Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bezpieczeństwo
#1 PostWysłany: 05 Lip 2020 23:02 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Ktoś może coś napisać o bezpieczeństwie w Albanii z ostatniego okresu (2019-2020)? Plan to wyjazd z dzieciakiem (3 lata) samochodem wynajętym z wypożyczalni na lotnisku w Tiranie. Dolot w ramach promki w Locie. Informacje na stronie polskiego MSZ nie są szczególnie zachęcające do samodzielnego wyjazdu, ale wiem, ze Albania jest na tyle popularna w Polsce, ze połowa tego Forum juz tam pewnie była i to nie z wycieczką. Nie znalazłem na forum żadnego tematu o bezpieczeństwie w Albanii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#2 PostWysłany: 05 Lip 2020 23:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jest bezpiecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#3 PostWysłany: 05 Lip 2020 23:12 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Jest bezpiecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#4 PostWysłany: 27 Lip 2020 10:39 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 60
Loty: 87
Kilometry: 208 546
A dla baby w pojedynkę też bezpiecznie? ;)
_________________
|Malta|Belgia|Szwajcaria|Serbia|Irlandia|Węgry|Filipiny|Portugalia|Estonia|Rumunia|Czechy|Słowacja|Austria|Japonia||Czechy|Korea Południowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#5 PostWysłany: 27 Lip 2020 10:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jest bezpiecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#6 PostWysłany: 30 Cze 2021 23:55 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/albania-strzelanina-w-miescie-szkodra-powodem-rozmieszczenie-lezakow-na-plazy/v97qcks,07640b54
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#7 PostWysłany: 01 Lip 2021 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
No tak, ale to nie jest forum dla albańskich hotelarzy.

Ten artykuł nie ma zupełnie nic wspólnego z kwestiami bezpieczeństwa w podróży po Albanii.

Może co najwyżej sugerować, aby nie korzystać z miejscowej oferty parasoli na plaży, bo one mogą być zbroczone krwią
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#8 PostWysłany: 01 Lip 2021 00:05 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Ale warto zawczasu się dowiedzieć czy właściciel nie ma zatargu ze swoim sąsiadem. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#9 PostWysłany: 31 Mar 2024 22:51 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 304
niebieski
Dopnę się do tematu. Jak jest w Durres / Tiranie z bezpieczeństwem obecnie?

Co z podróżą samemu, ewentualnie spacery wieczorem nocą?
Co z podróżami typu bolt itd (prywatne samochody), jest czego się obawiać? Jakich miejsc unikać?

Od dawna chodza opinie ze Albania nie jest bezpiecznym miejscem, ale dużo osób pisze ze się to juz zmieniło na lepsze.

Chciałbym wiedzieć jak to jest obecnie, na co uważać a czego się nie bać. Z góry dziękuję za informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#10 PostWysłany: 01 Kwi 2024 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
:lol:
Chłopie na jakim ty świecie żyjesz i czym się żywisz?
Albania jest fantastyczna.
Chociaż powinienem zniechęcać.
Żeby jak najmniej do tego w miarę dzikiego kraju przyjeżdżało przypadkowych mietków.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#11 PostWysłany: 01 Kwi 2024 13:31 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Potwierdzam, jest ok :)
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#12 PostWysłany: 01 Kwi 2024 13:38 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 304
niebieski
cypel napisał(a):

Chłopie na jakim ty świecie żyjesz i czym się żywisz?
Albania jest fantastyczna.
Chociaż powinienem zniechęcać.
Żeby jak najmniej do tego w miarę dzikiego kraju przyjeżdżało przypadkowych mietków.
Nie byłem, trochę słyszałem i dlatego pytam tutaj . Ale Twoja odpowiedź nic nie wnosi do tematu. To ze Albania jest "fantastyczna" nie znaczy, że musi być bezpieczna. Turystyka, atrakcje itd to jedno. Sprawa bezpieczeństwa to drugie. Zauważ że pytałem o szczególne sytuacje. Ale widzę że odpowiedź jest właśnie na poziomie "mietka"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#13 PostWysłany: 01 Kwi 2024 14:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Na pewno trzeba uważać na drogach, bo potrafią jeździć po wariacku, np. wyprzedzać na zakrętach, zmieniać pasy co chwilę w zasadzie bez powodu itd.
Jakość "dróg" w wielu miejscach też pozostawia wiele do życzenia. W zasadzie to często trudno to nazwać drogą.
Oczywiście jest to subiektywne, ale na pewno nie nazwałbym Albanii "fantastyczną". Mogę spokojnie wymienić kilkadziesiąt krajów, które bardziej mi się podobały.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#14 PostWysłany: 01 Kwi 2024 15:04 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 304
niebieski
Mi chodziło konkretnie o Tiranę i Durres, nie o cały kraj. W różnych rejonach może być różnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#15 PostWysłany: 01 Kwi 2024 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 77
Loty: 76
Kilometry: 138 751
niebieski
@photolucas84

