Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Wrz 2022 00:34 

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 10
Cześć,

Chciałbym zarezerwować bilet na autobus z Singapury do Malezji (niekoniecznie KL, raczej dalej - choć pewnie przez stolicę będzie przejeżdżał).

Autobus może być nocny i może to być ostatni kurs danego przewoźnika w tym dniu. Czy kierowca poczeka na wszystkich pasażerów w trakcie kontroli paszportowej?

Czytałem, że niestety czekają maksymalnie 30 minut i z automatu odjeżdżają, bez sprawdzania, czy ktoś nie został na granicy (np. tutaj tak jest napisane: https://www.kkkl.com.sg/booking-faq/).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 13 Wrz 2022 00:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Zaczeka. Kontrola jest raczej symboliczną, a kupując trochę lepszy autobus, będziesz podróżował, jak w klasie business.
Nigdy wcześniej nie podróżowałem rejsowym autobusem tak komfortowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 13 Wrz 2022 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Jechałem trasą SIN-KL dwa razy i nie było problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 13 Wrz 2022 08:16 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Również potwierdzam. Zaczeka.
Kilka razy jechałem, w obu kierunkach. Za każdym razem oprócz kierowcy również współpasażerowie mieli oko na sytuacje i pilnowali czy jest komplet. Również na przystankach po drodze.

Kontrole graniczne są dwie, po obu stronach. Będąc z Europy twoja odprawa nie będzie trwała dłużej niż localsów. Po stronie singapurskiej pasażerowie z paszportem z Malezji stoją w kolejce "foreigners". Po stronie Malezji z kolei obywatele Singapuru w kolejce dla foreigners. Więc po obu stronach i tak się czeka trochę dłużej na część autokaru.

Podejrzewam że to co zacytowałeś dotyczy głównie przejazdu w drugą stronę czyli z Malezji do Singapuru. Oidp tylko wtedy, tylko po stronie Singapurskiej trzeba wynieść z autokaru wszystkie swoje bagaże i one są prześwietlane itd. Wtedy gdyby kogoś dłużej maglowali chcą sobie zastrzec możliwość odjechania. Ale będąc już na granicy, mając przy sobie swój bagaż, łatwo jest dostać się do miasta innymi autobusami albo nawet grabem.

boots napisał(a):
kupując trochę lepszy autobus, będziesz podróżował, jak w klasie business.
Nigdy wcześniej nie podróżowałem rejsowym autobusem tak komfortowo.
Słowo klucz, którego należy szukać rezerwując autokar, to "2+1" które odnosi się do ilości siedzeń w jednym rzędzie. Jeśli weźmiemy taki autokar to fotele są bardzo szerokie i generalnie wygodne. Choć dla mnie komfort niestety zmniejsza styl jazdy malezyjskich kierowców autokarów. .. wysoka prędkość (nie ma ograniczników do 100km/h), tailgating, i cały czas bawienie się komórką, no i oczywiście palenie papierosów całą drogę - siedząc za raz za kierowcą było kiepsko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Wrz 2022 09:50 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
mozesz tez przejechac granice metro+autobusy lokalne - idzie to sprawnie.

a rejsowego busa lapac z dworca w Johor Bahru - ceny zupelnie inne niz z Sin i kilkakrotnie wiecej kursow. mozesz sprawdzic np w aplikacji redbus.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Wrz 2022 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1567
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Z KL do SIN nie zawsze czekają, czego sam doświadczyłem. ;) W drugą stronę pewnie jest lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Wrz 2022 11:52 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1445
złoty
Ceny z Johor Bahru do dowolnego miejsca w Malezji to mniej więcej tyle MYR ile z Singapuru SGD - czyli wychodzi plus minus 3 razy mniej.
I raczej nie ma sensu rezerwować z góry na bardziej popularne trasy, bo połączeń jest mnóstwo. Dotrzesz na dworzec i zaraz coś będzie jechać. Zastanowiłbym się tylko nad rezerwacją, gdybyś się wybierał gdzieś na wschodnie wybrzeże albo celował w konkretny kurs do jakiejś niewielkiej miejscowości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Wrz 2022 02:41 

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 10
Dzięki za odpowiedzi.

Skorzystam i dopytam jeszcze o transport miejski. W Singapurze będę 2, może 2,5 dnia. Ponieważ będę mieszkał w centrum, raczej wszędzie będę chodził na pieszo. Zatem transportu miejskiego będę potrzebował tylko po przylocie (trasa lotnisko -> centrum) oraz wyjeździe (trasa centrum -> dworzec autobusowy).

Czy możliwe jest kupno zwykłych biletów jednorazowych (płatność kartą)? Czytałem, że w tym roku mieli z tego zrezygnować, z drugiej strony na www LTA piszą, że można.

Za wszelkie uwagi dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Wrz 2022 09:55 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
przykladasz karte do kasownika albo bramki w metrze i wchodzisz. pozniej to samo przy wyjsciu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Wrz 2022 22:31 

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 10
Jaka karte miałbym przyłożyć przy wyjściu?

Chcę kupić bilet jednorazowy, nie kartę. W SG będę 2 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Wrz 2022 23:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
bezdotykowe-platnosci-za-metro-autobus-w-singapurze,1085,140302

:roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 20 Wrz 2022 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
igore napisał(a):
Z KL do SIN nie zawsze czekają, czego sam doświadczyłem. ;) W drugą stronę pewnie jest lepiej.

żaden problem potem wrócić do SIN komunikacją miejską- z tego co widziałam wieczorem kolejki do kontroli paszportowej z Malezji do SIN są ogromne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Cze 2023 22:46 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Gdzie można sprawdzić/kupić rozkład autobusów z singapuru do KL? czy myślicie, że lądując o 19 w SIN uda się przedostać w miarę sprawnie na docelowy autobus do KL? Jeżdża one faktycznie co chwilę, nawet w porach wieczornych/nocnych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Cze 2023 23:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Podałem ci linka na innym temacie....
Widać że nawet nie otworzyłeś go....

12goasia sprawdź

Wysłane przez moją Nokię 3330
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Sie 2023 14:50 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Dziś jechałem na trasie Singapur - Melaka linią "707". bilet kupowany on-line. Przy wsiadaniu na stacji trzeba podejść do okienka biura tam kolo wstempluje nr rejestracyjny autokaru, do którego mamy wsiąść. Kierowca podjeżdża po drugiej stronie ulicy. Pakowanie bagaży i w drogę.
Kontrole są dwie:
- wyjazdowa z Singapuru - kontrola paszportowa
- wjazdowa do Malezji - kontrola paszportowa i bagażu.
Obie trwają kilka minut. Kierowca liczy pasażerów i w drogę.
Autokar dość stary, ale układ miejsc 2+1,. Szerokie wygodne fotele, dużo miejsca na nogi. Warunki super.
Wada: bardzo zimno w autokarze. Lepiej zaopatrzyć się w grubszą bluzę lub sweter oraz szalik (nie ma żartów).
Cztery godzinki i byliśmy w Melace. Polecam.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group