Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Lut 2014 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
podaj jaka to data i jaki pociąg bo mi się wszystko wyświetla.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 15 Lut 2014 00:15 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1186
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Pociąg o 9.37 z Berlina. Nie ma w ogóle promocyjnych cen od 9 marca.
Już zacząłem to łączyć ze zmianą rozkładu, remontem mostu średnicowego w Wawie, ale potem w kwietniu na ten pociąg znowu są promocyjne ceny chyba....

Paisak - to temat sprzed roku - dopiąłem się do niego ze swoim pytaniem, chodzi mi o zakup biletu z Berlina do Wawy.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez greg0, 15 Lut 2014 00:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 15 Lut 2014 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
no niestety, masz racje.
ale w ogóle to jakiś dziwny pociąg, bo nie jedzie na centralną tylko na gdańską i to chyba jest problemem...
system może dawać zniżki np tylko centralnej a o gdańskiej jeszcze nie słyszał i dlatego :)

napisz do DB to może to zmienią!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
greg0 lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 15 Lut 2014 00:33 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1186
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Pisałem, walczę z nimi od kilku dni, bo ewidentnie coś jest nie tak z tym pociągiem, wysłali zapytanie do jakiegoś departamentu :D
Najpierw zniżka była widoczna ale nie dawało kupić. Odpisali, że coś jest zablokowane dla stacji Warszawa, zeby kupić u agentów DB. Pojechałem normalnie na dworzec i też nie dało się kupić.
Potem pociąg wyświetlało normalnie ale zniknęły zniżkowe bilety.
Jeszcze dziś rano była normalnie zachodnia i centralna zamiast gdańskiej.
Dziwne bo dla innych pociągów, promocyjne bilety są.

Czekam, że może to poprawią ale jeśli nie, to pomyślałem o tym Kutnie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Lut 2014 00:35 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
Zmiana dworca na Warszawę Gdańską ma związek z remontem mostu średnicowego.
http://wyborcza.pl/1,91446,15452134,War ... _beda.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Lut 2014 00:37 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 40
Bilety w promocyjnych cenach zaczynają się od 29 euro z Warszawy do Berlina i od 19 euro z Poznania.Tych biletów jest jakaś pula,o której wie tylko pkp,albo i sami nie wiedzą :D a poźniej cena rośnie odpowiednio od 39 euro z Warszawy i 29 euro z Poznania.

To informacja z pkp bo pisałem do nich mejle w grudniu żeby mi spróbowali wyjaśnić o co im chodzi z tymi cenami,ponieważ rozważałem podroz ze znajomymi z Poznania do Berlina i sprawdzając cene biletów dla 6 osób przez ich strone wychodziła mi astronomiczna suma ponad 800pln :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Lut 2014 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
windu napisał(a):
Bilety w promocyjnych cenach zaczynają się od 29 euro z Warszawy do Berlina i od 19 euro z Poznania.Tych biletów jest jakaś pula,o której wie tylko pkp,albo i sami nie wiedzą :D a poźniej cena rośnie odpowiednio od 39 euro z Warszawy i 29 euro z Poznania.

To informacja z pkp bo pisałem do nich mejle w grudniu żeby mi spróbowali wyjaśnić o co im chodzi z tymi cenami,ponieważ rozważałem podroz ze znajomymi z Poznania do Berlina i sprawdzając cene biletów dla 6 osób przez ich strone wychodziła mi astronomiczna suma ponad 800pln :D

no ale w tym przypadku brak biletów ma innych charakter - w ogóle ich nie ma gdy na sąsiednie godziny są w najniższej stawce.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Lut 2014 00:46 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1186
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Dokładnie, nie ma promocyjnych biletów na jeden konkretny pociąg akurat od 9 marca.
Totalnie dziwne też to, że remont mostu średnicowego wpłynął na zmianę rozkładu tylko jednego pociągu BWE.
No ale jakoś tak to wygląda. Za dużo tych zmian i się popierniczyło = Niemcy zdjęli tanie bilety.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Lut 2014 00:50 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
greg0 najprawdopodobniej pechowo trafiłeś i akurat ten skład wjeżdża na Gdańską, a system DB zgłupiał bo nie zna takiej stacji w tej relacji i biletu nie chce sprzedać.
Logicznie rzecz biorąc bilet czy do Kutna, czy do Warszawy kosztuje tyle samo, więc z punktu widzenia pasażera nie powinno być problemu. Jednak punkt widzenia konduktora może być zdecydowanie inny :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 15 Lut 2014 00:54 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1186
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
nobody napisał(a):
greg0 najprawdopodobniej pechowo trafiłeś i akurat ten skład wjeżdża na Gdańską, a system DB zgłupiał bo nie zna takiej stacji w tej relacji i biletu nie chce sprzedać.
Logicznie rzecz biorąc bilet czy do Kutna, czy do Warszawy kosztuje tyle samo, więc z punktu widzenia pasażera nie powinno być problemu. Jednak punkt widzenia konduktora może być zdecydowanie inny :?


Wiem, ale właśnie dlatego, że bilet kosztuje tyle samo, nie czułbym że oszukuję PKP, więc pytam bywalców trasy czy ktoś sprawdza bilety między Kutnem i Warszawą. Zawsze można ściemnić, że przespałem Kutno, wysiadam na następnej stacji ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Lut 2014 00:55 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 40
greg0 napisał(a):
Dokładnie, nie ma promocyjnych biletów na jeden konkretny pociąg akurat od 9 marca.
Totalnie dziwne też to, że remont mostu średnicowego wpłynął na zmianę rozkładu tylko jednego pociągu BWE.
No ale jakoś tak to wygląda. Za dużo tych zmian i się popierniczyło = Niemcy zdjęli tanie bilety.



