Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bezpieczeństwo
#1 PostWysłany: 25 Sie 2017 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
co prawda teoretycznie nie dotyczy turystów ale warto wiedzieć, że takie zjawisko występuje

http://edition.cnn.com/2017/08/25/asia/rakhine-violence-myanmar/index.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: bezpieczeństwo
#2 PostWysłany: 18 Lis 2017 22:28 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Póki przez przypadek nie znajdą się w centrum wydarzeń ;) Zjawisko to przybiera rozmiary ludobójstwa.

Wstrząsający reportaż Wojciecha Tochmana w Wysokich Obcasach, dodatku do dzisiejszej Gazety Wyborczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bezpieczeństwo
#3 PostWysłany: 20 Lis 2017 02:27 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Turysta raczej ma małe szanse, przypadkowo znaleźć się w takim miejscu. Już władza o to dba aby było mało świadków z zachodu.
Dla zainteresowanych warto zajrzeć do książki Artura Domosławskiego "Wykluczeni" gdzie jest rozdział o Rohindżach i o tym jak ich traktowano już 10 lat temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bezpieczeństwo
#4 PostWysłany: 14 Paź 2018 19:35 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Witam,

Planuje spedzic swieta Bozego Narodzenia w Birmie. Bede podrozowac solo. Czy jest to kraj przyjazny dla samotnie podrozujacych kobiet czy moze powinnam zwrocic na cos szczegolna ostroznosc? Moze sa tu na forum kobiety ktore samotnie przejechaly Birme i moglyby cos podpowiedziec?
Wszelkie wskazowki mile widziane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bezpieczeństwo
#5 PostWysłany: 14 Paź 2018 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
@Ami_Ami

Hej,

Co prawda nie jestem kobietą, ale kilka lat temu objechałem Birmę solo i spotkałem sporo dziewczyn podróżujących samotnie. Generalnie jest bardzo bezpiecznie, ludzie są mega przyjaźni, więc zachowując zdrowy rozsądek, można zupełnie bezstresowo podróżować, niezależnie od płci.

Weź pod uwagę, że w kilku częściach kraju od lat mają miejsce, nazwijmy to, niepokoje. Na północy, w stanie Kachin, od lat trwa rewolucja. Na zachodzie, w stanie Rakhine, od lat tlił się problem z muzułmanami Rohingya, który w ostatnich 2-3 latach przybrał wręcz katastrofalne rozmiary. Na wschodzie, tam, gdzie zbiegają się granice Birny, Tajlandii i Laosu, mamy tzw. złoty trójkąt - jeden z głównych ośrodków produkcji heroiny... Warto o tym poczytać.

Natomiast turyści do wszelkich zapalnych rejonów nie mają wstępu... Kilka lat temu próbowałem polecieć do stanu Rakhine, żeby napisać reportaż o problemach Rohingya, ale nikt nawet nie chciał mi sprzedać biletu do Sittwe. Tak więc tam, gdzie będziesz mogła dotrzeć na pewno będzie bezpiecznie. Rejony takie jak Bagan, jezioro Inle, trek z Kalaw, główne miasta - Yangon, czy Mandalay - nie są tymi niepokojami dotknięte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bezpieczeństwo
#6 PostWysłany: 15 Paź 2018 19:38 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
shadowofacloud napisał(a):
@Ami_Ami

Natomiast turyści do wszelkich zapalnych rejonów nie mają wstępu... Kilka lat temu próbowałem polecieć do stanu Rakhine, żeby napisać reportaż o problemach Rohingya, ale nikt nawet nie chciał mi sprzedać biletu do Sittwe. Tak więc tam, gdzie będziesz mogła dotrzeć na pewno będzie bezpiecznie. Rejony takie jak Bagan, jezioro Inle, trek z Kalaw, główne miasta - Yangon, czy Mandalay - nie są tymi niepokojami dotknięte.


Dzieki za info!
Juz zglebilam temat na facebookowiej grupie dla podrozujacych kobiet. Tak jak myslalam-nie ma sie czym martwic, ale wole sie zawsze upewnic i zebrac najswiezsze info zanim gdzies wyrusze :)
Nie dziwie sie ze cie nie wpuscili w niebezpieczne rejony. Z doswiadczenia jednak mozna przypuszczac ze te niebezpieczne rejony nie musza byc az tak niebezpieczne jak sie tworzy o tym historie w mediach. No ale skoro maja takie zasady i turysci tam nie wjezdzaja to trudno-trzeba to uszanowac ;) Ja akurat podczas tej wyprawy nie zamierzam w te rejony sie probowac pchac. Czasu mam tak malo ze nawet bym nie zdazyla :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bezpieczeństwo
#7 PostWysłany: 01 Lut 2021 08:20 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
W Birmie sytuacja sie destabilizuje
https://www.google.com/amp/s/wydarzenia ... Id,5022717
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#8 PostWysłany: 16 Mar 2021 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2517
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Armia tłumi protesty i ogłasza stan wojenny w niektórych dzielnicach stolicy
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-m ... Id,5108717
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#9 PostWysłany: 10 Cze 2021 14:49 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
W Birmie zaostrza się sytuacja, która przyjmuje formę otwartej wojny domowej.
Powołany 5 maja przez opozycyjnych parlamentarzystów rozwiązanego Pyidaungsu Hluttaw (Zgromadzenia Unii) Myanmar’s National Unity Goverment (NUG) rozpoczął formowanie Ludowych sił obronnych (Peple’s Defence Forse). Wezwał do przyłączenia się do tej organizacji partyzanckie milicje mniejszości narodowych.

Pod koniec maja wojsko podlegające juncie rozpoczęło operacje wojskowe przeciw zbuntowanym Karenom w prowincji Kayah. W wyniku nalotów i akcji pacyfikacyjnych z miast i wiosek uciekło ponad 100 tyś mieszkańców. Walkę z armią junty próbują podejmować partyzanci zjednoczeni w Karenni Nationalities Defence Force (KNDF).
https://www.aljazeera.com/news/2021/6/7 ... -faces-gro
https://www.aljazeera.com/news/2021/6/9 ... e-fighting

Także w zachodnie części Birmy, w prowincjach Chin i Arakan, zborjne starcia i prześladowania doprowadziły do wielotysięcznego exodus mieszkańców do sąsiednich Indii.
https://www.aljazeera.com/news/2021/6/1 ... oss-border
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group