Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Wrz 2016 00:55 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
Dzisiaj chwilkę poczytałem o policjantach, którzy żądają wizy czy też pod innym pretekstem (np. sprawdzenia pieniędzy) próbują okraść prawie każdego turystę.
Jedni twierdzą, że to prawdziwi policjanci, inni że fałszywi.

Zastanawiam się co ja mogę zrobić w takiej sytuacji, a co mogą oni?

Za wszelką cenę odmawiać okazania czegokolwiek, szarpać się i iść w swoją stronę? robić raban, żeby wpływ otoczenia zamknął temat? kazać się wylegitymować? dać się zabrać na komisariat (podobno wtedy wszyscy chcą okraść turystę)? dać parę somów łapówki?

Czy tak jest w całym Kirgistanie czy tylko w Biszkek (bo w tym kontekście wszyscy pisali)? Na granicy podobno będę musiał podać dokładną kwotę wwożonych pieniędzy. Podawać zgodnie z prawdą czy kłamać? Straż graniczna/celna jest tak samo zdegenerowana?

dużo pytań wynika z braku podobnej praktyki. liczę, że ktoś z Was przeszedł te wszystkie sytuacje i potrafi dać kila rad

dzięki :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 01 Wrz 2016 11:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Mnie spotkała taka nieprzyjemność tylko w Biszkeku, nie czytałem też by gdzieś indziej tak się działo. Na granicy żadnych problemów nie było, nikt nie chciał nic wiedzieć o kwocie posiadanej gotówki.
Osobiście ignorowałem i szedłem przed siebie, ale gdy zaczął mnie szarpać to niepotrzebnie się poddałem emocją i użyłem wulgaryzmów, prawie doszło do rękoczynów. Z perspektywy czasu starałbym się zachować większy spokój, iść przed siebie nie zważając na szarpaniny. Łatwo powiedzieć, ciężej zrobić ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Wrz 2016 11:56 

Na granicy tadżycko-kirgiskiej nikt nic ode mnie nie chciał gotówkowego (sprawę załatwił podarek, plastikowy długopis za kilkadziesiąt groszy). W samym Kirgistanie (Osz) - choć byłem krótko - nie spotkała mnie również żadna nieprzyjemność. Granicę między Kirgistanem a Uzbekistanem również pokonałem bez problemów i bez prób naciągnięcia mnie na cokolwiek.
Góra
 PM off
como lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 03 Paź 2016 21:06 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
Przyznaję, że trochę obawiałem się tego Biszkeku, bo sytuacja dość nietypowa.
Codziennie mijałem jakiś 50 policjantów (oj są wszędzie, dosłownie) i kompletnie nic.

Przed przyjazdem nakręcił mi się demon do tego stopnia, że zastanawiałem się nawet nad pominięciem Biszkeku na trasie. Teraz uważam, że miasto ma pewien klimat i warto się w nim zatrzymać. Dlatego to piszę, żeby z góry źle się nie nastawiać. Nie warto. [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Paź 2016 21:28 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Dobrze, ze ten temat powstał po moim pobycie w Kirgistanie i nie wpłynął na odbiór tego pięknego kraju.
Same dobre wrażenia, rownież z Biszkeku. Żadnych sytuacji dwuznacznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Mar 2019 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Czy ktoś jeszcze spotkał się z sytuacją opisaną przez @Washington, czy raczej wszystko odbywało się na spokojnie podczas Waszych pobytów ?
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Mar 2019 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
byłem 10 dni, w tym w Biszkeku, w Pamirze i w Tien-Szan i nic takiego mi się nie przytrafiło, na szczęście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Kwi 2019 19:15 

Rejestracja: 10 Mar 2019
Posty: 14
Loty: 122
Kilometry: 247 322
Byłem w Biszkeku i Osz po kilka dni, nikt nigdy mnie nie zaczepiał i niczego ode mnie nie chciał, podobnie na granicy przy wjeździe do kraju. Jedyne problemy były przy wyjeździe, ale robili je dopiero Kazachscy celnicy, w zasadzie nie wiadomo o co chodziło, ale przetrzymali mnie około godziny bez widocznego powodu (aczkolwiek ciągle na widoku i bez żadnych łapówkarskich sugestii).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Kwi 2019 19:19 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
W Biszkeku I Osz spedzilem lacznie tydzien, nic zlego mnie nie spotkalo.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Cze 2021 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wlasnie wrocilem, grasowalem 9 dni i spoko, zero problemow.
Raz tylko milicjanci chcieli zrobic sobie ze mna fotke i nie chcialem za to kasy. :D
Podobno jest jakas zadyma na poludniu, a dokladniej na granicy z Tadzykistanem, ale tam nie bylem.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group