
W hotelu spotkałem sporo osób co przyelciało do Sharmu i pojechało do Taby własnie.
Na granicy w Tabie był cały autobus turystów zza wschodniej granicy co jechali własnie do Sharmu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Czerwona uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 02 Sty 2018 16:31 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Ja byłem 14-21.12.2017 w Hurghadzie. Generalnie nie widziałem nic, co by mogło mnie w jakikolwiek sposób wystraszyć...:-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Czerwona uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Kwi 2022 20:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Wypadek autokaru wiozącego polskich turystów w Egipcie. Trzy osoby nie żyją
https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/eg ... ja/7lkymjn

[Lepszego miejsca na tą wiadomość nie znalazłem]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Kwi 2022 12:26 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Wypadek autokaru z turystami w Egipcie. 10 osób nie żyje.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-w ... rp_state=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Cze 2022 11:21 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Szybkie pytanie do osób, które ostatnio były w Kairze, jego okolicach. Czy oprócz zagrożeń pospolitą przestępczością kradzieże, oszustwa, daje się wyczuć jakieś niepokoje, wrogość wobec obcych / turystów? Czy nie ma się czym przejmować i śmiało można samemu, na własną rękę zwiedzać miasto i jego okolice, inne turystyczne części Egiptu?
Pozdrawiam,
Marek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Cze 2022 11:57 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@emto: raczej wręcz odwrotnie, da się wyczuć otwartość i bardzo przyjazne nastawienie zdecydowanej większości ludzi. Jak w każdym wielkim mieście warto zachować podstawową czujność, choć w Kairze czuje się bezpieczniej niż w niektórych częściach NYC, a jeśli chodzi o realne zagrożenia, to śmiem twierdzić, że największym dla nieprzyzwyczajonych turystów jest chaotyczny ruch uliczny, a nie żadne kradzieże czy oszustwa ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 22 Cze 2022 12:31 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Wydaje mi się że w Egipcie jest ponadprzeciętnie wrogie nastawienie wobec robienia zdjęć/filmowania czegokolwiek co nie jest 100% niepodważalną atrakcją turystyczną.

Ale to co mówi marek2011 jest prawdą, z resztą nie tylko w Egipcie. Prawdopodobnie największym realnym zagrożeniem jadąc do mniej rozwiniętych państw jest ruch drogowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
emto lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 22 Cze 2022 14:46 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 221
Kilometry: 228 932
srebrny
Pamiętaj również, że każda osoba, która chce Ci pomóc, na 99% będzie chciała na koniec jakiś mniejszy lub większy tip. W kwestii przechodzenia przez ulicę to musisz się podszkolić od lokalsów, stawanie na środku autostrady pomiędzy pasami to coś normalnego ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
emto lubi ten post.
emto uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 22 Cze 2022 15:22 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Ze zdjęciami / filmowaniem racja : należy zwłaszcza stanowczo unikać robienia zdjęć obiektów wojskowych i o wszelkim znaczeniu "strategicznym" (jakieś budynki rządowe, infrastruktura itp.) oraz bez wcześniejszego zapytania wprost przypadkowym ludziom na ulicy, szczególnie z bliskiej odległości. Podobnie warto zapytać o zgodę właściciela stoiska czy straganu, jeśli chcemy sfotografować to co sprzedaje - ale to chyba też z grubsza powszechne reguły do uwzględnienia nie tylko w Egipcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
emto lubi ten post.
emto uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 02 Sty 2023 19:15 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Egipt. Wideo z zamachu Państwa Islamskiego w Ismailii na pn zach od Kairu. 4 zabitych 12 rannych.

https://twitter.com/wszewko/status/1609668251612487680


- W.Szewko, tt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Sty 2023 18:40 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 55
Do osób narzekających na niechęć Egipcjan do bycia fotografowanym.
A próbowaliście robić aparatem zdjęcia ludziom na ulicy w Polsce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Cze 2023 20:11 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
https://twitter.com/Buckarobanza/status ... 5400701954 Rosyjski turysta zginął w Hurghadzie zjedony przez rekina.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 08 Cze 2023 22:17 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
Daje do myślenia!
My dziś bylismy na rejsie na Hamata z rejonu Marsa Alam i inni Polacy widzieli dwa małe rekiny...
A jak są małe to i niedaleko muszą być duże...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Cze 2023 09:50 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
W Morzu Czerwonym "od zawsze" był problem z rekinami, a ich ataki na ludzi, niezbyt częste, są ryzykiem korzystania z uroków tego akwenu. W Hurghadzie w zeszłym roku było kilka takich zdarzeń, w których zginęła dwójka turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 09 Cze 2023 14:10 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Janek napisał(a):
.
A jak są małe to i niedaleko muszą być duże...


Gdyż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Cze 2023 18:09 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
Kolega od Gdyż... widzę, że wszystko na serio bierze i mocno się tym spina :)
Na lekcji biologii w podstawówce uczyli że aby pojawiło się potomstwo w większości przypadków musi być mamusia i tatuś :D
Dla rozluźnienia atmosfery kolejne egipskie newsy (zreszta wczoraj naocznie widzieliśmy tę łajbę):
https://www.money.pl/gospodarka/hurghad ... 7664a.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Cze 2023 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Coś słabo z tą biologią, ponieważ jest dużo gatunków małych rekinów, np na Malediwach pływa się z rekinami które mają poniżej metra długości i a tatuś ani mamusia nie są większe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Cze 2023 09:43 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Kacper Szymanski napisał(a):
https://twitter.com/Buckarobanza/status/1666831775400701954 Rosyjski turysta zginął w Hurghadzie zjedony przez rekina.
I ostatnio pojawiły się informacje, że tego rekina złapano i zabito... I jestem po prostu zdruzgotany tą informacją. Nurkuję od 25 lat. Byłem kilkanaście razy w Egipcie i każde spotkanie tam z rekinami było dla mnie wielką atrakcją. Należy jednak pamiętać, że rekiny to drapieżniki a Morze Czerwone jest ich naturalnym środowiskiem. I nie można ich za to karać, że na ich drodze stanął człowiek, którego być może pomyliły z pływającą foką,.. Od lat co jakiś czas słyszymy informacje, że np. u wybrzeży Ameryk jakiś rekin zaatakował człowieka. Czy słyszeliście kiedykolwiek, żeby po takich wypadkach robiono tam polowania na nie???
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 10 Cze 2023 11:12 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 928
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Może chodzi o to, że taki rekin, co raz zaatakował człowieka, może zrobić to ponownie.

Zastanawiam się jak poznali, że to akurat ten rekin. Zresztą na filmie chyba są 2?

Swoją drogą film wstrząsający.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group