Chyba wszystkie zdjęli,bo tych droższych po 64 euro tez nie ma przy tym połączeniu.Spróbuj zapytać przez kontakt na stronie
DB o co chodzi.Druga opcja to taka,żebyś poczekał do 19 lutego bo na intercity.pl bo wtedy podświetlą sie ceny i będzie można
kupić bilet online przez ich stronę.Więc będzie wiadomo jakie ceny liczy pkp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Lut 2014 01:07 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1186
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
windu napisał(a):
Chyba wszystkie zdjęli,bo tych droższych po 64 euro tez nie ma przy tym połączeniu.Spróbuj zapytać przez kontakt na stronie DB o co chodzi.Druga opcja to taka,żebyś poczekał do 19 lutego bo na intercity.pl bo wtedy podświetlą sie ceny i będzie można kupić bilet online przez ich stronę.Więc będzie wiadomo jakie ceny liczy pkp.


Z DB już pisałem, że walczę i czekam na ich ustalenia.
O intercity.pl rozumiem, że chodzi Ci o sprawdzenie powrotnego biletu Wawa-Berlin-Wawa? Bo tylko na Berlin - Wawa nie da się w intercity.pl kupić.

Na sprawdzenie ceny nie trzeba czekać do 19 lutego tylko dziś do 1.00 (przerwa technologiczna), bo na BWE rezerwacje na 60 dni wcześniej są możliwe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Lut 2014 01:22 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 40
Z DB już pisałem, że walczę i czekam na ich ustalenia.
O intercity.pl rozumiem, że chodzi Ci o sprawdzenie powrotnego biletu Wawa-Berlin-Wawa? Bo tylko na Berlin - Wawa nie da się w intercity.pl kupić.

Tak chodziło mi o sprawdzenie powrotnego z Berlina.Ale biletu nie można kupić na to konkretne połączenie,
które Ciebie interesuje,czy po prostu nie ma takiej opcji,żeby z bilet z Berlina kupić online przez intercity.pl?

Na sprawdzenie ceny nie trzeba czekać do 19 lutego tylko dziś do 1.00 (przerwa technologiczna), bo na BWE rezerwacje na 60 dni wcześniej są możliwe.[/quote]

To nawet nie wiedziałem,że na ten pociąg można 60 dni wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Lut 2014 01:23 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 40
Przepraszam za złe umieszczenie cytatów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 15 Lut 2014 01:26 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
Jeżeli bardzo Ci się nie spieszy to możesz kupić bilet tylko do Poznania za 19€ i o 13.22 masz IR STAROSTA do Warszawy.
Bilet na IR może uda się kupić za 1 zł [jeśli nie, to za 9 zł na pewno].
Co prawda dojedziesz 90 min. później, ale taniej i w pełni legalnie:)
Góra
 Profil Relacje PM off
greg0 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 15 Lut 2014 01:32 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1186
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
windu napisał(a):
Tak chodziło mi o sprawdzenie powrotnego z Berlina.Ale biletu nie można kupić na to konkretne połączenie,
które Ciebie interesuje,czy po prostu nie ma takiej opcji,żeby z bilet z Berlina kupić online przez intercity.pl?


Na intercity.pl można kupować bilety tylko z Polski, ew. w dwie strony, np. W-wa - Berlin - Wwa.
Nie da się kupić biletu Berlin - Wwa. Nie tylko na ten pociąg, na każdy inny również.
Dlatego walczę z D Bahnem ;-)

nobody - dzięki za sugestię, ale z Berlina będziemy jechać po 17 godzinach lotów i przesiadek z Bangkoku, więc wolałbym już uniknąć wysiadania/czekania/wsiadania. W ogóle szukam tego pociągu choć mamy bilety na Polskiego Busa, no ale pociągiem byłoby wygodniej, bilety PB można zwrócić.


Edit: No więc na stronie intercity w ogóle nie wyszukuje przy powrotnym tego mojego pociągu. Jest wcześniejszy, następny, mego nie ma.
Coś ewidentnie nie gra w systemach stąd taka sytuacja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 15 Lut 2014 11:15 

Rejestracja: 15 Cze 2011
Posty: 66
Na 9.3.14 i 10.3.14 bilety Berlin-Warszawa kosztuja 39 € a na 11.3.14 sa za 29 €.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 15 Lut 2014 11:18 

Rejestracja: 15 Cze 2011
Posty: 66
greg0 napisał(a):
Na intercity.pl można kupować bilety tylko z Polski, ew. w dwie strony, np. W-wa - Berlin - Wwa.
Nie da się kupić biletu Berlin - Wwa. Nie tylko na ten pociąg, na każdy inny również.
Dlatego walczę z D Bahnem ;-)



Na bahn.de tez nie kupisz biletu online tylko na relacje Warszawa-Berlin, wiec nie ma co "walczyc", tak to po prostu jest ( chociaz na bahn.de z innych krajow do Niemiec mozna kupic bilety w jedna strone, np. Bruksela-Berlin).
Bilet na relacje Warszawa-Berlin kupi sie na bahn.de tylko jako normalny bilet, przeslany poczta ( + 3,50 €), albo w automacie na dworcu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 15 Lut 2014 11:23 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1186
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Przecież cały czas piszę o pociągu Berlin - Warszawa. Także tylko DBahn.

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 15 Lut 2014 11:41 

Rejestracja: 15 Cze 2011
Posty: 66
greg0 napisał(a):
Przecież cały czas piszę o pociągu Berlin - Warszawa. Także tylko DBahn.



A ja pisze, ze analogicznie jak na intercity.pl jest na bahn.de, wiec nie ma o co walczyc. Co do biletow, to sa po 29 € od 11.3.14 i taniej ich sie nie dostanie ( chyba, ze ma sie Bahncard).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group