Na podstawie 8 dni tegorocznego jeżdżenia autem po Albanii mogę przekazać, że nie ma czego się obawiać. Bezpieczeństwem ten kraj nie odbiega dla mnie od innych państw europejskich.

Jedyne "zło" jakie mnie spotkało to próba oszukania o dobre 100 zł podczas tankowania samochodu. Zapłaciłem kartą za pełen bak zanim głowa przetworzyła ile to faktycznie jest, ale po zwróceniu uwagi pracownikowi stacji bez większego wykłócania się zwrócił tyle ile powinien.

Tirana i Durres to miejsca pełne turystów więc i zagrożenia typowe dla miejsc turystycznych.
_________________
Więcej zdjęć i relacji - Instagram —> https://www.instagram.com/way.weare/
Relacja z Maroko —> https://www.fly4free.pl/forum/maroko-przywitanie-z-afryka,213,169406

4 kontynenty, 31 krajów.
W planach: Peru, Gorce, Hiszpania
Góra
 Profil Relacje PM off
photolucas84 lubi ten post.
photolucas84 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#16 PostWysłany: 01 Kwi 2024 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Podczas krótkiego, 3-dniowego wypadu czułem się komfortowo, zero poczucia zagrożenia, także po zmroku, ludzie generalnie bardzo przyjaźni. Natomiast to co się dzieje na drogach okresliłbym jako cyrk, choć jeżdziłem w co najmniej kilku gorszych dla kierowcy krajach. Najciekawsze jest zatrzymywanie się w randomowych miejscach na środku drogi, skrzyżowania, ronda, bo trzeba odebrać telefon, pogadać ze znajomym na chodniku, zaparkować :lol: czy w bardziej odludnych miejscach spotkania, które wyglądają jak spotkania mafijne, czarne Mercedesy, skórzane kurtki a'la lata '90 w PL. ;) Wszystko oczywiście na środku drogi. :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
photolucas84 lubi ten post.
photolucas84 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#17 PostWysłany: 01 Kwi 2024 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Sudoku napisał(a):
Na pewno trzeba uważać na drogach, bo potrafią jeździć po wariacku, np. wyprzedzać na zakrętach, zmieniać pasy co chwilę w zasadzie bez powodu itd.
Jakość "dróg" w wielu miejscach też pozostawia wiele do życzenia. W zasadzie to często trudno to nazwać drogą.
Oczywiście jest to subiektywne, ale na pewno nie nazwałbym Albanii "fantastyczną". Mogę spokojnie wymienić kilkadziesiąt krajów, które bardziej mi się podobały.

Albańce to zawalidrogi, byłem tylko 2.razy najechałem myślę, że z ok.3 000 km. Jeździłem po asfalcie jak i gównoszutrach, zero stresu.

Albania to Bałkany pełną gębą. Takie życie, zatrzyma Noel czy inny Ahmed na środku drogi pojazd i idzie załatwiać swoje sprawy. To samo jest w Czarnogórze, BiH, Serbii czy Macedonii. W BIH spktkałem się z elegancką imprezą na niby autostradzie, 2 pasmówka, grillownko i impra :lol:

Mogę wymienić raptem kilka krajów, które mi się bardziej podobały (Italia wiadome, Indonezja, Maroko, Gruzja, Kirgistan, USA...).

Jedynie Tirana jest bardziej nerwowa ale dla normalnego, obytego w świecie kierowcy zwiększona czujność i tyle. Na Sycylii czy w Kalabrii są bardziej nerwowi

A wracając do pytania @photolucas84 Tirana jest specyficzna, nie ładna ale ma charakter a Durres to gówno, omijać szerokim łukiem.
Nt. bezpieczeństwa się nie wypowiadam bo to tak absurdalne pytanie, że nie da się odpowiedzieć inaczej niż - jest bezpiecznie
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group