Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Lut 2024 20:45 

Rejestracja: 18 Lut 2024
Posty: 2
-- 18 Lut 2024 20:10 --

Cześć wszystkim, chciałbym sięgnąć waszej opini na temat tego co sobie wymyśliłem na tegoroczny wyjazd (10-14dni). Wylot planuję na sierpień. Nie chcę wynajmować auta, po prostu ma być to wyjazd, żeby odpocząć ewentualnie trochę pozwiedzać. Z drugiej strony nie jestem typem podróżnika, który wykupi all inclusive i będzie siedział w jednym miejscu dwa tygodnie stąd pomysł połączenia dwóch miejsc.

1. Saranda czy Wlora jako baza na 4-6 dni. Zależy mi na bliskości plaży dodatkowo jakichś atrakcji w pobliżu typu miejscówki na dłuży spacer, muzea, zabytki. Czytając forum odrzuciłem od razu Durres. Ewentualnie może opłaca się zostać na jeden dzień w Tiranie? Czym dostać się z lotniska na południe kraju?
2. Jak wyglądają połączenia między wyżej wymienionymi miejscami a Macedonią? Niby na flixbusie wyszukuje takie połączenia, ale jak jest w praktyce.
3. Która część jeziora na nocleg? Czy nocować w samej Ochrydzie?
4. Ostatnie pytanie o ogólny sens takiej podróży, żeby nie wyszło że więcej czasu i nerwów stracę walcząc z komunikacją niż na wypoczynek.
5. Warto poświęcić 1-2 dni na Skopje? Wracać zamierzam raczej z Tirany.

Warszawa - Tirana - Wlora/Saranda(4-6dni) - Ochryd (3-5dni) - Skopje (1-2dni) - Tirana - Warszawa

-- 18 Lut 2024 20:45 --

Właśnie znalazłem, że lepiej jest polecieć na Korfu i stamtąd statkiem na południe Albanii, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 18 Lut 2024 20:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
1.
Odpal mapę, i sprawdzisz z którego miejsca najbalizej do atrakcji w Albanii

tirana,1271,119159
co-zobaczyc-w-albanii,1271,30437
durres-czy-wlora,1271,159550
vlore,1316,159468

2.
polaczenie-albania-macedonia,1451,62454
z-albanii-do-macedonii,1426,25741
balkan viator, girafee

3.
jezioro-ochryd,1381,53719
jezioro-ochrydzkie,1246,74959

4.
Jeżeli to twój pierwszy wyjazd, to lepiej zacząć z jednym krajem. I to kwestia indywidualna

5.
skopje-i-okolice,1246,15289
Góra
 Profil Relacje PM off
jedendwatrzy94 lubi ten post.
jedendwatrzy94 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Lut 2024 21:32 

Rejestracja: 19 Gru 2021
Posty: 48
Loty: 74
Kilometry: 124 565
2.Jest połączenie Saranda - Ochryda. Bus jeździ raz dziennie o 11.30. Przeżyłam tą trasę - 8h, warunki typowo bałkańskie, mini busik, brak miejsca na nogi, część osób dostała plastikowe taborety które zostały postawione w przejściu między fotelami. Cena to jakieś 150 zł. Internet pokazuje, że jest bezpośredni. Fakt trasa jest na jednym bilecie, ale po około 5h zostaliśmy przesadzeni w drugi busik. Bilety można kupić przez Getbybus, albo przyjść dużo wcześniej i kupić u kierowcy. Autobus jechał pełny i ktoś tam się nie zmieścił więc naprawdę warto być wcześniej. Generalnie to bardzo często w krajach bałkańskich spotykałam się, że sprzedają więcej biletów niż miejsc.

1.Jeśli chodzi o połączenie Tirana - Saranda to kursuje bus ze stacji Dogana, trasa około 4h, cena 70 zł
Temat Saranda czy Wlora. Ja wybrałabym Sarandę, jeśli jesteś bez auta, bo z Sarandy masz autobusy do Blue Eye i do Gjirokaster, Ksamil. Wszystkie połączenia testowałam, wszystko działa. Bilety dostępne są na dworcu autobusowym w Sarandzie - znowu ta sama sytuacja - pełno chętnych, bilety trzeba kupować dzień wcześniej albo rano i być tak godzinkę przed odjazdem.

3. Nocowałam w Ochrydzie, z buta tak 10 minut nad jezioro.

4.Ma sens, na pewno wygodniej autem, ale takie bałkańskie autobusy też mają klimat. Mi wszystko co chciałam udało się zwiedzić.

5. Mnie Skopje nie urzekło, takie miasto pomników. Ale fajnie zrobić sobie wycieczkę ze Skopje do kanionu Matka. Jeździ miejski bus.

Jeśli chcesz odezwij się priv, mogę podesłać na maila cały plan dokładnie takiej samej trasy, bo mam gdzieś zapisany
Góra
 Profil Relacje PM off
jedendwatrzy94 lubi ten post.
jedendwatrzy94 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 18 Lut 2024 23:32 

Rejestracja: 18 Lut 2024
Posty: 2
Zeus napisał(a):
1.
4.
Jeżeli to twój pierwszy wyjazd, to lepiej zacząć z jednym krajem. I to kwestia indywidualna

Dzięki za odpowiedź, na pewno wszystko poczytam, ale założyłem też ten temat bo część informacji jest sprzed kilku lat, a czasami już kilkunastu.
Nie jest to mój pierwszy wyjazd, z "dzikich" krajów o ile można tak powiedzieć to byłem już w Czarnogórze i Gruzji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Lut 2024 10:51 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 40
Loty: 27
Kilometry: 67 095
@jedendwatrzy94

1. gdybym już miała wybierać między Sarandą i Wlorą to chyba Saranda. Obie miejscowości to blokowiska, ale Wlora to duże miasto, Saranda typowy kurort.
Z Sarandy masz blisko do Butrint National Park, Gjiorkasty, Blue Eye, zamku w Sarandzie, Ksamil (są spoko plaże, ale w sezonie to tam musi byc kongo). Tirana jeden pełen dzień wystarczy.

3. Ochryda - 2/3 dni dla mnie maks, chyba, że masz samochód. Wtedy można objechac całe jezioro, zobaczyć pomniejsze pleże, obnejść Ochrydę. Mi się w Ochrydzie samo miasto podobało, ale jestem nieplażowa wiec się nie wypowiem. Przypadła dzieciakom do gustu plaża Trpejca. My nocowaliśmy pod Ochrydą, ale mieliśmy samochód. W samej Ochrydzie jest tłoczno i ciasno.

5. Skopje - jedna ze słabszych stolic wg mnie na Bałkanach.

Tak, można przepłynąć z Korfu do Sarandy. Wodolot 30 minut. W sezonie zdaje się 3 razy dziennie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jedendwatrzy94 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 23 Lut 2024 09:37 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 309
niebieski
Są też promy z Sarande na Korfu, nie tyko wodolot.
Sarande lepsze niż Vlora.
Dookoła masz ładne plażę, i blisko do ciekawych miejsc. Z Vlora po drodze do Sarande malownicza droga wzdłuż wybrzeża.
Góra
 Profil Relacje PM off
jedendwatrzy94 lubi ten post.
jedendwatrzy94 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 23 Lut 2024 10:16 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
3. Ochryda - nocleg zależy od tego co chcesz robić. Ochryda jest największą miejscowością nad jeziorem, jest co pozwiedzać, jest gdzie wieczorem wyjść, są plaże na odpoczynek. Większy spokój to pobliska Struga.
5. Dla mnie Skopje obowiązkowe - lubię to miasto, jest inne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group