Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#1 PostWysłany: 23 Paź 2020 10:36 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Przed chwilką kolega wjeżdżał do Germanii przez Kołbaskowo i także pustooo. :mrgreen: Ale jak mówi żeby nie wzbudzać przedwczesnej paniki Niemcy mogą postawić namiociki na póżny wieczów i będą funkcjonowały od jutra z rana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#2 PostWysłany: 23 Paź 2020 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Namioty? W jakim celu? Przecież kontroli granicznych się nie przywraca. Można wjechać do Niemiec bez ważnego testu i wykonać go niezwłocznie po dotarciu na miejsce i przebywać do czasu wyniku w samoizolacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#3 PostWysłany: 23 Paź 2020 11:34 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jak poczytasz historię lub ewentualnie pamiętasz ze swojego życia to na granicy z Germanią różne cuda się zdarzały :mrgreen: Pewien mur(berliński) także praktycznie w jedną sierpniową noc postawiono bez wcześniejszych uzgodnień :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#4 PostWysłany: 23 Paź 2020 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Coś się pamięta, coś się doczytało, ale rozmawiajmy o stanie faktycznym a nie o historii ;))))
Z tego co teraz czytałem to żadnych kontroli granicznych ma nie być, ale tak jak piszesz - życie życiem. Zobaczymy wkrótce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#5 PostWysłany: 23 Paź 2020 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
HandSome napisał(a):
Jak poczytasz historię lub ewentualnie pamiętasz ze swojego życia to na granicy z Germanią różne cuda się zdarzały :mrgreen: Pewien mur(berliński) także praktycznie w jedną sierpniową noc postawiono bez wcześniejszych uzgodnień :lol: :lol: :lol:



Z historii to co pamietam, to to, ze to Polska jako jedna z pierwszych pozamykala granice na poczatku. Niemcy od poczatku pandemii ani razu tego nie zrobili na granicy z Polska. Przypominam, ze granice z Niemcami zostaly zamkniete przy ok 1000 przypadkow dziennie w DE.

P.S
Mam wrazenie, ze dosyc pogardliwie wypowiadasz sie o sasiadach, mowiac Germance etc. To tak samo jakby okreslac Polakow, jako ''polaczki''. Szanujmy sie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: OT z Niemcy 2020 covid
#6 PostWysłany: 23 Paź 2020 13:10 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
@Flyguy...zdecydowanie masz rację o tej swoistej ,,pogardzie" w stosunku do sąsiada. Na pocieszenie napiszę , że Germańców relacje w stosunkach do NAS są bardzo podobne a może nawet przewyższające :mrgreen: Mieszkając w strefie przygranicznej i przebywając praktycznie co tydzień za zachodnią granicą...tak to odczuwam :P Oczywiście @vincenz ma odmienne zdanie gdyż żyje i pracuje w Berlinie(tutaj już bez pogardy).Jednocześnie dopowiem tylko , że kto by nie był twoim sąsiadem to relacje bywają często podobne :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#7 PostWysłany: 23 Paź 2020 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
@HandSome

Nie gdodze sie z Toba i wcale nie beda forsowal swojego innego zdania. Chodzi mi tylko o zwykly szacunek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#8 PostWysłany: 23 Paź 2020 13:32 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 23 Paź 2020 14:26 --

Nie jestem hipokrytą więc napiszę , że ,,Respect" to podoba mi się jako napis na koszulkach piłkarzy którzy właśnie ten wyraz mają...w głębokim poważaniu :mrgreen: A tak BTW...mieszkasz w okolicach granicy z Niemcami? :P

-- 23 Paź 2020 14:32 --

A i jeszcze raz BTW...z tymi granicami i ograniczeniami to tak jak pisał @vincenz każdy Land z osobna może stosować różne ograniczenia. Meklemburgia nam(okolice przygraniczne) już raz pokazała jak to może być. Obywatele Germanii :mrgreen: mogli przyjeżdżać do Nas na jednodniowy shopping a my mieliśmy zakaz. Ale to tak BTW tylko :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#9 PostWysłany: 23 Paź 2020 13:56 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
o Matko Bosko jakie te Niemce zle....

Meklemburgia zamknela sie swego czasu na wszystkich jednodniowych turystow, nie tylko tych z PL.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#10 PostWysłany: 23 Paź 2020 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
HandSome napisał(a):
-- 23 Paź 2020 14:26 --

Nie jestem hipokrytą więc napiszę , że ,,Respect" to podoba mi się jako napis na koszulkach piłkarzy którzy właśnie ten wyraz mają...w głębokim poważaniu :mrgreen: A tak BTW...mieszkasz w okolicach granicy z Niemcami? :P

-- 23 Paź 2020 14:32 --

A i jeszcze raz BTW...z tymi granicami i ograniczeniami to tak jak pisał @vincenz każdy Land z osobna może stosować różne ograniczenia. Meklemburgia nam(okolice przygraniczne) już raz pokazała jak to może być. Obywatele Germanii :mrgreen: mogli przyjeżdżać do Nas na jednodniowy shopping a my mieliśmy zakaz. Ale to tak BTW tylko :P


Mieszkam od lat na stale w Niemczech i mysle, ze troche moglbym Ci na ten temat poopowiadac jak ja jako Polak jestem traktowany w DE. Zyczylbys sobie, zeby kazdy obywatel Polski byl w Polsce tak traktowany jak Niemcy traktuja obcokrajowcow. Mowie tylko o swoich wlasnych doswiadczeniach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#11 PostWysłany: 23 Paź 2020 14:29 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
Flyguy napisał(a):
HandSome napisał(a):
-- 23 Paź 2020 14:26 --
Zyczylbys sobie, zeby kazdy obywatel Polski byl w Polsce tak traktowany jak Niemcy traktuja obcokrajowcow. Mowie tylko o swoich wlasnych doswiadczeniach.


Potwierdzam, mieszkam w NRW od kilkunastu lat. Pracuję na tych samych warunkach, co tubylcy. Atmosfera w pracy jest na pewno lepsza, niż w niejednej polskiej firmie. Mam możliwość ubiegania się o obywatelstwo (długość pobytu, język), nie robię tego, mam tylko obywatelstwo polskie. Nikomu to nie przeszkadza. Możliwe, że na wschodzie Niemiec jest inaczej, może faktycznie oni jeszcze pamiętają sytuacje z filmu "15.10 do jumy" i nie okazują swojej sympatii. Może, nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group